آنفولانزا به طور سنتی به عنوان یک بیماری در نظر گرفته می شود که در پاییز و زمستان رخ می دهد. اما بسیاری از افراد در ماه های تابستان علائمی شبیه آنفولانزا را تجربه می کنند.

آنفولانزا یک عفونت تنفسی بسیار مسری است که توسط ویروس آنفولانزا ایجاد می شود. این ویروس باعث اپیدمی های فصلی بیماری های تنفسی می شود که در ماه های پاییز و زمستان رخ می دهد.

علیرغم فصلی بودن فعالیت آنفلوانزا، بسیاری از مردم در طول تابستان علائمی شبیه آنفولانزا را تجربه می کنند. اگر چه مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) ویروس های آنفولانزا را در تمام طول سال تشخیص می دهد، این علائم ممکن است به دلیل عفونت واقعی آنفولانزا نباشد.

فصل آنفولانزا چه زمانی است؟

فصل آنفولانزا زمانی است که فعالیت آنفلوانزا در بالاترین حد خود قرار دارد. بروز عفونت آنفلوانزا معمولاً در ماه اکتبر شروع به افزایش می‌کند و در ماه‌های زمستانی دسامبر، ژانویه یا فوریه به اوج خود می‌رسد.

آنفولانزای تابستانی: علائم و توضیح احتمالیshealthline.comhttps://www.healthline.com › سلامتی

اعتقاد بر این است که ماهیت فصلی آنفولانزا ممکن است به دلیل آب و هوای سردتر و خشک‌تر باشد که در ماه‌های زمستان وجود دارد. در این مدت، ویروس ممکن است پایدارتر باشد.

مطالعه ۲۰۰۷ در یک مدل خوکچه هندی از این ایده حمایت می‌کند، و دریافت که ویروس‌های آنفولانزا به طور مؤثرتری بین حیوانات در رطوبت کم و دمای پایین منتقل می‌شوند.

عامل دیگری که ممکن است در اوج گرفتن آنفولانزا در زمستان نقش داشته باشد، این واقعیت است که مردم زمان بیشتری را در داخل خانه می گذرانند. این باعث می‌شود که آنها بیشتر در فضای بسته با افرادی که ویروس دارند به اشتراک بگذارند.

بیشتر بخوانید
پنومونی آسپیراسیون: علائم، علل، و درمان

علاوه بر این، سطوح پایین ویتامین D به دلیل قرار گرفتن کمتر در معرض نور خورشید احتمالاً می تواند منجر به افزایش حساسیت به عفونت شود.

آنفولانزا و علائم شبه آنفولانزا

هنگامی که آنفولانزا دارید، علائم معمولاً به طور ناگهانی ظاهر می شوند. آنها می توانند شامل موارد زیر باشند:

 • تب
 • لرز
 • سرفه یا عطسه کردن
 • سردرد
 • بدن درد و درد
 • آبریزش یا احتقان بینی
 • گلو درد
 • خستگی

علائم آنفولانزا نیز از علائم رایج سایر بیماری ها است. اگر علائمی شبیه آنفولانزا را در ماه های گرم سال تجربه می کنید، ممکن است به دلیل بیماری یا شرایط دیگری باشد.

علل احتمالی علائم شبه آنفولانزا در تابستان

برخی از شرایط احتمالی که ممکن است علائمی شبیه آنفولانزا در تابستان به شما بدهد عبارتند از:

سرماخوردگی

سرماخوردگی یکی دیگر از عفونت های تنفسی است که توسط انواع ویروس ها ایجاد می شود.

همپوشانی زیادی بین علائم سرماخوردگی و آنفولانزا، مانند آبریزش بینی یا احتقان، سرفه یا عطسه و گلودرد وجود دارد.

اما بر خلاف آنفولانزا، علائم سرماخوردگی به تدریج ایجاد می شود و اغلب کمتر شدید است. تفاوت های دیگری نیز بین سرماخوردگی و آنفولانزا وجود دارد.

گاستروانتریت

اگرچه گاستروانتریت اغلب به عنوان آنفولانزای معده شناخته می شود، اما ارتباطی با آنفولانزا ندارد. این اغلب توسط تعدادی از ویروس ها مانند نورو ویروس ها یا روتا ویروس ها ایجاد می شود.

علائم رایج گاستروانتریت و آنفولانزا شامل تب، سردرد و بدن درد و درد است.

برخلاف آنفولانزا، علائم گاستروانتریت بیشتر در اطراف دستگاه گوارش شما متمرکز است و ممکن است شامل اسهال آبکی و گرفتگی شکم باشد.

ذات الریه

پنومونی عفونت ریه شماست. در حالی که می تواند یکی از عوارض آنفولانزا باشد، دلایل دیگری نیز وجود دارد. اینها شامل سایر ویروس ها، باکتری ها، قارچ ها و برخی عوامل شیمیایی یا محیطی است.

بیشتر بخوانید
آئروسینوزیت: علائم و درمان

علائم اولیه رایج می تواند بسیار شبیه علائم آنفولانزا باشد و می تواند شامل تب، لرز و سردرد باشد.

علائمی که باید به آنها توجه کرد و می تواند به طور خاص به ذات الریه اشاره کند شامل سرفه با مخاط سبز یا زرد، تنگی نفس و درد شدید قفسه سینه است.

برونشیت

برونشیت التهاب لوله های برونش در ریه های شما است. مانند ذات الریه، برونشیت گاهی اوقات می تواند توسط ویروس آنفولانزا ایجاد شود. با این حال، می تواند توسط سایر ویروس ها یا عوامل محیطی مانند دود سیگار نیز ایجاد شود.

علائم همپوشانی بین این دو بیماری شامل سرفه، تب، لرز و خستگی یا بی حالی است.

مشابه ذات الریه، علائمی که باید به آن توجه کرد و ممکن است نشان دهنده برونشیت باشد شامل سرفه همراه با مخاط، تنگی نفس و ناراحتی در قفسه سینه است.

مسمومیت غذایی

با مصرف مواد غذایی حاوی عوامل بیماری زا مانند ویروس ها، باکتری ها یا انگل ها دچار مسمومیت غذایی می شوید.

برخلاف آنفولانزا، علائم مسمومیت غذایی بر روی دستگاه گوارش شما متمرکز است و شامل تهوع و استفراغ، اسهال، درد شکم و تب است.

ممکن است علائم را مدت کوتاهی پس از مصرف غذای آلوده مشاهده کنید، اگرچه ممکن است روزها یا هفته ها طول بکشد تا ظاهر شوند.

بیماری لایم

بیماری لایم توسط نوعی باکتری ایجاد می شود که از طریق نیش کنه پخش می شود. اگر درمان نشود، می تواند عوارض جدی ایجاد کند.

علائم اولیه بیماری لایم می تواند بسیار شبیه علائم آنفولانزا باشد و می تواند شامل تب، لرز، بدن درد و درد و خستگی باشد.

بیشتر بخوانید
توراکوتومی

اکثر افراد مبتلا به بیماری لایم همچنین دارای یک بثورات چشم گاو نر مشخص در محل گزش کنه هستند. اما بثورات در همه افراد رخ نمی دهد.

در برخی موارد، بیماری لایم بوده است اشتباه کرد برای یک مورد آنفولانزای تابستانی اگر علائمی شبیه آنفولانزا دارید و گزیدگی دارید، یا زندگی می‌کنید یا به منطقه‌ای سفر کرده‌اید که بیماری لایم در آن رخ می‌دهد، باید با پزشک خود تماس بگیرید و به او اطلاع دهید.

کووید ۱۹

علائم COVID-19 از بسیاری جهات شبیه آنفولانزا است. مانند آنفولانزا، COVID-19 می تواند باعث تب و لرز، سرفه، تنگی نفس، سردرد و استفراغ شود. COVID-19 مربوط به آنفولانزا نیست، بلکه توسط SARS-CoV-2 ایجاد می شود ویروس.

اسهال در میان بزرگسالان با COVID-19 بیشتر از آنفولانزا است. تفاوت اصلی دیگر این است که علائم COVID-19 ممکن است بعد از قرار گرفتن در معرض بیشتر ظاهر شوند. علائم آنفولانزا معمولاً در عرض ۱ تا ۴ روز رخ می دهد در حالی که علائم COVID-19 ممکن است در هر زمانی بین ۲ تا ۱۴ روز رخ دهد. CDC.

کووید-۱۹ نسبت به آنفولانزا منجر به عوارض جدی‌تر از جمله مرگ می‌شود. اگر شروع به تجربه علائم آنفولانزا می‌کنید، بهتر است خودتان را آزمایش کنید یا آزمایش کووید-۱۹ بدهید.

چه زمانی با پزشک تماس بگیرید

اگر هر یک از موارد زیر را تجربه کردید، باید برای علائم آنفولانزای خود به پزشک مراجعه کنید:

 • تب بیش از ۱۰۳ درجه فارنهایت (۳۹.۴ درجه سانتیگراد)
 • سرفه ای که شامل مخاط زرد، سبز یا قهوه ای است
 • تنگی نفس
 • درد در قفسه سینه، به ویژه هنگام تنفس
 • سبکی سر، سرگیجه یا غش
 • کهیر
 • استفراغ مداوم
 • علائمی شبیه آنفولانزا که شروع به بهبود می کنند، اما پس از آن برمی گردند و بدتر می شوند
بیشتر بخوانید
علت تنگی نفس بعد از غذا خوردن چیست؟

همچنین در صورت وجود باید به دنبال درمان فوری پزشکی باشید در معرض خطر بالا برای عوارض آنفولانزا گروه های پرخطر شامل افرادی هستند که:

 • افراد زیر ۵ سال (مخصوصاً افراد زیر ۲ سال)
 • ۱۸ سال یا کمتر هستند و از داروهای حاوی آسپرین یا سالیسیلات استفاده می کنند
 • حداقل ۶۵ سال سن داشته باشند
 • باردار هستید یا در ۲ هفته گذشته زایمان کرده اید
 • شاخص توده بدنی (BMI) حداقل ۴۰ باشد
 • دارای اصل و نسب بومی آمریکایی ( سرخپوست آمریکایی یا بومی آلاسکا ) هستند
 • سیستم ایمنی ضعیفی دارند
 • یک بیماری مزمن جدی مانند بیماری قلبی، بیماری ریوی یا دیابت دارید

غذای آماده و پیشگیری

اگرچه ویروس آنفولانزا می تواند در طول سال در گردش باشد، اما در ماه های زمستان شایع تر است. اگر در طول ماه های تابستان علائمی شبیه آنفولانزا را تجربه می کنید، بعید است که به آنفولانزا مبتلا شده باشید.

بهترین راه برای جلوگیری از بیماری در ماه های تابستان، انجام عادات بهداشتی خوب است. این می تواند شامل مواردی مانند شستن مکرر دست ها، پوشاندن بینی و دهان هنگام سرفه یا عطسه، و اجتناب از افراد بیمار باشد.

اگر علائمی شبیه آنفولانزا دارید که شدید می شوند یا باعث نگرانی شما می شوند، باید با پزشک تماس بگیرید تا در مورد علائم خود صحبت کنید.
Source link