آیا سیب زمینی در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

اگر در رژیم کتوژنیکتازه کار هستید، احتمالاً در مورد اینکه چه چیزی می‌توانید بخورید و چه چیزی نمی‌توانید بخورید، سؤالاتی دارید. اما سیب زمینی چطور؟ آیا سیب زمینی کتو است؟

درست است که سیب زمینی سرشار از کربوهیدرات است – هیچ راهی برای رهایی از آن وجود ندارد. اما آیا راهی وجود دارد که بتوانید آنها را در لیست خرید کتو خود جای دهید؟

غذای راحتی مورد علاقه شما – له شده در روز شکرگزاری، پخته شده با پنیر چدار، یا تبدیل به سیب زمینی سرخ کرده برای یک میان وعده سریع… آیا باید برای همیشه آنها را رها کنید؟

متأسفانه، ممکن است مجبور شوید. حقیقت این است که سیب زمینی کتو دوست نیست. اصلا

در ادامه بخوانید زیرا ما حقیقت سازگاری این سبزی نشاسته ای با رژیم های کم کربوهیدرات را به شما می گوییم.

آیا سیب زمینی کتو است؟  سیب زمینی در رژیم کتو: نکات، دستور العمل ها و جایگزین ها

اطلاعات ضروری تغذیه ای در مورد سیب زمینی

سیب زمینی سبزیجات نشاسته ای است که می تواند سطح گلوکز خون را افزایش دهد. چرا این اتفاق می افتد؟ پاسخ در محتوای بالای کربوهیدرات آنها نهفته است.

یک سیب زمینی متوسط ​​حاوی مقدار زیادی است نشاسته که در طی هضم به قند تبدیل می شود و بر سطح قند خون ما تأثیر چشمگیری می گذارد.

در واقع، آیا می‌دانستید که یک اسپاد دارای یک است شاخص گلیسمی تقریبا سه برابر نان سفید؟ این کافی است تا هر فردی که از سلامتی آگاه است، در مورد دستیابی به سیب زمینی سرخ کرده تجدید نظر کند.

این بدان معنا نیست که سیب زمینی فواید تغذیه ای ارائه نمی دهد – آنها این فواید را دارند. آنها مملو از ویتامین ها و مواد معدنی هستند ویتامین سی و پتاسیم آنها همچنین حاوی نشاسته مقاوم زمانی هستند که سیب زمینی ها پخته و سپس سرد می شوند که برای سلامت روده مفید است.

بیشتر بخوانید
دستور تهیه سالاد بروکلی گل کلم (10 دقیقه!)

چگونه؟ خوب، نشاسته مقاوم به عنوان یک پری بیوتیک عمل می کند، تغذیه کننده باکتری های روده این منجر به تولید بوتیرات، یک اسید چرب با زنجیره کوتاه می شود که به عنوان سوخت برای سلول های روده عمل می کند و به حفظ یکپارچگی دیواره روده کمک می کند.

این فرآیند نشاسته مقاوم همچنین سطح pH روده بزرگ را کاهش می دهد و به طور بالقوه خطر ابتلا به آن را کاهش می دهد. سلول های سرطانی و سایر اختلالات گوارشی. نشاسته مقاوم همچنین می تواند حساسیت به انسولین را بهبود بخشد و سطح قند خون را کاهش دهد.

اما زمانی که از رژیم کتو پیروی می کنید یا مراقب قند خون خود هستید، ممکن است این موارد مثبت تحت الشعاع کل کربوهیدرات ها و کربوهیدرات های خالص و افزایش انسولین آنها قرار گیرد. بنابراین، متأسفانه، پاسخ به سؤال “سیب زمینی کتو هستند” هنوز منفی است!

چند کربوهیدرات در یک سیب زمینی متوسط ​​وجود دارد؟

کربوهیدرات موجود در سیب زمینی

یک سیب زمینی متوسط، معمولاً حدود ۱۵۰ گرم، حاوی تقریباً ۲۵ گرم کربوهیدرات خالص است. در حالی که سیب زمینی خوشمزه و همه کاره است، کربوهیدرات نسبتا بالایی دارد.

اگر از یک رژیم کم کربوهیدرات یا کتو پیروی می کنید و می خواهید سطح اجسام کتون را افزایش دهید، ایده خوبی است که با احتیاط از آنها لذت ببرید. این بدان معنی است که طعم ها را بدون تجاوز از حد مجاز کربوهیدرات روزانه خود میل کنید.

یک سیب زمینی متوسط ​​چقدر چربی دارد؟

در همان سیب زمینی متوسط، مقدار کمی اسیدهای چرب، حدود ۰.۲ گرم، پیدا خواهید کرد. سیب زمینی عمدتاً یک غذای غنی از کربوهیدرات است و محتوای چربی آن بسیار کم است.

چه مقدار پروتئین در یک سیب زمینی متوسط ​​وجود دارد؟

یک سیب زمینی متوسط ​​حدود ۲ گرم پروتئین دارد. در حالی که سیب زمینی منبع اصلی پروتئین نیست، اما مقدار کمی در مصرف روزانه شما نقش دارد.

بیشتر بخوانید
رژیم کربوهیدرات آهسته چیست؟ نتایج، خطرات و برنامه غذایی

در رژیم کتو چه مقدار سیب زمینی می توانید بخورید؟

در رژیم کتوژنیک بهتر است از سیب زمینی پرهیز شود. آنها دارای کربوهیدرات نسبتاً بالایی هستند، بنابراین حتی یک قسمت کوچک می تواند به این معنی باشد که از حد مجاز کربوهیدرات روزانه خود عبور می کنید.

اگر به دنبال جایگزین های سیب زمینی هستید، جایگزین های کم کربوهیدرات مانند گل کلم یا لوبیا سبز را انتخاب کنید. دوری از سیب زمینی به شما کمک می کند تا کتوزیس را حفظ کنید و به طور موثرتری به اهداف رژیم غذایی خود برسید.

جایگزین های عالی برای سیب زمینی و نحوه طبخ آن

رژیم های کتو اغلب ما را به دنبال جایگزین های سیب زمینی سوق می دهند. ما هوس راحتی پوره سیب زمینی را داریم، اما کربوهیدرات آنها بسیار زیاد است.

نترس جایگزین های کم کربوهیدراتی وجود دارد که شبیه غذای نشاسته ای سیب زمینی است.

گل کلم

جایگزین گل کلم برای سیب زمینی

گل کلم دوستدار کتو و یک جایگزین فوق العاده کم کربوهیدرات است. آنقدر همه کاره است که می توانید از آن برای جایگزینی سیب زمینی های معمولی در بسیاری از غذاها استفاده کنید.

با پوره سیب زمینی گل کلم ما یک کتو را در یک غذای کلاسیک مورد علاقه کشف کنید! خامه ای، آرامش بخش و کم کربوهیدرات، برای هر علاقه مندان به کتو ضروری است.

مقداری گل کلم را به عنوان جایگزین پوره سیب زمینی کتو له کنید – فقط خامه و پنیر چدار را اضافه کنید تا لذیذی فوق العاده به آن بدهید.

ریشه کرفس

جایگزین ریشه کرفس برای سیب زمینی

انتخاب عالی دیگر ریشه کرفس است. کربوهیدرات کمتری نسبت به سیب‌زمینی شیرین دارد، اما وقتی درست پخته شود، طعم مشابهی دارد.

بیشتر بخوانید
آیا کدو تنبل در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

لوبیا سبز

کاسرول لوبیا سبز کتو در حال سرو است
باقلا سبز نوعی غذای مرکب

اگر به لوبیا سبز علاقه دارید، در لیست غذایی رژیم کتو شما سیب زمینی سرخ کرده یا “سیب زمینی” عالی درست می کند.

در اینجا یک برداشت کتو پسند از کاسرول سنتی لوبیا سبز در این دستور العمل خوشمزه با کربوهیدرات کم آورده شده است.

شلغم

سوپ کتو توسکانی
سوپ کتو توسکانی

شلغم طعمی خاکی دارد که به طرز شگفت انگیزی در این دستور العمل کتو زوپا توسکانا کار می کند.

اسفناج

سربار مرغ فلورانس
مرغ فلورانس

در نهایت، با دستور غذای فلورانسی مرغ ما، بازی شام کتو خود را بالا ببرید! مرغ خامه ای و لطیف با اسفناج و یک سس لذیذ برای یک غذای با کیفیت رستوران در خانه ملاقات می کند.

البته به یاد داشته باشید: در حالی که این سبزیجات نسبت به سیب زمینی معمولی کربوهیدرات کمتری دارند، همیشه میزان مصرف روزانه خود را به عنوان بخشی از برنامه غذایی کلی خود کنترل کنید. اگر هدف شما کاهش وزن باشد، نمی‌خواهید در این رژیم غذایی با کربوهیدرات زیاد مصرف کنید.

بنابراین دفعه بعد که احساس کردید در طول شام به چیزی شبیه به بافت و طعم سیب زمینی نیاز دارید، این گزینه ها را بررسی کنید.

نکات و نکات دیگر

این دوستان ساده را در نظر بگیرید: کدو اسپاگتی را به عنوان جایگزین ماکارونی با جدا کردن رشته های رشته مانند آن در آغوش بگیرید.

تربچه ها وقتی برشته یا سرخ می شوند، شبیه بافت سیب زمینی آب پز می شوند. با کدو حلوایی، بادمجان یا آووکادو برای غذاهای مختلف آزمایش کنید.

و برگ‌های کلم می‌تواند یک بسته‌بندی کتوپسند باشد و وعده‌های غذایی شما را هیجان‌انگیز و آگاهانه از کربوهیدرات نگه دارد. از تنوع لذت ببرید!

سوالات متداول در رابطه با آیا سیب زمینی کتو

آیا می توانید در رژیم کتو سیب زمینی بخورید؟

سیب زمینی، پر از کربوهیدرات، به خوبی با اصول کم کربوهیدرات رژیم کتوژنیک مطابقت ندارد. بنابراین، آنها معمولاً خارج از محدودیت هستند.

بیشتر بخوانید
آیا پیاز در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

کدام سیب زمینی کتو دوست است؟

هیچ گونه سیب زمینی به دلیل محتوای کربوهیدرات بالایی که دارد واقعاً کتو دوست نیست. اما اگر باید زیاده‌روی کنید، بخش‌های کوچک‌تری انتخاب کنید یا جایگزین‌های کم کربوهیدرات مانند شلغم یا گل کلم را انتخاب کنید.

کدام نوع سیب زمینی کمترین کربوهیدرات را دارد؟

انواع Carisma کربوهیدرات کمتری نسبت به سایر انواع دیگر دارد. با این حال، کل کربوهیدرات آن بسیار زیاد است که نمی توان آن را دوستدار کتو دانست.

آیا برنج در رژیم کتوژنیک مناسب است؟

برنج برای یک برنامه غذایی سخت کتوژنیک عالی نیست زیرا سرشار از کربوهیدرات است که می تواند روند کتوزیس را مختل کند. در عوض از برنج گل کلم به عنوان جایگزین استفاده کنید.

آیا سیب زمینی کتو است؟ نتیجه

نتیجه گیری سیب زمینی

سیب زمینی دارای کربوهیدرات بالا است که به خوبی با رژیم کتوژنیک سازگار نیست.

اما ناامید نشو! شما آموخته اید که مجموعه ای از جایگزین ها برای سیب زمینی کتو در انتظار کشف وجود دارد. از گل کلم له شده تا سیب زمینی سرخ شده شلغم ترد، بشقاب شما هرگز خالی نخواهد بود.

اکنون می دانید که چگونه تغییرات برنامه غذایی می تواند بر سطح قند خون و نقش کربوهیدرات ها در این تغییر تأثیر بگذارد. درک شما عمیق تر شده است که چرا برخی از غذاها به سوزاندن چربی کمک می کنند در حالی که برخی دیگر ممکن است تلاش های کاهش وزن را متوقف کنند.

اگرچه مسیر ممکن است دشوار به نظر برسد، به یاد داشته باشید که از حمایت برخوردار هستید. مسیر به سوی سلامتی بهتر با جایگزین های خوشمزه آماده برای اکتشاف هموار شده است!

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه