آبمیوه برای کولیت اولسراتیو

آبمیوه ها سرشار از مواد مغذی هستند و به راحتی هضم می شوند، که آنها را به انتخاب خوبی در هنگام تشدید کولیت تبدیل می کند.کانوا

آنها می گویند غذا دارو است، اما در هنگام شعله ور شدن کولیت اولسراتیو، آخرین کاری که ممکن است بخواهید انجام دهید این است که بخورید. با توجه به بنیاد کرون و کولیت.

در برخی موارد، بهترین راه برای خوردن مواد مغذی کافی، نوشیدن آنها است – از طریق آب میوه گیری. افراد مبتلا به بیماری التهابی روده معمولاً در هضم غذاهای کامل گیاهی مشکل دارند، بنابراین اغلب به دلیل تحریک، میوه ها و سبزیجات بسیار کمی می خورند. دزیره نیلسن، RD، که نویسنده است برای روده شما خوب است و مستقر در ونکوور، کانادا.

در حین شعله ور شدن، احتمالاً رژیم غذایی محدودتری را دنبال می کنید، غذاهایی مانند سس سیب، برنج سفید یا کره بادام زمینی می خورید. نیلسن می‌گوید: بلافاصله پس از عرق کردن، ممکن است بخواهید آب‌میوه‌های تازه بنوشید و زمانی که احساس بهتری داشتید، می‌توانید یک اسموتی درست کنید.

نیلسن می‌گوید یک مخلوط‌کن یا آبمیوه‌گیری می‌تواند کارهای پیش‌هضم زیادی را برای شما انجام دهد، بنابراین بدن شما زمان راحت‌تری برای هضم و جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی خواهد داشت. تفاوت بین اسموتی ها و آبمیوه ها در این است که اسموتی ها ممکن است حاوی فیبر باشند (البته به شکل شکسته شده که برای هضم بهتر است)، در حالی که آب میوه ها فیبر را حذف کرده اند. طبق گفته کلینیک مایو.

بیشتر بخوانید
استئاتوره یا مدفوع چرب چیست؟

در اینجا نحوه اطمینان از ارزش برداشتن آب میوه آورده شده است.

بهترین آبمیوه ها برای کولیت اولسراتیو

تحقیقات در مورد آبمیوه گیری برای کولیت اولسراتیو محدود است، اما در مورد آب میوه ها و سبزیجات نمی توانید اشتباه کنید، زیرا آنها سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی هستند. در نهایت، ترجیحات طعم و تحمل غذایی شما راهنمای شما خواهد بود.

آب انار

تحقیق در مجله مواد مغذیکه بیشتر آن در حیوانات انجام شده است، نشان می‌دهد که ترکیبات گیاهی موجود در انار به نام الاژیتانین حاوی خواصی است که ممکن است به کاهش التهاب در بیماری‌های التهابی مانند کولیت اولسراتیو کمک کند.

آب علف گندم

با توجه به مرور در درمان های مکمل و جایگزین برای بیماری التهابی روده (IBD)، مصرف آب علف گندم به مدت چهار هفته با کاهش خونریزی رکتوم و درد شکم در افراد مبتلا به کولیت اولسراتیو مرتبط بود. یکی از مواردی که باید در نظر داشت طعم آن است. علف گندم می تواند طعم علفی بسیار قوی داشته باشد، اما طعمی مشابه چای سبز نیز دارد.

بیشتر بخوانید
درد اپی گاستریک: 14 علت احتمالی

آب زنجبیل

نیلسن می گوید: زنجبیل به تخلیه معده کمک می کند و ممکن است احساس پری بیش از حد یا ناراحتی معده را کاهش دهد. برخی از مردم طعم آن را دوست دارند، اما برخی دیگر آن را فوق العاده می دانند. اگر در دسته دوم قرار می گیرید، سعی کنید هر چند تکه چند تکه زنجبیل تازه یا کمی پودر زنجبیل به آب خود اضافه کنید.

آب زردچوبه

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کورکومین می تواند به مقابله با التهاب در بدن کمک کند بررسی منتشر شده در سال ۲۰۲۱ در مجله غذای دارویی. با این حال، نیلسن اشاره می کند که دوزهای زردچوبه مورد مطالعه اغلب بسیار بزرگتر از آن چیزی است که شما به تنهایی می خورید.

یک آبمیوه که می توانید از آن بگذرید

آنلاین، آب کلم یک توصیه محبوب برای کولیت اولسراتیو است. چرا؟ نیلسن توضیح می دهد: «کلم منبع طبیعی L-گلوتامین است، یک اسید آمینه که به عنوان سوخت توسط سلول های اپیتلیال روده استفاده می شود. (سلول های اپیتلیال، که بر روی سطح پوشش روده زندگی می کنند، به هضم و جذب غذا کمک می کنند، از جمله عملکردهای دیگر، با توجه به پژوهش.)

بیشتر بخوانید
چرا معده من می سوزد؟

امیدوار کننده به نظر می رسد، اما بررسی سیستماتیک منتشر شده در آوریل ۲۰۲۱ دریافتند که ال-گلوتامین هیچ فایده ای برای افراد مبتلا به IBD ندارد. زیرا می توانید گلوتامین را از غذاهای غنی از پروتئین دریافت کنید – به علاوه این واقعیت که آب کلم هم همینطور است نه خوشمزه است و ممکن است به شما گاز بدهد – نیلسن توصیه می کند از آن صرف نظر کنید.

همچنین به خاطر داشته باشید که آب میوه ها منبع کافی برای آب میوه نیستند همه تغذیه ای که بدن شما به آن نیاز دارد، در درجه اول به دلیل کمبود پروتئین. نیلسن می گوید به همین دلیل، آب میوه نباید جایگزین غذا باشد. اگر دیابت دارید، مراقب باشید، زیرا آب میوه ها می توانند قند زیادی داشته باشند. نوشیدن آنها در کنار چربی و پروتئین می تواند به کاهش سرعت هضم کمک کند و افزایش قند خون را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید
اسهال صبحگاهی: علل، درمان و پیشگیری

نحوه تهیه آبمیوه برای کولیت اولسراتیو

شما می توانید آب میوه خود را در خانه با آبمیوه گیری درست کنید یا می توانید آن را بخرید. می‌توانید آب‌میوه‌های فشرده سرد را از آبمیوه‌خوری پیدا کنید یا آبمیوه تازه بطری‌شده یا آبمیوه‌ای که در قفسه نگهداری می‌شود را در فروشگاه مواد غذایی خریداری کنید.

از میان این گزینه‌ها، نیلسن آبمیوه‌های تازه فشرده‌شده را توصیه می‌کند که هم میوه‌ها و هم سبزیجات دارند: «آنها معمولاً حاوی مواد مغذی بسیار بیشتری نسبت به آب میوه‌های پایدار هستند». اگر آبمیوه بطری می‌خرید، آبمیوه‌ای را انتخاب کنید که ۱۰۰ درصد آبمیوه باشد و شکر اضافه‌ای نداشته باشد.

از امتحان آبمیوه جدید نترسید. با گذشت زمان، خواهید آموخت که کدام ترکیب طعم را دوست دارید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه