آیا کتوز در دوران قاعدگی سخت تر است؟

آیا کتوز در دوران قاعدگی سخت تر است؟ توصیه دکتر فاکس برای زنان یائسه ای که مشکل وزن دارند چیست؟ و آیا باید با توجه به گروه خونی خود غذا بخورید؟در اینجا پرسش و پاسخ این هفته با دکتر فاکس، کارشناس باروری است.

آیا کتوز در دوران قاعدگی سخت تر است؟

دکتر فاکس عزیز:

آیا این تصور من است یا اینکه در دوران قاعدگی کتوزیس بودن بسیار سخت است (اگر نه غیرممکن)؟ اگرچه من تقریباً همان چیزی را می‌خورم، اما از کتوز عمیق به عدم وجود یا تولید کتون بسیار کم می‌رسم.

گراساس،
پاملا

دکتر فاکس:

سوال خیلی خوبیه

فاز لوتئال چرخه با سطوح بالای پروژسترون مشخص می شود. پروژسترون یک هورمون فوق العاده برای باردار شدن است، اما برای متابولیسم شما چندان خوب نیست. این باعث می شود که نسبت به انسولین مقاومت بیشتری داشته باشید و در نتیجه از نظر متابولیکی پایداری کمتری داشته باشید. در طی روزهای سیکل و سه روز قبل یا بعد از آن، این فرآیند رخ می دهد و سطح استروژن پایین تر است که شما را از هدف خود دور می کند.

بیشتر بخوانید
آیا جو در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

فقط همین کار را ادامه دهید و نگران کتوز نباشید. رویکرد تغذیه تنها کاری است که می توانید انجام دهید. توصیه می‌کنم پس از مستندسازی و درک کتوز، اندازه‌گیری آن را متوقف کنید، زیرا باعث استرس بیشتر می‌شود که بر علیه شما نیز مؤثر است.

بسیار خوش شانس.


نکات کاهش وزن برای زنان یائسه با مشکلات سلامتی

من خانمی ۵۱ ساله هستم و در حال گذراندن مرحله سخت یائسگی هستم. من همچنین PCOS دارم (توانستم باردار شوم). علاوه بر این، من مشکلات اضافی کم کاری تیروئید، دیابت نوع ۲ و مقاومت به انسولین را نیز دارم.

آیا ترکیب این مشکلات می تواند باعث شود که در رژیم کتو وزن کم نکنید؟ من آن را به مدت هفت هفته به شدت دنبال کردم، که در آن ۲ کیلوگرم (۵ پوند) از دست دادم، اما فقط در هفته اول. دیدن اینکه دیگران ۲۸ پوند (۱۳ کیلوگرم) یا بیشتر در یک زمان کم می کنند، ناامید کننده است.

بیشتر بخوانید
آماده سازی وعده غذایی کم کربوهیدرات برای هفته های پرمشغله

میشه راهنمایی یا امیدی به من بکنید؟

اوا

دکتر فاکس:

با عرض پوزش برای مشکلات یائسگی. این یک مجازات ظالمانه و غیرعادی برای زنان است. واضح است که کمبود استروژن به طور قابل توجهی مقاومت به انسولین را افزایش می دهد و می تواند کاهش وزن را بسیار دشوار کند. آپنه خواب نیز شایع است و شما باید آزمایش شوید، زیرا می تواند به طور قابل توجهی تلاش شما را تضعیف کند. به خوردن کتو ادامه دهید زیرا حتی اگر وزن کم نکنید، اگر به همین کار ادامه دهید بسیار سالم تر خواهید بود. من توصیه می کنم که یک دکتر را پیدا کنید که به خوبی در زمینه جایگزینی هورمون مهارت دارد و آن گزینه را در نظر بگیرید. موفق باشید.

GettyImages-507961898-پیش نمایش

۱۰ نکته برای کاهش وزن با کربوهیدرات کم برای زنان بالای ۴۰ سال

راهنماآیا شما یک زن بالای ۴۰ سال هستید و وزن شما با وجود مصرف کم کربوهیدرات یا کتو ثابت مانده است؟ نگران نباشید، نکات ما برای کاهش وزن بالای ۴۰ سال است.

بیشتر بخوانید
یبوست در رژیم کتوژنیک علل و درمان

آیا باید با توجه به گروه خونی خود غذا بخورید؟

هولا:

هم من و هم همسرم رژیم کتو را شروع کرده ایم. این برای من بسیار خوب پیش می رود، زیرا سطح انرژی من بهبود یافته و وزنم را کاهش می دهم. همسرم وزن کم کرده است، اما نیازی به آن ندارد. او همچنین از یبوست رنج می برد و هیچ یک از داروهای توصیه شده کمکی نکرده است.

اخیراً خواندم که همه انواع رژیم ها برای همه مناسب نیستند و با توجه به گروه های خونی خود باید از رژیم های غذایی متفاوتی پیروی کنیم. گروه خونی همسرم با من فرق دارد. ممکن است نظر خود را در مورد این موضوع به من بگویید؟

با درود،
دیوید

دکتر فاکس:

من هیچ داده علمی برای حمایت از این ایده نمی دانم. همه ما از نظر ژنتیکی به هزاران روش مختلف متفاوت هستیم، نه فقط گروه خونی.

با توجه به نظرات شما: اگر او کالری کافی بخورد، بیش از ۲۲۰۰ کالری در روز دریافت کند و وزن خود را کاهش دهد، سیستم او به حالت عادی جدید تطبیق می یابد. احتمالاً باید از روزه داری متناوب اجتناب کنید. اگر از یبوست رنج می برید، به مصرف پروتئین خود توجه کنید، مصرف معمولی آن بین ۱.۲ تا ۱.۷ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن ایده آل است. زیاده روی در خوردن آن می تواند علت یبوست باشد. یک راه خوب برای مصرف کالری بیشتر، افزایش مصرف چربی است. من به بیمارانی که در شرایط مشابه هستند توصیه می کنم روزی سه بار دو برش کره بخورند و تقریبا همیشه جواب می دهد.

بیشتر بخوانید
آیا رژیم کتوژنیک باعث نفخ می شود؟

موفق باشید!

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه