آروغ زدن و فشار قفسه سینه


فشار قفسه سینه ممکن است نشان دهنده حمله قلبی باشد – یا ممکن است فقط یک سوء هاضمه قدیمی باشد.

گاز بیش از حد در دستگاه گوارش می تواند باعث تعدادی از علائم ناراحت کننده از جمله درد یا فشار در قفسه سینه و شکم شود. در حالی که عبور گاز از طریق آروغ زدن یا گاز شکم ممکن است به کاهش فشار گاز کمک کند، همچنین می تواند خجالت آور باشد. بسته به علت گاز شما، پرهیز از برخی غذاها، آهسته غذا خوردن و مصرف برخی مکمل های بدون نسخه ممکن است به کاهش تولید اضافی گاز شما کمک کند. با این حال، اگر ناراحتی قفسه سینه شما شدید است، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید، به خصوص اگر سرگیجه، حالت تهوع، تعریق یا تنگی نفس نیز دارید.

گاز در دستگاه گوارش

آروغ زدن همراه با درد یا فشار در قفسه سینه یا بالای شکم ممکن است نشان دهنده وجود گاز در دستگاه گوارش باشد. گاز حاصل از هوای بلعیده شده یا غذاهای هضم نشده می تواند در هر نقطه از دستگاه گوارش، از جمله مری، که از ناحیه قفسه سینه عبور می کند، گیر کند. هنگامی که درد گاز در سمت چپ بالای بدن رخ می دهد، اغلب با بیماری قلبی اشتباه می شود. سایر علائم گاز در دستگاه گوارش شامل درد شکم، نفخ و نفخ است. در حالی که مقداری آروغ زدن و نفخ طبیعی است، آروغ مزمن ممکن است نشان دهنده یک بیماری گوارشی باشد، مانند اختلال گوارشی فوقانی، بیماری زخم معده، بیماری ریفلاکس معده (GERD) یا گاستروپارزی.

خودمراقبتی برای گاز

برای آروغ زدن و فشار قفسه سینه ناشی از گاز بیش از حد در دستگاه گوارش، برخی اقدامات مراقبت از خود ممکن است به تسکین ناراحتی و محدود کردن تولید گاز در بدن شما کمک کند. وقت گذاشتن برای آهسته غذا خوردن و نخوردن در مواقعی که مضطرب هستید یا در حال دویدن هستید می تواند به بهبود هضم غذا کمک کند و در نتیجه تولید گاز از غذاهای هضم نشده را محدود کند. اجتناب از سیگار و آدامس نیز می تواند به کنترل گاز بیش از حد کمک کند، زیرا این فعالیت ها می توانند باعث بلعیدن هوا شوند که به گاز تبدیل می شود. برخی از نکات دیگر برای کاهش گاز شامل نوشیدن چای نعناع، ​​مصرف مکمل‌های بدون نسخه حاوی آنزیم‌های گوارشی، و واضح است، اجتناب از غذاهایی که اغلب به شما گاز می‌دهند. برای آروغ زدن و درد قفسه سینه ناشی از اسید مری، مانند GERD، آنتی اسیدهای بدون نسخه یا آنتی اسیدهای تجویزی ممکن است به کاهش علائم کمک کنند.

چه زمانی برای گازسوز به پزشک مراجعه کنیم

اگر دردهای گاز یا گاز به قدری شدید دارید که در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می کند، یا اگر درد شدید یا طولانی در شکم خود دارید، به خصوص اگر علائم شما با درد قفسه سینه، تهوع، استفراغ، خونریزی یا وزن همراه باشد، با پزشک خود صحبت کنید. ضرر – زیان. اگر گاز شما با علائم GERD همراه است – از جمله رفلاکس اسید یا احساس سوزش در قفسه سینه – به پزشک مراجعه کنید، به خصوص اگر بیش از دو بار در هفته به داروهای ضد اسید بدون نسخه روی می آورید. در بسیاری از موارد، درمان دارویی ممکن است به کاهش یا تسکین مشکل ایجاد کننده علائم گوارشی کمک کند.

هشدار: مشکلات قلبی

در برخی موارد، فشار قفسه سینه ممکن است نشان دهنده یک مشکل قلبی باشد که نیاز به مراقبت فوری پزشکی دارد. MayoClinic.com توصیه می‌کند در صورت داشتن فشار، پری یا درد فشردگی در قفسه سینه برای بیش از چند دقیقه، همراه با سرگیجه، تعریق، تنگی نفس، حالت تهوع، غش یا درد در گردن، فک، بازوها، به دنبال مراقبت‌های اورژانسی باشید: اینها علائم حمله قلبی هستند. آنژین یکی دیگر از مشکلات بالقوه جدی قلبی است که باعث فشار قفسه سینه می شود و اغلب با سوء هاضمه اشتباه گرفته می شود. در آنژین، وضعیتی که ناشی از کاهش جریان خون به عضله قلب است، فشار قفسه سینه ممکن است با علائمی مشابه علائم حمله قلبی، مانند عرق کردن، حالت تهوع، تنگی نفس و درد در گردن یا فک همراه باشد. اگر فشار در قفسه سینه با هر یک از علائم ذکر شده در بالا همراه باشد، فوراً به دنبال مراقبت پزشکی باشید.Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
بیشتر بخوانید
11 جایگزین غیر الکلی برای شراب (هم قرمز و هم سفید) در آشپزی
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه