اختلال نعوظ چیست؟

اختلال نعوظ (ED) که زمانی از آن به عنوان ناتوانی جنسی یاد می شد، به عنوان مشکل در نعوظ و حفظ آن به اندازه کافی برای انجام مقاربت جنسی تعریف می شود. اختلال نعوظ به معنای کاهش میل به رابطه جنسی نیست.

بر اساس مؤسسه ملی بهداشت (NIH) اختلال نعوظ مردان در هر سنی را تحت تأثیر قرار می دهد، اما مردان احتمالاً با افزایش سن آن را تجربه می کنند. شیوع اختلال نعوظ به شرح زیر است:

 • ۱۲ درصد از مردان زیر ۶۰ سال
 • ۲۲ درصد از مردان ۶۰ ساله
 • ۳۰ درصد از مردان ۷۰ سال و بالاتر

درمان های زیادی برای اختلال نعوظ وجود دارد. برخی از آنها شامل تغییر سبک زندگی، روان درمانی، دارو، جراحی یا کمک از طریق یک دستگاه است. حلقه ED وسیله رایجی است که می تواند به درمان اختلال نعوظ کمک کند.

آیا حلقه اختلال نعوظ می تواند ناتوانی جنسی را درمان کند؟

علل اختلال نعوظ

نحوه عملکرد نعوظ

وقتی مردی از نظر جنسی تحریک می شود، مغز باعث می شود خون به آلت تناسلی وارد شود و آن را بزرگتر و محکم تر کند. ایجاد و حفظ نعوظ به رگ های خونی سالم نیاز دارد.

آنها اجازه می دهند خون به آلت تناسلی وارد شود و سپس بسته می شود و در هنگام تحریک جنسی خون را در آلت تناسلی نگه می دارند. سپس با پایان یافتن برانگیختگی جنسی، آنها باز می شوند و اجازه می دهند خون دوباره جریان یابد.

علل فیزیکی اختلال نعوظ

بسیاری از بیماری‌ها و شرایط پزشکی می‌توانند باعث آسیب فیزیکی به شریان‌ها، اعصاب و ماهیچه‌ها شوند یا بر جریان خون تأثیر بگذارند که همگی ممکن است به ED منجر شوند. شرایط شامل:

 • فشار خون بالا
 • دیابت
 • بیماری قلبی
 • بیماری کلیوی
 • کلسترول بالا
 • گرفتگی عروق
 • عدم تعادل هورمونی
بیشتر بخوانید
ویریلیزاسیون یا حالت مردانه پیدا کردن دختر یا زن

اختلالات عصبی مانند جراحی های پشت و مغز، بیماری پارکینسون و مولتیپل اسکلروزیس بر سیگنال های عصبی تأثیر می گذارد و همچنین می تواند باعث اختلال نعوظ شود. بسیاری از مردان نیز پس از درمان جراحی سرطان پروستات، اختلال نعوظ را تجربه می کنند.

عوامل دیگری که حفظ نعوظ را دشوار می کند می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • جراحی ها و صدمات به آلت تناسلی یا اندام های اطراف آلت تناسلی
 • استفاده بیش از حد از الکل، مواد مخدر تفریحی و نیکوتین
 • عوارض جانبی داروهای تجویزی
 • تستوسترون پایین

سایر علل اختلال نعوظ

شرایط فیزیکی و پزشکی تنها منابع اختلال نعوظ نیستند. استرس، اضطراب، افسردگی، عزت نفس پایین و مسائل مربوط به روابط همگی می توانند تأثیرات منفی بر رسیدن و حفظ نعوظ داشته باشند.

هنگامی که یک قسمت از اختلال نعوظ رخ می دهد، ترس از تکرار آن می تواند توانایی مرد را برای دستیابی به نعوظ بعدی مسدود کند. آسیب های جنسی قبلی مانند تجاوز و سوء استفاده نیز می تواند منجر به اختلال نعوظ شود.

داروها برای اختلال نعوظ

تقریباً در هر رویداد تلویزیونی، آگهی‌های تبلیغاتی داروهای تجویزی برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد که شامل داروهایی مانند سیالیس، ویاگرا و لویترا می‌شود. این داروهای خوراکی با القای گشاد شدن رگ‌های خونی آلت تناسلی، تسهیل جریان خون به آلت تناسلی و کمک به ایجاد نعوظ در صورت تحریک جنسی مرد عمل می‌کنند.

بیشتر بخوانید
آیا هندوانه می تواند به اختلال نعوظ کمک کند؟

سایر درمان‌های تجویزی مانند Caverject و Muse به آلت تناسلی تزریق یا وارد می‌شوند. این داروها همچنین جریان خون را در آلت تناسلی افزایش می دهند و باعث ایجاد نعوظ با یا بدون برانگیختگی جنسی می شوند.

حلقه های اختلال نعوظ

داروهای تجویزی به همه موارد اختلال نعوظ کمک نمی کنند. آنها همچنین می توانند عوارض جانبی ناخواسته ای مانند گرگرفتگی، سردرد یا تغییر در بینایی ایجاد کنند. اگر سابقه مشکلات قلبی دارید یا از داروهای خاصی استفاده می کنید، اکثر داروهای تجویزی برای اختلال نعوظ نمی توانند استفاده شوند.

هنگامی که داروهای تجویزی مناسب نیستند، دستگاه های پزشکی ممکن است به اختلال نعوظ کمک کنند. با این حال، کاشت آلت تناسلی با جراحی ممکن است برای همه مردان جذاب نباشد، و برخی ممکن است پمپ‌های خلاء را خجالت‌آور یا دشوار بدانند. در این موارد، حلقه اختلال نعوظ ممکن است گزینه خوبی باشد.

حلقه های اختلال نعوظ چگونه کار می کنند

یک حلقه اختلال نعوظ در اطراف پایه آلت تناسلی قرار داده می شود تا جریان خون را از آلت تناسلی شما کاهش دهد تا به حفظ نعوظ کمک کند. بیشتر آنها از مواد انعطاف پذیر مانند لاستیک، سیلیکون یا پلاستیک ساخته شده اند و برخی از فلز ساخته شده اند.

برخی از حلقه های اختلال نعوظ دو قسمت دارند، یکی دایره ای که در اطراف آلت تناسلی قرار می گیرد و دیگری که بیضه ها را منقبض می کند. اکثر کاربران معتقدند که حلقه کمک می کند نعوظ به اندازه کافی برای مقاربت دوام بیاورد.

بیشتر بخوانید
واریکوسل

از آنجایی که حلقه‌های اختلال نعوظ از برگشت خون در حین نعوظ آلت تناسلی جلوگیری می‌کنند، زمانی که مرد می‌تواند نعوظ جزئی یا کامل داشته باشد اما در حفظ آن مشکل دارد، بهترین عملکرد را دارند.

حلقه‌های اختلال نعوظ را می‌توان با پمپ یا خلاء اختلال نعوظ که روی آلت تناسلی قرار می‌گیرد و با خلاء ایجاد شده به آرامی خون را به داخل آلت تناسلی می‌کشد، استفاده کرد. حلقه های اختلال نعوظ به تنهایی یا همراه با پمپ و جاروبرقی فروخته می شوند.

با استفاده از حلقه اختلال نعوظ

هنگامی که نعوظ وجود دارد، حلقه را به آرامی روی سر آلت تناسلی، پایین شفت و به سمت پایه بکشید. چند نکته که باید در نظر داشت:

 • مراقب باشید از گیر کردن موهای ناحیه تناسلی جلوگیری کنید
 • روان کننده می تواند به روشن و خاموش شدن حلقه کمک کند
 • حلقه اختلال نعوظ را قبل و بعد از هر بار استفاده با آب گرم و مقدار کمی صابون ملایم به آرامی بشویید

موارد احتیاط

مردان مبتلا به اختلالات لخته شدن خون یا مشکلات خونی مانند کم خونی داسی شکل نباید از حلقه اختلال نعوظ استفاده کنند و مردانی که از داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنند باید قبل از استفاده با پزشک خود مشورت کنند.

اکثر سازندگان توصیه می کنند که حلقه را پس از ۲۰ دقیقه درآوردن آن بردارید. برخی از مردان ممکن است به مواد حلقه حساس باشند. همچنین، در صورت ایجاد تحریک در هر دو طرف، مردان باید مصرف آن را متوقف کنند و سپس به پزشک مراجعه کنند. با حلقه نخوابید، زیرا ممکن است بر جریان خون آلت تناسلی تأثیر بگذارد.

بیشتر بخوانید
بهترین کاندوم های بازار

همچنین، برخی از کاربران دریافته‌اند که ارگاسم با حلقه اختلال نعوظ چندان قدرتمند نیست.

چشم انداز

احتمال تجربه اختلال نعوظ با افزایش سن افزایش می یابد، و این یک مسئله رایج است، اما گاهی اوقات بحث کردن در مورد آن دشوار است. بیشتر مردان قبل از اینکه بفهمند چه چیزی برایشان مناسب است، باید درمان های مختلفی را امتحان کنند. در برخی موارد، بیش از یک رویکرد ممکن است در طول زمان لازم باشد.

حلقه اختلال نعوظ گزینه خوبی برای مردان سالمی است که نعوظ دارند یا از پمپ آلت تناسلی یا پمپ برای شروع نعوظ استفاده می کنند. حلقه های اختلال نعوظ از منابع زیادی در دسترس هستند و نیازی به تجویز پزشک ندارند. مثل همیشه، در مورد هر گونه سوال یا نگرانی در مورد حلقه های اختلال نعوظ با پزشک خود صحبت کنید و در صورت بروز هرگونه تحریک یا مشکلات دیگر، استفاده از آنها را متوقف کنید.