آیا کتوز در رژیم کتوژنیک بوی آلت تناسلی را بد و زیاد می کند؟

هوی و هوس های غذایی با منظمی مضطرب می آیند و می روند – این بدان معنا نیست که لزوماً فایده ای ندارند، اما همیشه به نظر می رسد که یک رژیم غذایی جدید وجود دارد که حداقل برای مدتی توجه زیادی را به خود جلب می کند. اخیراً رژیم کتوژنیک (برای کتوژنیک) در صحنه ظاهر شد و به سرعت ویروسی شد. و با محبوبیت بیشتر، سؤالاتی در مورد اینکه آیا ممکن است به مشکلات سلامت آلت تناسلی کمک نکند – به ویژه بوی آلت تناسلی – مطرح شد.

درباره رژیم کتوژنیک

فرض اصلی پشت رژیم کتوژنیک واقعاً جدید نیست و اساس بسیاری از روندهای غذایی قبلی را تشکیل داده است. در اصل، ایده کاهش کربوهیدرات و افزایش پروتئین و چربی است. هنگامی که بدن فقط مقادیر کمی کربوهیدرات را جذب می کند، مواد اولیه مورد نیاز برای سطح قند خون را کمتر می کند. با کربوهیدرات های کمی که از آنها می توان انرژی گرفت، در عوض به چربی ها و پروتئین ها روی آورد. و وقتی این کار را انجام می دهید، باعث کاهش وزن بیشتر می شود.

بیشتر بخوانید
آیا می توانید با کتوژنیک شراب بنوشید؟

کتوز نام فرآیند به دست آوردن انرژی از چربی ها و پروتئین ها است، از این رو نام رژیم کتوژنیک را به خود اختصاص داده است.

بوی متمایز

طولی نکشید که مردم متوجه شدند که بسیاری از کسانی که رژیم کتوژنیک دارند طعم خاصی پیدا کرده اند. این به دلیل عوامل متعددی است، یکی از آنها این است که رژیم کتوژنیک منجر به افزایش کتون های بدن می شود که هنگام سوزاندن چربی ها برای سوخت ایجاد می شود. این یک فرآیند طبیعی است، اما یکی از محصولات جانبی آن افزایش تشکیل استون است، همان ماده ای که در پاک کننده لاک ناخن یافت می شود. وقتی فردی عرق می کند یا ادرار می کند، ممکن است بوی استون از خود متصاعد شود.

علاوه بر این، سوزاندن چربی های انباشته شده بدن به این معنی است که تمام سمومی که در این چربی دفن شده بودند، اکنون آزاد می شوند و بوی منحصر به فرد آنها نیز به مخلوط عرق اضافه می شود.

بیشتر بخوانید
تحمل کربوهیدرات چیست؟

در نهایت، رژیم کتوژنیک همچنین پروتئین ها را تجزیه می کند و آنها تمایل به انتشار بوی مشخصه شبیه آمونیاک دارند.

و همه این بوها می توانند آن را با فاق ترکیب کنند، جایی که گرمای اضافی دو لایه لباس یک محیط گرم و مرطوب را ایجاد می کند که برای بوها ایده آل است. و هنگامی که یک مرد لباس زیر خود را در می آورد، بوی بسیار شدید آلت تناسلی می تواند به مشام برسد.

به طور موقت

البته بدن هر فردی متفاوت است و چیزها را به طور متفاوتی متابولیزه می کند. برخی از افرادی که از رژیم کتوژنیک استفاده می کنند ممکن است فقط متوجه افزایش جزئی بوی قابل توجه آلت تناسلی شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در وضعیتی با بوی آلت تناسلی قرار بگیرند که واقعاً وحشتناک است.

بیشتر بخوانید
آیا شامپاین در رژیم کتوژنیک مجاز است؟

خبر خوب این است که برای بسیاری از افراد، وضعیت بو موقتی است. اگر فردی به رژیم کتوژنیک پایبند باشد، پس از چند هفته یا چند ماه، برای اکثر افراد بدن به رژیم جدید عادت کرده و بوی شدید آن کاهش می یابد.

در این میان، مردان باید اقدامات لازم را برای کاهش بوی آلت تناسلی تا جایی که می توانند انجام دهند. واضح است که شستشوی مناسب با صابون ملایم هر روز مفید است یا در صورت لزوم بیشتر اوقات – و به خصوص اگر فردی از نظر بدنی فعال باشد و زیاد عرق کند. همچنین به “تهویه” آلت تناسلی تا حد امکان کمک می کند، شاید با برهنه خوابیدن.

یکی دیگر از کارهایی که مردان در رژیم کتوژنیک می توانند برای کاهش بوی آلت تناسلی انجام دهند، استفاده روزانه از روغن درجه یک برای سلامت آلت تناسلی است. (کارشناسان بهداشت توصیه می کنند Man 1 Man Oil که از نظر بالینی ثابت شده است که نرم و ایمن برای پوست است). مهم است که روغنی که انتخاب می کنید حاوی ویتامین A باشد. چرا؟ زیرا این ویتامین فوق العاده و مفید دارای خواص ضد باکتریایی است که می تواند در کاهش بوی تند آلت تناسلی مفید باشد. در حالت ایده آل، روغن همچنین باید حاوی آلفا لیپوئیک اسید باشد. این آنتی اکسیدان قوی با مبارزه با رادیکال های آزاد و آسیب های ناشی از آن، پوست آلت تناسلی را تقویت می کند.

بیشتر بخوانید
آیا رژیم کتوژنیک سندرم روده تحریک پذیر یا IBS را درمان می کند؟

عوارض رژیم کتوژنیک ۷ علائم ورود به کتوز

۳.۵/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه