آیا بلغور جو دوسر در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

یک رژیم غذایی کتوژنیک سالم شما را به خوردن چربی های با کیفیت بالا، پروتئین متوسط ​​و کربوهیدرات های بسیار کمی تشویق می کند. این توزیع کلان باعث افزایش کتوز می شود، یک حالت متابولیک که در آن بدن به جای گلوکز به چربی به عنوان منبع سوخت اصلی خود متکی است.

مانند هر رژیم دیگری، کسانی که کتو دارند، معمولاً از غذاهای اصلی صبحانه می خورند که به طور منظم به آن روی می آورند. یکی از رایج ترین غذاهای اصلی صبحانه، بلغور جو دوسر است و برای کسانی که رژیم کتو دارند، این سوال پیش می آید: آیا بلغور جو دوسر کتوپسند است؟

در این مقاله، با بررسی ویژگی‌های بلغور جو دوسر، مشخصات تغذیه‌ای آن، و ارائه گزینه‌های جایگزین برای کسانی که از رژیم کتوژنیک پیروی می‌کنند، به این سوال عمیقاً پاسخ خواهیم داد.

آیا بلغور جو دوسر کتو پسند است؟

بلغور جو دوسر به دلیل داشتن فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی، اغلب یک گزینه صبحانه سالم در نظر گرفته می شود. از جو دوسر ساخته می شود که به روش های مختلف برای ایجاد انواع مختلف مانند جو دوسر فولادی، نورد شده و فوری پردازش می شود. با این حال، با وجود مزایای سلامتی، بلغور جو دوسر کتو دوست نیست.

رژیم کتوژنیک بر مصرف غذاهای کم کربوهیدرات و پرچرب برای ترویج کتوز تمرکز دارد. بلغور جو دوسر، به عنوان یک غله، به طور طبیعی سرشار از کربوهیدرات است و آن را برای یک رژیم سخت کتو نامناسب می کند. کسانی که به دنبال حفظ کتوز هستند باید از بلغور جو دوسر اجتناب کنند یا به شدت آن را محدود کنند و به دنبال گزینه های جایگزین صبحانه کم کربوهیدرات باشند.

چند کربوهیدرات در یک کاسه بلغور جو دوسر وجود دارد؟

یک فنجان بلغور جو دوسر پخته شده حاوی تقریباً ۲۷ گرم کربوهیدرات است.*). تنها ۴ گرم از آن فیبر است، به این معنی که یک فنجان بلغور جو دوسر دارای ۲۳ گرم کربوهیدرات خالص است که در حال حاضر به حد مجاز روزانه برای کسانی که از رژیم غذایی کتو پیروی می کنند نزدیک است.

بیشتر بخوانید
چرا در رژیم کتو وزن کم نمیکنم علل استپ وزنی یا افزایش وزن

علاوه بر این، بلغور جو دوسر حاوی پروتئین و مقدار کمی چربی و همچنین ریزمغذی‌هایی مانند منیزیم، آهن و ویتامین‌های B است که فواید سلامتی مختلفی را به همراه دارد.

با وجود مزایای تغذیه‌ای بلغور جو دوسر، محتوای کربوهیدرات بالای آن، آن را برای رژیم کتوژنیک نامناسب می‌سازد.

آیا می توانم بلغور جو دوسر را روی کتو بخورم؟

با توجه به محتوای کربوهیدرات بالای بلغور جو دوسر، گنجاندن بلغور جو دوسر در رژیم کتو بدون تجاوز از محدودیت روزانه کربوهیدرات چالش برانگیز است. کسانی که از یک رژیم سخت کتو پیروی می کنند باید از بلغور جو دوسر به طور کامل اجتناب کنند. با این حال، افرادی که کربوهیدرات‌های انعطاف‌پذیرتری دارند، ممکن است در موارد نادر بتوانند از مقدار کمی بلغور جو دوسر استفاده کنند، این مقدار محدود به بیش از یک فنجان در روز نیست.

یکی از مزیت های بلغور جو دوسر شاخص گلیسمی پایین آن است که به دلیل محتوای فیبر زیاد آن است. این بدان معنی است که بلغور جو دوسر باعث افزایش سریع قند خون و سطح انسولین نمی شود. اگر تصمیم دارید بلغور جو دوسر را در رژیم کتو مصرف کنید، جو دوسر فولادی را انتخاب کنید، زیرا در مقایسه با جو دوسر نورد یا فوری، شاخص گلیسمی پایین تری دارد.

برای به حداقل رساندن تأثیر بیشتر بر مصرف کربوهیدرات، بلغور جو دوسر را با غذاهای کم کربوهیدرات یا صفر کربوهیدرات مانند تخم مرغ، آووکادو یا سبزیجات غیر نشاسته ای همراه کنید. علاوه بر این، یک منبع چربی مانند کره، روغن نارگیل یا آجیل اضافه کنید تا سیری را افزایش دهید و از کتوز حمایت کنید.

جایگزین های جو دوسر مناسب کتو

در این بخش، چند جایگزین خوشمزه و کم کربوهیدرات برای بلغور جو دوسر که برای کسانی که از رژیم کتو پیروی می‌کنند بسیار عالی هستند را بررسی می‌کنیم. هر گزینه یک صبحانه کم کربوهیدرات، پرچرب و غنی از پروتئین را ارائه می دهد که می تواند متناسب با سلیقه و ترجیحات فردی سفارشی شود.

بیشتر بخوانید
بادام در رژیم کتوژنیک (کربوهیدرات، موارد مصرف و موارد دیگر)

بذر کتان

بذر کتان یک جایگزین عالی برای کتو دوستانه برای بلغور جو دوسر است. برای یک وعده نصف فنجان، آنها تقریباً حاوی ۱.۴ گرم کربوهیدرات خالص، ۱۵.۴ گرم پروتئین و ۳۵.۵ گرم چربی هستند.*).

دانه‌های کتان را می‌توان برای ایجاد فرنی کم کربوهیدرات استفاده کرد یا در محصولات پخته‌شده کتوپسند برای بافت و تغذیه اضافه کرد.

برای اینکه خودتان جایگزین بلغور جو دوسر دانه کتان شوید، نصف فنجان دانه کتان آسیاب شده را با یک فنجان شیر بادام شیرین نشده، کمی نمک و کمی دارچین ترکیب کنید. روی حرارت ملایم بپزید و مدام هم بزنید تا مخلوط غلیظ شود. شیرین کننده کتو دوست مورد علاقه خود را روی آن بریزید و لذت ببرید.

دانه های چیا

دانه های چیا یکی دیگر از جایگزین های فوق العاده کتو دوست برای بلغور جو دوسر هستند. یک وعده نصف فنجان تقریباً حاوی ۱۳.۵ گرم کربوهیدرات خالص، ۱۳.۹ گرم پروتئین و ۲۵.۸ گرم چربی است.*).

می‌توانید از دانه‌های چیا برای تهیه یک پودینگ چیا خوشمزه استفاده کنید یا آن‌ها را به اسموتی‌ها و ماست اضافه کنید.

برای یک وعده خوشمزه پودینگ کتو چیا، نصف فنجان دانه چیا را با دو فنجان شیر بادام شیرین نشده و یک شیرین کننده دلخواه مخلوط کنید. یک شب در یخچال قرار دهید، و صبح روز بعد، یک صبحانه خوشمزه و مغذی کتو پسند خواهید داشت.

کاسه اسموتی کتو

کاسه های اسموتی کتو یک گزینه صبحانه بسیار قابل تنظیم و دارای مواد مغذی است. محتوای غذایی بسته به مواد تشکیل دهنده متفاوت است، اما به طور کلی، کربوهیدرات خالص کمی دارند و چربی و پروتئین سالم بالایی دارند.

برای یک کاسه اسموتی کتو بری، نصف فنجان توت یخ زده، یک فنجان اسفناج، نصف آووکادو و شیر بادام شیرین نشده را با هم مخلوط کنید تا یکدست شود. مخلوط را در یک کاسه بریزید و روی آن آجیل، دانه ها و تکه های نارگیل را برای بافت و طعم اضافه کنید.

بیشتر بخوانید
نقرس و رژیم کتوژنیک

آرد نارگیل

آرد نارگیل یک جایگزین همه کاره کم کربوهیدرات برای رژیم کتو است. ۱ وعده (۱۵ گرم) آرد نارگیل حاوی تقریباً ۳.۷ گرم کربوهیدرات خالص، ۲.۴ گرم پروتئین و ۲.۳ گرم چربی است.

برای تهیه یک آرد نارگیل گرم و آرامش بخش، نصف فنجان نارگیل خرد شده شیرین نشده، ۴ قاشق غذاخوری آرد نارگیل، ۱/۴ فنجان دانه کتان آسیاب شده، ۲ فنجان شیر بادام شیرین نشده و کمی نمک را در یک قابلمه با هم مخلوط کنید. . مخلوط را روی حرارت متوسط ​​رو به پایین بپزید و هر از گاهی هم بزنید تا به قوام دلخواه شما برسد (حدود ۵-۷ دقیقه).

آرد بادام

یک وعده (۳ قاشق غذاخوری) آرد بادام تقریباً حاوی ۱.۴ گرم کربوهیدرات خالص، ۵.۵ گرم پروتئین و ۱۰.۵ گرم چربی است.*).

آرد بادام یک جایگزین لذیذ کتو است که می توانید از آن برای تهیه پنکیک، کلوچه، فرنی و سایر محصولات پخته شده کم کربوهیدرات استفاده کنید.

برای تهیه فرنی آرد بادام یا بلغور جو دوسر، با ترکیب ۶ قاشق غذاخوری آرد بادام، ۱/۴ فنجان دانه کتان آسیاب شده، ۲ فنجان شیر بادام شیرین نشده و کمی نمک در یک قابلمه شروع کنید. مخلوط را روی حرارت متوسط ​​رو به پایین برای حدود پنج دقیقه بپزید. هر تاپینگ کم کربوهیدراتی که دوست دارید اضافه کنید و لذت ببرید.

خلاصه

بلغور جو دوسر یک غذای آرامبخش برای صبحانه است، اما آن غذای کم کربوهیدرات یا کتوپسند مورد نظر شما نیست. خبر خوب این است که جایگزین های جو دوسر وجود دارد که به همان اندازه طعم خوبی خواهند داشت. حتی می‌توانید جایگزین‌های مختلف جو دوسر را برای ایجاد یک بلغور جو دوسر یا «آلات بلغور جو دوسر» بی‌نظیر ترکیب کنید. علاوه بر این، اگر به سادگی نمی توانید در مقابل بلغور جو دوسر مقاومت کنید، چند ترفند وجود دارد که آن را برای سبک زندگی کتو شما مفید می کند.

۴ مراجع

وزارت کشاورزی ایالات متحده. بلغور جو دوسر، معمولی یا سریع، تهیه شده با آب، بدون چربی اضافه. ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲

بیشتر بخوانید
در دوران شیردهی از کتو یا کربوهیدرات کم استفاده کنید

وزارت کشاورزی ایالات متحده. دانه ها، بذر کتان. ۱ آوریل ۲۰۱۹

وزارت کشاورزی ایالات متحده. دانههای چیا. ۲۸ اکتبر ۲۰۲۲

وزارت کشاورزی ایالات متحده. آرد، بادام. ۲۸ آوریل ۲۰۲۲

مطالب مرتبط

نمونه رژیم کتوژنیک یا کتو جهت لاغری سریع

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

رژیم کتوژنیک از نظر طب سنتی

رژیم کتوژنیک برای دیابت نوع ۱ و نوع ۲

قیمت رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک در دوران شیردهی

رژیم کتوژنیک ۲۸ روزه رایگان

رژیم کتوژنیک pdf

رژیم کتوژنیک ۷ روزه

مدت زمان رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک تخصصی توسط متخصص تغذیه (بهترین دکتر کتو)

ورزش در رژیم کتوژنیک رژیم کتو در بدنسازان و عضله سازی

رژیم کتوژنیک در کبد چرب

رژیم کتوژنیک گیاهی

عوارض رژیم کتوژنیک ۷ علائم ورود به کتوز

میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک چقدر است؟

رژیم غذایی کتوژنیک در سندرم تخمدان پلی کیستیک یا PCOS

کتوراش چیست

چرا در رژیم کتو وزن کم نمیکنم علل استپ وزنی یا افزایش وزن

در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی نباید خورد

رژیم کتوژنیک برای چه کسانی مناسب است

رژیم کتوژنیک برای چه افرادی مناسب نیست

الکترولیت در رژیم کتوژنیک چیست؟

مکمل های مورد نیاز در رژیم کتوژنیک + لیست ۹ تا از بهترین ها

رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم کتوژنیک در ماه رمضان ، فستینگ یا روزه در رژیم کتو

میوه های مجاز در رژیم کتوژنیک

چگونه رژیم کتوژنیک را شروع کنیم؟ یک راهنمای ساده برای مبتدیان

انواع رژیم کتوژنیک : استاندارد هدفمند دوره ای ۲۱۶ کتوپلاس

فواید رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک و پریود، اثر کتو بر قاعدگی چیست؟

دلایل عدم کاهش وزن در رژیم کتوژنیک

رژیم کتوژنیک چرخه ای یا دوره ای CKD چیست؟ تمام آنچه نیاز است بدانید

آنفولانزای کتوژنیک: علائم و نحوه خلاص شدن از شر آن
Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه