آیا قهوه برای آرتروز مضر است؟

پدربزرگ من روزی پنج فنجان قهوه می نوشد. او می داند که برای قلب و فشار خونش مضر است، اما به هر حال این کار را انجام می دهد، حتی اگر ما سعی می کنیم او را مجبور به مصرف کافئین کنیم. اخیرا، آرتریت روماتوئید او به شدت شروع به شعله ور شدن کرده است، بنابراین او واقعا نمی تواند راه برود یا کار زیادی انجام دهد. آیا این دوره های درد می تواند با مصرف قهوه او مرتبط باشد؟ آیا قهوه برای آرتریت روماتوئید مضر است؟

بیشتر بخوانید
9 فواید قارچ یال شیر برای سلامتی (به علاوه عوارض جانبی)

پاسخ دکتر

مطالعه ای در سال ۲۰۰۰ در مجله Annals of the Rheumatic Diseases نشان داد افرادی که قهوه می نوشند ممکن است در معرض افزایش خطر ابتلا به آرتریت روماتوئید باشند. افرادی که روزانه چهار فنجان یا بیشتر قهوه می‌نوشیدند دو برابر بیشتر از افرادی که کمتر می‌نوشیدند در معرض ابتلا به آرتریت بودند.

بیشتر بخوانید
چای سبز: مزایای سلامتی، عوارض جانبی و تحقیقات

با این حال، قهوه ممکن است برای همه انواع آرتریت بد نباشد. یک مطالعه در سال ۲۰۰۵ توسط کلینیک مایو نشان داد نوشیدن قهوه برای بیماران مبتلا به آرتریت پسوریاتیک بی خطر است.

بنیاد آرتریت پیشنهاد می کند که اعتدال کلیدی است و مراقب مصرف کافئین باشید. در مورد اینکه آیا در صورت ابتلا به آرتروز می توانید قهوه بنوشید با پزشک خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید
6 فواید گزنه (به علاوه عوارض جانبی)

Source link

کلمات مرتبط

  • عوارض قهوه در آرتروز
۲.۸/۵ - (۱۳ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه