آزمایش خون برای اختلال نعوظ

صحبت کردن درباره مشکلات اتاق خواب برای مردان آسان نیست. ناتوانی در برقراری رابطه جنسی با دخول می تواند منجر به ننگ در مورد ناتوانی در انجام کار شود. بدتر از آن، ممکن است به معنای داشتن مشکل در پدر شدن فرزند باشد.

اما همچنین می تواند نشانه ای از یک بیماری زمینه ای خطرناک باشد. آزمایش خون می تواند مسائلی فراتر از مشکلاتی را که در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن وجود دارد، آشکار کند. این مقاله را بخوانید تا بدانید چرا آزمایش خون مهم است.

فراتر از یک چیز

آزمایش خون یک ابزار تشخیصی مفید برای انواع شرایط است. اختلال نعوظ (ED) می تواند نشانه ای از بیماری قلبی، دیابت شیرین، یا تستوسترون پایین (T پایین) باشد.

همه این شرایط می توانند جدی باشند اما قابل درمان هستند و باید مورد توجه قرار گیرند. آزمایش خون می تواند تعیین کند که آیا سطح قند (گلوکز) بالا، کلسترول بالا یا تستوسترون پایین دارید.

آزمایش خون برای اختلال نعوظ

چرا درست کار نخواهد کرد

در مردان مبتلا به بیماری قلبی، عروقی که خون را به آلت تناسلی می فرستند ممکن است مانند سایر رگ های خونی مسدود شوند. گاهی اوقات ED می تواند نشانگر اختلال عملکرد عروقی و تصلب شرایین باشد که منجر به کاهش جریان خون در شریان های شما می شود.

بیشتر بخوانید
هر آنچه باید در مورد تزریق ضد بارداری مردانه بدانید

عوارض دیابت همچنین می تواند منجر به فقدان ضربه خون به آلت تناسلی شود. در واقع، اختلال نعوظ می‌تواند نشانه اولیه دیابت در مردان زیر ۴۶ سال باشد.

بیماری قلبی و دیابت می تواند باعث اختلال نعوظ شود و این می تواند با تستوسترون پایین همراه باشد. تستوسترون پایین همچنین می تواند نشانه ای از شرایط سلامتی مانند HIV یا سوء مصرف مواد مخدر باشد. در هر صورت، تستوسترون پایین می تواند منجر به کاهش میل جنسی، افسردگی و افزایش وزن شود.

بیشتر بخوانید
ارتباط بین روی (زینک) و اختلال نعوظ

مشکل را نادیده نگیرید

دیابت و بیماری قلبی در صورت عدم کنترل ممکن است برای درمان گران و حتی کشنده باشد. تشخیص و درمان مناسب برای جلوگیری از عوارض بیشتر ضروری است.

اگر اختلال نعوظ مداوم یا علائم مرتبط با آن را تجربه می کنید، باید با پزشک خود صحبت کنید.

اختلال نعوظ و دیابت

بر اساس اداره ملی پاکسازی اطلاعات دیابت (NDIC)از هر ۴ مرد مبتلا به دیابت، ۳ نفر دچار اختلال نعوظ هستند.

بیش از ۵۰ درصد از مردان بالای ۴۰ سال برای دستیابی به استحکام لازم برای نفوذ مشکل داشتند. برای بیماران مرد دیابتی، اختلال نعوظ می تواند تا ۱۵ سال زودتر از افراد غیر دیابتی رخ دهد.

اختلال نعوظ و سایر خطرات

بر اساس این گزارش، در صورت داشتن فشار خون بالا یا کلسترول بالا، خطر ابتلا به اختلال نعوظ بیشتر است کلینیک مایو. هم فشار خون بالا و هم کلسترول بالا می توانند منجر به بیماری قلبی شوند.

بیشتر بخوانید
عفونت ادراری در مردان

UCF گزارش می دهد که ۳۰ درصد از مردان مبتلا به HIV و نیمی از مردان مبتلا به ایدز تستوسترون پایین را تجربه می کنند. علاوه بر این، در یک مطالعه۷۵ درصد از مردان مصرف کننده مواد افیونی مزمن تستوسترون پایین را تجربه کردند.

به بازی برگرد

درمان بیماری زمینه ای اغلب اولین قدم برای درمان موفقیت آمیز اختلال نعوظ است. علل فردی اختلال نعوظ همه درمان های خاص خود را دارند. به عنوان مثال، اگر شرایطی مانند اضطراب یا افسردگی باعث اختلال نعوظ شود، درمان حرفه ای ممکن است کمک کند.

رژیم غذایی مناسب و ورزش برای افراد مبتلا به دیابت یا بیماری قلبی ضروری است. دارو می تواند به درمان علل پزشکی مانند فشار خون بالا یا کلسترول بالا کمک کند.

بیشتر بخوانید
ناتوانی جنسی یا اختلال نعوظ بعد از جراحی پروستات

روش های دیگری برای درمان مستقیم اختلال نعوظ در دسترس هستند. پچ ها می توانند درمان های هورمونی را برای مردان مبتلا به تستوسترون پایین انجام دهند. داروهای خوراکی نیز در دسترس هستند، از جمله تادالافیل (سیالیس)، سیلدنافیل (ویاگرا)، و واردنافیل (لویترا).

با دکترت تماس بگیر

اگر دچار اختلال نعوظ هستید برای معاینه با پزشک خود تماس بگیرید. و از درخواست آزمایش های مناسب نترسید. مشخص کردن و درمان علت زمینه ای به کاهش اختلال نعوظ شما کمک می کند و به شما امکان می دهد یک بار دیگر از یک زندگی جنسی سالم لذت ببرید.

healthline

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه