آیا نوزاد می تواند به دارچین حساسیت داشته باشد؟

درماتیت تماسی شایع ترین نوع واکنش آلرژیکی است که نوزاد از دارچین ایجاد می کند.

این واکنش آلرژیک موضعی است و مدت کوتاهی پس از تماس مستقیم پوست با آن روی پوست ایجاد می شود. نوزادان معمولاً مقادیر زیادی دارچین نمی‌خورند، و این باعث می‌شود که یک آلرژی غذایی بعید باشد. اگر به کودک خود یک محصول غذایی حاوی دارچین می دهید که علائم شایع آلرژی غذایی را ایجاد می کند، فوراً برای ارزیابی با پزشک خود تماس بگیرید. قرار گرفتن زیاد در معرض دارچین می تواند باعث تحریک پوست یا واکنش آلرژیک شود.

آلرژی غذایی کودکان

آلرژی غذایی در میان نوزادان و کودکان خردسال شایع است. بیشتر بچه ها در سن ۳ سالگی از حساسیت غذایی بیشتر می شوند. دارچین یک آلرژی غذایی رایج در نظر گرفته نمی شود، اما این پتانسیل را دارد که همچنان واکنش آلرژیک ایجاد کند.

بیشتر بخوانید
میکروزومی همی فاسیال

اگر کودک شما به دارچین حساسیت دارد، سیستم ایمنی بدن او این ماده را بی خطر نمی شناسد و شروع به مبارزه با آن برای دفاع از بدن می کند. سیستم ایمنی آنتی بادی هایی ایجاد می کند که دارچین را دفع می کند و در نتیجه هیستامین تولید می کند که باعث تحریک و التهاب در سراسر بدن می شود.

تماس با درماتیت آلرژیک

چوب دارچین و پودر

آلرژی به غذای کودک و پف پلک

پس از تماس مستقیم پوست کودک با دارچین، ممکن است در اطراف ناحیه آسیب دیده دچار سوزش، تورم و قرمزی شود. درماتیت آلرژیک تماسی معمولاً در عرض چند دقیقه پس از قرار گرفتن پوست در معرض آلرژن ایجاد می شود.

بیشتر بخوانید
فرق آبله مرغان با بیماری دست و پا و دهان

واکنش پوستی آلرژیک مضر نیست و ممکن است با شستن پوست نوزاد با آب و صابون درمان شود. اگر بثورات آزاردهنده است، مقدار کمی هیدروکورتیزون روی پوست بمالید تا تورم و خارش کاهش یابد.

علائم

اگر کودک شما به دارچین که به عنوان یک آلرژی غذایی طبقه بندی می شود، حساسیت دارد، به غیر از واکنش های پوستی، ممکن است علائم دیگری نیز ایجاد شود. ممکن است متوجه شوید که کودک شما پس از خوردن دارچین، دمدمی مزاج، تسلی ناپذیر و آشفته می شود.

بیشتر بخوانید
اگر فکر می کنید فرزندتان بدخلق است چه باید بدانید

اسهال، استفراغ و گرفتگی معده ممکن است پس از خوردن دارچین توسط کودک ایجاد شود.

آسم، تنگی نفس، احتقان بینی و خس خس سینه همگی از نشانه های آلرژی غذایی هستند. اگر نوزاد شما بی حال و برافروخته به نظر می رسد، برای مراقبت های پزشکی اورژانسی با ۹۱۱ تماس بگیرید.

آزمایش و درمان

چوب دارچین و پودر

نحوه درمان کهیر در نوزاد

اگر پزشک کودک شما مشکوک باشد که او به دارچین حساسیت دارد، ممکن است بخواهد یک آزمایش چسب پوستی انجام دهد. در طول این آزمایش، پزشک اطفال یک تکه کوچک حاوی دارچین را روی آن می گیرد و آن را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست کودک شما قرار می دهد.

بیشتر بخوانید
رینیت نوزادان: علل، علائم و درمان

هنگامی که چسب برداشته می شود، اگر پوست طبیعی باشد، به احتمال زیاد کودک شما به این ماده حساسیت ندارد. اگر کودک به دارچین حساسیت دارد، پزشک توصیه می کند از رژیم غذایی خودداری کنید و از آن حذف کنید.

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه