آیا پنیر کربوهیدرات دارد؟ لیست پنیر کتوژنیک

رژیم کتوژنیک مصرف کربوهیدرات را به کمتر از ۵۰ گرم در روز محدود می کند و کاهش وزن را آسان می کند زیرا انسولین را افزایش نمی دهید.

آیا پنیر کربوهیدرات دارد؟

اما آیا پنیر کربوهیدرات دارد و مهمتر از آن، آیا پنیر مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را برای عملکرد بهینه تامین می کند؟

این پست به همه چیزهایی که در مورد خوردن پنیر روی کتوژنیک نیاز دارید می پردازد. من به محتوای کربوهیدرات، انواع پنیرهایی که باید بخوریم و از آنها اجتناب کنیم، و چند دستور العمل خوشمزه می پردازم.

آیا پنیر کتوژنیک پسند است؟

شما می توانید دررژیم کتوژنیک پنیر بخورید زیرا یک اونس حاوی تنها یک تا دو گرم کربوهیدرات است. با این حال از پنیر فرآوری شده اجتناب کنید، زیرا با وجود اینکه کربوهیدرات کمی دارد، افزودنی ها و نگهدارنده ها خطرناک هستند و می توانند باعث التهاب شوند.

شرکت ها از افزودنی های زیادی در پنیر فرآوری شده استفاده می کنند که محصول نهایی دیگر حتی پنیر نیست. این یک دسته شیرین کننده است که قرار است طعم پنیر را دوباره ایجاد کند. به همین دلیل است که باید به این موارد پایبند باشید:

 • پنیر بز
 • پنیر آبی
 • پنیر گودا
 • پنیر چدار
 • پنیر پروولون
 • پنیر خامه ای
 • پنیر پارمسان

اطلاعات تغذیه ای در مورد پنیر

طبق گفته هاروارد، یک اونس پنیر سفت دارای:

 • ۱۲۰ کالری
 • هشت گرم پروتئین
 • شش گرم چربی
 • یک گرم کربوهیدرات
 • ۸۰ میلی گرم کلسیم

شما همچنین ردپایی از ویتامین K، ریبوفلاوین و روی را خواهید یافت.

بهترین انواع پنیر برای خوردن روی کتوژنیک

اگر می خواهید در حین کتوزیس از پنیر لذت ببرید، در نظر بگیرید:

 • پنیر بز
 • پنیر آبی
 • پنیر خامه ای
 • پنیر پارمسان
 • چیپس با پنیر

پنیر بز

پنیر بز

با محتوای خالص کربوهیدرات صفر گرم، پنیر بز مورد علاقه بسیاری از رژیم های کتوژنیک است. یک اونس شش گرم پروتئین و هشت گرم چربی فراهم می کند، بنابراین اگر ماکروهای خود را برآورده نمی کنید عالی است.

طبق گفته وزارت کشاورزی آمریکا، پنیر شیر بز نسبت به پنیر معمولی حاوی لاکتوز بسیار کمتری است. اگر عدم تحمل لاکتوز دارید، پنیر بز را امتحان کنید و ببینید آیا بدن شما به خوبی به آن واکنش نشان می دهد یا خیر.

بیشتر بخوانید
انواع رژیم کتوژنیک : استاندارد هدفمند دوره ای ۲۱۶ کتوپلاس

ممکن است دستور پخت تارت پنیر بز ما را دوست داشته باشید!

پنیر آبی

پنیر آبی

پنیر آبی یکی دیگر از پنیرهای کتوژنیک دوست است که در هر اونس فقط ۰.۷ گرم کربوهیدرات دارد. سرشار از الکترولیت‌هایی مانند سدیم و کلسیم است که باعث می‌شود در هنگام مبارزه با آنفولانزای کتوژنیک از آن استفاده کنید.

طبیعت لطیف پنیر آبی طعم های مختلفی را ارائه می دهد، بنابراین گزینه خوبی برای صبحانه یا به عنوان یک غذای جانبی برای وعده های غذایی کتوژنیک شما است.

پنیر خامه ای

پنیر خامه ای

اما اگر بوی پنیر آبی را دوست ندارید و چیزی برای پخت دسر می خواهید، پنیر خامه ای را انتخاب کنید. یک اونس حاوی یک گرم کربوهیدرات خالص است، بنابراین شما را از کتوز خارج نمی کند.

هشت گرم چربی در هر اونس نیز افزایش مصرف چربی را آسان می کند.

اما چیزی که پنیر خامه ای را از سایر پنیرها متمایز می کند، باکتری های زنده ای هستند که میکروبیوم روده شما را متعادل می کنند. مطالعات نشان می دهد سلامت ضعیف روده با مشکلات مزمنی مانند دیابت، چاقی و سرطان روده بزرگ مرتبط است. بنابراین با افزودن پنیر خامه ای به دسرهای کتوژنیک، به روده خود تعادل خوبی از فرهنگ ها می دهید و شانس ابتلا به بیماری های مزمن را کاهش می دهید.

پنیر پارمسان

پنیر پارمسان

مانند پنیر فتا، پنیر پارمزان نیز شور و آجیلی است، بنابراین با املت، سبزیجات و استیک دنده‌ای ترکیب می‌شود.

یک اونس حاوی ۱.۲ گرم کربوهیدرات خالص، هشت گرم چربی و ۱۱ گرم پروتئین است. اگر به طور منظم به باشگاه می روید و می خواهید عضله بسازید، محتوای پروتئین بالا مفید است.

با این حال، اگر در حال حاضر پروتئین بیش از حد در کتوژنیک مصرف می‌کنید، پنیری با چربی بیشتر و پروتئین کمتر، مانند پنیر بز، انتخاب کنید.

چیپس با پنیر

چیپس پنیر گزینه خوبی برای میان وعده است زیرا ماندگاری بیشتری نسبت به پنیر تازه دارد و نیازی به نگهداری در یخچال ندارد.

من همچنین چیپس های پنیر را دوست دارم زیرا طعم آنها شبیه چیپس های خریداری شده در فروشگاه است. بنابراین، اگر در رژیم کتوژنیک تازه کار هستید و به دنبال چیزی برای میان وعده هستید، تهیه چیپس پنیر را در نظر بگیرید زیرا این کار شما را از هوس کربوهیدرات دور می کند.

بیشتر بخوانید
قیمت رژیم کتوژنیک

بدترین انواع پنیر برای خوردن روی کتوژنیک

با این حال، همه پنیرها کتوژنیک دوست نیستند، بنابراین باید از موارد زیر اجتناب کنید:

 • پنیر کنسرو شده
 • پنیر آمریکایی
 • پنیر ریکوتا
 • پنیر کوتاژ

پنیر کنسرو شده

پنیر اسپری شده یا کنسرو شده فرآوری شده و حاوی مواد شیمیایی و افزودنی است. در حالی که یک وعده حاوی دو گرم کربوهیدرات است و شما را از کتوز خارج نمی کند، اما در واقع پنیر نیست. این محصولات فرآوری شده عمدتاً از پرکننده‌ها، تثبیت‌کننده‌ها و روغن‌هایی تشکیل شده‌اند که مزایای تغذیه‌ای ندارند.

مطالعات نشان می دهد که افزودنی های پنیر بسیار التهاب زا هستند. تنها کاری که هنگام خوردن پنیر فرآوری شده انجام می دهید این است که بدن خود را با مواد آشغالی که نمی شناسد پر کنید. بدن شما برای مبارزه با این سموم، التهاب را تحریک می کند و شانس ابتلا به بیماری قلبی، سرطان و فشار خون بالا را افزایش می دهد.

پنیر آمریکایی

مانند پنیر کنسرو شده، پنیر آمریکایی شما را از کتوز بیرون نمی‌کشد، اما مهم است که روی چیزی بیش از ماکروها تمرکز کنید. هنگام انجام رژیم کتوژنیک، کیفیت غذای شما نیز بسیار مهم است.

یک تکه پنیر آمریکایی دو گرم کربوهیدرات و ۶۵ کالری دارد. با این حال، از آنجایی که شرکت‌ها پنیر آمریکایی را تا جایی پردازش می‌کنند که دیگر پنیر نیست، استفاده از کتوژنیک توصیه نمی‌شود. در عوض، از جایگزین های سالم تری مانند بز و پنیر خامه ای استفاده کنید.

پنیر ریکوتا

نصف فنجان پنیر ریکوتا دارای ۹ گرم کربوهیدرات، ۱۴ گرم چربی و بیش از ۲۰۰ کالری است، بنابراین در مقادیر زیاد کتوپسند نیست.

اما اگر طعم ریکوتا را دوست دارید، می توانید آن را به مقدار کم در رژیم کتوژنیک خود بگنجانید. من دوست دارم آن را به چیزکیک ریکوتا، موس یا پای لیمو اضافه کنم.

بیشتر بخوانید
اثر رژیم کتوژنیک بر اضطراب

پنیر کوتاژ

پنیر دلمه فواید سلامتی مانند استخوان ها و دندان های قوی تر دارد، اما به دلیل محتوای کربوهیدرات و پروتئین، توصیه می شود مصرف خود را محدود کنید.

نصف فنجان پنیر کوتاژ پنج گرم کربوهیدرات، ۲.۴ گرم چربی و ۸۸ کالری دارد.

نحوه وارد کردن پنیر به رژیم کتوژنیک

اگر به دنبال راه های جدیدی برای استفاده از پنیر در رژیم کتوژنیک خود هستید، این دستور العمل ها را بررسی کنید:

 • توپ های پنیری ترد
 • سس پنیر کتوژنیک
 • مک و پنیر

توپ های پنیری ترد

توپ های پنیری ترد

این توپ‌های پنیری بهترین میان‌وعده کتوژنیک برای زمانی است که در حال حرکت هستید. درست کردن آن نیز بسیار آسان است زیرا فقط به چهار ماده نیاز دارید:

 1. دو عدد تخم مرغ بزرگ
 2. پنیر پارمزان یا بری یک فنجان
 3. دو تا هالاپینو کامل
 4. آرد بادام

دو تخم مرغ را در یک کاسه بزرگ بزنید و پارمزان را اضافه کنید. آنها را با هم ورز دهید تا خمیر نرمی به دست آید و شروع به برش دادن هالاپینو کنید.

هالاپینو را با این خمیر نرم مخلوط کرده و به شکل توپ های کوچک در آورید.

توپک های پنیر را در تخم مرغ زده شده فرو کنید تا مرطوب بماند و در آرد بادام بغلتانید. مرحله آخر این است که توپ های پنیر خود را در روغن آووکادو سرخ کنید تا قهوه ای طلایی شوند و کارتان تمام شود.

سس پنیر کتوژنیک

درست کردن سس مک و پنیر

این دستور دیپ پنیر را امتحان کنید زیرا یک دیپ خوشمزه و در عین حال آسان برای فرو بردن مرغ، کلم بروکلی و چیپس کتوژنیک است. ساخت آن کمتر از پنج دقیقه طول می کشد و بدون کربوهیدرات است. این بدان معناست که شما می توانید هر چقدر که می خواهید بخورید.

برای این دستور پخت شما نیاز دارید:

 • دو قاشق غذاخوری کره
 • یک چهارم فنجان خامه غلیظ
 • یک چهارم فنجان شیر گاو
 • یک و نیم فنجان پنیر موزارلای رنده شده

فقط تمام مواد را روی حرارت ملایم به یک قابلمه اضافه کنید، هم بزنید تا پنیر آب شود، سس خود را به قابلمه منتقل کنید و آماده هستید.

بیشتر بخوانید
رژیم کتوژنیک و بیماری آلزایمر

مک و پنیر

اما اگر می‌خواهید غذای سیرکننده‌تری داشته باشید، این کتوژنیک مک و پنیر را امتحان کنید. فقط چند ماده لازم است:

 • یک سر بزرگ گل کلم
 • دو اونس پنیر خامه ای
 • یک و نیم فنجان پنیر چدار یا پنیر سوئیسی
 • خردل دیژون یک و نیم قاشق چایخوری
 • ⅛ قاشق چایخوری پودر سیر
 • یک فنجان خامه غلیظ
 • کمی فلفل سیاه

ابتدا سر گل کلم را ریز خرد کرده و بپزید تا نرم شود. این گل کلم نرم را به بشقاب بریزید و کنار بگذارید.

سپس خامه غلیظ را در قابلمه ای بریزید و بگذارید بجوشد. پنیر خامه ای، پنیر چدار، خردل دیژون، پودر سیر و فلفل را به خامه در حال جوش اضافه کنید و با همزن بزنید تا پنیر آب شود.

یک تابه بزرگ را با اسپری روغن آووکادو اسپری کنید، گل کلم خود را با سس پنیر در آن قرار دهید و در فر با دمای ۳۷۵ درجه فارنهایت قرار دهید و نوش جان کنید. اگر می خواهید پنیر بیشتری اضافه کنید، به محض اینکه آن را از فر خارج کردید، کمی روی ماک و پنیر خود بپاشید زیرا ذوب می شود.

نظرات نهایی در مورد پنیر کم کربوهیدرات

پنیر یک غذای کتوژنیک دوست است که تقریباً هیچ کربوهیدراتی ندارد. اما مهم است که به پنیرهای سالم مانند پنیر بز، پنیر گرویر و پنیر چدار نرم پایبند باشید، زیرا پنیر فرآوری شده باعث التهاب می شود که منجر به مشکلات جدی طولانی مدت می شود.

و اگر به دنبال راه‌های جدید و خلاقانه برای گنجاندن پنیر در رژیم غذایی خود هستید، سعی کنید توپ‌های پنیر، دیپ پنیر و کتوژنیک مک و پنیر درست کنید. این دستور العمل ها به تلاش زیادی نیاز ندارند و چربی های مورد نیاز بدن شما را برای تولید کتون فراهم می کنند.

لبنیات در رژیم کتوژنیک

۱/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه