آنتی بیوتیک ها به سرفه کمک نمی کنند، حتی اگر ناشی از عفونت باکتریایی باشد

بر اساس مطالعه‌ای که در ۱۵ آوریل منتشر شد، مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها برای برونشیت حاد، شدت سرفه یا مدت آن را بهبود نمی‌بخشد، حتی اگر سرفه ناشی از عفونت باکتریایی باشد تا ویروسی. مجله داخلی عمومی.

این یافته‌ها به توصیه فعلی، یعنی عدم دادن آنتی‌بیوتیک به افراد مبتلا به برونشیت حاد که عموماً سالم هستند و در معرض خطر بالای بیماری‌های شدید نیستند، حمایت بیشتری می‌کند. جنیفر پیزانو، دکتر، دانشیار پزشکی در UChicago Medicine و مدیر پزشکی اداره نظارت بر ضد میکروبی و کنترل عفونت. دکتر پیزانو که در این مطالعه شرکت نداشت، می‌گوید: «این مطالعه باید به ارائه‌دهندگان کمک کند حتی در درصد کمی از موارد برونشیت ناشی از باکتری‌ها نسبت به پیروی از دستورالعمل‌ها اطمینان داشته باشند».

سرفه بیش از هر علامت دیگری افراد را نزد پزشک می فرستد

نویسنده اصلی می‌گوید سرفه شایع‌ترین دلیل مرتبط با بیماری برای مراجعه به پزشک است که سالانه حدود سه میلیون ویزیت سرپایی و بیش از چهار میلیون مراجعه به بخش اورژانس را شامل می‌شود. دن مرنشتاین، MD، استاد پزشکی خانواده در دانشکده پزشکی دانشگاه جورج تاون در واشنگتن دی سی، در یک بیانیه مطبوعاتی.دکتر مرنشتاین می‌گوید: «عفونت‌های دستگاه تنفسی فوقانی معمولاً شامل سرماخوردگی، گلودرد، عفونت‌های سینوسی و عفونت‌های گوش می‌شوند و راه‌های مشخصی برای تعیین اینکه آیا باید آنتی‌بیوتیک داده شود یا خیر، وجود دارد.

ویروس ها باعث سرماخوردگی و آنفولانزا و همچنین بیشتر گلودرد و سرفه می شوند – و آنتی بیوتیک ها نمی توانند ویروس ها را از بین ببرند. باکتری ها باعث بیشتر عفونت های گوش، برخی از عفونت های سینوسی، عفونت های ادراری و گلودرد استرپتوکوکی می شوند و برای این بیماری ها، پزشکان می توانند تعیین کنند که آیا و چه نوع آنتی بیوتیکی ممکن است استفاده شود.

آنتی بیوتیک ها به سرفه کمک نمی کنند، حتی اگر ناشی از عفونت باکتریایی باشد

حدود ۳۰ درصد از افراد مبتلا به سرفه آنتی بیوتیک تجویز کردند

این مطالعه روی افراد مبتلا به عفونت‌های دستگاه تنفسی تحتانی، که برونشیت حاد نیز نامیده می‌شود، که بر مجاری هوایی تأثیر می‌گذارد و معمولاً باعث سرفه و تب عمیق و طولانی‌مدت می‌شود، پرداخت.مرنشتاین گفت: عفونت‌های دستگاه تنفسی تحتانی پتانسیل خطرناک‌تری دارند، زیرا حدود ۳ تا ۵ درصد از این بیماران به ذات‌الریه مبتلا هستند. پنومونی زمانی است که عفونت بیشتر به داخل ریه ها می رود.

بیشتر بخوانید
برونشیت: علائم، علل، درمان

این مطالعه مشاهده ای شامل بیش از ۷۰۰ نفر بین ۱۸ تا ۷۵ سال بود که بین ژوئن ۲۰۱۹ و آوریل ۲۰۲۳ با برونشیت حاد به پزشک مراقبت های اولیه یا مراقبت های فوری مراجعه کردند. میانگین سنی ۳۹ سال بود و از هر ۴ نفر حدود ۳ نفر سرفه متوسط ​​یا بدتر داشتند. شرکت کنندگان گزارش دادند که به طور متوسط ​​پنج روز قبل از مراجعه به پزشک سرفه داشتند.

به طور کلی، ۲۹ درصد از بیماران حداقل یک آنتی بیوتیک دریافت کردند – و همه آنتی بیوتیک های تجویز شده، آنتی بیوتیک های مناسب و معمول مورد استفاده برای درمان عفونت های باکتریایی بودند. ۷.۱ درصد داروی ضد ویروسی دریافت کردند.

احتمال دریافت آنتی بیوتیک در افرادی با علائم شدیدتر بیشتر بود

افرادی که آنتی بیوتیک تجویز کرده بودند در مقایسه با افرادی که آنتی بیوتیک دریافت نکردند به طور قابل توجهی بیشتر در معرض سرفه های متوسط ​​تا شدید، خلط رنگی، گرفتگی یا آبریزش بینی، خس خس سینه و خستگی بودند. کسانی که سرفه‌ای که باعث تنگی نفس، سبکی سر، حالت تهوع یا استفراغ می‌شود نیز بیشتر احتمال دارد آنتی‌بیوتیک دریافت کنند.

شدت سرفه در ابتدا و در روزهای ۳، ۷، ۱۴، ۲۱ و ۲۸ از طریق یک متن لینک شده به یک نظرسنجی آنلاین ثبت شد.

بیشتر بخوانید
سیاه سرفه در بزرگسالان

در حالی که بیماران انتظار داشتند که در صورت دریافت آنتی بیوتیک، مدت سرفه آنها چهار روز کوتاه شود، نتایج نشان داد افرادی که آنتی بیوتیک برای آنها تجویز شده بود در مقایسه با افرادی که نسخه دریافت نکرده بودند در واقع یک روز و نیم بیشتر سرفه داشتند. یک آنتی بیوتیک (۱۷.۵ در مقابل ۱۵.۹ روز). محققان نوشتند که این افزایش احتمالاً ربطی به آنتی بیوتیک ها نداشته است، بلکه بیشتر به این دلیل است که بیماران با مدت زمان طولانی تر بیماری قبل از ویزیت شاخص، احتمال بیشتری برای دریافت آنتی بیوتیک دارند.

برای تعیین اینکه آیا یک عفونت باکتریایی یا ویروسی واقعی وجود دارد، فراتر از علائم سرفه، محققان وجود پاتوژن‌ها (میکروب‌ها) را با آزمایش‌های آزمایشگاهی پیشرفته برای جستجوی نتایج میکروبیولوژیکی که فقط به عنوان باکتری‌ها، فقط ویروس‌ها طبقه‌بندی می‌شوند، تأیید کردند. هم ویروس و هم باکتری، یا هیچ میکروب بدی شناسایی نشده است.

آنتی بیوتیک ها کمکی نکردند – حتی زمانی که سرفه توسط باکتری و نه ویروس ایجاد شده بود

حتی برای ۴۰ نفری که میکروب باکتریایی در آزمایش‌های PCR شناسایی شده بود، مدت سرفه یکسان بود، ۱۷ روز، چه آنتی‌بیوتیک تجویز شده باشد یا نه.

آیا تعجب آور است که آنتی بیوتیک ها به بهبود سرفه کمک نمی کنند، حتی زمانی که عفونت ناشی از باکتری باشد؟ پیزانو می‌گوید: «یافته‌ها کمی شگفت‌انگیز هستند، اما شاید نباید اینطور باشند. او می‌گوید: از این گذشته، اکثر عفونت‌های تنفسی در مراقبت‌های اولیه (خارج از بیمارستان) بدون دانستن اینکه آیا ویروس در مقابل باکتری باعث ایجاد آن می‌شود، مدیریت می‌شوند.

پیزانو می‌گوید: «ارائه‌دهندگان، حتی اگر قصد خوبی داشته باشند، ممکن است به دلیل ترس از دست دادن یک عفونت باکتریایی که می‌تواند منجر به پیامد بدتری بر اساس سن بالاتر یا علائم بدتر شود، آنتی‌بیوتیک تجویز کنند، و این مطالعه داده‌هایی را به ما می‌دهد که باید به کاهش این ترس‌ها کمک کند.» .

بیشتر بخوانید
ملاحظات رژیم غذایی برای آمبولی ریه

او می‌گوید که آنتی‌بیوتیک‌ها ممکن است به بهبود علائم عفونت باکتریایی کمک نکنند، زیرا علائم ممکن است بیشتر به پاسخ سیستم ایمنی در مبارزه با عفونت مرتبط باشد تا مختص عامل بیماری‌زا، باکتریایی یا ویروسی.

افراد در معرض خطر بالاتر برای بیماری های شدید ممکن است برای برونشیت حاد به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشند

اکثر بزرگسالانی که سیستم ایمنی سالم و عملکرد ریه خوبی دارند، می‌توانند با ویروس‌ها و باکتری‌های رایجی که باعث عفونت‌های دستگاه تنفسی تحتانی می‌شوند، مبارزه کنند و ممکن است به همین دلیل باشد که آنتی‌بیوتیک‌ها طول مدت علائم یا نتایج را تغییر ندادند. او می‌گوید: «توجه به این نکته مهم است که هر کسی که در معرض خطر ابتلا به بیماری شدید بود، کنار گذاشته شد.

افرادی که در معرض خطر بالاتری هستند، شامل افرادی با کاهش عملکرد سیستم ایمنی یا ریه می شوند و ممکن است برای این نوع عفونت به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشند. ارائه دهنده مراقبت های اولیه آنها در صورت لزوم به آنها توصیه می کند پل پاتینگر، دکتردکتر عفونی در UW Medicine در سیاتل که در این مطالعه شرکت نداشت.

به‌جای تجویز آنتی‌بیوتیک برای بزرگسالان سالم، ارائه‌دهندگان باید به بیماران کمک کنند تا انتظاراتی را در مورد سرعت (یا کندی) بهبودی آنها از عفونت دستگاه تنفسی تحتانی تعیین کنند. پیزانو می‌گوید: «این ممکن است اعتماد بیمار را افزایش دهد که آنچه را که تجربه می‌کند مورد انتظار است و نیازی به درمان با آنتی‌بیوتیک ندارد».

چرا مصرف آنتی بیوتیک ها در زمانی که به آن ها نیاز ندارید بد است؟

دکتر پاتینگر می گوید مصرف آنتی بیوتیک ها در مواقعی که به آنها نیاز ندارید به چند دلیل توصیه نمی شود. درست مانند هر دارویی، آنتی بیوتیک ها نیز می توانند عوارض جانبی ایجاد کنند. شایع ترین عوارض جانبی آنتی بیوتیک ها عبارتند از تهوع، اسهال و واکنش های آلرژیک.همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد آنتی‌بیوتیک‌ها می‌توانند بر سلامت روده تأثیر منفی بگذارند و تنوع میکروبیوم را کاهش دهند.

بیشتر بخوانید
آمبولی هوا

یکی دیگر از نگرانی های مهم استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها مقاومت است. سازمان جهانی بهداشت مقاومت ضد میکروبی را یکی از مهم‌ترین مسائل بهداشتی در جهان می‌داند و یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در سطح جهان است.

پیشگیری از عفونت ممکن است بهترین دارو باشد

چگونه افراد می توانند در وهله اول از این عفونت ها جلوگیری کنند؟ پاتینگر این نکات مهم را ارائه می دهد:

  • اگر سیگار می‌کشید یا سیگار می‌کشید، با ارائه‌دهنده خود در مورد استراتژی‌ها، داروها یا منابع آنلاین صحبت کنید تا به شما کمک کند این کار را متوقف کنید.او می گوید که هم سیگار کشیدن و هم سیگار کشیدن از عوامل خطر بزرگ برای این عفونت ها هستند.

در مورد واکسیناسیون های خود به روز باشید. این یکی از بهترین راه ها برای سالم ماندن است.

از افرادی که بیمار هستند دوری کنید. پوتینگر می‌گوید: «اگر در اطراف فردی هستید که سرفه، عطسه می‌کند، همه سعی می‌کنند از او دور شوند زیرا این عفونت‌ها تمایل به گسترش دارند.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه