ارتباط بین میکروگرین ها و سلامتی

میکروگرین‌ها سبزی‌های تازه‌ای هستند که تقریباً یک تا سه اینچ (۵/۲ تا ۷/۵ سانتی‌متر) ارتفاع دارند. آنها دارای چاشنی معطر و مقدار مواد مغذی غلیظ هستند و در ترکیبی از رنگ ها و بافت ها وجود دارند.

میکروگرین ها گیاهان بچه ای هستند که بین جوانه و سبزه قرار می گیرند. گفته می شود، آنها نباید از جوانه هایی که لایه ای ندارند شگفت زده شوند. جوانه ها همچنین یک چرخه رشد کوتاه و عالی دو تا هفت روزه دارند. در مقابل، میکروگرین‌ها معمولاً هفت تا بیست و یک روز پس از جوانه‌زنی، زمانی که اولین برگ‌های واقعی گیاه ظاهر شدند، کاشته می‌شوند.

از زمان شروع به کار خود در صحنه رستوران کالیفرنیا در دهه ۱۹۸۰، میکروگرین ها به طور پیوسته بر محبوبیت خود افزوده اند. این سبزی‌های معطر، که به‌عنوان میکرو سبزی یا کوفته‌های گیاهی نیز شناخته می‌شوند، دارای طعم و مزه‌ای هستند و رنگدانه‌های خوش‌آمدی را در غذاهای مختلف افزایش می‌دهند.

علیرغم اندازه کوچکشان، آن‌ها مواد مغذی بیشتری نسبت به سبزی‌های پیچیده‌تر دارند. آنها را به یک مکمل مناسب برای هر رژیم غذایی تبدیل می کند.

The Connection Between Microgreens And Health - Blog

میکروگرین‌ها بیشتر به سبزی‌های کوچک مربوط می‌شوند، زیرا فقط اندام‌ها و برگ‌های آن‌ها خوراکی تلقی می‌شوند. با این حال، بر خلاف سبزی بچه، اندازه آنها کوچکتر است و می توان قبل از کاشت آن را خریداری کرد. به این معنی است که گیاهان را می توان به طور کامل فروخت و در خانه برش داد و آنها را تا زمانی که جذب شوند زنده نگه داشت.

میکروگرین ها برای رشد بسیار مفید هستند. میکروگرین ها سبزی های جدید هستند که بین جوانه ها و سبزیجات برگ بچه قرار می گیرند. آنها دارای طعم معطر و محتوای مواد مغذی متمرکز هستند و در رنگ ها و ترکیبات مختلف به دست می آیند.

یادداشت 

میکروگرین ها دارای مواد مغذی بالایی هستند. حاوی مقدار زیادی آهن، پتاسیم، روی، منیزیم و مس است. علاوه بر این، میکروگرین ها منبع غنی از ترکیبات گیاهی مفید مانند آنتی اکسیدان ها هستند. “Microgreens” نهال های جوان، لطیف و خوراکی هستند که زمانی برداشت می شوند که برگ های لپه ای به طور کامل رشد کرده و اولین برگ های واقعی ظاهر شوند. این دسته سبزیجات از جوانه های آشناتر و سبزیجات برگ بچه متمایز می شود. 

انواع مختلف میکروگرین

میکروگرین ها می توانند از دسته های مختلف بذر رشد کنند. معروف ترین گونه هایی که با استفاده از دانه های خانواده های گیاهان در حال رشد تولید می شوند:

  • خانواده Brassicaceae: گل کلم، شاهی، کلم بروکلی، کلم، تربچه و آروگولا
  • خانواده Asteraceae: کاهو، کاسنی، اندیو و رادیکیو
  • خانواده Apiaceae: شوید، هویج، کرفس و رازیانه
  • خانواده Amaryllidaceae: سیر، تره فرنگی، پیاز
  • خانواده Amaranthaceae: تاج خروس، کینوا، چغندر سوئیس، اسفناج و چغندر 
  • خانواده Cucurbitaceae: خربزه، کدو حلوایی و خیار

غلاتی مانند جو دوسر، برنج، گندم، ذرت و جو و حبوبات مانند لوبیا، نخود و عدس گهگاه به سبزی های کوچک تبدیل می شوند. به طور طبیعی، میکروگرین ها از نظر طعم متفاوت هستند، بسته به تنوع، از خنثی تا تند، کمی تلخ یا حتی ترش متفاوت است. اما، به طور معمول، طعم آنها در نظر گرفته شده و متمرکز می شود.

میکروگرین ها را می توان از چندین دانه رشد داد. طعم آنها بسته به تنوع می تواند بسیار متفاوت باشد. بیایید به هشت مخلوط آسان برای رشد برای باغچه خانه شما نگاهی بیندازیم.

میکروگرین آفتابگردان

میکروگرین های آفتابگردان به خاطر طعم آجیلی خود معروف هستند. رشد آنها ساده است و در عرض دو هفته رشد می کنند. می توانید به راحتی دانه های میکروگرین آفتابگردان را در یک ظرف کوچک مانند جعبه سالاد قدیمی، کارتن شیر یا موارد مشابه برسید. خاک مخلوط بذر را انتخاب کنید و در طول مراحل رشد آن را مرطوب نگه دارید. میکروگرین های آفتابگردان نور مناسب و هوای تازه را نیز وادار می کنند تا بالا بیاید. بنابراین، هنگامی که جوانه زنی شروع شد، درب آن را بردارید.

مصرف: میکروگرین‌های آفتابگردان را می‌توان در سوپ‌ها، سالادها، ساندویچ‌ها و دیپ‌ها برای تقویت کرانچ استفاده کرد. می توانید آنها را به اسموتی ها و شیک های خود نیز اضافه کنید.

مزایا: منبع مناسبی از کلسیم و آهن است. ویتامین های A، B، C، D و E از طریق این میکروگرین ها در دسترس هستند. آنها همچنین به سرعت جذب می شوند.

تربچه میکروگرین

شما می توانید باغ میکروگرین خود را با بلوغ میکروگرین تربچه آغاز کنید. رشد آنها ساده است و ده روز پس از پرورش کاشته می شوند. رشد دانه های میکروگرین تربچه ساده است. در هنگام کاشت، بذرها را به صورت متراکم و یکنواخت روی زمین بکارید. آبیاری خاک از پایین برای حداکثر میکروگرین ایده خوبی است.

مصرف: طعم، ترکیب ترد و طعم تندی را به غذا ارائه می دهد.

مزایا: ریزسبز تربچه از نظر معدنی منگنز غنی است. و ویتامین هایی مانند ویتامین C، ویتامین B3، ویتامین B6 و فولات.

میکروگرین پاک چوی

پاک چوی یا کلم چینی یکی دیگر از مخلوط های میکروگرین است که در بین باغبانان جدید برجسته است. با کاشت مداوم، می توانید هر ده روز یک بسته میکروگرین پاک چوی داشته باشید. شما می توانید از خاک یا آژانس های هیدروپونیک برای رشد آنها استفاده کنید. سه روز اول کاشت بذرهای میکروگرین پاک چوی باید از بین بروند زیرا در برابر نور حساس هستند. هنگام برداشت، از یک چاقوی قوی به سرعت در ساقه استفاده کنید.

استفاده: طعم مطلوبی با سالاد و سوپ دارد.

مزایا: میکروگرین پاک چوی حاوی ویتامین های C، E و K، بتاکاروتن و آهن است. آنها می توانند از شکل گیری سلول های سرطانی به دلیل دارا بودن گلوکوزینولات جلوگیری کنند.

میکروگرین کلم بروکلی

ساده برای رشد میکروگرین بروکلی است. می تواند ظرف شش تا ده روز پس از کاشت رشد کند. طعم خاکی و ملایم شبیه کلم بروکلی ممکن است شما را شگفت زده کند. دانه های میکروگرین کلم بروکلی را می توان در ظروف کم عمق کشت کرد. آنها خاک سبک و مرطوب را مجبور به رشد می کنند. میکروگرین های کلم بروکلی را زمانی که دو تا سه اینچ بلند شدند، با برش دادن آنها درست بالای سطح خاک، برش دهید. آنها سالم ترین میکروگرین ها هستند.

مصرف: کلم بروکلی طعمی خاکی دارد و برای ترد بیشتر به سوپ، ساندویچ و غیره گسترش می یابد.

مزایا: آنها بسیار سالم تر از کلاهک های بروکلی هستند که معمولاً می خورید. مانند هر میکروگرین دیگر، آنها از نظر ویتامین هایی مانند ویتامین A و C و همچنین کلسیم، آهن و فیبر غنی هستند. علاوه بر این، میکروگرین کلم بروکلی دارای محتوای پروتئین ۳۵٪ است.

میکروگرین کلم

می توانید از هر کارتن با عمق حدود دو تا سه اینچ استفاده کنید. دانه ها را به طور یکنواخت و متراکم روی گل پخش کنید. در ابتدا، بذرهای میکروگرین کلم به مدت دو تا سه روز، خاک مرطوب گرم را مجبور به رشد می کنند و پس از جوانه زنی، زهکشی و تهویه مناسب را برای رشد ایجاد می کنند. میکروگرین های کلم زمانی که برگ های سبز شفافی داشته باشند مایل به برداشت هستند.

مصرف: میکروگرین کلم چاشنی سالاد، سوپ، ساندویچ و غیره است.

مزایا: میکروگرین کلم حاوی سطح بالایی از مواد مغذی، به ویژه ویتامین C، ویتامین E و بتاکاروتن است. آنها همچنین حاوی آنتی اکسیدان های مفید هستند.

میکروگرین اسفناج

میکروگرین های اسفناج برای رشد ساده و قابل کنترل برای یافتن منابعی هستند که درست در خانه در دسترس هستند. یک ظرف کم عمق به عمق دو تا سه اینچ بردارید تا این دانه های میکروگرین اسفناج جمع شوند. پس از مرحله خاموشی، دو تا سه روز پس از کاشت، کارتن را پس از جوانه زدن به طاقچه آفتابگیر منتقل کنید. برای کمک به آنها سالانه آبیاری کنید، اما مطمئن شوید که خاک نباید خیس شود.

استفاده: به اندازه کافی در سوپ ها، سالادها و ساندویچ ها استفاده می شود تا طعم و مزه و ترد را اضافه کند. همچنین وقتی به عنوان چاشنی اضافه می شود، رنگ را تقویت می کند.

مزایا: میکروگرین‌های اسفناج با مواد مغذی مانند ویتامین A، C، ویتامین K1، آهن، اسید فولیک و کلسیم پر می‌شوند. مواد مغذی میکروگرین ها چهار تا چهل برابر بیشتر از دانه های بالغ است.

میکروگرین چغندر

انواع مختلف میکروگرین چغندر یک افزودنی رنگارنگ و مغذی به باغ میکروگرین شماست. رنگ های زیبای صورتی، قرمز و سبز سبزه های چغندر با کاشت های میکروگرین بسیار برجسته است. در ارتباط با سایر میکروگرین ها، ممکن است برداشت آنها چند روز طول بکشد، اما ارزش آن را دارند. متأسفانه، دانه‌های میکروگرین چغندر دوست ندارند یک تن آب در ریشه‌هایشان وجود داشته باشد تا رشد کنند. بنابراین، مطمئن شوید که سینی های کاشت شما دارای زهکشی کافی هستند.

مصرف: سبزه های چغندر مانند همدم های بالغ خود طعمی شیرین و خاکی دارند. از این رو آنها می توانند برای ساندویچ ها، سوپ ها، ماکارونی ها، سالادها و خیلی چیزهای دیگر تعارف خوبی داشته باشند.

مزایا: مانند هر میکروگرین دیگری، چغندر سبز دارای مقداری ویتامین A، B، C، E و K، کلسیم، آهن و پروتئین است. آنها همچنین منبع مناسبی از پتاسیم، منیزیم و مس دارند.

میکروگرین ذرت 

آیا می خواهید طعم ذرت را در یک بازه زمانی کوتاه درو کنید؟ شما ملزم به پرورش میکروگرین ذرت هستید. رشد آنها ساده است. وقتی آنها را می کارید، دانه های میکروگرین ذرت باید حداقل به مدت هشت ساعت مرطوب شوند. هنگام برداشت، باید حداقل نیم اینچ از سطح خاک برش دهید. میکروگرین های ذرت یکی دیگر را در آستین خود دارند. هنگامی که آنها در نور یک طرفه رشد می کنند، به میکروگرین های زرد طلایی با طعمی لذت بخش تبدیل می شوند. و در حالی که در زیر نور خورشید بزرگ می شوند، برگ های سبز تیره با طعم های خاکی و چمنی دارند. شما می توانید انتخاب خود را همانطور که انتظار می رود استفاده کنید.

مصرف: این شاخه ها طعم کاملاً شیرینی مانند ذرت شیرین را حفظ می کنند. شما می توانید با هر غذایی که به یک مشت شیرین نیاز دارد.

مزایا: مصرف میکروگرین ذرت سیستم ایمنی را افزایش می دهد، سلامت استخوان ها را تقویت می کند، از کم خونی جلوگیری می کند و فشار خون را کاهش می دهد. آنها شامل ویتامین های A، B، C و E، منیزیم، و کلسیم هستند و منبع غنی از آنتی اکسیدان ها هستند.

میکروگرین ها مغذی هستند

میکروبرین ها مملو از مواد مغذی هستند. تحقیق نشان می دهد که در حالی که مقادیر مواد مغذی کمی متفاوت است، بیشتر مخلوط ها سرشار از آهن، پتاسیم، روی، منیزیم و مس هستند. 

مطالعه نشان می دهد که میکروگرین ها منبع عظیمی از ترکیبات گیاهی مفید مانند آنتی اکسیدان ها هستند. علاوه بر این، مقدار مواد مغذی آنها متمرکز می شود، به این معنی که آنها اغلب حاوی مقادیر بیشتری مواد معدنی، ویتامین و آنتی اکسیدان نسبت به مقدار مشابه سبزی های توسعه یافته هستند.

مطالعه‌ای که میکروگرین‌ها را با سبزی‌های توسعه‌یافته‌تر مقایسه می‌کند، گزارش می‌دهد که درجات مواد مغذی در میکروگرین‌ها می‌تواند تا ۹ برابر بیشتر از میزان مواد مغذی موجود در سبزه‌های بالغ باشد. تحقیق همچنین نشان می‌دهد که آنها نسبت به همتایان بالغ خود، دارای طیف وسیع‌تری از پلی‌فنول‌ها و آنتی‌اکسیدان‌های اضافی هستند. 

محققان میزان ویتامین و آنتی اکسیدان را در بیست و پنج سبزی کوچک که از نظر تجاری در دسترس هستند اندازه گیری کردند. این درجات با سطوح برگ های توسعه یافته که در پایگاه داده ملی مواد مغذی USDA ثبت شده است، مرتبط است.

اگرچه سطح آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها متفاوت بود، اما سطوح اندازه گیری شده در میکروگرین ها تا چهل برابر بیشتر از آن هایی بود که برای برگ های بالغ ذکر شده بود. گفته می شود، همه محققان نتایج یکسانی را گزارش نمی کنند. به عنوان مثال، یک تحقیق سطوح مواد مغذی را در شکوفه‌ها، سبزی‌های میکرو و محصولات تاج خروس کاملاً رشد یافته مرتبط کرد.

این گزارش گزارش داد که محصولات کاملاً رشد یافته اغلب به اندازه میکروگرین ها حاوی مواد مغذی، اگر نه اضافی، هستند. بنابراین، اگرچه میکروگرین‌ها نسبت به گیاهان توسعه‌یافته‌تر دارای درجات مغذی بالایی هستند، این ممکن است بر اساس گونه‌های موجود تغییر کند. میکروگرین ها از نظر مواد مغذی غنی هستند. آنها اغلب حاوی مقادیر زیادی مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها نسبت به شرکای بالغ خود هستند.

فواید میکروگرین ها برای سلامتی

یک مطالعه نشان داد که خوردن سبزیجات با کاهش خطر بسیاری از اختلالات مرتبط است. این به دلیل مقادیر بالای مواد معدنی، ویتامین ها و حلال های گیاهی مفیدی است که در آنها وجود دارد.

علاوه بر این، میکروگرین ها حاوی مقادیر یکسان و اغلب فوق العاده از این مواد مغذی نسبت به سبزی های توسعه یافته هستند. به این ترتیب، آنها می توانند خطر ابتلا به بیماری های زیر را نیز کاهش دهند:

بیماری قلبی

تحقیق نشان می‌دهد که میکروگرین‌ها منبع غنی پلی فنول‌ها هستند، درجه‌ای از آنتی‌اکسیدان‌ها که با خطر کمتر بیماری قلبی مرتبط است. علاوه بر این، تجزیه و تحلیل حیوانی نشان می دهد که میکروگرین ها ممکن است تری گلیسیرید و درجات کلسترول بد LDL را کاهش دهند.

بیماری آلزایمر

یک مطالعه نشان می‌دهد که غذاهای غنی از آنتی‌اکسیدان، شامل مقادیر بالای پلی‌فنول‌ها، ممکن است با کاهش خطر ابتلا به اختلال آلزایمر مرتبط باشند. .

دیابت

تحقیق نشان می‌دهد که آنتی‌اکسیدان‌ها ممکن است به کاهش استرسی که می‌تواند قند را از ورود صحیح به سلول‌ها باز دارد، کمک کند. به عنوان مثال، در تحقیقات آزمایشگاهی، میکروگرین شنبلیله جذب قند سلولی را ۲۵ تا ۴۴ درصد افزایش داد.

سرطان های خاص

یک مطالعه نشان می دهد که سبزیجات و میوه های غنی از آنتی اکسیدان، به ویژه غنی از پلی فنول ها، ممکن است خطر ابتلا به انواع مختلفی از سرطان را کاهش دهند. پیش بینی می شود که میکروگرین های غنی از پلی فنل اثرات یکسانی داشته باشند.

در حالی که این امر مطلوب به نظر می رسد، توجه داشته باشید که تعداد مطالعاتی که مستقیماً تأثیر میکروگرین ها را بر این موقعیت های پزشکی ارزیابی می کنند، محدود است.

بنابراین تحقیقات بیشتری مورد نیاز است. میکروگرین ها دوز متمرکزی از مواد مغذی و ترکیبات گیاهی را منتقل می کنند. به عنوان یک نتیجه، آنها ممکن است خطر برخی اختلالات را کاهش دهند.

آیا خوردن سبزی های کوچک خطرناک است؟

خوردن میکروگرین ها معمولاً بی خطر در نظر گرفته می شود. با این حال، یک نگرانی خطر مسمومیت غذایی است. با این حال، احتمال رشد باکتری ها در میکروگرین ها بسیار کمتر از شکوفه ها است.

ریزسبزها نسبت به جوانه ها شرایط گرم و مرطوب کمی کمتری دارند و به سختی برگ و ساقه آن نسبت به دانه و ریشه خورده می شود.

تحقیق نشان می‌دهد که اگر قصد دارید در محل سکونت خود بذرهای میکروگرین بکارید، خرید بذر از یک شرکت معتبر و انتخاب محیط‌های پررونق و بدون محدودیت از آلودگی با باکتری‌های کشنده مانند سالمونلا بسیار مهم است. و E. coli.

گسترده ترین محیط های رشد پرلیت، پیت و ورمیکولیت هستند. تشک‌های رشد یک‌بار مصرف که به‌طور خاص برای میکروگرین‌های پررونق تولید می‌شوند، بسیار بهداشتی تلقی می‌شوند.

میکروگرین ها معمولاً برای خوردن بی خطر در نظر گرفته می شوند. هنگامی که آنها را در خانه پرورش می دهید، به کیفیت دانه ها و محیط های پررونق مورد استفاده توجه کنید.

یادداشت 

راه های مختلفی برای گنجاندن میکروگرین ها در رژیم غذایی شما وجود دارد. آنها می توانند در مخلوطی از ظروف، شامل بسته بندی، ساندویچ و سالاد ادغام شوند. میکروگرین ها را نیز می توان به اسموتی یا آبمیوه هم زد. آب علف گندم یک نمونه بارز از آب میوه میکروگرین است. جایگزین دیگر استفاده از آنها به عنوان چاشنی سوپ، کاری، پیتزا، املت و سایر غذاهای گرم است. 

نتیجه

میکروگرین ها خوشمزه هستند و به راحتی به روش های مختلف در رژیم غذایی شما گنجانده می شوند. آنها همچنین بسیار مغذی هستند و حتی ممکن است خطر ابتلا به برخی اختلالات را کاهش دهند. علاوه بر این، با توجه به اینکه رشد آنها در خانه ساده است، ابزاری مقرون به صرفه برای افزایش مصرف مواد مغذی بدون خرید مقادیر زیاد سبزیجات هستند. به این ترتیب، آنها یک گسترش ارزشمند رژیم غذایی شما هستند.

سوالات متداول 

س. آیا می توانید میکروگرین ها را خام بخورید؟

الف. جوانه ها و میکروگرین ها بهتر است به صورت خام مصرف شوند، زیرا پایداری خود و همچنین آنزیم ها و ویتامین های با ارزش محلول در آب را در هنگام پخت از دست می دهند. سبزی های تازه را باید در یک کارتن خشک و بدون هوا با دستمال کاغذی نگهداری کنید و دائماً در یخچال قرار دهید. 

س. آیا میکروگرین ها فقط گیاهان بچه هستند؟

الف. میکروگرین ها گیاهان جدیدی هستند که حدود دو هفته از عمرشان می گذرد. سبزی‌های کوچک می‌توانند شبیه به گیاهان به‌عنوان میکروگرین‌ها اما کمی بزرگ‌تر باشند. از نظر فنی همه میکروگرین‌ها سبزی‌های تازه متولد شده هستند، اما از نظر تجاری سبزی‌های نسبتا جوان، میکروگرین نامیده می‌شوند. 

س. آیا میکروگرین ها می توانند شما را بیمار کنند؟

الف. اگر سبزی های میکروگرین حاوی باکتری های بد مصرف کنید، ظرف یک تا سه روز بیمار خواهید شد. برخی افراد واکنش ناگهانی نشان می دهند. برخی دیگر برای شش هفته هیچ نشانه ای نمی بینند. مگر اینکه یک بیماری شدید باشد، شما در مورد فرموله کردن هرگونه مشکل سلامتی مزمن یا تهدید کننده زندگی مطمئن نیستید. 

س. آیا میکروگرین ها ارزشش را دارند؟

الف. سبزی‌های ریز ارزش مصرف دارند، زیرا روشی مقرون به صرفه برای افزایش ورودی مواد مغذی شما هستند. علاوه بر این، آنها با دوام، مواد مغذی متراکم و حاوی ترکیبات مفید هستند و ممکن است برخی از اختلالات را کاهش دهند یا از آن جلوگیری کنند. 

س. آیا میکروگرین ها برای شما بهتر از کاهو هستند؟

الف. سبزی‌های ریز دارای مواد مغذی‌تر هستند، به این معنی که منابع غنی‌تری از مواد معدنی و ویتامین‌ها هستند. و مانند نسخه های بزرگ، میکروگرین ها به همان اندازه انرژی کمتری دارند. آنها بر اساس داده های ایالات متحده حدود ۱۲۰ کیلوژول یا ۲۹ کیلو کالری در هر صد گرم هستند. 

س. آیا میکروگرین ها بهتر از سبزیجات هستند؟

الف. ریزسبرین ها حاوی مقادیر قابل توجهی از مواد مغذی و ریز مغذی های تقویت کننده سلامتی نسبت به همتایان بالغ خود هستند. از آنجایی که آنها سرشار از مواد مغذی هستند، مقادیر کمتر ممکن است پیامدهای تغذیه ای مشابهی را برای مقادیر قابل توجهی از سبزیجات رسیده ایجاد کند.

س. سالم ترین میکروگرین چیست؟

الف. سالم ترین سبزه های سبز عبارتند از: شاخه های نخود، جوانه تربچه، شاخه های آفتابگردان، علف گندم، آروگولا، چغندر، کلم بروکلی، کلم پیچ، کلم پیچ، نخود و کلم قرمز. آنها را می توان به صورت خام یا پخته مصرف کرد. آنها مواد مغذی ضروری را برای رشد و نمو بدن شما فراهم می کنند. 

س. چگونه با میکروگرین آشپزی می کنید؟

الف. می‌توانید میکروگرین‌ها را با آب‌گیری، مخلوط کردن آن‌ها در سالاد، لایه‌برداری در ساندویچ، تزئین نوشیدنی‌ها و چاشنی سوپ‌ها مصرف کنید و همچنین می‌توانید آن‌ها را به سرخ‌کرده‌ها اضافه کنید. 

س. چگونه از میکروگرین با کلم بروکلی استفاده می کنید؟

A. میکروگرین کلم بروکلی شما همچنین می تواند به هر سالاد یا ساندویچ اضافه شود. آن را به مواد طبیعی مورد علاقه خود مانند اسفناج و کاهو اضافه کنید. سبزی های سبز گندم و کلم بروکلی به ویژه برای آبمیوه گیری محبوب هستند و راهی سالم برای شروع روز شما هستند. تقریباً در هر ظرفی می‌توانید مقداری سبزی کوچک روی چاشنی بپاشید. آنها را در بالای سوپ، پاستا، املت، پیتزا، کاری، سیب زمینی سرخ کرده و سایر غذاهای داغ امتحان کنید. 

س. آیا میکروگرین ها را می توان پخت؟

الف. پختن میکروگرین ها به مدت پانزده دقیقه در دمای ۱۸۰-۱۴۰ درجه فارنهایت حداقل ۷۵ درصد از مواد مغذی آنها را تولید می کند. سبزیجات زمانی که بیش از ۳۰ دقیقه یا کمتر پخته شوند، کمتر از ۵۰ درصد از مواد مغذی خود را از دست می دهند. سبزی های میکروگرین را می توانید به صورت خام یا پخته مصرف کنید. آنها به سادگی به هر وعده غذایی تازه اضافه می شوند.

پیوند منبع

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه