ارتباط بین یبوست و کاهش وزن

شما در حال ایجاد تمام تغییرات لازم برای کاهش وزن هستید، از تغییر اساسی رژیم غذایی تا افزایش برنامه ورزشی خود. شما از بسیاری جهات به جز یکی از موارد احساس بهتری دارید و شروع به تعجب می کنید که چرا به نظر می رسد سبک زندگی جدید شما را دچار یبوست می کند.

یبوست چیست؟

یبوست به طور رسمی به عنوان کمتر از سه بار دفع خودبخودی روده (BMs) در هفته تعریف می شود که دفع آن دشوار است. آرون کوهن، دکتر، یک متخصص گوارش با طب شمال غربی در دریاچه جنگل، ایلینوی. “تا زمانی که شما راحت باشید، هیچ عدد “عادی” وجود ندارد. برخی افراد در روز چندین BM دارند، در حالی که برخی دیگر هر سه تا چهار یا حتی پنج روز یک بار یک BM دارند.” حتی اگر مدفوع دارید، مشکل در دفع مدفوع می تواند از علائم یبوست باشد.

چه چیزی باعث یبوست می شود؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا افراد دچار یبوست می شوند. دکتر کوهن می گوید: “این می تواند به دلیل اختلال در حرکت روده بزرگ باشد – کولون یک تونل غیرفعال نیست، بلکه یک اندام پویا است که زباله ها را به حرکت در می آورد.” یا می‌تواند «ناهنجاری‌های آناتومیک» باشد – برخی افراد کولون‌های شدید «پیچ‌وخم» یا «پیچ‌پیچ» دارند. [or] انسداد، سرطان روده بزرگ یا تنگی التهابی، یا مشکلات مربوط به اجابت مزاج، چیزی که من آن را دشواری تخلیه می نامم.

بیشتر بخوانید
آیا سرکه سیب به نفخ کمک می کند؟

با این حال، با توجه به کلینیک مایو.

ارتباط بین یبوست و کاهش وزن

بیشتر بخوانید: با سردرد یبوست دارید؟ ممکن است یک ارتباط وجود داشته باشد

هنگام رژیم گرفتن چه چیزی باعث یبوست می شود؟

یبوست می تواند در نتیجه ترکیبی از موارد زیادی ایجاد شود. دکتر کوهن می گوید: «عوامل تداخل زیادی وجود دارد، از جمله رژیم غذایی، ورزش، تحرک دستگاه گوارش و حتی خلق و خو. و میکروبیوم، که در غیر این صورت به عنوان اکوسیستم باکتریایی در روده شما شناخته می شود، با همه موارد بالا در هم تنیده شده است. اگر در تلاش برای کاهش وزن هستید، احتمالاً همه این موارد تغییر کرده و حداقل باعث تغییر موقتی در شما می شود. عادات اولیه روده.”

اینکه چگونه رژیم غذایی خود را در تلاش برای کاهش وزن تغییر داده اید نیز می تواند یک عامل باشد. اگر برنامه غذایی جدید شما فیبر کمتری دارد، زیرا غلات سبوس‌دار مفید اما پر کربوهیدرات را حذف می‌کنید، پروتئین بیشتری دارد یا مستلزم روزه‌داری است، منظم بودن شما می‌تواند تحت تأثیر قرار گیرد.

بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث سردرد و حالت تهوع من می شود؟

چگونه می توان از یبوست جلوگیری کرد؟

این مراحل را امتحان کنید تا به بدن شما کمک کند تا با رژیم غذایی جدید خود سازگار شود و به شما در جلوگیری یا غلبه بر یبوست کمک کند:

  • فعال باشید، غذای واقعی بخورید و هیدراته بمانید. دکتر کوهن می گوید: من انجام فعالیت های هوازی را هر روز توصیه می کنم. وقتی به خرید غذا می روید، به محیط فروشگاهی که غذاهای تازه در آن فروخته می شود، بچسبید. و مطمئن شوید که در طول روز به اندازه کافی مایعات بنوشید، به خصوص آب – ادرار باید زرد کم رنگ یا شفاف باشد.
  • مصرف فیبر را افزایش دهید. حتما غذاهای پر فیبر را در رژیم غذایی خود بگنجانید. طبق گفته کلینیک مایو، اینها شامل لوبیا، سبزیجات چلیپایی، میوه های کامل و غلات کامل است.
  • به خودتان زمان بدهید تا روی توالت بنشینید. دکتر کوهن می گوید: “این کار باید به طور ایده آل هر روز در یک زمان مشخص انجام شود. راحت باشید و استراحت کنید.” برخی از بیماران من دوست دارند از مدفوع در کنار توالت مانند Squatty Potty برای بلند کردن پاها استفاده کنند. همچنین، پس از احساس تمایل به اجابت مزاج، در اسرع وقت بروید. منتظر نباش
  • مکمل فیبر را امتحان کنید. حتی با داشتن یک سبک زندگی فعال سالم و یک رژیم غذایی کامل، برخی افراد دچار یبوست می شوند. یک نوع رایج ملین یک مکمل فیبر مانند پسیلیوم است که می تواند با آب یا آبمیوه مخلوط یا مصرف شود. فیبر اضافی باعث می‌شود مدفوع حجیم‌تر و نرم‌تر شود که راحت‌تر دفع می‌شود.
  • مصرف یک ملین را در نظر بگیرید. همچنین انواع دیگری از ملین‌ها وجود دارند که به روش‌های مختلف برای تحریک BM یا راحت‌تر دفع مدفوع شما کار می‌کنند. دکتر کوهن می گوید: روده بزرگ به طور طبیعی آب را دوباره به بدن بازجذب می کند و باعث سفت شدن مدفوع می شود. کولون را با یک پیمانه MiraLAX (پلی اتیلن گلیکول ۳۳۵۰) در ۶ تا ۸ اونس آب یا آبمیوه هیدراته کنید. اگرچه نام آن شبیه یک ماده شیمیایی ترسناک به نظر می رسد، اما در واقع یک ترکیب بی اثر محلول در آب است که به طور غیر فعال آب را به روده بزرگ می کشد و آن را در مدفوع نگه می دارد، آن را نرم می کند و فرکانس BM ها را افزایش می دهد.
بیشتر بخوانید
جسم خارجی در گوش: کمک های اولیه

اما این را در نظر داشته باشید: تغییر سبک زندگی بهترین راه برای پیشگیری یا مدیریت یبوست است. اگر بسته به استفاده از ملین برای رفع یبوست شروع کردید، با پزشک خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید: مبارزه برای مدفوع؟ در اینجا ۵ ماده غذایی که باعث یبوست می شوند (و ۶ غذا که کارها را در حرکت نگه می دارند) آورده شده است.

بیشتر بخوانید
علت خشکی گلو چیست و چگونه درمان می شود؟

یک کلمه نگرانی

یبوست باعث کاهش وزن نمی شود. اگر نگران این هستید که کاهش وزن شما بیش از آن چیزی است که باید در برنامه غذایی جدید شما باشد – مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری یک تا دو پوند در هفته پیشنهاد می کند – با پزشک خود مشورت کنید.

دکتر کوهن می گوید: «اگر کاهش وزن و یبوست دارید، باید به پزشک مراجعه کنید تا یک بیماری جدی را رد کند. از دیدگاه یک متخصص گوارش، سرطان روده بزرگ تشخیص شماره یک است که باید رد شود. احتمالات دیگر شامل ایجاد بیماری التهابی روده یا انسداد مکانیکی ناشی از علت دیگر است.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه