آیا ماست در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

ماست به دلیل داشتن لاکتوز حاوی کربوهیدرات است، اما میزان کربوهیدرات موجود در ماست بسته به نوع آن متفاوت است.

ماست یک غذای اصلی برای صبحانه (و میان وعده!) است. و در حالی که کاسه های ماست ممکن است فرصتی برای دریافت برخی از غذاهای مفید مانند میوه و آجیل فراهم کنند، اما همچنین پایه ای برای مواد پر کربوهیدرات مانند گرانولا هستند. اگر نمونه رژیم کتوژنیک دارید یا به رژیم غذایی کم کربوهیدرات دیگری علاقه دارید، باید در مورد ماست بدانید.

حقایق تغذیه ای ماست

ماست کربوهیدرات دارد زیرا حاوی لاکتوز است که نوعی قند موجود در شیر است پژوهش .

با نگاهی به کیس لبنیات، خواهید دید که انواع مختلفی از ماست (مانند سنتی، یونانی، اسکایر) وجود دارد که با شیرهای مختلف (گاو، غیر لبنی)، محتوای چربی (کامل، ۲ درصد، بدون چربی) و طعم ها (ساده، میوه ای، دسر). میزان لاکتوز بر اساس نوع ماست نیز متفاوت است.

درشت مغذی ها در ماست

مواد غذایی زیر برای یک ظرف ۶ اونسی ماست ساده و شیر کامل، مطابق با وزارت کشاورزی ایالات متحده (USDA):

  • کربوهیدرات های موجود در ماست: ۸ گرم (گرم)
  • کربوهیدرات خالص در ماست: ۸ گرم
بیشتر بخوانید
کتون در ادرار: علل و آزمایشات

کربوهیدرات خالص یک اندازه گیری است که توسط کربوهیدرات کل منهای فیبر و الکل قند تعیین می شود اتکینز. کربوهیدرات خالص تخمین تقریبی از میزان کربوهیدرات هایی که هضم می شوند و در نتیجه بر قند خون تأثیر می گذارد، ارائه می دهد. (برخی از الکل های فیبر و قند نیز تا حدی هضم می شوند انجمن دیابت آمریکا.)

کربوهیدرات خالص یک درشت مغذی رسمی (مانند کربوهیدرات، چربی و پروتئین) با تعریف قانونی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده نیست، اما افرادی که از رژیم کتو پیروی می کنند اغلب از این عدد به عنوان راهنمایی برای کمک به حفظ محدوده کربوهیدرات خود استفاده می کنند. .

از آنجایی که ماست ساده حاوی نه فیبر و نه الکل قند است، کربوهیدرات خالص همان کربوهیدرات کل است.

  • چربی موجود در ماست: ۵.۵ گرم
  • پروتئین موجود در ماست: ۶ گرم
بیشتر بخوانید
هوس کربوهیدرات: چرا این اتفاق می افتد و چگونه آن را شکست دهیم

سایر مواد مغذی موجود در ماست

ماست مواد معدنی استخوان ساز کلسیم و فسفر را تامین می کند و ماست های لبنی حاوی ویتامین های گروه B مانند ریبوفلاوین هستند. سلامت هاروارد. ریبوفلاوین به متابولیسم کمک می کند غذا تبدیل به انرژیو ویتامین B دیگر، B12، برای حفظ انرژیهمانطور که موسسه ملی بهداشت اشاره می کند.

آیا می توانید ماست را روی کتو بخورید؟

آره. اما از آنجایی که لاکتوز موجود در شیر به قند تبدیل می‌شود که وارد جریان خون شما می‌شود، «اگر می‌خواهید ماست بخورید، باید مقداری آن را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید». اسکات کیتلی، RDN، از درمان تغذیه پزشکی کیتلی در شهر نیویورک.

برچسب تغذیه روی ماست خود را بخوانید و تعیین کنید چه مقدار با محدودیت کربوهیدرات شما مناسب است. او می گوید همچنین مهم است که کربوهیدرات های خود را در طول روز پخش کنید تا در کتوز باقی بمانید. بنابراین همچنین اطمینان حاصل کنید که هر رویه ماست مانند گرانولای سنتی مبتنی بر غلات، کربوهیدرات بالایی نداشته باشد.

بیشتر بخوانید
خوردن گوشت های اندام: جگر، کلیه، قلب، زبان راهنما در رژیم کتوژنیک

بنابراین، چه نوع ماستی می توانم روی کتو بخورم؟ دایانا راجرز، RD، می گوید: به سراغ ماست ساده و با شیر کامل بروید غذای پایدار در کنکورد، ماساچوست. او آن را با “یک مشت توت و آجیل به عنوان میان وعده یا دسر” توصیه می کند.

وقتی صحبت از انواع دیگر ماست می شود، ممکن است بپرسید که آیا ماست یونانی برای کتو مناسب است؟ پاسخ مثبت است، به خصوص اگر به منبع بالاتری از پروتئین نیاز دارید. حتما ماست یونانی ساده را انتخاب کنید. این نوع ماست کمی کربوهیدرات کمتری دارد (۷ گرم در هر ظرف ۶ اونس)، چربی بیشتری دارد و بیش از دو برابر پروتئین (۱۵ گرم) در هر ظرف دارد. USDA.

آیا ماست سالم است؟

آره. تعداد زیادی از تحقیقات نشان می دهد که ماست فواید سلامتی دارد. یکی مرور بیش از ۱۰۰ مطالعه تقریباً ۴۰ ساله نشان می دهد که مصرف “فرآورده های شیر تخمیر شده” که شامل ماست است، با کاهش خطر سرطان سینه، سرطان روده بزرگ و دیابت نوع ۲ مرتبط است. وزن های سالم تر؛ و سلامت قلب، استخوان و دستگاه گوارش بهتر است. تحقیقات نشان می‌دهد که تخمیر ترکیبات ارتقا دهنده سلامتی را ایجاد می‌کند که ممکن است به کاهش فشار خون، تقویت سیستم ایمنی، و به عنوان یک آنتی اکسیدان و یک عامل ضد التهابی کمک کند.

بیشتر بخوانید
لیست مواد غذایی رژیم کتوژنیک: در رژیم کتو چه بخوریم و از چه چیزهایی پرهیز کنیم

خلاصه

ماست می‌تواند در رژیم کتوژنیک جای بگیرد، اما مراقب اندازه وعده‌های خود باشید، برچسب‌ها را بخوانید تا مطمئن شوید که یک نسخه ساده و بدون طعم دریافت می‌کنید، و موادی با کربوهیدرات کمتر مانند انواع توت‌ها و مغزها یا دانه‌ها اضافه کنید.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه