رژیم GOLO ممکن است با مدیریت سطح انسولین خود از طریق مکمل ها، ورزش و رژیم غذایی غنی از مواد مغذی به کاهش وزن کمک کند.

امتیاز رژیم سلامت لاین: ۳.۱۳ از ۵

رژیم GOLO یکی از رژیم های غذایی پر جستجو در سال ۲۰۱۶ بود و از آن زمان به طور فزاینده ای محبوب شده است.

برنامه های ۳۰، ۶۰ یا ۹۰ روزه موجود برای خرید، کاهش وزن سریع و سلامتی بهتر را بدون شمارش کالری یا ردیابی مواد مغذی وعده می دهند.

همچنین ادعا می شود که این رژیم متابولیسم شما را شروع می کند، سطح انرژی را افزایش می دهد و چربی سوزی را به سادگی با متعادل کردن سطح هورمون شما افزایش می دهد.

این مقاله بررسی می کند که آیا رژیم GOLO می تواند به کسانی که می خواهند وزن کم کنند کمک کند.

آیا رژیم غذایی GOLO به کاهش وزن شما کمک می کند؟healthline.comhttps://www.healthline.com › gol...

کارت امتیازی مرور رژیم غذایی

 • نمره کلی: ۳.۱۳
 • کاهش وزن: ۴.۲۵
 • تغذیه سالم: ۴.۲۵
 • پایداری: ۲.۷۵
 • سلامت کل بدن: ۲.۰۰
 • کیفیت تغذیه: ۳.۵۰
 • مبتنی بر شواهد: ۲.۰۰

رژیم GOLO بر مدیریت سطح انسولین از طریق مکمل ها، رژیم غذایی و ورزش برای کاهش وزن تمرکز دارد. ممکن است موثر باشد، اما برخی افراد ممکن است آن را گران و چالش برانگیز بدانند. و تحقیقات در مورد مزایای بالقوه آن محدود است.

رژیم GOLO چیست؟

رژیم غذایی GOLO بر مدیریت سطوح انسولین برای کمک به کاهش وزن تمرکز دارد.

بر اساس وب سایت رژیم غذایی، تیم توسعه دهندگان، که شامل پزشکان، داروسازان و محققان است، این رژیم را برای کمک به تعادل سطوح هورمونی، افزایش متابولیسم و ​​حمایت از کاهش وزن ثابت و پایدار طراحی کردند.

این ایده مبتنی بر مطالعاتی است که نشان داده است یک رژیم غذایی با گلیسمی پایین – که عمدتاً از غذاهایی تشکیل شده است که سطح قند خون یا انسولین را افزایش نمی دهند – می تواند به مدیریت وزن، چربی سوزی و متابولیسم کمک کند.۱، ۲، ۳، ۴).

سازندگان رژیم GOLO وعده می دهند که با افزایش متابولیسم و ​​تمرکز بر انتخاب های سالم به جای شمارش کالری یا محدود کردن مصرف، می توانید ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از رژیم های کاهش وزن معمولی غذا بخورید.

این طرح همچنین مکملی به نام GOLO Release را تبلیغ می‌کند که حاوی مجموعه‌ای از عصاره‌های گیاهی و مواد معدنی است که ظاهراً به تنظیم سطح قند خون، افزایش انرژی و کاهش گرسنگی و هوس کمک می‌کند.

هر خرید همچنین شامل GOLO Rescue Plan است، کتابی راهنما که به شما می آموزد چگونه با غذاهایی که دوست دارید، وعده های غذایی متعادل و غنی از مواد مغذی ایجاد کنید – بر اساس میزان متابولیسم شخصی شما.

عضویت همچنین به شما امکان دسترسی به یک جامعه آنلاین را می‌دهد که شامل برنامه‌های غذایی رایگان، ارزیابی سلامت، پشتیبانی مربیان آنلاین و محصولات با تخفیف است.

رژیم غذایی GOLO بر متعادل کردن سطوح هورمونی و مدیریت انسولین برای حمایت از کاهش وزن متمرکز است. سه جزء اصلی آن عبارتند از مکمل GOLO Release، یک کتاب راهنما و یک انجمن آنلاین.

آیا می تواند به کاهش وزن کمک کند؟

رژیم GOLO خوردن غذاهای کامل سالم و افزایش ورزش را تشویق می کند – که از نظر تئوری می تواند به کاهش وزن کمک کند.

بیشتر بخوانید
پسته برای لاغری | یک حقیقت باورنکردنی!

چندین مطالعه – که توسط سازندگان رژیم غذایی GOLO تأمین مالی و انجام شده است – اثربخشی آن را ارزیابی کرده و در وب سایت شرکت قابل دسترسی است.

یک مطالعه ۲۶ هفته ای شامل ۳۵ نفر با تشخیص اضافه وزن و چاقی نشان داد که ترکیب یک رژیم ورزشی با مکمل GOLO Release و رژیم غذایی و تغییرات رفتاری منجر به کاهش وزن متوسط ​​۳۱ پوند (۱۴ کیلوگرم) شد.۵).

مطالعه دیگری روی ۲۱ نفر نشان داد که کسانی که رژیم غذایی و ورزش را با GOLO Release ترکیب کردند، در مجموع ۵۳ پوند (۲۴ کیلوگرم) در طی ۲۵ هفته از دست دادند – یا حدود ۳۲.۵ پوند (۱۵ کیلوگرم) بیشتر از گروه کنترلی که GOLO Release مصرف نکردند. (۶).

علاوه بر این، GOLO برخی از مطالعاتی را که در مجلات معتبر منتشر شده اند، تامین مالی کرده است. از آنجایی که آنها هیچ اطلاعاتی در مورد چگونگی فرآیند بررسی همتایان خود ارائه نمی دهند، به نظر می رسد کیفیت آنها مشکوک باشد و ممکن است خطر زیادی برای سوگیری داشته باشند (۷، ۸).

علاوه بر این، مشخص نیست که آیا برنامه و مکمل های GOLO به طور خاص باعث کاهش وزن می شوند یا صرفاً ترکیبی از رژیم غذایی، ورزش و تغییرات رفتاری منجر به کاهش وزن می شود.

بنابراین، در حالی که رژیم GOLO ممکن است به کسانی که می خواهند با ترویج رژیم غذایی سالم و تغییر سبک زندگی به کاهش وزن کمک کند، تحقیقات بیشتری برای تعیین اینکه آیا این رژیم نسبت به سایر رژیم ها موثرتر است یا خیر، مورد نیاز است.

چندین مطالعه با سرمایه گذاری و انجام شده توسط شرکت نشان داده اند که رژیم غذایی GOLO ممکن است به کاهش وزن کمک کند. با این حال، مشخص نیست که آیا این برنامه به طور خاص باعث این امر می شود یا کاهش وزن نتیجه صرفاً کاهش مصرف غذا و افزایش ورزش است.

فواید رژیم غذایی GOLO

رژیم GOLO بر اساس چندین اصل تغذیه جامد است، مانند افزایش ورزش و حذف غذاهای فرآوری شده – که هر دو ممکن است باعث کاهش وزن و بهبود سطح قند خون شوند.

در واقع، مطالعات متعدد نشان می دهد که ورزش منظم می تواند سطح قند خون را در افراد مبتلا به دیابت و بدون دیابت کاهش دهد.۹، ۱۰، ۱۱).

بیشتر بخوانید
فواید و خطرات لیپوساکشن چیست؟

علاوه بر این، یک تجزیه و تحلیل از ۹۸ غذای آماده نشان داد که غذاهایی که حداقل فرآوری شده اند سیر کننده تر بوده و قند خون را کمتر از محصولات فوق فرآوری شده افزایش می دهند.۱۲).

رژیم GOLO همچنین غذاهای کامل غنی از مواد مغذی مانند میوه ها، سبزیجات، چربی های سالم و پروتئین های بدون چربی را تشویق می کند. این کار دریافت تمام ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان های مورد نیاز بدن را آسان تر می کند.

علاوه بر این، اگر دانش شما در مورد تغذیه محدود باشد، رژیم ممکن است گزینه خوبی باشد، زیرا با ترکیب ۱ تا ۲ قسمت کربوهیدرات، پروتئین، چربی و سبزیجات در هر وعده غذایی، ایجاد وعده‌های غذایی متعادل و کامل را آسان می‌کند.

رژیم GOLO بر اساس اصول تغذیه جامد است و ممکن است به کاهش وزن و مدیریت قند خون کمک کند. همچنین غذاهای غنی از مواد مغذی را تشویق می کند و با ترکیب گروه های غذایی ایجاد وعده های غذایی متعادل را آسان می کند.

نکات منفی بالقوه

پیروی از رژیم غذایی GOLO ممکن است پرهزینه باشد. به عنوان مثال، GOLO Release برای ۹۰ تبلت ۴۹.۹۵ دلار هزینه دارد که بسته به تعداد قرص هایی که در روز مصرف می کنید، می تواند ۱ تا ۳ ماه دوام بیاورد.

در حالی که سازنده بیان می کند که GOLO Release مانند تمام مکمل ها حاوی کافئین یا محرک های دیگر نیست، سازمان غذا و دارو (FDA) آن را به همان روشی که داروها تنظیم می کند، تنظیم نمی کند. بنابراین قبل از مصرف با پزشک خود صحبت کنید.

اگرچه حاوی چندین عصاره گیاهی است که ادعا می‌شود از متابولیسم حمایت می‌کنند، اما همچنین حاوی ریز مغذی‌هایی است که به راحتی می‌توان با پیروی از یک رژیم غذایی مغذی یا مصرف یک مولتی ویتامین پایه شامل روی، کروم و منیزیم به دست آورد.

علاوه بر این، در حالی که برخی از افراد ممکن است به راحتی با استفاده از اصول رژیم غذایی غذاهای غنی از مواد مغذی ایجاد کنند، برخی دیگر ممکن است آن را به دلیل قوانین سختگیرانه ای که در مورد غذاها و اندازه سهم در هر وعده مجاز است، چالش برانگیز و محدود کنند.

تنوع زیاد رژیم غذایی و فاکتورهای زیادی که باید در نظر گرفته شوند – مانند نقاط تناسب اندام، مقادیر سوخت و میزان متابولیسم شخصی – نیز می توانند آن را برای مصرف کنندگان گیج کننده غیرضروری کنند.

در نهایت، تحقیقات بی‌طرفانه در مورد رژیم غذایی GOLO وجود ندارد – زیرا تنها مطالعات موجود مستقیماً توسط سازندگان آن تأمین و انجام می‌شوند.

بیشتر بخوانید
نحوه دستیابی به سلامت متابولیک

بنابراین، مشخص نیست که آیا رژیم غذایی علاوه بر تشویق صرفاً یک رژیم غذایی غنی از مواد مغذی و کامل و ورزش منظم، فواید دیگری نیز دارد یا خیر.

رژیم GOLO می تواند گران، گیج کننده و سخت باشد. علاوه بر این، با توجه به کمبود تحقیقات در دسترس، مشخص نیست که آیا مزایای بیشتری نسبت به رژیم غذایی و ورزش منظم دارد یا خیر.

مواد غذایی برای خوردن

یکی از اجزای اصلی رژیم غذایی GOLO ماتریس سوخت متابولیک GOLO است که به شما امکان می دهد از چهار “گروه سوخت” – پروتئین ها، کربوهیدرات ها، سبزیجات و چربی ها انتخاب کنید.

شما باید ۳ وعده در روز بخورید و ۱ تا ۲ وعده استاندارد از هر گروه سوخت در هر وعده غذایی به شما اختصاص داده می شود.

اندازه های سرو بسیار متفاوت است، به عنوان مثال، از یک قاشق غذاخوری (۱۵ میلی لیتر) روغن زیتون تا سه اونس (۸۵ گرم) گوشت سفید یا ماهی.

ورزش امتیازات تناسب بیشتری را به شما می دهد و به شما این امکان را می دهد که تنقلات یا وعده های اضافی را در طول روز مصرف کنید.

در اینجا برخی از غذاهایی که شما را به خوردن تشویق می کنند آورده شده است:

 • پروتئین: تخم مرغ، گوشت، مرغ، غذاهای دریایی، آجیل، لبنیات
 • کربوهیدرات ها: توت، میوه، سیب زمینی، کدو حلوایی، سیب زمینی شیرین، سیب زمینی سفید، لوبیا، غلات کامل
 • سبزیجات: اسفناج، کلم پیچ، آروگولا، کلم بروکلی، کلم بروکسل، گل کلم، کرفس، خیار، کدو سبز
 • چربی ها: روغن زیتون، روغن نارگیل، آجیل، دانه چیا، دانه شاهدانه، دانه کتان، سس سالاد GOLO

رژیم غذایی GOLO به شما امکان می دهد ۱ تا ۲ وعده پروتئین، کربوهیدرات، سبزیجات و چربی در هر وعده غذایی داشته باشید.

غذاهایی که باید اجتناب کنید

رژیم GOLO غذاهای فرآوری شده و تصفیه شده را منع می کند و به جای آن بر غذاهای سالم و کامل تمرکز می کند.

نسخه‌های کوتاه‌مدت این رژیم، مانند «۷ روز شروع» یا «بازنشانی ۷»، به‌عنوان راه‌های سریع و آسان برای از بین بردن سموم قبل از انتقال به یک برنامه غذایی معمولی GOLO تبلیغ می‌شوند.

برای این برنامه های خاص، غذاهایی مانند گوشت قرمز، محصولات لبنی و غلات باید به طور کامل حذف شوند.

با این حال، بعداً می‌توان آن‌ها را مجدداً معرفی کرد و به‌عنوان بخشی از رژیم غذایی معمولی GOLO در حد اعتدال از آنها لذت برد.

در اینجا برخی از غذاهایی که باید در رژیم غذایی GOLO اجتناب کنید آورده شده است:

 • غذاهای فراوری شده: چیپس سیب زمینی، کراکر، کلوچه، محصولات پخته شده
 • گوشت قرمز: تکه های چرب گوشت گاو، بره، خوک (فقط برای رژیم های کوتاه مدت)
 • نوشیدنی های شیرین شده با شکر: نوشابه، نوشیدنی های ورزشی، چای های شیرین، آب های ویتامین و آب میوه ها
 • شیرین کننده های مصنوعی: آسپارتام، سوکرالوز، ساخارین

رژیم GOLO غذاهای کامل را تشویق می کند و از غذاهای فرآوری شده، نوشیدنی های شیرین شده با شکر و شیرین کننده های مصنوعی جلوگیری می کند.

نمونه برنامه غذایی

در اینجا یک برنامه غذایی یک هفته ای برای کمک به شروع رژیم غذایی GOLO آورده شده است:

بیشتر بخوانید
عوارض چاقی

دوشنبه

 • صبحانه: املت با کلم بروکلی تفت داده شده، تکه های سیب و روغن زیتون
 • ناهار: مرغ کبابی با مارچوبه، کوسکوس و روغن نارگیل
 • شام: ماهی سالمون با سبزیجات سرخ شده، سیب زمینی آب پز و روغن زیتون

سه شنبه

 • صبحانه: تخم مرغ آب پز با اسفناج بخارپز، زغال اخته و بادام
 • ناهار: بوقلمون کبابی با گندم سیاه، فلفل دلمه ای برشته شده و روغن زیتون
 • شام: دست و پا کبابی با کلم پیچ، گردو و انگور

چهار شنبه

 • صبحانه: تخم مرغ آب پز سفت با جو دوسر و دانه چیا
 • ناهار: سالاد تن با اسفناج، سس سالاد GOLO و یک پرتقال
 • شام: رست بیف با پوره سیب زمینی، هویج و روغن زیتون

پنج شنبه

 • صبحانه: املت با گریپ فروت و گردو
 • ناهار: گوشت خوک با سیب زمینی، اسفناج و بادام
 • شام: ماهی سالمون سرخ شده با کلم بروکسل، روغن زیتون و سالاد میوه

جمعه

 • صبحانه: تخم مرغ آب پز با گلابی و پسته خلال شده
 • ناهار: مرغ پخته با سالاد جانبی، سس سالاد GOLO و سیب
 • شام: قایق های کدو سبز با گوشت گاو با روغن نارگیل و گوجه فرنگی

شنبه

 • صبحانه: تخم مرغ همزده با آرگولا، توت فرنگی و روغن زیتون
 • ناهار: ماهی کاد پخته شده با آرگولا، سس سالاد GOLO و نخود
 • شام: گوشت گاو سرخ شده با کلم بروکلی، گردو و کینوا

یکشنبه

 • صبحانه: تخم مرغ آب پز شده با کدو سبز تفت داده شده، بلغور جو دوسر و دانه شاهدانه
 • ناهار: بوقلمون آسیاب شده با برنج قهوه ای، گوجه فرنگی و بادام
 • شام: سینه مرغ با لوبیا سبز، سیب زمینی شیرین و روغن زیتون

یک منوی نمونه در رژیم غذایی GOLO شامل انواع غذاهای کامل از چهار گروه سوخت – پروتئین، کربوهیدرات، سبزیجات و چربی است.

خلاصه

رژیم GOLO بر مدیریت سطوح هورمونی از طریق مکمل‌ها، ورزش و رژیم غذایی غنی از مواد مغذی برای کاهش وزن تمرکز دارد.

ممکن است به شما در مدیریت وزن، کاهش سطح قند خون و بهبود سلامت کمک کند.

با این حال، برای برخی، ممکن است گران و چالش برانگیز باشد. همچنین برای تعیین اثربخشی آن باید تحقیقات دقیق تری انجام شود.