آیا هندوانه می تواند به اختلال نعوظ کمک کند؟

مردان مدت‌هاست داروهایی را برای درمان اختلال نعوظ آزمایش کرده‌اند و نتایج متفاوتی داشته‌اند. اگرچه تحقیقات هنوز در مراحل اولیه است، برخی از مطالعات نشان می دهد که هندوانه ممکن است جایگزین مناسبی برای ویاگرا باشد.

ظهور ویاگرا و سایر درمان های اختلال نعوظ (ED) دنیای پزشکی جنسی را متحول کرد. دیگر مردانی که دارای شرایط پزشکی خاص یا اختلال نعوظ مرتبط با سن بودند مجبور نبودند خود را به زندگی جنسی رضایت بخش تسلیم کنند.

با این حال، داروهای اختلال نعوظ برای هر مردی کار نمی کند. برخی از مردان عوارض جانبی را تجربه می کنند، در حالی که دارو وجود دارد برای دیگران نامناسبمانند مردانی که انواع خاصی از درد قفسه سینه و بیماری قلبی دارند.

برای مردانی که نمی توانند ویاگرا مصرف کنند، هندوانه یک جایگزین بی خطر است که بعید است عوارض جانبی جدی ایجاد کند. با این مقاله بیشتر بیاموزید.

آیا هندوانه می تواند به اختلال نعوظ کمک کند؟

چرا هندوانه می تواند به اختلال نعوظ کمک کند؟

 سیترولین به طور طبیعی در هندوانه وجود دارد و ممکن است نعوظ بهتری را پشتیبانی کند.

هندوانه منبع طبیعی سیترولین است. سیترولین یک اسید آمینه است که ممکن است از نعوظ بهتر پشتیبانی کند.

ویاگرا با افزایش جریان خون به آلت تناسلی عمل می‌کند و به مرد اجازه می‌دهد در هنگام برانگیختگی راحت‌تر نعوظ داشته باشد. سیترولین ممکن است همین کار را انجام دهد، اگرچه به روشی متفاوت با ویاگرا عمل می کند.

تحقیقات مقدماتی نشان می دهد که بدن ممکن است سیترولین را به اسید آمینه دیگری به نام آرژنین تبدیل کند. آرژنین به اکسید نیتریک تبدیل می شود. اکسید نیتریک رگ‌های خونی را بازتر می‌کند، جریان خون را به آلت تناسلی افزایش می‌دهد و نعوظ را بهبود می‌بخشد.

بیشتر بخوانید
خون در منی: علائم، علل و درمان

از آنجایی که هندوانه بیشتر آب است، بیشترین غلظت سیترولین از آب غلیظ هندوانه حاصل می شود.

مردانی که می خواهند هندوانه را به عنوان یک ویاگرا طبیعی امتحان کنند، ممکن است با آب هندوانه نتایج بهتری پیدا کنند.

آنچه تحقیق می گوید

 هندوانه ممکن است جایگزین ایمن برای ویاگرا باشد.

تحقیقات در مورد اثرات سیترولین و هندوانه نسبتاً جدید است. بیشتر مطالعات کوچک بوده یا فقط روی حیوانات انجام شده است. به این ترتیب، هنوز خیلی زود است که بگوییم شواهد قطعی وجود دارد که هندوانه می تواند به عنوان یک ویاگرا طبیعی عمل کند.

تحقیقات اولیه امیدوارکننده است و خطرات کمی در ارتباط با مصرف هندوانه وجود دارد. این بدان معناست که اکثر مردان می توانند با خیال راحت آب هندوانه یا مکمل های سیترولین را به عنوان جایگزینی برای ویاگرا امتحان کنند.

مطالعه در سال ۲۰۱۱ ۲۴ مرد با اختلال نعوظ خفیف را دنبال کردند. مردان به مدت ۱ ماه دارونما مصرف کردند. یک ماه دیگر مکمل سیترولین مصرف کردند.

فقط دو نفر از مردانی که دارونما مصرف کردند، نعوظ خود را به سطوح سختی طبیعی بازگشتند. اما نیمی از مردانی که سیترولین مصرف کردند، بهبودهایی را تجربه کردند که نعوظ آنها را به سطوح سختی طبیعی رساند.

مردانی که سیترولین مصرف کردند نیز رابطه جنسی بیشتری داشتند، به طور متوسط ​​۱.۳۷ جلسه در ماه قبل از درمان و ۲.۳ در ماه بعد از درمان. هیچ یک از مردان عوارض جانبی را تجربه نکردند.

مطالعه در سال ۲۰۱۳ داده‌های مربوط به موش‌های مبتلا به اختلال نعوظ به دلیل جریان خون کم به آلت تناسلی را جمع‌آوری کرد. این اختلال که اختلال نعوظ آرتریوژنیک نامیده می شود، یکی از علل شایع مشکلات نعوظ در انسان است.

بیشتر بخوانید
آیا داشتن آلت تناسلی رگدار طبیعی است؟

موش‌هایی که مکمل آب سیترولین مصرف کردند، در مقایسه با موش‌هایی که دارونما دریافت کردند و موش‌هایی که رگ‌های خونی خود را تحت عمل جراحی قرار دادند، در عملکرد نعوظ بهبود یافتند. این یافته نشان می دهد که سیترولین ممکن است جریان خون را بهبود بخشد و به طور بالقوه نعوظ را بهبود بخشد.

مطالعه در سال ۲۰۱۴ موش های صحرایی نر تحت درمان با عصاره گوشت هندوانه ارزیابی شدند. موش‌هایی که هندوانه مصرف می‌کردند بیشتر به ماده‌ها سوار می‌شدند و رابطه جنسی را شروع می‌کردند. نویسندگان این مطالعه به این نتیجه رسیدند که این افزایش میل جنسی نشان می دهد که هندوانه نیز ممکن است یک درمان مناسب برای اختلال نعوظ باشد.

هیچ عارضه جانبی جدی وجود نداشت و موش هایی که عصاره هندوانه خوردند افزایش وزن را تجربه نکردند.

تحقیقات منتشر شده در سال ۲۰۱۷ به دنبال درک بیشتر نقش سیترولین و آرژنین در عملکرد نعوظ بود. محققان سطح هر دو اسید آمینه را در ۱۲۲ مرد مبتلا به اختلال نعوظ اندازه گیری کردند.

آنها سطوح پایین تری از یک یا هر دو اسید آمینه را در مردان مبتلا به اختلال نعوظ، به ویژه در مردان مبتلا به اختلال نعوظ شریانی یافتند. این نشان می دهد که افزایش سطوح سیترولین یا آرژنین یا هر دو می تواند عملکرد نعوظ را بهبود بخشد.

مردان باید توجه داشته باشند که هندوانه احتمالاً به اندازه ویاگرا مؤثر نیست و ممکن است برای مردانی که نتوانسته‌اند با ویاگرا نعوظ داشته باشند، مؤثر نباشد.

این به این دلیل است که هندوانه مانند ویاگرا جریان خون را در آلت تناسلی افزایش می دهد. اگر مسئله دیگری، مانند آسیب عصبی یا مشکل جدی در رابطه، باعث ED مرد شود، صرفاً افزایش جریان خون ممکن است کمک چندانی نکند.

بیشتر بخوانید
5 تمرین برای افزایش سایز آلت تناسلی

در حالی که تحقیقات روی حیوانات اغلب در مورد انسان ها اعمال می شود، همیشه اینطور نیست. مطالعاتی که نتایج مثبتی را در موش‌ها یافتند ممکن است به ارزش سیترولین در درمان اختلال نعوظ اشاره کنند، اما ثابت نمی‌کنند که این سیترولین در انسان کار می‌کند.

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) سیترولین را به عنوان درمانی برای اختلال نعوظ تایید نکرده است. قبل از اینکه پزشکان بتوانند تشخیص دهند که سیترولین کار می کند یا نه، آزمایشات بیشتری لازم است.

خطرات و فواید هندوانه برای اختلال نعوظ

مگر اینکه فردی آلرژی یا دیابت داشته باشد، هندوانه را می توان با خیال راحت مصرف کرد.

هندوانه حتی در مقادیر زیاد بی خطر در نظر گرفته می شود. اگر مردی به هندوانه حساسیت نداشته باشد، می تواند با خیال راحت آن را مصرف کند.

مردان مبتلا به دیابت باید با پزشک خود در مورد میزان مصرف هندوانه صحبت کنند. هندوانه و سایر میوه ها می توانند سطح قند خون را افزایش دهند. بنابراین خوردن مقادیر زیاد ممکن است برای برخی از افراد دیابتی ناامن باشد.

هندوانه کم کالری است، اما مصرف بیش از حد هر ماده غذایی می تواند منجر به افزایش وزن شود. عاقلانه نیست که مقدار زیادی از هر غذایی بخورید، به خصوص اگر این کار باعث درد روده یا احساس ناراحتی سیری شود.

هیچ تحقیقی عوارض جانبی جدی مرتبط با هندوانه را در مردان یا حیوانات سالم پیدا نکرده است. به این ترتیب، بد نیست هندوانه را به عنوان جایگزین ویاگرا امتحان کنید یا حتی از آن در کنار ویاگرا استفاده کنید.

بیشتر بخوانید
علت آتروفی بیضه چیست؟

نحوه استفاده از هندوانه

فواید هندوانه از سیترولین ناشی می شود. استفاده از هندوانه به گونه ای که مصرف سیترولین را به حداکثر برساند، می تواند فواید آن را افزایش دهد.

 مطالعه در سال ۲۰۰۵ دریافتند که هندوانه قرمز دارای سیترولین کمی کمتر از انواع زرد یا نارنجی است. پوست هندوانه دارای غلظت بیشتری از سیترولین نسبت به گوشت میوه است. تفاوت معنی داری بین ارقام هندوانه بدون دانه و بدون دانه وجود نداشت.

برای به حداکثر رساندن مصرف سیترولین، افراد می توانند پوست هندوانه را در اسموتی مخلوط کنند.

برخی از تولید کنندگان مکمل اقدام به تهیه و فروش مکمل های سیترولین می کنند. اگرچه این محصولات می توانند مصرف سیترولین را افزایش دهند FDA ایمنی یا اثربخشی این مکمل ها را ارزیابی نمی کند.

نتیجه

ویاگرا یک گزینه ایمن و موثر برای اکثر مردان است. برای مردانی که ترجیح می‌دهند از مواد مخدر خودداری کنند یا نمی‌توانند از ویاگرا استفاده کنند، هندوانه یکی از بسیاری از احتمالات است.

مردان باید با پزشک مشورت کنند تا بهترین گزینه درمانی خود را پیدا کنند. گاهی اوقات، ترکیبی از درمان های طبیعی و پزشکی می تواند کمک کننده باشد.

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه