ارتقا شغلی با دوره MBA؛ پلی به سوی جایگاه برتر در دنیای کار

دوره MBA یکی از رشته های تحصیلی پرمخاطب، درآمدزا و نوین در دانشگاه های جهان محسوب می شود. گذراندن دوره ی MBA فرصت های شغلی بی شماری را برای دانشجویان و دانش پذیران این رشته فراهم می کند. فردی که موفق به اخذ دوره ی MBA می شود نسبت به سایر افرادی که تحصیلات مشابه دارند از درآمد بالاتری برخوردار است. برای گذراندن دوره ی مدیریت یا MBA و ارتقای شغلی و درآمدی خود کافی است به سایت دانشگاه کسب و کار مراجعه کنید.

دوره MBA چیست؟

دوره MBA به معنای دوره ی پیشرفته ی مدیریت در تمام مشاغل می باشد. آموزش های این دوره بر روی مطالب کاربردی و عملی تاکید دارد. در واقع شما با گذراندن این دوره به صورت عملی برای بازار کار آمادگی پیدا می کنید. دوره ی ام بی ای شرایطی را فراهم می کند تا دانش پذیران به صورت واقعی با چالش های مدیریتی و مسائل مختلف رو به رو شوند. در دوره ی ام بی ای شما می توانید کسب و کار خود را به بهترین شکل ممکن گسترش دهید یا با استفاده از علم و دانش خود به افراد دیگر برای کسب موفقیت های شغلی کمک کنید.

تصویری از دوره  MBA

آموزش دوره MBA

چه کسانی باید دوره MBA آموزش ببینند؟

دوره MBA برای افرادی مناسب است که قصد دارند جدا از موقعیت فعلی خود دانش خود را بروز رسانی کنند و با دانش روز مدیریت آشنا شوند. با گذراندن دوره ی ام بی ای می توانید در هر جایگاه شغلی اعم از معماری، آی تی، برنامه نویسی، حسابداری و … موقعیت بهتری را کسب کنید. این دوره فقط مختص افرادی که شاغل هستند نمی شود. افرادی که شغل خاصی ندارند نیز می توانند از ایده های مدیریتی این دوره به منظور کارآفرینی، ارائه مدرک معتبر جهت استخدام آسان تر و حتی در زندگی شخصی نیز استفاده کنند. تمام مدیران رده بالا و میانی شرکت ها و سازمان های خصوصی و دولتی می توانند از دوره های ام بی ای استفاده کنند.

وکتوری از دوره MBA

مهارت های دوره MBA

مهارت هایی که در دوره MBA سبب ارتقای شغلی می شود؟

در دوره MBA مهارت هایی آموزش داده می شود که به وسیله ی آن ها می توانید در زمینه شغلی ارتقا پیدا کنید. در واقع دوره ی ام بی ای یک چشم انداز متفاوتی از مدیریت را به شما آموزش می دهد. نحوه مدیریت و رهبری در شغل مورد نظر اصلی ترین مهارتی است که در دوره ی ام بی ام آموزش خواهید دید. برخی از مهارت های کاربردی این دوره عبارتند از: مدیریت زمان، تفکر هدفمند، نظم در تمام امور و … هر یک از این مهارت ها تاثیر زیادی در شیوه زندگی و فرآیند شغلی شما خواهند داشت.

فردی در حال دویدن اشاره به مدیریت زمان

مدیریت زمان

معرفی مهارت های دوره MBA

·    مدیریت زمان: دوره MBA به شما کمک می کند تا بتوانید با مدیریت زمان به کارهای خود نظم دهید. بدین ترتیب می توانید تمام کارهای خود را با موفقیت به پایان برسانید.

·    ارتباط اجتماعی موثر: چنانچه در محیط کاری خود با همکاران ارتباط اجتماعی مناسبی داشته باشید می توانید سریعتر به موفقیت شغلی دست پیدا کنید. دوره MBA روش های ارتباط اجتماعی با سایرین را آموزش می دهد.

·    تخصص شغلی: چنانچه قصد دارید در حیطه ی کاری خود به یک متخصص تبدیل شوید دوره MBA این فرصت را برای شما فراهم می کند. با گذراندن این دوره شما تبدیل به یک مدیر یا مشاور کاربلد می شوید که می داند در برابر هر مشکل چه واکنشی از خود نشان دهد.

·    تعیین جایگاه: در دوره ام بی ای یاد می گیرید که خود را محدود به یک حرفه نکنید. اگر در کاری بعد از استمرار موفق نبودید. آن کار را رها کرده و در حوزه ی دیگر فعالیت کنید. با این دوره می توانید کار خود را گسترش دهید.

سرشلوغی و ازدهام

ریسک پذیری

شناخت سیاست کاری با دوره ی ام بی ای

برای دست یافتن به موفقیت های شغلی باید با سیاست های آن آشنا شوید. با دوره MBA آموزش می بینید که هر شغلی چه سیاستی دارد. البته فقط یادگیری سیاست های کاری کافی نیست شما باید بتوانید از این سیاست ها در جایگاه مناسبی استفاده کنید. در کنار یادگیری سیاست کاری باید بتوانید بین کار و حرف خود یکپارچگی ایجاد کنید. این امر سبب می شود که اعتماد دیگران به شما زیاد شود و به نوعی موفقیت بیشتری در شغل خود کسب کنید. یکی از سیاست های کاری ریسک پذیری است. شما باید بدانید در چه زمان و مرحله ای ریسک کنید تا به موفقیت دست پیدا کنید.

مشاغل افرادی که دوره ی ام بی ای را می گذرانند

افرادی که دوره MBA را می گذرانند می توانند در مشاغل مختلف اعم از مدیریت بازاریابی، مدیریت فروش و … فعالیت کنند.

·       مدیریت بازاریابی: مدیرانی که دوره MBA را میگذرانند می توانند با تکیه بر دانش خود بازارهای رقابتی و سودمند را شناسایی کنند و با حضور قدرتمند در این بازارها سازمان یا شرکت مربوطه را به اهدافشان برسانند.

·       مدیریت فروش: در ایران دانش آموختگان دوره MBA در زمینه ی مدیریت فروش شرایط مطلوبی دارند. مدیر فروش باید با استراتژی های فروش، نحوه ی توزیع محصولات، مدیریت تیم فروش و … آشنایی کاملی داشته باشد.

·       مدیریت آی تی: افرادی که در زمینه برنامه نویسی، مهندسی کامپیوتر و … فعالیت دارند با گذراندن دوره MBA می توانند به جایگاه مناسب شغلی دست پیدا کنند.

·       مشاوره مدیریت: ارائه ی مشاوره به سازمان ها و شرکت ها توسط دانش آموختگان دوره ی MBA بسیار درآمد زا می باشد.این افراد توانایی زیادی دارند برخی از آن ها عبارتند از: رفع مشکلات سازمانی، بهبود روابط بین کارکنان، استراتژی کسب درآمد بیشتر و ….

تلاش برای کسب مهارت

آن چه دوره MBA دانشگاه کسب و کار را از سایر موسسات متمایز می کند این است که دانش آموختگان این دانشگاه مهارت بالایی را در این دوره بدست می آورند. همانطور که میدانید برای ورود به بازار کار و حضور موفقیت آمیز در این بازار مهارت فرد بسیار مهم است. هرچند گرفتن مدرک از یک دانشگاه معتبر سبب می شود که شما موقعیت شغلی بهتری کسب کنید. ولی یادتان باشد که حتی اگر مدرک خود را از بهترین دانشگاه های کشور هم دریافت کرده باشید چنانچه مهارت نداشته باشید مدرک شما فاقد اعتبار خواهد بود. برای اطلاع از دوره های MBA میتوانید بر روی لینک جدول مقایسه دوره‌های MBA در سایت دانشگاه کسب و کار کلیک کنید.

منبع:

دانشگاه کسب‌وکار رسانه محبوبِ علاقمندان به حوزه کسب و کار و کارآفرینی

بیشتر بخوانید
معرفی بهترین فیلر های لب به نقل از کلینیک دکتر مسعود جعفری
دیدگاهتان را بنویسید

1 دیدگاه دربارهٔ «ارتقا شغلی با دوره MBA؛ پلی به سوی جایگاه برتر در دنیای کار;

  1. خیلی ممنون بابت مطلبتون. من خودم قصد دارم تو حوزه کسب و کار حرفه‌ای بشم و به دنبال رشته ام‌بی‌ای مرتبط با حوزه خودم هستم که حوزه گردشگری هستش

    پاسخ