آیا می توانید با کتوژنیک شراب بنوشید؟

در این راهنما، بهترین شراب ها و سایر نوشیدنی های الکلی برای رژیم کتوژنیک، و همچنین آنهایی که باید از آنها اجتناب کنید را برای پاسخ به این سوال به اشتراک می گذاریم، “آیا می توانید شراب را با کتوژنیک بنوشید؟”

ریختن شراب در لیوان
گروهی از مردم در حالی که لیوان های شراب خود را برای نان تست بلند می کنند بیرون غذا می خورند

یکی از رایج‌ترین سؤالاتی است که هر هفته در صندوق پستی خود دریافت می‌کنیم: «می‌توانی در کتوژنیک شراب بنوشی؟» ما از پاسخ دادن به این سوال اجتناب می کنیم زیرا متخصص پزشکی نیستیم و همچنین شخصاً آنقدر زیاد الکل نمی نوشیم. با این حال، از آنجایی که تیم ما فراتر از بنیانگذاران اصلی کتوژنیک چدن است، ما به ارائه راهنماهای جامعی به شما اختصاص داده شده‌ایم که به تمام سوالات شما در مورد کتوژنیک، محبوب‌ترین رژیم غذایی کم کربوهیدرات پاسخ می‌دهد.

بسیاری از افرادی که در کتوژنیک هستند آرزو می کنند برای جشن گرفتن یک لیوان شراب (شراب سفید، شراب قرمز، گلاب یا شراب گازدار) بخورند، اما می ترسند که تمام کار سخت خود را خنثی کنند. اگر در رژیم کتوژنیک هستید و کنجکاو هستید که آیا می توانید شراب مصرف کنید یا نه، به خواندن ادامه دهید – پاسخ ممکن است شما را شوکه کند!

اول، رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک رژیمی است که بر رژیم غذایی کم کربوهیدرات و پرچرب با مصرف متوسط ​​پروتئین برای کاهش وزن، سلامتی بهتر و افزایش انرژی تاکید دارد. فرض بر این است که حفظ کتوز مستلزم رعایت محدودیت روزانه کربوهیدرات است که معمولاً ۵ تا ۱۰ درصد از کالری روزانه شما از منابع کربوهیدراتی است.

یک واکنش متابولیک که در آن چربی برای تولید انرژی سوزانده می شود، کتوز نامیده می شود و زمانی حاصل می شود که مصرف کربوهیدرات به اندازه کافی کم نگه داشته شود. مولکول های کتون، منبع انرژی، توسط کبد شما از چربی مصرف شده و ذخیره شده تولید می شود. تغذیه مغزتان با گلوکز و کتون خبر خوبی است، اما ممکن است برای شما سخت باشد که برخی از غذاها و نوشیدنی های مورد علاقه خود را ترک کنید.

کتوز و الکل

نتیجه این است: الکل شما را به طور کامل از کتوز خارج نمی کند، اما پیشرفت را کند می کند. وقتی وقت خود را صرف نوشیدن یک لیوان شراب خوب می کنید، کبد شما کاری را که برای مقابله با الکل انجام می دهد در سریع ترین زمان ممکن متوقف می کند. این بدان معنی است که نیازهای بدن به سایر مواد مغذی مانند چربی به طور موقت متوقف می شود. بنابراین، نه، یک لیوان شراب به طور کامل شما را از کتوز خارج نمی کند (یا پیشرفت شما را معکوس می کند)، اما آن را کمی کند می کند.

بیشتر بخوانید
ذرت در رژیم کتوژنیک

بنابراین، آیا می توانید روی کتوژنیک شراب بنوشید؟

پاسخ کوتاه این است، بله، می توانید در رژیم کتوژنیک شراب بنوشید. با این حال، همه شراب ها (یا مشروبات الکلی) از نظر رژیم غذایی یکسان ایجاد نمی شوند، برخی از آنها دارای محتوای کربوهیدرات بسیار بالایی هستند که برای رژیم های کتوژنیک بسیار زیاد است.

آبجو و چندین نوع شراب در رژیم کتوژنیک ممنوع هستند زیرا کربوهیدرات بالایی دارند. اگر می خواهید الکل مصرف کنید اما از رژیم کتوژنیک نیز پیروی می کنید، نوشیدنی هایی با کربوهیدرات کمتر انتخاب کنید و از کوکتل های شیرین دوری کنید.

اگرچه شراب نیست، اما هیچ گرم خالص کربوهیدرات در نوشیدنی های الکلی که ۴۰ درصد الکل در حجم (۸۰ اثبات) یا بالاتر باشد، وجود ندارد. بنابراین، یک خبر خوب برای شما افرادی که ارواح خالص مانند تکیلا یا ویسکی را دوست دارید. تا زمانی که این عرقیات را با همزن های معمولی که حاوی مقدار زیادی قند افزوده هستند مخلوط نکنید، طلایی هستید. برای صرفه جویی خالص کربوهیدرات، نوشیدنی ها را به جای نوشابه با آب مقوی مخلوط کنید.

خبر عالی این است که بسیاری از شراب ها حاوی کربوهیدرات بسیار کم یا بدون کربوهیدرات هستند! کمترین میزان کربوهیدرات را می توان در شراب های خشک و شراب های گازدار با برچسب “brut”، “extra brut” یا “brut nature” یافت.

کدام شراب کمترین کربوهیدرات را دارد؟

شراب های دوستدار کتوژنیک باید دارای محتوای الکل کم (حداقل ۱۳.۵٪ ABV) و حداقل یا بدون قند باقی مانده باشند. در این مورد، شما به شراب خشکی نگاه می کنید که حاوی ۱۰۸ کالری در هر وعده (همه از الکل) و کربوهیدرات صفر است.

اگر رژیم کتوژنیک دارید، می‌توانید از بین طیف گسترده‌ای از نوشیدنی‌های الکلی کم کربوهیدرات انتخاب کنید. همانطور که در بالا ذکر شد، ویسکی مستقیم، جین، تکیلا، رم و ودکا، به عنوان مثال، کربوهیدرات ندارند. می توان آن ها را به تنهایی خورد یا با مخلوط کن های کم کربوهیدرات مخلوط کرد تا طعم آن بهتر شود.

در زیر برخی از شراب های کتوژنیک پسند مورد علاقه ما ذکر شده است.

 • شاردونه
 • کابرنه سووینیون
 • کیانتی
 • نبیولو
 • پینو گریجیوی ایتالیایی
 • مرلوت
 • پینو نوآر
 • پینو بلان
 • سوویگنون بلان
بیشتر بخوانید
بدنسازی کتو: چگونه با رژیم کتو عضله سازی کنیم

مخلوط کن نوشیدنی مناسب کتوژنیک

به همان اندازه که خود الکل مهم است، میکسرهای کتوژنیک دوست هستند. مراقب اضافه کردن میکسرهای محبوب مانند آب میوه، نوشابه، آب نبات یا نوشیدنی های انرژی زا به نوشیدنی خود باشید. این به سرعت آن را از کربوهیدرات کم یا بدون کربوهیدرات به کربوهیدرات فوق العاده بالا تبدیل می کند. نه ممنون.

این همزن‌های معمولی را با مخلوط‌کن‌های کم کربوهیدرات مانند آب مقوی بدون قند، سلتزر، نوشابه‌های رژیمی جایگزین کنید – که از شیرین‌کننده‌های مصنوعی ساخته نمی‌شوند، اما از آنجایی که برای تنظیم قند خون وحشتناک هستند، جایگزین‌های سالم‌تری مانند نوشیدنی‌های شیرین شده با استویا را انتخاب کنید.

میکسرهای کم کربوهیدرات مانند اینها یک راه عالی برای افزایش طعم نوشیدنی شما بدون افزودن کالری یا کربوهیدرات زیاد است.

شراب هایی که باید در رژیم کتوژنیک اجتناب کنید – بدترین نوشیدنی های الکلی برای سبک زندگی کتوژنیک

اگر به دنبال توصیه هایی در مورد مصرف شراب هستید، به خاطر داشته باشید که انواع شیرین تر معمولاً توصیه نمی شود.

برخی از نوشیدنی های الکلی حاوی بیش از ۳۰ گرم کربوهیدرات در هر وعده هستند. این مقدار زیادی کالری خالی و مصرف بیش از حد قند و کربوهیدرات برای رژیم کتوژنیک است. به عنوان مثال، کوکتل ها و نوشیدنی های مخلوط اغلب شامل اجزای پر کربوهیدرات و قند بالا، از جمله نوشابه، شیرین کننده ها، آبمیوه و شربت ها هستند. با این حال، آبجو معمولی با نشاسته تهیه می شود و می تواند تا ۱۲ گرم کربوهیدرات در هر قوطی داشته باشد. با این حال این تقصیر آنها نیست، آنها دارای قند باقیمانده بالایی هستند و بنابراین دوستدار کتوژنیک نیستند. این انواع شراب عبارتند از:

 • Gewurztraminer
 • موسکاتو
 • مادیرا
 • پینوتاژ
 • انگورسفید
 • شیراز
 • شراب شیرین یا تلخ اسپانیولی
 • زین فاندل

علاوه بر شراب، خنک‌کننده‌های شراب و سیدر گرم‌های زیادی شکر دارند که نمی‌توانند کتوپسند باشند.

اما قند باقیمانده چیست؟

در اینجا یک تازه کننده کوچک برای شراب سازی برای کمک به شما با این سوال وجود دارد.

انگور قبل از اینکه فرآیند تخمیر را طی کند شیرین است. میکروارگانیسم هایی مانند ساکارومایسس سرویزیه شکر انگور را می خورند و آن را به الکل تبدیل می کنند. با این حال، گاهی اوقات شراب‌ساز از مصرف تمام شکر توسط مخمر جلوگیری می‌کند.

معلوم است که گذاشتن کمی شیرینی در شراب خشک آن را خوشمزه تر می کند. مقدار باقیمانده شکر با شراب هایی که از صفر تا سی گرم شکر باقی مانده در هر لیتر دارند متفاوت است.

بیشتر بخوانید
نخوردن صبحانه: این چیزی است که کارشناسان می گویند

اعتدال کلیدی است

با وجود اینکه بسیاری از گزینه‌های الکل کم کربوهیدرات برای رژیم کتوژنیک مناسب هستند، نباید مصرف الکل را به بخشی منظم از زندگی خود تبدیل کنید. هوشیاری برای ذهن و سلامت شما بهترین است.

اما حتی انواع الکل های کم کربوهیدرات هنوز کالری زیادی دارند اما عناصر مفید بسیار کمی مانند پروتئین، فیبر، ویتامین ها و مواد معدنی را فراهم می کنند. نوشیدن زیاد با کاهش وزن آهسته همراه است و همچنین ممکن است خطر کمبودهای تغذیه ای را در طول زمان افزایش دهد.

در واقع، نوشیدن زیاد الکل (که بیش از دو نوشیدنی در روز تعریف می‌شود) با خطر بالاتر افزایش وزن در مطالعه‌ای روی ۴۹۳۲۴ زن در طول هشت سال مرتبط بود. الکل می تواند از سوزاندن کالری در بدن جلوگیری کند و در عوض باعث شود بدن آنها را به عنوان چربی ذخیره کند و مصرف بیش از حد الکل می تواند آسیب پذیری فرد را در برابر تعدادی از بیماری ها افزایش دهد.

چه مقدار باید روی کتوژنیک بنوشید؟

تعداد کمی از رژیم‌های کتوژنیک کوتاه‌مدت و جامع از مصرف الکل حمایت می‌کنند.

با این حال، اگر می‌خواهید تغییرات پایداری در رژیم غذایی و سبک زندگی خود ایجاد کنید، احتمالاً یک رویکرد معتدل بهترین انتخاب است:

 • مصرف الکل برای مردان باید به دو نوشیدنی در روز محدود شود.
 • نوشیدن بیش از یک نوشیدنی الکلی در روز برای زنان توصیه نمی شود.

این بسیار با بطری شرابی است که اکثر مردم در یک آگهی “آخر هفته سرگرم کننده” می خورند، بسیاری از مردم تحمل بالایی برای الکل دارند. وقتی از این منظر به آن نگاه می کنید، اگر یک لیوان برای “رها کردن” کافی نیست، چرا اصلا آن را بنوشید؟

الکل از این جهت عجیب است که بدن ما کالری های خود را به روشی کاملا متفاوت از سایر غذاها پردازش می کند. آنزیم های الکل دهیدروژناز نقش کلیدی در این فرآیند دارند. کبد، معده و کلیه های ما از آنزیم هایی برای کمک به هضم شیمیایی کالری نوشیدنی های الکلی استفاده می کنند. بنابراین، هنوز مشخص نشده است که آیا کالری نوشیدنی‌های الکلی مانند سایر غذاها سوزانده می‌شود یا خیر.

برخلاف مردان، زنان دارای آنزیم های کمتری در بدن خود هستند که قادر به پردازش الکل هستند، به همین دلیل است که نمی توانند به اندازه کافی بنوشند. غم انگیز اما واقعیت

بیشتر بخوانید
چگونه یک رژیم کتوژنیک واقعاً بر میل جنسی شما تأثیر می گذارد

ردیف پایین

تحقیقات نشان می دهد که پرهیز از الکل می تواند به بدن کمک کند تا با رژیم کتوژنیک سازگار شود. با این حال، رژیم کتوژنیک دیگر لازم نیست شما را هوس الکل کند، زیرا چندین گزینه الکل کم کربوهیدرات وجود دارد.

نوشیدنی های الکلی مانند شراب های خشک و مشروبات الکلی خالص کربوهیدرات صفر یا بسیار کمی در هر وعده دارند و به خوبی با معجون های کم کربوهیدرات مانند سلتزر، نوشابه های رژیمی، یا آب مقوی بدون قند جفت می شوند.

اما مصرف الکل بدون توجه به عادات غذایی باید در حد متوسط ​​باشد تا از اثرات منفی بر سلامتی جلوگیری شود هیچ مزیت واقعی برای سلامتی نوشیدن الکل وجود ندارد. با این حال، نوشیدن گاه به گاه بعید است که باعث آسیب طولانی مدت به یک فرد سالم شود.

گزینه های الکل بدون کربوهیدرات

گزینه های الکل خالص مانند ویسکی، جین، تکیلا، رام، بوربن، مهتاب و ودکا انتخاب های خوبی هستند زیرا محتوای شکر موجود نیست.

نوشیدنی های الکلی کمتر از ۵ گرم کربوهیدرات خالص در هر وعده

شراب های سفید – شراب های سفید خشک مانند شراب های ذکر شده در بالا معمولا کمتر از ۳ گرم کربوهیدرات خالص در هر وعده دارند. هر چه خشک تر باشد بهتر است، بنابراین بهترین گزینه شما یک شامپاین خشک یا شراب گازدار است.

شراب های قرمز – در حالی که خشک است، دوباره لیست بالا را ببینید، به احتمال زیاد کمتر از ۴ گرم کربوهیدرات خالص در هر ۵ اونس. از شراب های دسر شیرین یا شراب یخی اجتناب کنید و قرمزهای خشک مانند مرلو، کابرنه سوویگنون، سیره، پینو نوآر، مالبک و تمپرانیلو را انتخاب کنید.

آبجو لاگر – آبجو بسیار سبک کمتر از ۵ گرم یا حتی ۳ گرم کربوهیدرات خالص در هر وعده دارد. Green’s Trailblazer، Michelob Ultra، Carona Premier، Budweiser Select، Miller Lite، Lagunitas DayTime و Blue Moon LightSky گزینه های عالی هستند.

سلتزرهای سخت – بیشتر پولک ها حاوی ۲ گرم کربوهیدرات یا کمتر در هر وعده هستند.

در رژیم کتوژنیک چه چیزهایی نباید خورد

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه