آرتریت روماتوئید و کافئین: آنچه باید در نظر بگیرید

چه به شکل قهوه داغ، قهوه سرد، نوشیدنی های انرژی زا، نوشابه یا حتی شکلات تلخ سرو شود، آمریکایی ها عاشق کافئین خود هستند. به طور متوسط ​​روزانه ۳۰۰ میلی گرم، بیشتر از قهوه و سایر نوشیدنی ها دریافت می کنیم.

به گفته محققان، نزدیک به ۶۰ درصد از آمریکایی ها هر روز قهوه می نوشند و این باعث می شود که محبوبیت آن از هر نوشیدنی دیگری از جمله آب لوله کشی بیشتر باشد. انجمن ملی قهوه. میانگین مصرف روزانه تقریباً ۲ فنجان برای هر بزرگسال در کشور است.

اما آیا کافئین برای افرادی که مبتلا به آرتریت روماتوئید (RA) هستند مضر است؟

نتایج تحقیقات ترکیبی در مورد کافئین و آرتریت روماتوئید

برخی از مطالعات نشان داده اند که قهوه برای سلامتی مفید است، اما برخی دیگر نه.

آرتریت روماتوئید و کافئین: آنچه باید در نظر بگیرید

بررسی تحقیق دریافتند که مصرف زیاد قهوه با خطر کم مرگ و میر و همچنین کاهش احتمال بیماری های متابولیک قلبی، برخی سرطان ها و سنگ کیسه صفرا مرتبط است.

مطالب مرتبط: درک رابطه بین کافئین و سردرد

اما تحقیقات دیگر کمتر مثبت بوده است. یک مطالعه دریافتند که پس از نوشیدن قهوه، برخی از افراد اثرات ضد التهابی در خون خود نشان می دهند، اما برخی دیگر در واقع افزایش التهاب داشتند.

برخی از دانشمندان به طور خاص افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید را مورد مطالعه قرار داده اند و ارتباط احتمالی بین نوشیدن زیاد قهوه و بروز این بیماری را یافته اند. آ متاآنالیز به این نتیجه رسیدند که افرادی که مبتلا به آرتریت روماتوئید مثبت سرمی (اگرچه نه RA سرمی منفی) زندگی می‌کنند، بیشتر قهوه می‌نوشند، اگرچه پزشکان به سرعت گفتند که این ارتباط ثابت نمی‌کند که یکی باعث دیگری می‌شود. نوشیدن مقدار زیادی کافئین بدون کافئین با میزان بالاتر RA ارتباطی نداشت.

بیشتر بخوانید
متوترکسات ممکن است درد آرتریت دست را تسکین دهد

مربوط: ۱۰ ماده غذایی برای کمک به غلبه بر التهاب آرتریت روماتوئید

در همین حال، محققان دریافتند که نوشیدن چای، که دارای کافئین است اما در سطح قهوه نیست، با میزان کمتری از RA در ارتباط است.

غذای آماده برای افراد مبتلا به RA که هوس کافئین دارند

نتیجه این است که قهوه ممکن است از برخی جهات خوب باشد، اما می تواند از جهاتی برای RA مضر باشد، مانند افزایش ضربان قلب یک فرد. اندرو وانگ، MD، PhD، روماتولوژیست و دانشیار پزشکی داخلی (روماتولوژی) در دانشکده پزشکی ییل در نیوهیون، کانکتیکات.

دکتر وانگ می‌گوید: «من به بیمارانم می‌گویم که اگر از قهوه لذت می‌برند، بنوشند، اما آن را به عنوان دارو ننوشند و مثل همیشه به بدن خود گوش دهند».

کافئین و داروهای آرتریت روماتوئید

نوشیدن کافئین اثرات مضری برای داروهای رایج مصرف شده برای RA ایجاد نمی کند. از آنجا که یکی از عوارض جانبی پردنیزون (دلتازون) بی خوابی است، با این حال، ممکن است بخواهید جاوا و سایر نوشیدنی های بسیار کافئین دار را کنار بگذارید، اگر برای مدیریت علائم RA از استروئید استفاده می کنید و مشکلات خواب دارید.

بیشتر بخوانید
شناسایی راش آرتریت روماتوئید: Livedo Reticularis

با این حال، اگر متوترکسات (ترکسال) مصرف می کنید، ممکن است بخواهید کمی کافئین را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. همانطور که در یکی توضیح داده شده است مقاله پژوهشیمحققان افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید را در این داروی ضدروماتیسمی اصلاح کننده بیماری (DMARD) به مدت نزدیک به یک سال دنبال کردند. آنها دریافتند که از بین افرادی که در تحمل دارو به دلیل علائم ناخوشایند آن مشکل داشتند، بیش از نیمی از آنها هنگام مصرف مقداری کافئین، به شکل قهوه یا شکلات تلخ همراه با داروی آنها. ۱۳ درصد دیگر با افزودن کافئین تسکین نسبی را تجربه کردند.

چقدر کافئین زیاد است؟

بیماران مبتلا به RA اغلب احساس خستگی می کنند، بنابراین ممکن است برای تقویت آنها به قهوه روی آورند. دیگران به سادگی طعم آن را دوست دارند یا عادت به نوشیدن آن دارند.

مربوط: آیا باید به قهوه خود پروتئین اضافه کنید؟

کارشناسان می گویند تا زمانی که تحقیقات بیشتر نقش کافئین را روشن نکند، احتمالاً دلیلی برای توقف نوشیدن چیزی که دوست دارید وجود ندارد. ممکن است بخواهید در حد اعتدال بنوشید – چیزی مانند یک فنجان یا دو لیوان در روز – به خصوص اگر کافئین شما را بیش از حد تحریک می کند یا شما را در شب بیدار نگه می دارد.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) می گوید که حداکثر ۴ یا ۵ فنجان قهوه، حدود ۴۰۰ میلی گرم در روز، با هیچ عارضه جانبی خطرناکی همراه نیست، اما اشاره می کند که افراد از نظر حساسیت متفاوت هستند و برخی داروها می توانند بر متابولیسم کافئین تأثیر بگذارند.

بیشتر بخوانید
حذف گوجه فرنگی و سایر افسانه های غذایی درباره آرتریت

FDA می گوید اگر بی خوابی، بی قراری، ضربان قلب سریع، حالت تهوع، سردرد یا سایر عوارض ناخواسته را تجربه کنید، قطعاً در مصرف آن زیاده روی می کنید. اگر تصمیم به کاهش مصرف دارید، این کار را به تدریج انجام دهید تا از علائم ناخوشایند ترک مانند سردرد یا اضطراب جلوگیری کنید.

چه مقدار کافئین در رژیم غذایی ما وجود دارد؟

بزرگترین منابع کافئین قهوه (۸ اونس) است [oz] فنجان قهوه قطره ای حدود ۱۴۵ میلی گرم دارد. دم کرده ۹۵ میلی گرم است) و نوشیدنی های انرژی زا (برخی تا ۲۰۰ میلی گرم دارند؛ یک قوطی ۸ اونسی از نوشیدنی محبوب Red Bull حدود ۸۰ میلی گرم دارد). از اندازه سهم خود آگاه باشید. بسیاری از لیوان ها و نوشیدنی های کافی شاپ می توانند تا ۲۰ اونس را در خود جای دهند.

بر اساس دانشکده بهداشت عمومی تی چان دانشگاه هارواردسایر منابع کافئین شامل یک فنجان اسپرسو (۶۵ میلی گرم)، یک فنجان چای سیاه (۴۷ میلی گرم)، چای سبز (۲۸ میلی گرم؛ چای گیاهی فاقد کافئین)، ۱۲ اونس شبنم کوهی (۵۵ میلی گرم) یا کولا ( ۴۰ میلی گرم)، ۱ اونس شکلات تلخ (۲۴ میلی گرم؛ ۶ میلی گرم برای شکلات شیری)، و قهوه بدون کافئین (۴ میلی گرم).

بیشتر بخوانید
عوارض جانبی داروهای درمان آرتریت روماتوئید

البته نوشیدن آب را فراموش نکنید که نه تنها بدن را هیدراته می کند بلکه به مقابله با اثرات ادرارآور احتمالی کافئین کمک می کند.

قهوه خود را بدون شکر مصرف کنید

به خاطر داشته باشید که نوشابه ها و نوشیدنی های قهوه پیچیده با پمپ های شربت یا خامه فرم گرفته بیش از کافئین در آنها وجود دارد.

به عنوان جامعه آرتریت دیجیتال Creaky Joints یادداشت‌ها، دم‌نوش‌های فانتزی کافی‌شاپ می‌توانند ده‌ها قاشق چای‌خوری شکر داشته باشند. به عنوان مثال، یک Grande موکا شکلات سفید با خامه فرم گرفته استارباکس دارای ۴۳۰ کالری و ۵۳ گرم (گرم) شکر است. دانکین قهوه یخ زده چرخشی موکا متوسط دارای ۶۷۰ کالری و ۱۲۹ گرم قند است. CreakyJoints اشاره می کند که شیرین کننده های بیش از حد باعث التهاب در بدن می شود که در طول زمان می تواند به بافت ها از جمله مفاصل آسیب برساند.

بنابراین جو سیاه یا با شیر بدون چربی بنوشید، نه با طعم و مزه یا سایر مواد اضافی، و نوشیدنی آماده از کافی شاپ را یک خوراکی نادر در نظر بگیرید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه