اختلال نعوظ ناتوانی در دستیابی و حفظ نعوظ است. این وضعیتی است که بسیاری از مردان از صحبت کردن در مورد آن احساس راحتی نمی کنند، اما باید. اختلال نعوظ نه تنها شایع است، بلکه معمولاً قابل درمان است.

درمان های اختلال نعوظ موثر و در حال تکامل هستند. داروهای خوراکی سنتی می توانند کمک کنند و داروهایی که مستقیماً روی پوست استفاده می کنید در حال تولید هستند.

درباره درمان های موضعی

در حال حاضر، هیچ ژل یا داروی موضعی دیگری مورد تایید سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان اختلال نعوظ وجود ندارد. درمان های موضعی اختلال نعوظ هنوز در حال توسعه هستند.

شاید نام داروی تستوسترون موضعی به نام AndroGel را شنیده باشید. با این حال، AndroGel توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) برای درمان ED به طور خاص تایید نشده است، و قرار نیست از آن برای اندام تناسلی استفاده شود.

آیا ژل موضعی برای درمان اختلال نعوظ وجود دارد؟

در عوض، Androgel برای کمک به افزایش سطح تستوسترون در برخی از مردانی که سطح تستوسترون غیرطبیعی پایینی دارند تأیید شده است. این امکان وجود دارد که عملکرد نعوظ در مردانی که آن را مصرف می‌کنند و دارای اختلال نعوظ مرتبط با سطح تستوسترون پایین غیرطبیعی هستند، بهبود یابد. اما این ژل به مردانی که اختلال نعوظ آنها ناشی از عواملی غیر از سطح پایین تستوسترون است کمکی نمی کند.

بیشتر بخوانید
آیا می توان اختلال نعوظ را درمان کرد؟

درمان های موضعی در حال توسعه

وازودیلاتورها به شل شدن عروق خونی برای بهبود جریان خون کمک می کنند. آلپروستادیل یک گشادکننده عروق است که برای بسیاری از مردان اختلال نعوظ را به طور موثر درمان می کند.

برای درمان اختلال نعوظ در ایالات متحده، آلپروستادیل در حال حاضر فقط به شکل تزریقی یا شیاف مجرای ادراری موجود است، که یک گلوله است که در دهانه آلت تناسلی خود قرار می دهید. تزریق یا قرار دادن دارو به طور مستقیم به آلت تناسلی شما می تواند باعث خونریزی، کبودی و جای زخم شود.

بیشتر بخوانید
تقویت و افزایش میل جنسی مردان

در کشورهای دیگر، کرم موضعی آلپروستادیل برای اختلال نعوظ قبلا ساخته شده است. این کرم هنوز مورد تایید FDA قرار نگرفته و همچنان در ایالات متحده در حال آزمایش است. نتایج یک مطالعه گزارش داد که این کرم به بهبود عملکرد نعوظ با عوارض جانبی کمی در اکثر مردان کمک کرد.

یکی دیگر مطالعه گزارش داد که مخلوطی از گشادکننده‌های عروق موضعی برای بسیاری از مردان مبتلا به اختلال نعوظ مؤثر است. همچنین مشخص شده است که این مخلوط ها در صورت وجود حداقل عوارض جانبی را ایجاد می کنند.

درمان های سنتی اختلال نعوظ

قبل از تجویز درمان، پزشک شما می‌خواهد مطمئن شود که هیچ بیماری زمینه‌ای باعث اختلال نعوظ شما نشده است. در صورت وجود، معمولاً قابل درمان هستند. اگر نه، هنوز گزینه های خوبی برای درمان اختلال نعوظ دارید.

بیشتر بخوانید
آیا کرم و پمادها می تواند اختلال نعوظ شما را کاهش دهد؟

داروهای خوراکی برای بسیاری از افراد مفید است. این داروها عبارتند از سیلدنافیل (ویاگرا)، تادالافیل (سیالیس) و واردنافیل (لویترا). آنها با اثر بر روی اکسید نیتریک شیمیایی کار می کنند و جریان خون را به آلت تناسلی شما بهبود می بخشند.

تغییر سبک زندگی برای تسکین اختلال نعوظ

بسیاری از گزینه های پزشکی برای درمان اختلال نعوظ در دسترس هستند، اما تغییرات ساده سبک زندگی نیز می تواند کمک کننده باشد. در بسیاری از موارد، اختلال نعوظ ناشی از ترکیبی از رفتارهای ناسالم است نه از یک علت. رژیم غذایی ناسالم، ورزش نکردن، سیگار کشیدن و مصرف الکل همگی می توانند به اختلال نعوظ کمک کنند.

تغییرات سبک زندگی زیر ممکن است به بهبود عملکرد نعوظ کمک کند:

  • ترک یا ترک سیگار
  • کاهش میزان الکلی که می نوشید
  • خوردن یک رژیم غذایی سالم سرشار از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین های بدون چربی
  • حفظ وزن سالم
  • ورزش منظم
بیشتر بخوانید
ژنیکوماستی چیست؟ چگونه بر مردان و پسران تأثیر می گذارد؟

با پزشک خود صحبت کنید

اختلال نعوظ  تقریباً در همه مردان گاه به گاه رخ می دهد. به طور کلی جای نگرانی نیست. با این حال، اختلال در عملکرد می تواند باعث استرس، از دست دادن اعتماد به نفس و تنش در روابط شود. در اغلب موارد، اختلال نعوظ قابل درمان است، بنابراین مهم است که با پزشک خود در مورد تمام علائمی که دارید، آشکارا صحبت کنید.

در حال حاضر، داروهای خوراکی و تغییرات سبک زندگی بهترین گزینه برای رفع اختلال نعوظ هستند. درمان های موضعی اختلال نعوظ در حال توسعه هستند و ممکن است در آینده در دسترس باشند.