آنچه در مورد پیوت باید بدانید

پیوت کاکتوس کوچک و دکمه ای شکل بومی مناطق جنوبی ایالات متحده است. ترکیبات قوی موجود در گیاه مانند مسکالین باعث ایجاد اثر توهم زایی در انسان می شود.

اگرچه پیوت در طول تاریخ کاربردهای معنوی و آیینی داشته است – به ویژه در میان بومیان آمریکا – امروزه بسیاری از مردم نیز از این گیاه برای تفریح ​​استفاده می کنند.

پیوت ممکن است فوایدی برای سلامتی نیز داشته باشد، اما تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است. پیوت و مسکالین هر دو دارای خطراتی هستند و برخی از افراد ممکن است پس از مصرف گیاه دچار عوارض جانبی شوند.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد پیوت و مسکالین، از جمله منشاء، نحوه تأثیر آنها بر بدن و برخی از خطرات و مزایای بالقوه استفاده بیشتر بدانید.

ریشه ها

عکسی نزدیک از کاکتوس پیوت که برخی از آنها در حال گلدهی هستند.
خوردن پیوت ممکن است اثرات روانگردان ایجاد کند.

کاکتوس peyote یا لوفوفورا ویلیامسی، نام رایج خود را از زبان ناهواتل گرفته است. این گیاه یک کاکتوس دکمه ای شکل کوچک است که عمدتاً در مکزیک و بخش های جنوبی ایالات متحده رشد می کند.

بومیان آمریکا هزاران سال است که از خواص توهم‌آور این گیاه می‌دانند، و پیوت هنوز هم جایگاه مقدسی در این فرهنگ‌ها دارد. در حقیقت، بیش از ۴۰ قبیله در آمریکای شمالی و غرب کانادا هنوز از آن در مراسم مذهبی مقدس استفاده می شود.

اداره اجرای مواد مخدر (DEA) پیوت را محدود می کند و آن را به عنوان یک داروی جدول ۱ فهرست می کند. با این حال، برخی از سازمان ها از این فهرست تبعیت نمی کنند. به عنوان مثال، کلیسای بومیان آمریکا هنوز از این گیاه در مراسم مذهبی استفاده می کنند و هستند معاف از برنامه ریزی.

برای کسانی که پیوت را مقدس می‌دانند، تجربه این گیاه به نوعی است عشا یا مراسم مذهبی. مراسم از قبیله ای به قبیله دیگر متفاوت است و ممکن است شامل اعمال دیگری مانند مراقبه، ذکر یا مراسم مختلف پاکسازی باشد.

بیشتر بخوانید
شیر شاهدانه: تغذیه، فواید و نحوه تهیه آن

حتی فرآیند به دست آوردن پیوت که “شکار” نامیده می شود، بخشی از این آیین است. در گذشته، برخی از بومیان آمریکا سفر می کردند تا ۳۲۲ کیلومتر (۲۰۰ مایل) پیاده برای رسیدن به پیوت.

از زمان کشف علمی آن در اطراف آغاز قرن بیستم، استفاده از peyote گسترش یافته است. در حال حاضر بسیاری از افراد از این گیاه یا عصاره های آن به صورت تفریحی استفاده می کنند.

چگونه کار می کند؟

مصرف کامل پیوت یا مسکالین آلکالوئید فعال اثرات روانگردان مربوط به گیاه را ایجاد می کند.

مسکالین با گیرنده های ۵-HT2A تعامل دارد در مغز، که به نحوه استفاده بدن از سروتونین مربوط می شود. این گیرنده ها همچنین هدف سایر توهم زاهای کلاسیک مانند LSD و قارچ سیلوسایبین هستند. آنها احتمالاً مسئول «سفر» هستند که فرد هنگام استفاده از این مواد تجربه می کند.

افراد می توانند مسکالین را به روش های مختلفی مصرف کنند. خوردن تاج های خشک شده کاکتوس پیوت، جوشاندن کاکتوس برای تهیه چای و مصرف کپسول های حاوی پیوت یا مسکالین همگی راه های رایج هستند. همچنین اشکال مصنوعی مسکالین وجود دارد که عموماً به شکل کپسول در دسترس هستند.

تعیین مقدار دقیق دوز دشوار است، زیرا زمانی که گیاه آنها را می چیند، قدرت آنها متفاوت است.

هنگامی که فرد آن را می خورد، بدن به سرعت مسکالین را جذب می کند. اثرات ممکن است در کمتر از یک ساعت شروع شود و می تواند حدودا ادامه داشته باشد ۱۲ ساعت. همانطور که بدن مسکالین را تجزیه می کند، اثرات آن از بین می رود.

بیشتر بخوانید
آنچه در مورد پرتقال باید بدانید

اثرات روانگردان

کاکتوس peyote یک توهم زا کلاسیک در همان کلاس LSD است که منجر به بسیاری از مناقشات پیرامون آن شده است.

فردی که پیوت مصرف می کند احتمالاً یک سفر روانگردان یا توهم زا خواهد داشت. مسکالین، که جزء روانگردان در پیوت است، مسئول این اثر است.

اثرات برای همه متفاوت خواهد بود، اگرچه اکثر مردم توهمات واضح تجربه می کنند.

این توهمات ممکن است حواس متعددی را تحت تأثیر قرار دهند و بسیاری از مردم سفرها را با ترکیب حواس توصیف می کنند. برای مثال، افراد ممکن است ادعا کنند که می توانند «صداها را ببینند» یا «رنگ ها را حس کنند».

اثرات توهم زایی مسکالین نیز به نظر می رسد تقویت حواس. رنگ ها، صداها و حتی تجربیات ممکن است غنی تر یا پررنگ تر به نظر برسند. زمان ممکن است برای برخی افراد تحریف شود. برای دیگران، میدان دید و اشیاء درون ممکن است تغییر کند یا تغییر کند.

بینایی با مسکالین، به ویژه در دوزهای بالاتر، رایج است. این رویاها تجربیاتی هستند که در دنیای «واقعی» اتفاق نمی‌افتند، اما برای شخصی که آنها را تجربه می‌کند، بسیار واقعی خواهند بود.

رویاها ممکن است بسیار شادی آور یا وحشتناک باشند. ممکن است برای شخص بسیار مهم به نظر برسند، اما ممکن است احساس بی نظمی زیادی نیز داشته باشند.

مانند سایر مواد توهم زا، مسکالین ممکن است باعث شود برخی افراد “سفر بد” داشته باشند. اینها ممکن است شامل احساسات، تجربیات و احساسات منفی باشد.

ممکن است فرد احساس وحشت کند، توهمات منفی او را تسخیر کند یا به طور مداوم لحظات منفی را تجربه کند. همچنین به دلیل احساس انحراف زمان، فرد ممکن است اضطراب شدید داشته باشد یا احساس کند در این تجربیات گرفتار شده است.

بیشتر بخوانید
ریشه بیدمشک: فواید، عوارض جانبی

هم تجربیات خوب و هم تجربیات بد موقتی هستند و اثرات آن زمانی که بدن مسکالین را از سیستم پردازش می کند محو می شود.

خطرات و عوارض جانبی

مردم پیوت را برای اثر توهم زا و سفر مصرف می کنند، اما این گیاه ممکن است برخی واکنش های فیزیکی و عوارض جانبی نامطلوب را نیز ایجاد کند.

مصرف پیوت ممکن است باعث واکنش های موقتی در بدن شود، مانند:

 • افزایش ضربان قلب
 • بی حسی
 • تنش
 • افزایش فشار خون
 • تب
 • لرز
 • ضعف عضلانی
 • سردرد
 • مردمک های گشاد شده
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • تعریق
 • لرزیدن

همچنین، برای افرادی که از پیوت استفاده می‌کنند، غیرعادی نیست که در زمان‌های بعدی فلاش‌بک‌های لحظه‌ای مانند لحظات یادآوری یا احساس واضح سفر داشته باشند.

موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر همچنین هشدار می دهد که از آنجایی که توهم زاها ادراک و رفتار را تغییر می دهند، ممکن است برخی افراد را وادار به رفتارهایی کنند که برای آنها غیرعادی است.

مصرف بیش از حد یک ماده توهم زا کلاسیک مانند پیوت نادر است . درمان به طور کلی شامل درمان هر گونه علائم مشکل‌ساز است، مانند تب و از دست دادن مایعات ناشی از استفراغ.

نگرانی اصلی درازمدت استفاده از مواد توهم زا، مجموعه ای از مشکلات و اختلالات روانی مداوم است که به آن روان پریشی مداوم می گویند. با این حال، این بسیار نادر است.

مطالعه در مجله فارماکولوژی مولکولی کنونی اشاره می کند که اعتیاد و وابستگی اساساً با مسکالین وجود ندارد. با این حال، برخی افراد ممکن است بیشتر مستعد سوء استفاده از مواد توهم زا مانند پیوت باشند.

بیشتر بخوانید
جو - حقایق تغذیه ای و فواید سلامتی

مزایای سلامتی بالقوه

فرهنگ های مختلف بومی که به این گیاه احترام می گذارند معتقدند که دارای یک تعداد زیادی از مزایای سلامتی برای بدن به عنوان مثال، آنها ممکن است از پیوت برای درمان تعدادی از بیماری ها، از گزش مار و زخم گرفته تا مشکلات سیستمیک مانند دیابت، بیماری های پوستی و درد عمومی استفاده کنند.

مزایای بالقوه ممکن است از خود گیاه، واکنش فیزیکی بدن به گیاه یا تجربه ای که فرد پس از خوردن کاکتوس دارد ناشی شود.

با این حال، طب غربی اکثر این ادعاها را تایید نمی کند، بنابراین محققان باید به مطالعه این کاربردهای سنتی پیوت و مسکالین ادامه دهند.

این فقدان شواهد فعلی تا حدی به این دلیل است که پیوت یک داروی جدول ۱ در ایالات متحده است، بنابراین به دست آوردن و مطالعه آن دشوار است.

خلاصه

پیوت یک گیاه مهم برای بسیاری از قبایل بومی آمریکا است که از آن به عنوان یک داروی معنوی در مراسم خود استفاده می کنند.

اگرچه برخی از افراد از پیوت به صورت تفریحی استفاده می کنند، مهم است که به یاد داشته باشید که می تواند عوارض جانبی متعددی داشته باشد. با این حال، مصرف بیش از حد این ماده منجر به مرگ بسیار بعید است.

برخی از کاربران ممکن است فکر کنند که این گیاه دارای برخی فواید سلامتی است، اما تحقیقات هنوز این ادعاها را تأیید نمی کند. با تحقیقات بیشتر در مورد ترکیباتی مانند مسکالین، ممکن است کاربردهای بالقوه بیشتری ایجاد شود.

۲.۹/۵ - (۲۷ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

2 دیدگاه دربارهٔ «آنچه در مورد پیوت باید بدانید;

 1. چیزهای خوبی نوشتی اما یادت رفت که بگی گیاه‌های پیوت ما را می‌توانند تبدیل به حیواناتی مانند حیوانات دریایی و حیواناتی بر روی زمین مانند گربه سگ شیر خرگوش گراز و …کند

  پاسخ

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه