آکنه کتو: آیا رژیم کتوژنیک می تواند باعث آکنه شود؟

یکی از بزرگترین و اغلب نادیده گرفته شدن عوامل سلامت پوست، رژیم غذایی سالم است. اگرچه آکنه بیشتر با تغییرات هورمونی که ما در سال های نوجوانی با آن مواجه می شویم مرتبط است، حقیقت این است که بسیاری از بزرگسالان نیز از آکنه مزمن رنج می برند. آکنه بزرگسالان می تواند نتیجه انتخاب های غذایی باشد که ما انجام می دهیم. بیایید نگاهی به رابطه بین رژیم کتو و آکنه بیندازیم.

آکنه چیست؟

آکنه یک بیماری مزمن پوستی است که در اثر فعل و انفعالات پیچیده در پوست ایجاد می شود. لایه های مختلف پوست وجود دارد. غدد چربی در لایه های بیرونی متصل به فولیکول های مو قرار دارند. غدد چربی مسئول تولید سبوم (ماده ای روغنی که سلول های مو و پوست را روان می کند) هستند. مشکلات آکنه ناشی از اختلال در این سیستم است.

رژیم غذایی و سلامت پوست

آنچه می خوریم نقش حیاتی در سلامت پوست ما دارد. تحقیقات نشان داده است که دستکاری رژیم غذایی می تواند یک راه حل کلیدی برای برخی از بیماری های پوستی باشد. استفاده از رژیم غذایی حذف می تواند به شناسایی دقیق غذاهای محرک کمک کند، اما آزمایش انجام شده توسط یک متخصص نیز توصیه می شود. [۱] [۲]

بیشتر بخوانید
آیا ذرت در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

چگونه رژیم کتو می تواند به بهبود آکنه کمک کند

شفافیت پوست یکی از مهمترین فواید گزارش شده توسط رژیم کتوژنیک همراه با کاهش وزن و بهبود سطح انرژی بوده است. تحقیقاتی برای تأیید این ادعاها وجود دارد:

یک مطالعه مزایای متعددی را از رژیم کتو نشان داد که می تواند منجر به بهبود سلامت پوست شود، از جمله کاهش سطح انسولین، کاهش التهاب و کاهش فاکتور رشد شبه انسولین (IGF-1). [۳] [۴]

هنگام خوردن رژیم کتو، باید مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کنید و این اسیدهای چرب هستند که کلید سلامت مو و پوست هستند.

بیشتر بخوانید
زایلیتول در رژیم کتوژنیک مزایا، معایب و ایمنی

چگونه فواید رژیم کتو را به حداکثر برسانیم؟

برای افرادی که کاهش سلامت پوست خود را تجربه می کنند، ممکن است انتقال به غذاهای دوستدار کتو می تواند باعث تغییر در سلامت پوست شود.

به عنوان مثال، افزایش مصرف لبنیات می تواند برای افرادی که ممکن است از این آلرژی غذایی بی اطلاع باشند، یک مشکل جدی باشد.

اگر مصرف محصولات لبنی مانند کره، خامه و پنیر را افزایش دهید، پوست شما واکنش ضعیفی نشان می دهد. اگر به نظر شما شبیه است، سعی کنید لبنیات را کاهش دهید، چربی های سالم خود را از منبع دیگری مانند روغن نارگیل دریافت کنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند.

چگونه می توانید فواید پوستی رژیم کتو را به حداکثر برسانید؟

اگر در حین پیروی از رژیم کتو نگران ایجاد آکنه هستید، چند قدم وجود دارد که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که بیشترین سود را به دست می آورید.

بیشتر بخوانید
تخم مرغ در رژیم کتوژنیک

صبور باش: وقتی نوبت به هر تغییر جدیدی می رسد، به خصوص تغییر رژیم غذایی، بدن شما به زمان نیاز دارد تا سازگار شود. اگر آکنه کتو را تجربه می کنید، قبل از انجام هر کاری شدید، به بدن و پوست خود فرصت دهید تا با تغییرات سازگار شود.

مصرف ماهی های چرب خود را افزایش دهید: در میان غذاهای دوستدار کتو، به نظر می رسد ماهی های چرب یکی از فراوان ترین منابع اسیدهای چرب امگا ۳ هستند. این کلید برای کاهش التهاب و ارتقاء پوست سالم است.

اجتناب از لبنیات: اگر یک تازه رژیم کتو هستید و آکنه را تجربه می کنید، سعی کنید مصرف لبنیات خود را محدود کنید. نشان داده شده است که محصولات لبنی IGF-1 و انسولین را افزایش می دهند که می تواند احتمال تحریک پوست را از جمله موارد دیگر افزایش دهد.

بیشتر بخوانید
آیا رژیم کتوژنیک برای زنان موثر است؟

سبزیجات کم کربوهیدرات مصرف کنید: نشان داده شده است که سبزیجات سبز و برگدار التهاب را کاهش می دهند و سلامت و تنظیم هورمون ها را بهبود می بخشند. این دو عامل کلیدی برای جلوگیری از مشکلات پوستی هستند.

آیا نمی دانید که آیا رژیم کتو می تواند پوست شما را بهبود بخشد؟ در حالی که پاسخ به احتمال زیاد بله است، اما تضمینی نیست. به این دستورالعمل ها پایبند باشید و در کمترین زمان به سمت پوستی شفاف تر بروید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه