آدامس در رژیم کتوژنیک

آیا می توانید در کتو آدامس بجوید؟

پاسخ کوتاه این است که بله، می توانید آدامس را روی کتو بجوید. اما فقط تا زمانی که آدامس بدون قند باشد. آدامس معمولی مملو از قند است، که در کتو غیرمجاز است.آیا کربوهیدرات های موجود در آدامس در کتو مهم است؟

بله! آدامس معمولی حاوی حدود ۳ گرم کربوهیدرات در هر قطعه است. ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما اگر چندین قطعه در روز بجوید می تواند به سرعت زیاد شود. با این حال، آدامس بدون قند معمولاً حاوی کمتر از ۱ تا ۲ گرم کربوهیدرات در هر قطعه است، بنابراین اگر می‌خواهید در محدوده کربوهیدرات روزانه خود باقی بمانید، گزینه بسیار بهتری است.

آیا جویدن آدامس برای شما مضر است؟

این موضوع کمی بحث برانگیز است. برخی از افراد استدلال می کنند که جویدن آدامس می تواند منجر به درد فک و سردرد شود، در حالی که برخی دیگر می گویند که این کار کاملا بی خطر است. حقیقت این است که داشتن تنها چند تکه آدامس در روز احتمالاً هیچ ضرری ندارد و حتی می‌تواند فوایدی برای سلامتی داشته باشد (مانند نفس تازه‌تر، خلاص شدن از شر کتو تنفس که با آزاد کردن بزاق و افزایش تمرکز، خشکی دهان را کاهش می‌دهد. 

بیشتر بخوانید
خیار شور در رژیم کتوژنیک

اما اگر زیاد در طول روز آدامس می جوید، ممکن است ایده خوبی باشد که آن را کاهش دهید. جویدن بیش از حد آدامس می تواند منجر به عوارض جانبی ناخواسته مانند سایش مینای دندان، افزایش خطر پوسیدگی دندان، مشکلات گوارشی و سایر مشکلات سلامتی شود.

آیا آدامس در فستینگ مجاز است؟

اگر شما فردی هستید که دوست دارید روزه متناوب بگیرید، ممکن است از خود بپرسید که آیا جویدن آدامس روزه شما را باطل می کند یا خیر. پاسخ منفی است، به شرطی که آدامس بدون قند باشد. آدامس های بدون قند به طور کلی حاوی کالری بسیار کمی هستند و کمترین تأثیر را بر سطح انسولین دارند. پس با خیال راحت بجوید!

بیشتر بخوانید
هوس کربوهیدرات: چرا این اتفاق می افتد و چگونه آن را شکست دهیم

زایلیتول چیست؟

زایلیتول یک قند الکلی است که اغلب به عنوان یک شیرین کننده در آدامس های بدون قند استفاده می شود. به طور طبیعی در برخی از میوه ها و سبزیجات یافت می شود، اما به صورت تجاری از بلال ذرت یا چوب غان نیز تولید می شود، به همین دلیل است که اغلب به عنوان زایلیتول توس شناخته می شود.

بیشتر بخوانید
کتان در مقابل چیا در رژیم کتوژنیک

از آنجایی که طعم بسیار مشابهی با شکر دارد، با ۴۰ درصد کالری کمتر همراه با کربوهیدرات کمتر، انتخابی محبوب برای محصولات بدون قند و عالی در رژیم غذایی کتوژنیک است.

در رژیم کتوژنیک چی بخوریم؟ معرفی ۲۰ غذای مفید که باید خورد

۱/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه