آیا کدو تنبل در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

 کدو در تمام طول سال و در سراسر جهان خورده می شوند و دوست دارند. اگر جهش کرده اید و رژیم کتوژنیک را دنبال می کنید، ممکن است مطمئن نباشید که آیا هنوز هم می توانید دستور العمل های کدو تنبل مورد علاقه خود را در حالی که در کتوزیس هستید بخورید. آیا واقعا می توانید از یک یا دو تکه پای کدو تنبل یا یک لاته ادویه کدو تنبل روی کتو لذت ببرید؟ بیایید به کربوهیدرات های موجود در کدو تنبل نگاه کنیم و ببینیم آیا کدو تنبل کتو دوست است یا خیر!

کدو تنبل چیست؟

در حالی که کدو تنبل نوعی کدو حلوایی زمستانی است، کدو تنبل نیز نوعی توت گیاهی است و در دسته  میوه ها قرار می گیرد . می توانید تقریباً با تمام قسمت های کدو تنبل، از پوست گرفته تا دانه ها و حتی گل ها، آشپزی کنید.

می توانید کدو تنبل را بجوشانید، بخارپز کنید یا کباب کنید، و این میوه خوشمزه اغلب در پوره ها، پای ها،  سوپ ها ، نوشیدنی ها و محصولات پخته استفاده می شود. پوره کدو تنبل کنسرو شده ممکن است از بیش از یک نوع کدو تنبل تهیه شود که در نتیجه طعم منحصر به فردی دارد. 

تخمه کدو تنبل (پپیتاس) یک میان وعده محبوب مورد تایید کتو است که سرشار از  اسیدهای چرب ، اسیدهای آمینه و ویتامین است. آنها همچنین برای دفع انگل ها شناخته شده اند، که خبر خوبی برای سلامت دستگاه گوارش شما است. به عنوان مثال، محققان دریافته‌اند که عصاره دانه کدو تنبل تعداد تخم‌های انگل و انگل‌های بالغ را در مدل‌های حیوانی کاهش می‌دهد. [۱]  [۲]

آیا کدو تنبل کتو است؟

پاسخ کوتاه این است که بله، کدو تنبل مورد تایید کتو است. فیبر بالایی دارد، کربوهیدرات کمتری دارد و به سفره خود خوش آمدید! یک فنجان (۲۴۵ گرم) کدو تنبل موارد زیر را فراهم می کند: 

  • ۴۵ کالری
  • ۰.۲ گرم چربی کل
  • ۱.۸ گرم پروتئین
  • ۶.۹ گرم کربوهیدرات خالص  [۳]
کدو تنبل کتو

شما به راحتی می توانید کدو تنبل را در رژیم کتوژنیک با ۶.۹ گرم  کربوهیدرات خالص  در یک فنجان کامل لذت ببرید. یک وعده متوسط ​​کدو تنبل کربوهیدرات خالص کمتری دارد و حتی کتو دوستانه تر خواهد بود. برخی از رژیم‌های کتو بسته به متابولیسم شخصی و تحمل، نوع رژیم غذایی و اهداف ممکن است از کل فنجان لذت ببرند. کدو تنبل سرشار از مواد مغذی است و مقدار زیادی  پتاسیم  و  ویتامین های A  و  C به شما می دهد .

یک اونس دانه کدو تنبل بو داده ۲.۴ گرم  کربوهیدرات خالص فراهم می کند . تخمه کدو حلوایی خام   ممکن است حتی تعداد کربوهیدرات خالص کمتری داشته باشد. این دانه ها را روی  سالاد کتو ،  ماست یونانی یا کتو  گرانولا بپاشید . [۴]

یک قوطی پوره کدو تنبل دارای ۸ گرم کربوهیدرات خالص است، بنابراین تا زمانی که از شیرین کننده های مورد تایید کتو استفاده می شود، می توانید کاملاً از پای کدو تنبل لذت ببرید یا غذاهای پخته دیگری با کدو تنبل درست کنید. [۵]

لینک منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «آیا کدو تنبل در رژیم کتوژنیک مجاز است؟;

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه