آیا کربوهیدرات ها سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کنند یا به آن آسیب می رسانند؟

در این مقاله، با خوردن کربوهیدرات‌ها و کالری‌های اضافی در زمان استرس، چه اتفاقی برای بدن شما می‌افتد، چه چیزی ممکن است با سیستم ایمنی بدن شما بیاورد، و اینکه چگونه یک رژیم کم کربوهیدرات می‌تواند التهاب را کاهش دهد، سلامت مغز را تقویت کند و بهتر است شما را برای مقابله با زمان های استرس زا مجهز کند.

کربوهیدرات ها و ویروس کرونا: غذاهای آرامش بخش کربی و استرس

گریزی از این واقعیت نیست که خوردن می تواند یک فعالیت احساسی باشد.

و تحقیقات علمی نشان می دهد که در زمان استرس، بسیاری از مردم به سمت غذاهای ناسالم و پر قند جذب می شوند.[*].

اما آیا واقعا خوردن استرس به مدیریت استرس کمک می کند؟

طبق یک مقاله در سال ۲۰۱۸ منتشر شده در مجله اختلالات خوردن، پاسخ منفی است: خوردن استرس نیست برای استرس مفید است[*].

بر اساس مصاحبه ها، محققان دریافتند که خوردن احساسی نه تنها به طور بالقوه منجر به افزایش وزن می شود، بلکه اثرات منفی دیگری نیز بر تصویر بدن و رفاه افراد دارد.

علاوه بر این، راهبردهای کاهش استرس و مقابله «سالم» مانند ورزشغذا خوردن آگاهانه و تنظیم هیجانی نه تنها در کاهش استرس موثرتر بود، بلکه به افراد کمک کرد از پرخوری اجتناب کنند.

بنابراین، هر موقت کاهش استرس ناشی از خوردن غذاهای ناسالم شیرین احتمالاً با اثرات مضر جسمی و روانی غلبه می کند، به خصوص اگر در خوردن مکرر استرس افراط کنید.

بسته به موقعیت خود، ممکن است در این زمان غیرعادی کنترل زیادی بر انتخاب غذای خود نداشته باشید. با این حال، اگر خود را محدود کنید، وضعیت بسیار بهتری خواهید داشت کالری دریافتی و به دنبال تکنیک های مدیریت استرس سالم تر باشید بعلاوه استرس خوردن

آنچه علم در مورد رژیم غذایی، کربوهیدرات ها و عملکرد سیستم ایمنی می گوید

آیا رژیم غذایی شما بر عملکرد سیستم ایمنی شما تأثیر می گذارد؟ و آیا می تواند به طور بالقوه بر مقاومت یا حساسیت شما به COVID19 یا سایر ویروس ها تأثیر بگذارد؟

کاملاً و به بیش از یک روش.

اولاً، خوردن استرس به طور کلی، و پرخوری کربوهیدرات ها به طور خاص، خطر ابتلا به بیماری هایی مانند چاقی و چاقی را افزایش می دهد. مقاومت به انسولین[*].

و همانطور که نویسندگان یک بررسی تحقیقاتی در سال ۲۰۱۶ با عنوان “تاثیر چاقی و سندرم متابولیک بر ایمنی” بیان کردند، “چاقی بر ایمنی تأثیر منفی می گذارد، همانطور که با نرخ بالاتر شکست واکسن و عوارض ناشی از عفونت مشهود است.”[*].

به عبارت دیگر اضافه وزن یا فقیر بودن حساسیت به انسولین خبر بدی برای سیستم ایمنی و مقاومت شما در برابر بیماری های عفونی است.

و در حالی که هنوز اطلاعات دقیقی در مورد چاقی و COVID19 وجود ندارد، ما هنوز هم می توانیم از داده های موجود در مورد چاقی و آنفولانزا بیاموزیم.

به عنوان مثال، همان بررسی در سال ۲۰۱۶ نشان داد که چاقی بر رفتار سلول‌های ایمنی در پاسخ به ویروس آنفولانزا تأثیر می‌گذارد و «به افزایش مرگ‌ومیر، تیترهای ویروسی در ریه و بدتر شدن آسیب‌شناسی ریه منجر می‌شود».[*].

بنابراین اساساً، اگر داده‌های آنفولانزا نشانه‌ای باشد، چاقی می‌تواند شما را مستعد ابتلا به عفونت و بدتر شدن بیماری جدید کرونا کند.[*].

در یک لحظه، ما نگاهی به برخی از راه حل های ممکن برای این مسائل خواهیم داشت. اما ابتدا، بیایید حوزه‌ای را بررسی کنیم که در آن اطلاعات مرتبط‌تری داریم.

ویروس کرونا، مقاومت به انسولین و دیابت

همانطور که قبلاً بحث کردیم، پرخوری کربوهیدرات منجر به مقاومت به انسولین، سندرم متابولیک و در نهایت دیابت نوع ۲ می شود.

همچنین برای داشتن مقاومت به انسولین لازم نیست اضافه وزن یا چاق باشید. بسیاری از افراد با وزن بدن کم یا متوسط ​​دچار اختلال شده اند گلوکز تحمل، به این معنی که آنها در معرض خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ هستند[*][*].

متأسفانه مقاله اخیر در مجله منتشر شده است لانست دریافتند که تشخیص دیابت نوع ۲ افزایش خطر ابتلا یا مرگ ناشی از کروناویروس جدید را پیش‌بینی می‌کند[*].

نویسندگان مقاله فکر می کنند که داروهایی که معمولاً به افراد مبتلا به دیابت داده می شود به نام مهارکننده های آنزیم مبدل آنژیوتانسین (ACE) ممکن است در این روند نقش داشته باشند. با این حال، شواهد کافی برای دانستن این یا آن راه وجود نداشت.

و سایر داده‌های علمی نیز نشان می‌دهند که دیابت و مقاومت به انسولین می‌توانند عملکرد سیستم ایمنی را مختل کرده و پیامدهای سلامتی را در هنگام ابتلای افراد به عفونت‌های ویروسی، بدون توجه به استفاده از مهارکننده‌های ACE بدتر کنند.[*].

نکته اصلی این است که اگر حساسیت خوبی به انسولین داشته باشید، احتمالاً احتمال ابتلا به COVID19 کمتر است.

برعکس، اگر به انسولین مقاوم هستید یا دیابت نوع ۲ دارید، اکنون زمان آن است که در مورد فاصله گذاری اجتماعی و سایر اقدامات پیشگیرانه بسیار محتاط باشید.

برای نگاهی عمیق به دیابت نوع ۲ و اینکه چگونه کتو ممکن است به مدیریت علائم کمک کند، بررسی کنید رژیم کتو و دیابت: آیا کتو می تواند به شما در مدیریت علائم کمک کند؟.

رژیم کتوژنیک، استرس و التهاب

تا کنون اثرات استرس، پرخوری کربوهیدرات، افزایش وزن و مقاومت به انسولین بر سلامت عمومی و همچنین ایمنی شما را پوشش داده ایم.

به طور خلاصه، التهاب در بدن شما نه تنها خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند بیماری قلبی را افزایش می دهد، بلکه احتمال ابتلا به عفونت ویروسی را نیز افزایش می دهد و اگر به ویروس مبتلا شوید، نتیجه شما بدتر خواهد شد.[*][*].

حالا بیایید در مورد راه حل ها صحبت کنیم: شواهد نشان می دهد که رژیم های کم کربوهیدرات، به ویژه رژیم کتو، می تواند به تسکین کمک کند. التهاب، خود را تقویت کنید سلامت مغز، جلوگیری کردن افسردگی، و روحیه خود را روشن کنید[*][*][*][*].

علاوه بر این، کتو راهی آسان برای افزایش چربی سوزی برای کاهش وزن یا حفظ وزن فعلی است – اغلب بدون نیاز به شمارش کالری[*][*].

فواید کتو برای سلامتی به دو صورت اتفاق می‌افتد: اول اینکه، چون کربوهیدرات‌های بسیار کمتری می‌خورید، سطح قند خون و انسولین شما کاهش می‌یابد، که به معکوس کردن مقاومت به انسولین کمک می‌کند و بدن شما را به یک ماده غذایی تبدیل می‌کند. دستگاه چربی سوز.

و دوم، در غیاب کربوهیدرات، بدن شما وارد حالتی می شود کتوز. در نتیجه، کبد شما شروع به تولید می کند کتون هاکه فواید منحصر به فرد خود را دارند، از جمله کاهش التهاب و ارتقاء عملکرد سالم مغز.

اگر قصد دارید کتو کنید یا می خواهید دانش خود را تازه کنید، بررسی کنید رژیم کتوژنیک: راهنمای مبتدیان برای رژیم کم کربوهیدرات کتو یا چگونه وارد کتوز شویم (و آنجا بمانیم).

از سوی دیگر، در حال حاضر ممکن است ساده ترین زمان برای تغییر رژیم غذایی شما نباشد. اما اگر آماده نیستید یا به آن دسترسی ندارید غذاهای سالم کم کربوهیدراتراه حل دیگری وجود دارد: مکمل های کتوژنیک.

مکمل‌های کتو مانند کتو عمل می‌کنند، اما نیازی نیست رژیم غذایی خود را تغییر دهید. کتون های اگزوژن مانند BHB به محض مصرف، سطح کتون خون خود را افزایش دهید، در حالی که روغن MCT یک چربی سالم است که به بدن شما کمک می کند تا به حالت کتوز برسد.

خلاصه

اکنون زمان سختی برای همه است، اما پرخوری یا استرس خوردن کربوهیدرات به طور بالقوه می‌تواند اوضاع را بدتر کند.

به وعده های غذایی پر کربوهیدرات متوسل نشوید مگر اینکه چاره ای نداشته باشید – رفتن (یا ماندن) کتو یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامت عمومی خود انجام دهید، و همچنین ممکن است برای بهبود برخی از عوامل مرتبط با عفونت ویروسی موثر باشد. خطر.

و اگر در حال حاضر تمایل خوردن یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب را ندارید، همچنان می توانید کالری دریافتی خود را محدود کنید و از ورزش و ورزش استفاده کنید. روزه متناوب برای سالم ماندن در کوتاه مدت

علاوه بر این، گرفتن کتون های اگزوژن، روغن MCT، یا پودر روغن MCT می تواند برخی از مزایای رژیم کتو را بدون توجه به غذاهایی که در دسترس دارید، ارائه دهد.

Source link

بیشتر بخوانید
15 نکته برای شکستن استپ وزن یا فلات کاهش وزن

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه