آیا اسپری ضد آفتاب واقعا موثر است؟

وقتی چیزی به نظر می رسد هم راحت است، شما می توانید شروع به مشکوک شدن در مورد عملکرد واقعی آن کنید.

بنابراین، بیایید در مورد اسپری ضد آفتاب صحبت کنیم – مسلماً ساده‌ترین راه برای استفاده از ضد آفتاب، به‌ویژه وقتی صحبت از ناحیه‌ای که دسترسی به آن دشوار است مانند پشت شما باشد.

جای تعجب نیست که بسیاری از ما آن را بر جایگزین ها ترجیح می دهیم. اما آیا اسپری ضد آفتاب واقعا به همان اندازه موثر است؟

کدام بهتر است: اسپری ضد آفتاب یا لوسیون؟

ما برای کمک به پیشگیری از سرطان پوست از کرم ضد آفتاب استفاده می کنیم، بنابراین مطمئناً برای ما مهم است که مطمئن باشیم که کرم ضد آفتاب ترجیحی ما واقعاً کار می کند.

آیا اسپری ضد آفتاب واقعا موثر است؟

برای موثر بودن، ضد آفتاب باید:

  • طیف گسترده ای
  • SPF 35 یا بالاتر برای استفاده روزمره
  • اگر می خواهید شنا کنید یا عرق کنید، در برابر آب مقاوم است

هنگام انتخاب ضد آفتاب حتما این اطلاعات را بررسی کنید.

خبر خوب این است که – در صورت رعایت این معیارها و استفاده از مقدار صحیح – کارشناسان می گویند که “بهترین ضد آفتاب” هر کدام است که واقعاً استفاده می کنید. علاوه بر این، سازمان غذا و دارو در نظر می گیرد ضد آفتاب اسپری کنید تا به طور کلی ایمن و موثر شناخته شود.

بیشتر بخوانید
موهای زائد روی پاها: رفع و پیشگیری

(مرتبط: آیا کرم ضد آفتاب منقضی می شود؟)

اما، از نظر مقدار کافی کرم ضد آفتاب، تعیین کمیت اسپری ها نسبت به جایگزین های غیر اسپری دشوارتر است.

چه مقدار اسپری ضد آفتاب باید استفاده کرد؟

همه ما توصیه های ضد آفتاب را شنیده ایم: مقدار زیادی از آن را به خودتان بمالید.

برای محافظت موثر در برابر نور خورشید، حدود یک اونس از آن برای پوشش بدن متوسط ​​بزرگسالان لازم است. (این اساساً یک مشت لوسیون است، یا به اندازه کافی برای پر کردن یک لیوان شات، اتفاقا.)

اما در مورد زمانی که قرار است کرم ضد آفتاب شما اسپری شود، نه لکه دار کردن، چطور؟ پاسخ: سخاوتمندانه اسپری کنید.

با توجه به این موضوع، دانستن اینکه آیا واقعاً به اندازه کافی از کرم ضد آفتاب اسپری برای محافظت کامل از پوست خود استفاده می کنید، دشوار است. اما غیرممکن نیست.

۵ نکته برای استفاده موثر و ایمن از ضد آفتاب اسپری

۱. اسپری کنید تا پوستتان براق شود

در مورد محصولی که اسپری می‌کنید، صحبت کردن در مقادیر سخت است، اما هنوز حدود یک اونس اسپری ضد آفتاب لازم است تا پوست شما را که در معرض آفتاب قرار گرفته‌اید کاملاً بپوشاند و از آن محافظت کند.

بیشتر بخوانید
هزینه ی بوکال فت چقدر است؟

از آنجایی که احتمالاً به تصویری از آنچه که یک اونس را می سازد، نیاز خواهید داشت، آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند تمام نواحی در معرض را اسپری کنید تا زمانی که پوستتان درخشان شود. یا می توانید هر ناحیه از بدن خود را به مدت شش ثانیه اسپری کنید.

آخرین قانون کلی «چه مقدار اسپری اسپری کافی است» این است: یک قوطی استاندارد ضد آفتاب اسپری شش اونسی باید در مجموع شش بار دوام داشته باشد. اگر بیشتر از این از ضد آفتاب خود استفاده می کنید، می تواند نشانه این باشد که به اندازه کافی استفاده نکرده اید.

۲. بعد از اسپری آن را بمالید

این کرم ضد آفتاب اسپری نامیده می شود، اما برای اینکه واقعاً مؤثر باشد، به چیزی بیش از اسپری کردن نیاز دارد.

برای داشتن لایه ای یکنواخت و یکنواخت در تمام پوست، متخصصان توصیه می کنند پس از اسپری ضد آفتاب اسپری آن را بمالید.

۳. به طور مستقیم روی صورت خود اسپری نکنید و از استنشاق اسپری ضد آفتاب خودداری کنید

ترکیبات موجود در کرم های ضد آفتاب اسپری برای پوست شما بی خطر هستند، اما در صورت استنشاق می توانند برای ریه ها تحریک شوند.

بیشتر بخوانید
چه چیزی می تواند باعث ایجاد برآمدگی روی لب شود؟

نکته مهم این است که هرگز نباید کرم ضد آفتاب را مستقیماً روی صورت خود اسپری کنید. به جای آن، آن را در دستان خود اسپری کنید و روی صورت خود بمالید، مراقب باشید از چشم و دهان خود دوری کنید.

همچنین در صورت استنشاق ناخواسته اسپری ضدآفتاب اگر در روز باد می‌آید یا اگر آن را روی کودکی که در حال چرخیدن است اسپری می‌کنید، باید مراقب باشید.

۴. استفاده از لوسیون را به عنوان پایه خود و استفاده مجدد با اسپری در نظر بگیرید

اگر هنوز با ضد آفتاب اسپری خود مشکل دارید – مطمئن نیستید که آیا به اندازه کافی استفاده می کنید یا خیر – ممکن است ابتدا از یک لوسیون استفاده کنید و زمانی که زمان استفاده مجدد از ضد آفتاب است، به اسپری بروید.

۵. تا زمانی که براق شوید و طبق دستورالعمل برچسب دوباره استفاده کنید

حتی در هنگام استفاده مجدد از کرم ضد آفتاب، حتما اسپری سخاوتمندانه را تا زمانی که پوست شما براق شود، بمالید و برای اطمینان از پوشش کامل، ضد آفتاب را بمالید.

بیشتر بخوانید
نحوه استفاده از سرم تقویت ابرو سریتا

به طور کلی، بهتر است کرم ضد آفتاب را هر دو ساعت یکبار تجدید کنید – اما حتماً دستورالعمل‌های خاص برچسب را در مورد زمان استفاده مجدد از ضد آفتاب خاصی که استفاده می‌کنید، بررسی کنید.

و در حالی که کرم ضد آفتاب با برچسب “Sport” ممکن است در برابر آب مقاوم باشد، به خاطر داشته باشید که این کرم ها در برابر حوله مقاوم نیستند. اگر بعد از قرار گرفتن در آب یا عرق کردن، حوله را پاک می کنید، وقت آن است که دوباره استفاده کنید.

در نهایت، استفاده صحیح از کرم ضد آفتاب اسپری تنها گام توصیه شده برای محافظت از پوست شما در برابر نور خورشید نیست. همچنین مهم است که به دنبال سایه باشید و در صورت امکان از لباس های محافظ مانند کلاه لبه پهن، عینک آفتابی با محافظ UV و پیراهن و شلوار آستین بلند استفاده کنید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه