آیا شیر بادام در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

در سال های اخیر، شیرهای گیاهی به طور فزاینده ای محبوب شده اند. با روی گردانی بیشتر مردم از لبنیات و محصولات حیوانی، تولید شیرهای گیاهی مختلف رستگاری برای چنین افرادی است.

آیا شیر بادام برای کتوژنیک مفید است؟

شیر بادام به طور خاص برای بسیاری از مردم به گزینه ای تبدیل شده است – و فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست! برخلاف سایر شیرهای گیاهی، بادام طعمی لطیف، شیرین، قوام خوب و سرشار از ارزش غذایی دارد.

اما آیا می توان شیر بادام را در رژیم کتوژنیک مصرف کرد؟ برای فهمیدن این موضوع، مقاله پر اطلاعات زیر را بررسی کنید. همه چیزهایی را که باید در مورد شیر بادام بدانید، از جمله ارزش غذایی، فواید سلامتی و جایگاه آن دررژیم کتوژنیک، یاد خواهید گرفت. به این نگاه کن!

شیر بادام چیست؟

شیر بادام یک نوشیدنی مبتنی بر آجیل است که جایگزین بسیار محبوبی برای شیرهای لبنی شده است. از خیساندن، آسیاب کردن و له کردن بادام خام تهیه می شود.

با این حال، نسخه های خریداری شده در فروشگاه ممکن است دارای ویتامین ها و مواد معدنی نیز برای افزایش محتوای غذایی باشند.

طعم ملایمی دارد که آن را به یک انتخاب محبوب در میان شیرهای گیاهی تبدیل می کند. سایر شیرهای گیاهی طعم متمایزی دارند که بسیاری از افراد را از خود دور می کند.

با این حال، شیر بادام طعم کمی شیرین اما لطیف دارد که به خوبی شیر معمولی را تقلید می کند.

تغذیه با شیر بادام

شیر بادام بدون طعم دارای تعدادی از مواد مغذی برای سلامتی است. نسخه های طعم دار هنوز هم مواد مغذی خوبی دارند، اما ممکن است قند اضافه کرده باشند.

برای آشنایی بیشتر با ویژگی های تغذیه ای شیر بادام، به جدول زیر نگاه کنید.

کالری۱۵
کربوهیدرات ها۰.۳ گرم
الیاف۰.۳ گرم
قند۰ گرم
پروتئین۰.۶ گرم
ضخیم۱.۲ گرم
ویتامین A۶ درصد ارزش روزانه
ویتامین E۲۲ درصد ارزش روزانه
ویتامین دی۹ درصد ارزش روزانه
پتاسیم۱% ارزش روزانه
کلسیم۱۷ درصد ارزش روزانه
فسفر۴ درصد ارزش روزانه

توجه به این نکته ضروری است که مشخصات تغذیه ای شیر بادام از محصولی به محصول دیگر متفاوت است. این به این دلیل است که برخی از تولید کنندگان ویتامین ها و مواد معدنی اضافی را به محصول نهایی اضافه می کنند و برخی ممکن است شکر اضافه کنند تا طعم آن شیرین تر شود.

بیشتر بخوانید
آیا پسته در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

فواید شیر بادام برای سلامتی

شیر بادام فواید زیادی برای سلامتی دارد. نکات برجسته زیر را بررسی کنید.

محتوای غذایی متنوع

ما این را تا حدی در بخش بالا توضیح دادیم. با این حال، در اینجا نیز ارزش بحث را دارد. محتوای تغذیه ای شیر بادام بسیار متنوع است. این یک منبع عالی از ویتامین های A و D است که هر دو به ما کمک می کنند احساس سلامتی و شادی داشته باشیم.

ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است. اعتقاد بر این است که این ویتامین با التهاب و استرس در بدن شما مبارزه می کند. آنتی اکسیدان ها همچنین برای اطمینان از پاک شدن رادیکال های آزاد (مولکول های اضافی که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند) کار می کنند.

اعتقاد بر این است که ویتامین E در برابر سرطان محافظت می کند.

ویتامین D یک ماده مغذی بسیار مهم برای سلامتی است. برای حمایت از عملکرد قلب، استحکام استخوان ها و عملکرد سیستم ایمنی عمل می کند.

اکثر مردم ویتامین D کافی را به طور طبیعی (از نور خورشید) دریافت نمی کنند، بنابراین مصرف شیر بادام یک راه عالی برای افزایش مصرف شما است.

در واقع، کمبود ویتامین D با بسیاری از خطرات سلامتی، از جمله، اما نه محدود به، افزایش خطر ابتلا به سرطان، بیماری قلبی، فشار خون بالا، پوکی استخوان، ضعف عضلانی و بیماری‌های عفونی مرتبط است.

مدیریت وزن

شیر بادام نسبت به شیر معمولی کالری کمتری دارد. برای افرادی که می خواهند وزن کم کنند، تغییر از لبنیات به شیر بادام به آنها کمک می کند تا به اهداف خود برسند.

آیا شیر بادام برای کتوژنیک مفید است (1)

انجام مبادلات کوچک مانند این ثابت شده است که برای کاهش وزن بسیار موثر است.

با این حال، خرید شیر بادام شیرین نشده و بدون طعم بسیار مهم است. این به این دلیل است که نسخه های شیرین شده و طعم دار معمولاً قندهای افزوده شده ای دارند که باعث می شود کالری بیشتری داشته باشند.

بیشتر بخوانید
نان کتوژنیک (نان با پروتئین بالا)

کربوهیدرات کم

انواع شیر بادام شیرین نشده و بدون طعم کربوهیدرات بسیار کمی دارند. در واقع، بیشتر کربوهیدرات های موجود در شیر بادام، فیبر رژیمی است.

شیر معمولی حاوی کربوهیدرات بسیار بیشتری نسبت به شیر بادام است.

به این ترتیب، شیر بدون شیرینی گزینه خوبی برای افراد مبتلا به بیماری هایی مانند دیابت است.

دیابتی ها باید هم کمیت و هم کیفیت کربوهیدرات های مصرفی خود را کنترل کنند تا مطمئن شوند سالم بمانند. شیر بادام می تواند نظارت را آسان تر کند.

کلسیم

بسیاری از مردم به مصرف لبنیات ادامه می دهند زیرا مقدار زیادی کلسیم را تامین می کنند. با این حال، از آنجایی که شیر بادام معمولاً توسط افرادی استفاده می شود که شیر معمولی نمی نوشند، تولید کنندگان اغلب آن را با کلسیم غنی می کنند.

کلسیم بخش بسیار مهمی از رژیم غذایی ما است. نقش مهمی در تضمین رشد صحیح استخوان ها و سالم ماندن دارد. به نوبه خود، کلسیم خطر شکستگی استخوان یا پوکی استخوان را کاهش می دهد.

در واقع، تحقیقات نشان داده است که زنان ۶۵ ساله و بالاتر با تراکم استخوان در نتیجه مصرف ماست غنی شده با کلسیم، استخوان سازی را تسریع می کنند.

به این ترتیب، شیر بادام غنی شده می تواند فواید بسیار خوبی برای سلامتی داشته باشد.

با این حال، اگر قصد دارید شیر بادام را در خانه درست کنید، نمی توانید شیر را غنی کنید. در این مورد، باید مطمئن شوید که کلسیم کافی را از رژیم غذایی خود، از غذاهایی مانند پنیر، ماست، ماهی، دانه ها، حبوبات و سبزیجات برگ دار دریافت می کنید.

فسفر و پتاسیم کمی دارد

وجود بیش از حد فسفر در خون می تواند برای سلامتی شما خطرناک باشد. تصور می شود که خطر ابتلا به بسیاری از شرایط مختلف از جمله بیماری قلبی و بیماری استخوان را افزایش می دهد.

داشتن پتاسیم بیش از حد نیز می تواند اثرات منفی بر قلب داشته باشد.

بیشتر بخوانید
چه مدت طول می کشد تا وارد کتوز شوید؟

شیر ساده حاوی ۱۰۱ میلی گرم فسفر و ۱۵۰ میلی گرم پتاسیم در هر ۳.۵ اونس است. در حالی که شیر بادام حاوی تنها ۳۰ میلی گرم فسفر و ۶۰ میلی گرم پتاسیم است که آن را به گزینه بسیار سالم تری تبدیل می کند.

با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که اکثر مردم در واقع کمبود پتاسیم دارند و هیچ دلیلی برای محدود کردن فسفر وجود ندارد.

شیر بادام به سادگی جایگزین خوبی برای افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیوی یا سایر بیماری هایی است که فسفر یا پتاسیم را تحت تاثیر قرار می دهند.

بدون لاکتوز، بدون لبنیات و وگان

در نهایت، شیر بادام بدون لاکتوز، بدون لبنیات و وگان است. این به این معنی است که برای افرادی که نیاز به حذف لاکتوز، لبنیات و محصولات حیوانی از رژیم غذایی خود دارند، چه به دلایل اخلاقی یا سلامتی، گزینه بسیار خوبی است.

آیا شیر بادام کتوژنیک است؟

بنابراین، با تمام این فواید سلامتی، احتمالاً در حال مرگ هستید که بدانید آیا می‌توانید شیر بادام را در رژیم کتوژنیک خود بگنجانید یا خیر. خوب، این خبر خوبی است!

شیر بادام که تقریباً ۳ گرم کربوهیدرات خالص در هر وعده دارد، با رژیم کتوژنیک به خوبی کار می کند.

با این حال، اگر رژیم کتوژنیک دارید، توصیه می کنیم شیر بادام خود را تهیه کنید، زیرا نسخه های خریداری شده در فروشگاه می توانند بسیار فرآوری شوند. برای یادگیری نحوه انجام این کار خودتان، راهنمای گام به گام مفید ما را در زیر بررسی کنید.

طرز تهیه شیر بادام خانگی

درست کردن شیر بادام به طرز شگفت انگیزی آسان است! برای شروع فقط به این موارد نیاز دارید:

 • ۱ فنجان بادام
 • ۴ لیوان آب
 • مخلوط کن
 • پارچه پنیر
 • دانه وانیل یا عصاره وانیل (اختیاری)
 • نمک (اختیاری، به دلخواه)

اکنون فقط باید این مراحل ساده را دنبال کنید:

 1. بادام ها را به مدت ۸ ساعت در ۱ فنجان آب خیس کنید.
 2. پس از خیس شدن، بادام ها را با ۳ فنجان آب در مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا آسیاب شوند.
 3. در صورت تمایل نمک یا عصاره وانیل/دانه ها را برای طعم بیشتر اضافه کنید.
 4. مخلوط را با پارچه پنیر صاف کنید.
 5. مایع صاف شده را در یخچال نگهداری کنید.
بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک برای چه کسانی مناسب است

دستور العمل های شیر بادام کتوژنیک

پایبندی به یک رژیم کتوژنیک می تواند دشوار باشد، به ویژه به این دلیل که شما دائماً در تلاش برای یافتن دستور العمل های مؤثر هستید. در اینجا ما تعدادی از بهترین دستور العمل های کتوژنیک را که از شیر بادام استفاده می کنند، فهرست کرده ایم. برای الهام گرفتن آنها را بررسی کنید!

اسموتی شیر بادام کم کربوهیدرات کتوژنیک

اگر به سلامتی خود اهمیت می دهید، باید این اسموتی را امتحان کنید. این بسیار آسان است، فقط ۵ ماده دارد، اما طعمی شبیه یک فنجان کره بادام زمینی دارد! همچنین کربوهیدرات و قند کمی دارد و شما را در طول صبح ادامه می دهد.

بستنی وانیلی شیر بادام کتوژنیک

وقتی رژیم دارید توجیه بستنی خوردن می تواند سخت باشد – اما این یک استثناست! این بستنی وانیلی شیر بادام کتوژنیک به خوبی در رژیم کتوژنیک عمل می کند و طعم شگفت انگیزی دارد. این دستور غذا برای عصرهای گرم تابستان عالی است.

شیر شکلات کتوژنیک یک دقیقه ای

وقتی رژیم دارید، می دانیم که وقتی هوس یک خوراکی می کنید ممکن است سخت باشد.

با این حال، این دستور شیر شکلات کتوژنیک یک دقیقه ای می تواند کمک کننده باشد! طعم خمیر کوکی شکلاتی دارد که در کمترین زمان شیرینی شما را راضی می کند.

قهوه کتوژنیک با وانیل و شیر بادام

اگر قهوه می نوشید و نوشیدنی شیری یا شیرین را ترجیح می دهید، رژیم کتوژنیک می تواند بسیار دشوار باشد.

اما این دستور تهیه قهوه شیر بادام کتوژنیک وانیلی می تواند کمک کننده باشد! قهوه‌ای بسیار کف‌دار و شیرین تولید می‌کند که صبح‌ها احساس شگفت‌انگیزی در شما ایجاد می‌کند.

نتیجه

شیر بادام یک جایگزین عالی برای شیر معمولی است. مشخصات غذایی عالی دارد، همه کاره است و … کتوژنیک است! امیدواریم این مقاله شما را تشویق کرده باشد که راسو بادام را در رژیم کتوژنیک خود بگنجانید.

۲۰ غذایی که در رژیم کتو باید خورد

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه