آنچه در مورد استیل کولین باید بدانید

استیل کولین یک پیام رسان شیمیایی یا انتقال دهنده عصبی است که نقش مهمی در عملکرد مغز و عضلات دارد. عدم تعادل در استیل کولین با شرایط مزمن مانند بیماری آلزایمر و بیماری پارکینسون مرتبط است.

استیل کولین اولین انتقال دهنده عصبی بود  که کشف شد.

عدم تعادل در سطوح استیل کولین در برخی از شرایط عصبی نقش دارد. افرادی که به بیماری آلزایمر و پارکینسون مبتلا هستند تمایل به سطوح پایین استیل کولین دارند.

هیچ راه اثبات شده ای برای حفظ سطح ایده آل استیل کولین و جلوگیری از بیماری های عصبی وجود ندارد. با این حال، محققان در حال توسعه درمان‌های پیشرفته‌ای هستند تا به افراد مبتلا به این بیماری‌ها کمک کنند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری داشته باشند.

در این مقاله، به چگونگی ارتباط استیل کولین با شرایط مختلف سلامتی، از جمله بیماری آلزایمر، میاستنی گراویس و بیماری پارکینسون می پردازیم. ما همچنین در مورد درمان شرایط مرتبط با استیل کولین بحث می کنیم.

استیل کولین و بیماری آلزایمر

بیماری آلزایمر شایع ترین علت زوال عقل در میان افراد مسن است موسسه ملی پیری.

علائم آن شامل از دست دادن شدید حافظه و مشکلات توانایی تفکر است که در زندگی روزمره اختلال ایجاد می کند. هیچ درمانی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد.

کارشناسان نمی دانند چه چیزی باعث بیماری آلزایمر می شود. با این حال، آنها می دانند که بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هستند سطح استیل کولین کمتری دارند. بیماری آلزایمر به سلول هایی که استیل کولین تولید و استفاده می کنند آسیب می زند.

برخی از داروها می توانند سطح استیل کولین را افزایش دهند. آنها این کار را با مسدود کردن عملکرد آنزیم هایی که انتقال دهنده عصبی را تجزیه می کنند انجام می دهند.

آنزیم اولیه این گروه استیل کولین استراز (AChE) نام دارد و داروهایی که باعث کاهش فعالیت این آنزیم ها می شوند، مهارکننده های AChE یا مهارکننده های کولین استراز نامیده می شوند.

بیشتر بخوانید
آیا ماساژ می تواند به علائم ام اس کمک کند؟

مهارکننده های AChE می توانند به علائم مربوط به فرآیندهای فکری مانند زبان، قضاوت و حافظه کمک کنند.

مهارکننده های AChE عبارتند از:

 • دونپزیل (آریسپت)
 • گالانتامین (Razadyne)
 • ریواستیگمین (Exelon)

مهارکننده های AChE همچنین ممکن است به درمان سایر بیماری ها کمک کنند. به نظر می رسد برخی از تومورها سطح غیرعادی AChE را در خود دارند. طبق برخی تحقیقات. دانشمندان ممکن است متوجه شوند که مهارکننده های AChE می توانند به درمان انواع خاصی از سرطان کمک کنند.

استیل کولین و میاستنی گراویس

میاستنی گراویس یک بیماری خودایمنی است که باعث ضعف عضلانی، به ویژه پس از فعال شدن فرد می شود.

میاستنی گراویس باعث می شود که سیستم ایمنی گیرنده های استیل کولین را مسدود یا از بین ببرد. سپس، ماهیچه ها انتقال دهنده عصبی را دریافت نمی کنند و نمی توانند به طور طبیعی کار کنند. به طور خاص، بدون استیل کولین، عضلات نمی توانند منقبض شوند.

علائم میاستنی گراویس می تواند از خفیف تا شدید متغیر باشد. آنها ممکن است شامل موارد زیر باشند:

 • ضعف در بازوها، پاها، دست ها، انگشتان دست یا گردن
 • افتادگی یک یا هر دو پلک
 • تاری یا دوبینی
 • مشکل در بلع
 • تنگی نفس
 • مشکل در صحبت کردن

بسیاری از افراد مبتلا به میاستنی گراویس می توانند زندگی منظمی داشته باشند. انواع درمان ها می توانند علائم را کنترل کنند.

مهارکننده های AChE که پزشکان برای درمان بیماری آلزایمر تجویز می کنند همچنین ممکن است به تسکین علائم میاستنی گراویس کمک کند. هنگامی که این داروها تجزیه استیل کولین را کند می کنند، اتصال عصبی عضلانی و قدرت عضلانی را بهبود می بخشند.

بیشتر بخوانید
سینوزیت اتموئید

استیل کولین و بیماری پارکینسون

عدم تعادل در سطوح استیل کولین ممکن است در افراد مبتلا به بیماری پارکینسون نیز تأثیر داشته باشد.

بدن به تعادل استیل کولین و دوپامین، یکی دیگر از پیام رسان های شیمیایی، نیاز دارد تا حرکات را به خوبی کنترل کند.

بیماری پارکینسون یک بیماری تخریب‌کننده عصبی است که باعث حرکات غیرارادی، لرزش و مشکلات در تفکر و خلق می‌شود.

علل دقیق بیماری پارکینسون ناشناخته است. با این حال، متخصصان کشف کرده‌اند که افراد مبتلا به این بیماری اغلب کاهش دوپامین دارند که به استیل کولین اجازه می‌دهد تا کنترل شود. هنگامی که این اتفاق می افتد، ماهیچه ها بیش از حد “هیجان زده” می شوند، که منجر به علائمی مانند حرکات تند و لرزش می شود.

به همین دلیل، برخی از داروها برای بیماری پارکینسون مانع از عمل استیل کولین می شود. این اجازه می دهد تا سطح دوپامین دوباره متعادل شود، که می تواند به کاهش برخی علائم کمک کند.

این داروها آنتی کولینرژیک نامیده می شوند. آنها همچنین می توانند به کاهش دیسکینزی کمک کنند، که حرکات بیش از حد است که می تواند عوارض جانبی سایر داروهای پارکینسون باشد.

آنتی کولینرژیک ها برای همه مناسب نیستند. عوارض جانبی ممکن است شامل گیجی، از دست دادن حافظه، توهم و تاری دید باشد.

کارشناسان همچنین معتقدند بسیاری از علائم غیرحرکتی بیماری پارکینسون، مانند مشکلات حافظه، با کاهش سطح استیل کولین مرتبط است.

سموم، آفت کش ها و استیل کولین

قرار گرفتن در معرض آفت‌کش‌های ارگانوفسفره (OP) یا برخی از عوامل عصبی مورد استفاده در جنگ می‌تواند باعث افزایش بسیار زیاد سطح استیل کولین در بدن شود.

را مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) می گویند که این مواد شیمیایی منجر به تجمع استیل کولین در سیستم عصبی می شود که علائم زیر را ایجاد می کند:

 • خس خس سینه
 • تعریق
 • ضعف
 • سردرد
 • غش کردن
 • اسهال و استفراغ
 • تغییرات ذهنی
 • انقباض عضلانی
 • تشنج
 • فلج شدن
 • ایست تنفسی
بیشتر بخوانید
سنکوپ چیست

فرد می تواند از طریق پوست، تنفس یا از طریق بلع در معرض این مواد شیمیایی قرار گیرد. در ایالات متحده، حدود ۸۰۰۰ نفر در سال در معرض OPs هستند.

قرار گرفتن در معرض بیشتر از طریق تماس با آفت‌کش‌ها روی محصولات – از جمله سیب، انگور، اسفناج، خیار و سیب‌زمینی – یا از طریق تماس با محصولات خانگی مانند قاتل مورچه و سوسک رخ می‌دهد.

آیا می توانید سطح استیل کولین را افزایش دهید؟

هیچ راه اثبات شده ای برای افزایش سطح استیل کولین وجود ندارد. با این حال، برخی شواهد نشان می دهد که مصرف کولین، یک ماده مغذی، می تواند کمک کند.

بدن برای عملکرد صحیح مغز و سیستم عصبی به کولین نیاز دارد. همچنین برای کنترل ماهیچه ها و ایجاد غشاهای سالم در اطراف سلول های بدن ضروری است.

کولین همچنین بلوک ساختمانی استیل کولین است. افراد باید کولین کافی را از رژیم غذایی خود دریافت کنند تا سطح مناسبی از استیل کولین تولید کنند.

مطالعات روی حیوانات دریافته اند که مصرف زیاد کولین در دوران بارداری و رشد اولیه عملکرد شناختی را بهبود می بخشد و به جلوگیری از کاهش حافظه مرتبط با افزایش سن کمک می کند.

را دفتر مکمل های غذایی تأیید می کند که برخی از مطالعات حیوانی نشان داده اند که مصرف بیشتر کولین می تواند منجر به عملکرد شناختی بهتر شود. با این حال، آنها احتیاط می کنند، مطالعات دیگر نشان داده اند که این کار مفید نیست.

بسیاری از غذاها حاوی کولین هستند، از جمله:

 • گوشت
 • ماهی
 • تخم مرغ
 • لوبیا
 • سبزیجات چلیپایی
 • غلات کامل
 • محصولات لبنی
 • آجیل
 • دانه
بیشتر بخوانید
آفازی بروکا: علائم، درمان، انواع

اکثر مردم کولین کافی از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند. را مقدار توصیه شده کولین 425 میلی گرم (میلی گرم) در روز برای زنان و ۵۵۰ میلی گرم برای مردان است.

فرد می تواند مکمل های کولین مصرف کند، اما دوزهای بالا می تواند عوارض جانبی مانند استفراغ، بوی بدن ماهی و آسیب کبدی ایجاد کند.

بوتاکس و استیل کولین

سم بوتولینوم که بیشتر با نام تجاری بوتاکس شناخته می شود، می تواند انواع بیماری های مرتبط با عضله را درمان کند. تزریق بوتاکس همچنین می‌تواند سردردهای میگرنی، تعریق بیش از حد و برخی مشکلات مثانه و روده را درمان کند.

علاوه بر این، بوتاکس محبوب ترین درمان زیبایی غیرجراحی در ایالات متحده است انجمن جراحان پلاستیک آمریکا.

بوتاکس در درجه اول توسط تداخل با استیل کولین در عضله مورد نظر برای مثال تزریق بوتاکس به برخی از عضلات صورت می تواند باعث کاهش موقت چین و چروک شود زیرا بوتاکس از انقباض عضلات جلوگیری می کند. این باعث می شود که پوست بالای عضله صاف تر به نظر برسد.

خلاصه

استیل کولین یک انتقال دهنده عصبی مهم و فراوان در بدن است. وقتی زیاد یا خیلی کم باشد، ممکن است فرد دچار مشکلات عصبی شود، مانند مواردی که مشخصه بیماری آلزایمر یا پارکینسون است.

خوردن یک رژیم غذایی سالم می تواند به فرد کمک کند تا کولین کافی را دریافت کند، که بدن از آن برای تولید استیل کولین استفاده می کند. با توجه به عوارض جانبی بالقوه جدی آنها، قبل از مصرف مکمل های کولین از پزشک خود سوال کنید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه دربارهٔ «آنچه در مورد استیل کولین باید بدانید;

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه