در حالی که اکثر افراد قادر به تحمل گلوتن هستند، می تواند تعدادی از عوارض جانبی نامطلوب را در افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن ایجاد کند.

علاوه بر ایجاد ناراحتی گوارشی، سردرد و مشکلات پوستی، برخی گزارش می دهند که گلوتن می تواند به علائم روانی مانند اضطراب کمک کند.۱).

این مقاله نگاهی دقیق‌تر به تحقیقات دارد تا تعیین کند که آیا گلوتن ممکن است دلیلی برای نگرانی باشد.

آیا گلوتن می تواند باعث اضطراب شود؟

بیماری سلیاک

برای مبتلایان به بیماری سلیاک، خوردن گلوتن باعث التهاب در روده ها می شود و علائمی مانند نفخ، گاز، اسهال و خستگی ایجاد می کند.۲).

برخی از مطالعات نشان می دهد که بیماری سلیاک همچنین ممکن است با خطر بالاتر برخی از اختلالات روانپزشکی، از جمله اضطراب، افسردگی، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی مرتبط باشد.۳).

پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن نه تنها می تواند به تسکین علائم در مبتلایان به بیماری سلیاک کمک کند، بلکه اضطراب را نیز کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید
هیپوگلیسمی ایتروژنیک: این به چه معناست؟

در واقع، یک مطالعه در سال ۲۰۰۱ نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن به مدت ۱ سال باعث کاهش اضطراب در ۳۵ فرد مبتلا به بیماری سلیاک شد.۴).

یک مطالعه کوچک دیگر روی ۲۰ فرد مبتلا به بیماری سلیاک گزارش داد که شرکت کنندگان قبل از شروع یک رژیم غذایی بدون گلوتن نسبت به بعد از پیروی از آن به مدت ۱ سال، سطح اضطراب بیشتری داشتند.۵).

با این حال، مطالعات دیگر یافته های متناقضی را مشاهده کرده اند.

به عنوان مثال، یک مطالعه نشان داد که زنان مبتلا به بیماری سلیاک بیشتر از جمعیت عمومی، حتی پس از پیروی از رژیم غذایی بدون گلوتن، دچار اضطراب می‌شوند.۶).

توجه داشته باشید، زندگی با خانواده همچنین با خطر بالاتر اختلالات اضطرابی در این مطالعه مرتبط بود، که ممکن است به استرس ناشی از خرید و تهیه غذا برای اعضای خانواده با و بدون بیماری سلیاک نسبت داده شود.۶).

علاوه بر این، یک مطالعه در سال ۲۰۲۰ روی ۲۸۳ فرد مبتلا به بیماری سلیاک، بروز بالایی از اضطراب را در مبتلایان به بیماری سلیاک گزارش کرد و نشان داد که پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن به طور قابل توجهی علائم اضطراب را بهبود نمی بخشد.

بیشتر بخوانید
فارو - مزایای سلامتی این غلات باستانی

بنابراین، در حالی که پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن ممکن است اضطراب را در برخی از مبتلایان به بیماری سلیاک کاهش دهد، ممکن است سطوح اضطراب را تغییر ندهد یا حتی به استرس و اضطراب در برخی دیگر کمک نکند.

تحقیقات بیشتری برای ارزیابی اثرات رژیم غذایی بدون گلوتن بر اضطراب در مبتلایان به بیماری سلیاک مورد نیاز است.

خلاصه

بیماری سلیاک با خطر بالاتر اختلالات اضطرابی مرتبط است. اگرچه تحقیقات نتایج متفاوتی را نشان می دهد، برخی مطالعات نشان می دهد که پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن می تواند اضطراب را در مبتلایان به بیماری سلیاک کاهش دهد.

حساسیت به گلوتن

افراد مبتلا به حساسیت به گلوتن بدون بیماری سلیاک نیز ممکن است هنگام مصرف گلوتن عوارض جانبی نامطلوبی از جمله علائمی مانند خستگی، سردرد و دردهای عضلانی را تجربه کنند.۷).

در برخی موارد، افرادی که حساسیت به گلوتن بدون بیماری سلیاک دارند، ممکن است علائم روانشناختی مانند افسردگی یا اضطراب را نیز تجربه کنند.۷).

بیشتر بخوانید
پاک کننده های خون چیست و آیا تاثیر دارند؟

اگرچه مطالعات با کیفیت بیشتری مورد نیاز است، برخی تحقیقات نشان می دهد که حذف گلوتن از رژیم غذایی ممکن است برای این شرایط مفید باشد.

طبق یک مطالعه روی ۲۳ نفر، ۱۳ درصد از شرکت کنندگان گزارش کردند که پیروی از رژیم غذایی بدون گلوتن منجر به کاهش احساسات ذهنی اضطراب می شود.۸).

مطالعه دیگری روی ۲۲ فرد مبتلا به حساسیت به گلوتن بدون بیماری سلیاک نشان داد که مصرف گلوتن به مدت ۳ روز منجر به افزایش احساس افسردگی در مقایسه با گروه کنترل می شود.۹).

اگرچه علت این علائم نامشخص است، برخی تحقیقات نشان می دهد که این اثر ممکن است به دلیل تغییرات در میکروبیوم روده باشد، جامعه ای از باکتری های مفید در دستگاه گوارش که در چندین جنبه از سلامت نقش دارند.۱۰، ۱۱).

برخلاف بیماری سلیاک یا آلرژی به گندم، آزمایش خاصی برای تشخیص حساسیت به گلوتن استفاده نمی شود.

با این حال، اگر پس از مصرف گلوتن، اضطراب، افسردگی یا هر علامت منفی دیگری را تجربه کردید، با یک متخصص بهداشت مشورت کنید تا مشخص شود که آیا رژیم غذایی بدون گلوتن برای شما مناسب است یا خیر.

خلاصه

پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن می تواند احساسات ذهنی اضطراب و افسردگی را در افرادی که به گلوتن حساس هستند کاهش دهد.

خلاصه

اضطراب اغلب با بیماری سلیاک و حساسیت به گلوتن همراه است.

بیشتر بخوانید
غرق شدن خشک چیست؟

اگرچه تحقیقات نتایج متفاوتی را نشان می دهد، چندین مطالعه نشان می دهد که پیروی از یک رژیم غذایی بدون گلوتن می تواند به کاهش علائم اضطراب در افراد مبتلا به بیماری سلیاک یا حساسیت به گلوتن کمک کند.

اگر متوجه شدید که گلوتن باعث اضطراب یا سایر علائم نامطلوب برای شما می شود، برای تعیین اینکه آیا یک رژیم غذایی بدون گلوتن ممکن است مفید باشد، با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.