آیا توت فرنگی در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

فقط چیز خاصی در مورد توت فرنگی وجود دارد. در فصل، خارج از فصل، برچسب قیمت مهم نیست، آن نگین های قرمز میوه ای همیشه در ذهن من است. اما آیا توت فرنگی کتو دوستانه است و آیا واقعاً می توانید از توت فرنگی در رژیم کتو خود لذت ببرید بدون اینکه خود را از کتوزیس خارج کنید؟

توت فرنگی از نزدیک

آشنایی با رژیم کتو و توت فرنگی

اگر از یک رژیم کتوژنیک پیروی می کنید که به عنوان رژیم کتو نیز شناخته می شود، ضروری است که بدانید کدام غذاها در برنامه غذایی شما قرار می گیرند. یک سوال که اغلب مطرح می شود این است: آیا توت فرنگی کتو است؟ پاسخ بله است!

دوستداران توت فرنگی، نترسید: توت فرنگی واقعا کتو دوست است! می‌توانید آن‌ها را به فهرست غذاهای کتو اضافه کنید و شروع به ترکیب توت‌فرنگی و لذت بردن از شیرینی اضافه آن کنید.

گنجاندن مقادیر متوسط ​​میوه مانند توت فرنگی آبدار رسیده تنوع و طعم را افزایش می دهد و باعث می شود که به طور کلی به این سبک غذا خوردن لذت ببرید.

آیا توت فرنگی کتو است؟  آیا می توانید آنها را با رژیم کم کربوهیدرات بخورید؟

مشخصات تغذیه ای توت فرنگی

توت فرنگی و کتو یک کبریت ساخته شده در بهشت ​​هستند. با فقط ۳۶ کالری در هر ۱۰۰ گرم، در رژیم غذایی کتو شما در مواقعی که نیاز به درمان شیرینی دارید، مطمئناً جایی برای چند توت وجود دارد. فقط به یاد داشته باشید، هنگام افزودن هر میوه ای به برنامه غذایی کتو به دلیل محتوای قند طبیعی، اعتدال کلیدی است.

اکنون که می توانید مشتاقانه منتظر لذت بردن از توت فرنگی در رژیم کتو باشید، بیایید دریابیم که دقیقاً از نظر تغذیه در کجا قرار می گیرند.

چه مقدار کربوهیدرات در توت فرنگی وجود دارد؟

یک فنجان توت فرنگی تازه ورقه شده حاوی تقریباً ۱۱ گرم کربوهیدرات کل و ۳ گرم فیبر رژیمی است که آن را به یکی از گزینه های کم کربوهیدرات در میان توت های تازه با ۸ کربوهیدرات خالص در هر فنجان تبدیل می کند. این باعث می‌شود که آن‌ها انتخابی عالی برای طعم دادن به وعده‌های غذایی شما باشند، در حالی که در محدوده کربوهیدرات روزانه شما باقی بمانند.

بیشتر بخوانید
رژیم اتکینز چیست؟

چه مقدار چربی در توت فرنگی وجود دارد؟

توت فرنگی تازه در هر ۱۰۰ گرم فقط ۰.۳ گرم چربی دارد. در حالی که توت فرنگی ها به تنهایی نمی توانند ماکروهای چربی شما را تکمیل کنند، همیشه می توانید آنها را در دستور العمل های خوشمزه توت فرنگی کتو مانند بمب های چربی کیک پنیر کتو ما بگنجانید اگر در طول روز کمی چربی ندارید.

چه مقدار پروتئین در توت فرنگی وجود دارد؟

توت فرنگی ۰.۶ گرم پروتئین در هر ۱۰۰ گرم است. به مقداری پروتئین بیشتر در روز نیاز دارید و به درمان توت نیاز دارید؟ این دستور العمل پودینگ کتو چیا را یک شبه آسان با توت فرنگی تازه برش داده شده امتحان کنید!

فواید توت فرنگی برای سلامتی

توت فرنگی طبیعی

این توت‌های خوشمزه نه تنها می‌توانند در حد کربوهیدرات روزانه شما قرار بگیرند، بلکه فواید سلامتی زیادی نیز دارند.

سیستم ایمنی خود را تقویت کنید

توت فرنگی به طور طبیعی سرشار از ویتامین C است. در واقع، تنها یک فنجان توت فرنگی ورقه شده بیش از ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه توصیه شده برای این ماده مغذی مهم را تامین می کند. گنجاندن توت فرنگی در رژیم غذایی می تواند به تقویت سیستم ایمنی شما کمک کند، زیرا آنتی اکسیدان های موجود در توت فرنگی تازه با ویتامین C برای تقویت سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری ها و عفونت ها همکاری می کنند.

افزودنی برای سلامت قلب به رژیم کتو شما

نشان داده شده است که توت های تازه مانند توت فرنگی چندین عامل خطر بیماری قلبی از جمله التهاب، سطح کلسترول، فشار خون و لخته شدن خون را کاهش می دهند. گنجاندن آنها در رژیم غذایی خود نه تنها شیرینی شما را راضی می کند، بلکه به سلامت قلب کمک می کند – اضافه کردن توت فرنگی را به یک موقعیت برد-برد تبدیل می کند!

بیشتر بخوانید
غذاهای رژیمی کتو - فواید، غذاهایی که باید بخورید و از چه چیزهایی باید اجتناب کنید

توت فرنگی ذهن خود را تیز نگه دارید

اگر می خواهید با افزایش سن مغز خود را در بهترین حالت کار کنید، از همین امروز شروع کنید به گنجاندن توت فرنگی در رژیم غذایی خود! آنتی اکسیدان های فراوان در توت فرنگی با الف کاهش خطر ابتلا به بیماری آلزایمر و سایر اشکال زوال عقل در واقع، یک مطالعه نشان داد افرادی که بیش از دو بار در هفته توت مصرف می کنند، پیری شناختی را تا ۲.۵ سال به تاخیر می اندازند!

جایگزین های کتو برای توت فرنگی

توت فرنگی مربای شما نیست؟ نگران نباشید، شما همچنان می توانید میوه خود را با یک جایگزین کتو خوشمزه دیگر تهیه کنید. این گزینه ها را در نظر بگیرید:

کرن بری بسیار زیاد!

کرن بری جایگزین توت فرنگی

اگر در زمان بوقلمون فقط به کرن بری فکر می کنید، خارج از قوطی فکر کنید! ۱ فنجان از این میوه‌های کم کربوهیدرات حاوی ۳.۶ گرم فیبر، تنها ۸.۴ گرم کربوهیدرات خالص، و طعم شیرین بی‌پایان ترش است. امتیاز اضافه شده: این دستور العمل ذغال اخته بدون شکر تقریباً با هر چیزی که فکرش را بکنید جفت می شود!

آووکادوی توانا

آووکادوی پر شده زاویه آووکادو

وقتی صحبت از رژیم کتو می شود، یک میوه وجود دارد که از بقیه متمایز است – آووکادو. آووکادوهای خامه‌ای سرشار از چربی‌های سالم و فیبر، به دلایل خوبی در میان رژیم‌های کتو مورد علاقه هستند!

آووکادو منبع عالی از چربی‌های تک غیراشباع است که می‌تواند به کاهش سطح کلسترول LDL (“بد”) و کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی کمک کند. آنها همچنین سرشار از فیبر غذایی هستند و برای کسانی که سعی می کنند در برنامه رژیم غذایی کتوژنیک در محدوده کربوهیدرات روزانه خود باقی بمانند، عالی هستند.

برای یک خوراکی شیرین کتو آووکادویی، سعی کنید یک دسته از کلوچه‌های آووکادویی کتو-پسند تهیه کنید!

هندوانه آبدار

هندوانه ورقه شده

یک انتخاب با طراوت هیچ چیز مثل هندوانه تابستان را نمی گوید!

بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک از نظر دکتر کرمانی

خوشبختانه، تنها با ۱۱ گرم کربوهیدرات خالص در هر فنجان، می توانید از هندوانه تازه فراوان لذت ببرید و در کتوزیس بمانید. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد خوردن هندوانه در رژیم کتو پیدا کنید.

دستور العمل های خوشمزه توت فرنگی دوستدار کتو

اگر به دنبال چیزی هستید که کمی ماجراجویانه تر از انواع توت های تکه تکه شده ساده باشد، ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم! آیا آماده اید تا مقداری جادوی کتو را درست کنید؟

اسکون کتو توت فرنگی

این اسکون‌های کتوی توت‌فرنگی با آرد بادام بسیار جذاب هستند! آرد بادام کربوهیدرات خالص را کم نگه می‌دارد، در حالی که توت‌فرنگی طعم آن را زیاد می‌کند. اگر شیرینی اصلی دارید، لعاب آن ضروری است!

کیک پنیر توت فرنگی کتو

این دستور غذای خوشمزه را باید امتحان کنید. با فقط ۵ گرم کربوهیدرات خالص در هر برش، چه چیزی را دوست ندارید؟

اسموتی کتو توت فرنگی

اگر عجله دارید یا تمایلی به پخت ندارید، یک اسموتی کتو توت فرنگی درست کنید. با کره بادام و آووکادو در ترکیب، پس از نوشیدن این معجون خامه ای، ساعت ها سیر خواهید ماند. ایده آل برای یک روز گرم تابستان!

مربای توت فرنگی کتو دوست

آشپزخانه شما منتظر است پایان: خیره کننده کتو پسند مربای توت فرنگی بدون شکر.

این مربا تنها به چهار ماده نیاز دارد و در پنکیک های پروتئین کتو عالی است. منتظر چی هستی؟ جممین بگیر!

سوالات متداول

آیا توت فرنگی برای رژیم کتو مناسب است؟

بله، توت فرنگی به دلیل محتوای خالص کربوهیدرات کم برای رژیم کتو مناسب است. با این حال، کنترل سهم برای جلوگیری از تجاوز از محدودیت روزانه کربوهیدرات ضروری است.

توت فرنگی یا زغال اخته برای کتو بهتر است؟

هر دو میوه می توانند در رژیم کتو قرار بگیرند، اما از نظر کربوهیدرات خالص، توت فرنگی با کربوهیدرات خالص کمتری نسبت به بلوبری در هر وعده کمی بهتر است.

بیشتر بخوانید
انرژی کتو: چگونه یک رژیم کتوژنیک راز انرژی پایدار است؟

آیا توت فرنگی بدون کربوهیدرات است؟

نه، توت فرنگی حاوی کربوهیدرات است اما در مقایسه با سایر میوه ها نسبتاً کم کربوهیدرات است. یک فنجان حاوی حدود ۱۱.۵ گرم کربوهیدرات کل و ۸.۵ گرم کربوهیدرات خالص است.

آیا توت فرنگی کتو دوست است؟

بله، کسانی که رژیم کتو دارند می توانند از شیرینی اضافه شده توت فرنگی لذت ببرند! در یک رژیم کتوژنیک، مطمئناً می‌توانید میوه‌های تازه مانند توت‌فرنگی را بگنجانید، فقط مطمئن شوید که اندازه وعده‌ها را مد نظر داشته باشید تا در حد مجاز کربوهیدرات روزانه خود باقی بمانید.

آیا می توانید توت فرنگی و تمشک را روی کتو بخورید؟

کاملا. هر دو توت دارای کربوهیدرات خالص کم هستند و در صورت مصرف متعادل، انتخابی عالی برای کسانی هستند که از رژیم کتوژنیک پیروی می کنند.

آخرین افکار: توت فرنگی ها کتو دوستانه هستند

بنابراین، رژیم کتوژنیک همه چیز در مورد بیکن و تخم مرغ نیست. این یک طرح همه کاره است که اجازه می دهد تا برخی از لذت های شیرین را نیز انجام دهید.

محتوای خالص کربوهیدرات کم توت فرنگی آن را به یک مکمل عالی برای سبک زندگی کتوژنیک شما تبدیل می کند. گنجاندن این نگین‌های قرمز آبدار در وعده‌های غذایی‌تان می‌تواند در عین اینکه شما را در محدوده کربوهیدرات روزانه‌تان نگه می‌دارد، طراوت‌بخشی به همراه داشته باشد.

و به یاد داشته باشید که فقط توت فرنگی نیست. میوه های دیگری نیز وجود دارد که کربوهیدرات بسیار کمی دارند و آماده اند تا به بشقاب شما تنوع دهند. ارضای هوس های شکر به معنای دور شدن از کتوز نیست – توت های تازه مانند توت فرنگی می تواند راه حل باشد!

Source link

۱/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه