آیا قهوه تاریخ مصرف گذشته کافئین خود را از دست می دهد؟

احتمالاً وقتی یک فنجان قهوه می نوشید، انتظار آن تاثیر کافئین را دارید. اما اگر تاریخ انقضای قهوه شما به پایان رسیده باشد، آیا آن فنجان قهوه گرانبها همچنان همان مقدار کافئین را دارد؟

ریختن قهوه در یک فنجان سفید روی یک نعلبکی که دانه های قهوه در پس زمینه ریخته شده است

قهوه تاریخ مصرف گذشته با این فرض که به درستی ذخیره شده باشد، محتوای کافئین خود را با گذشت زمان از دست نمی دهد. با این حال، اگر تاریخ انقضا آن گذشته باشد، طعم قهوه شما به طور قابل توجهی تغییر می کند.

این مقاله به شما می آموزد که چرا قهوه تاریخ مصرف گذشته محتوای کافئین خود را از دست نمی دهد و چگونه تشخیص دهید که قهوه شما تاریخ مصرف آن تمام شده است. در پایان، می توانید تصمیم بگیرید که آیا ارزش نوشیدن قهوه تاریخ مصرف گذشته را دارد یا خیر.

تاریح قهوه چه زمانی تمام می شود؟

قهوه آسیاب شده به صورت خشک در یک ظرف در بسته می تواند بین ۳ تا ۵ ماه در دمای اتاق دوام بیاورد. در همین حال، حبوبات کامل در یک ظرف دربسته در دمای اتاق بین ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارند.

اگر قهوه یا دانه های قهوه آسیاب شده را منجمد کنید، می توانند بیش از یک تا دو سال دوام بیاورند. توجه داشته باشید که انجماد قهوه می تواند مشخصات طعم را تغییر دهد و آن را در معرض رطوبت غیر ضروری قرار دهد، بنابراین توصیه نمی شود.

توجه به این نکته ضروری است که اکثر قهوه ها تاریخ انقضا ثابتی ندارند. بنابراین شما باید بهترین قضاوت خود را برای تعیین اینکه آیا منقضی شده است یا خیر استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
توفو راهنمای مزایای آن برای سلامتی و بیشتر

اگر قهوه شما کپک زده است، این نشانه روشنی است که تاریخ انقضای آن به پایان رسیده است. شما نباید قهوه را با کپک قابل مشاهده بنوشید، زیرا قرار گرفتن در معرض کپک با شرایط مختلف سلامتی مرتبط است.

چگونه متوجه می شوید که قهوه شما منقضی شده است؟

نشت، قهوه، پودر، در، شیشه، با، قارچ، پس زمینه

راه های اصلی برای تشخیص تاریخ مصرف گذشته یا نبودن قهوه از طریق طعم، بو یا ظاهر است.

قهوه تاریخ مصرف گذشته معمولا طعم ترش یا ضعیفی دارد. اگر یک فنجان قهوه دم می کنید و طعم آن بد است، به غریزه خود اعتماد کنید. آن را ننوشید.

رایحه قهوه نیز به شما این تصور را می دهد که تاریخ انقضای آن گذشته است. اگر قهوه شما بوی عجیبی می دهد یا عطر ضعیفی دارد، به احتمال زیاد بد شده است.

سرنخ دیگری که به شما اطلاع می دهد تاریخ انقضای قهوه شما گذشته است ظاهر آن است. اگر خاک یا لوبیا مرطوب یا تغییر رنگ به نظر می رسند، احتمالاً خراب شده اند.

اگر فکر می کنید تاریخ مصرف قهوه شما تمام شده است، آن را دور بیندازید یا در توده کمپوست باغ خود قرار دهید.

آیا قهوه پس از انقضا کافئین خود را از دست می دهد؟

اکنون که به طور کلی می دانید چه زمانی قهوه شما منقضی می شود، بیایید در مورد آنچه برای کافئین موجود در قهوه تاریخ مصرف گذشته اتفاق می افتد صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید
7 فواید و کاربردهای دانه انیسون برای سلامتی

کافئین موجود در موجودات غیر زنده پایدار است و تجزیه نمی شود. کافئین موجود در گیاهان و موجودات زنده به مرور زمان در اثر محیط بیوشیمیایی موجود زنده تجزیه می شود.

از آنجایی که قهوه یک موجود زنده نیست، محتوای کافئین قهوه شما هر چقدر هم که قدیمی باشد تغییر نخواهد کرد.

با این حال، کپک فعال روی قهوه می تواند منجر به از دست دادن کافئین شود. این امر ثانویه به باکتری هایی است که از قهوه به عنوان سوخت استفاده می کنند.

اما اگر قهوه شما کپک زده است، مصرف آن در این زمان به نفع شما نیست.

آیا قهوه دم کرده کافئین از دست می دهد؟

فنجان قهوه سرامیکی قهوه ای تزئین شده با دانه های بو داده حدودا

ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا قهوه ای که یک یا دو روز می نشیند، محتوای کافئین خود را از دست می دهد؟ بسیاری استدلال می کنند که قهوه یک روزه ضعیف تر است و آن کافئین را به شما نمی دهد.

به یاد داشته باشید که کافئین یک ترکیب پایدار است که فقط تحت تأثیر محیط های فعال بیوشیمیایی موجود در گیاهان و پستانداران قرار می گیرد.

به زبان ساده، مگر اینکه کافئین به طور فعال توسط چیزی زنده استفاده شود، تغییر نخواهد کرد. از آنجایی که قهوه یک روزه شما زنده نیست، هیچ تغییری در کل محتوای کافئین ایجاد نخواهد شد.

بیشتر بخوانید
۱۱ فواید شگفت‌انگیز چای نعناع و روغن ضروری

آنچه در قهوه یک روزه شما تغییر خواهد کرد طعم آن است. هنگامی که قهوه در معرض هوا قرار می گیرد، تحت اکسیداسیون قرار می گیرد. اکسیداسیون فرآیندی است که باعث می‌شود قهوه پس از کنار گذاشته شدن، طعم کهنه‌ای پیدا کند.

بنابراین در حالی که قهوه یک روزه مطمئناً کافئین مشابهی به شما می دهد، ممکن است مصرف آن بسیار کمتر خوشایند باشد.

آیا نوشیدن قهوه تاریخ مصرف گذشته شما را بیمار می کند؟

پاسخ به این یکی کمی سرگردان است. به طور کلی، شما می توانید قهوه تاریخ مصرف گذشته را بدون هیچ گونه عوارضی برای سلامتی خود بنوشید، مگر اینکه کپک در آن وجود داشته باشد.

همانطور که قبلا ذکر شد، نوشیدن قهوه با کپک می تواند برای سلامتی شما مشکلاتی ایجاد کند. بنابراین، نوشیدن قهوه کپک زده می تواند شما را بیمار کند.

محلول، قهوه، پودر، با، تاریخ مصرف گذشته، با قالب.

حتی اگر قهوه تاریخ مصرف گذشته شما کپک نداشته باشد، طعم خوبی نخواهد داشت. و طعم و عطر مشمئز کننده می تواند باعث ایجاد حالت تهوع یا تحریک دستگاه گوارش شود.

اما اگر از طعم قهوه تلخ لذت می برید، از نظر تئوری می توانید قهوه تاریخ مصرف گذشته را تا دلتان بنوشید. اما نمی توانم بگویم که برای من زمان خوبی به نظر می رسد.

افکار نهایی

قهوه تاریخ مصرف گذشته کافئین را از دست نمی دهد، اما بعید است که طعم خوبی داشته باشد. هیچ تاریخ انقضای قطعی برای قهوه وجود ندارد، اما ما تاریخ های کلی داریم.

بیشتر بخوانید
نحوه گرم کردن بی ضرر غذاهای مانده: گوشت، مرغ، برنج، پیتزا و موارد دیگر

قهوه آسیاب شده در صورتی که در ظرف در بسته نگهداری شود به مدت ۳ تا ۵ ماه خوب می ماند. دانه های کامل قهوه در ظرف دربسته بین ۶ تا ۹ ماه ماندگاری دارند.

از روی طعم، بو و ظاهر قهوه‌تان می‌توانید بفهمید که تاریخ مصرف قهوه‌تان تمام شده است. اگر هر یک از این متغیرها به نظر می رسد، به نفع شماست که از مصرف قهوه خودداری کنید.

قهوه ای که یکی دو روز پیش دم کرده است نیز دارای همان کافئین قهوه تازه است. اما به دلیل فرآیند اکسیداسیون، این قهوه احتمالا طعم کهنه و ناخوشایندی دارد.

به طور کلی، می توانید قهوه تاریخ مصرف گذشته را بدون بیماری بنوشید، مگر اینکه کپک وجود داشته باشد. قهوه کپک زده می تواند منجر به مشکلات سلامتی مختلفی شود.

هیچ کس انکار نمی کند که قهوه تاریخ مصرف گذشته می تواند همان کافئین را به شما بدهد. اما چرا قهوه تاریخ مصرف گذشته را بنوشید در حالی که می توانید از یک فنجان تازه دم کرده لذت ببرید و همان کافئین را احساس کنید؟ مثل همیشه، انتخاب با شماست.

Source link

غذاهای کتویی ایرانی ؛ دستور پخت غذاهای کتوژنیکی

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «آیا قهوه تاریخ مصرف گذشته کافئین خود را از دست می دهد؟;

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه