ارتینگ چیست؟ مزایای سلامتی و شواهد پشت ارتینگ

زمین کردن، که به عنوان ارتینگ نیز شناخته می شود، یک تکنیک درمانی است که بر این باور استوار است که با اجازه دادن به پوست ما برای تماس مستقیم با زمین (چه خاک، سنگ، آب دریا یا رودخانه)، به معنای واقعی کلمه خود را زمین می کنیم. – اتصال مجدد الکتریکی به زمین با جذب بار منفی آن، برای کمک به تعادل مجدد.

احتمالاً همه ما می‌توانیم زمانی را که در طبیعت گذرانده‌ایم به یاد بیاوریم که باعث سرزندگی، شادابی و آرامش می‌شود. اما چقدر از این حس خوب از ارتباط فیزیکی ما با زمین ناشی می شود؟

آیا اتصال به زمین واقعا کار می کند؟ و علم در این مورد چه می گوید؟

ارتینگ چیست؟

زمین کردن (یا ارتینگ) تمرین اتصال فیزیکی با زمین به نفع سلامتی و رفاه شما است. بنابراین، چگونه طرفداران معتقدند که کار می کند؟

ارتینگ چیست؟  مزایای سلامتی و شواهد پشت ارتینگ

فیونگال گرینلاو، بنیانگذار زمین، می گوید: زمین رسانای الکتریکی است و بار منفی خفیفی دارد. ریخته گری سلامتی. بنابراین، تماس مستقیم با زمین، بار مثبتی را که در بدن انسان ایجاد می‌شود، یکنواخت می‌کند و محیط زیست‌الکتریکی داخلی را خنثی می‌کند. این الکترون ها همچنین اکسیژن خلاق – رادیکال های آزاد – را که در پاسخ های ایمنی و التهابی بدن دخیل هستند، خنثی می کنند. اگر تماس منظمی با طبیعت و زمین نداشته باشیم – که در دنیای مدرن به دلیل کفش‌های لاستیکی و زندگی شهری سخت‌تر می‌شود – سلامت ما به دلیل تجمع بار الکتریکی مثبت تحت تأثیر قرار می‌گیرد. ‘

زمین‌گیری، تمرین اتصال فیزیکی با زمین به نفع سلامتی شماست.

نشانه هایی که نشان می دهد “زمین” نیستید

فکر می کنید ممکن است به کمی زمین نیاز داشته باشید؟ به گفته گرین لاو، برخی از نشانه هایی که نشان می دهد ممکن است نیاز داشته باشید زمان بیشتری را در ارتباط با دنیای طبیعی بگذرانید عبارتند از:

• به راحتی منحرف شدن

• احساس «از فاصله دور»

• به طور مرتب بیش از حد فکر می کنید، نشخوار می کنید یا در سر خود گیر می کنید

• درگیر شدن در درام های شخصی

• تجربه اضطراب و نگرانی دائمی

• نیاز و تمایل دائمی به مادیات و دارایی ها

• به راحتی فریب خوردن

• وسواس داشتن تصویر شخصی

علائم دیگر می تواند شامل مشکل در خواب، افزایش وزن و زخم هایی باشد که به کندی بهبود می یابند.

چگونه برای خود زمینی را امتحان کنید

می گوید: «زمین یا ارتینگ واقعاً ساده است آنتونیا هارمن، متخصص و درمانگر آسیب های عاطفی. ساده ترین راه برای انجام این کار این است که به سادگی با پای برهنه روی زمین راه بروید، به عنوان مثال در ساحل یا روی چمن. اگر سطح مرطوب باشد، بهتر است، زیرا آب یک رسانای عالی است. این روی سطح طبیعی موثرتر است، بنابراین AstroTurf، بتن یا سنگفرش مزایای مشابهی ندارند.

بیشتر بخوانید
فواید دوش آب سرد و آب گرم چیست؟

اما اگر دوست ندارید پابرهنه راه بروید چه؟

هارمن می گوید: «اگر راه رفتن با پای برهنه گزینه مناسبی برای شما نیست، مقرنس های چرمی کار می کنند. متأسفانه، موکاسین ها بسیار گران هستند و گزینه ای برای گیاهخواران نیستند. اما انتخاب های دیگری هم هست.’انواع زمین

پابرهنه راه رفتن

همانطور که قبلاً بررسی کردیم، راه رفتن با پای برهنه روی زمین ساده‌ترین (و ارزان‌ترین راه) برای زمین‌گیری است. گرین لاو این مدیتیشن ساده راه رفتن با پای برهنه را به عنوان وسیله ای برای ارتباط عاطفی با زمین نیز پیشنهاد می کند:

او می گوید: «سعی کنید آهسته راه بروید و مراقب هر قدمی که برمی دارید باشید. زمین را در زیر خود احساس کنید. برای حداکثر تأثیر، این کار را در پارک یا جنگل، در میان درختان انجام دهید، یا یک دور پیاده روی در اطراف پارک محلی شما معجزه می کند.

شیرجه زدن

بسیاری از طرفداران اتصال به زمین از غوطه وری (ایمن) در آب به عنوان وسیله ای برای اتصال به زمین حمایت می کنند. و چه چیزی می تواند با طراوت تر از یک شیرجه خنک در رودخانه، دریاچه یا دریا باشد؟ دریا ظاهراً برای این کار فوق العاده است، زیرا نمک اضافه شده است.

آیا نمی توانید برای آب تنی به فضای باز عالی بروید؟ مشکلی نیست!

گرینلاو می‌گوید: نمک یک ماده فوق‌العاده زمین‌گیر است، زیرا به معنای واقعی کلمه از زمین است. بنابراین حمام کردن با نمک – چیزی شبیه هیمالیا یا اپسوم – به خوبی کار می کند.امتحان یک محصول زمینی

اگر زمان معمولی در خارج از منزل در دسترس شما نیست، یا صرف زمان مناسب با پاهای خود در گلدان ها عملی به نظر نمی رسد، می توانید روی یک محصول زمینی سرمایه گذاری کنید. این اقلام که شامل تشک و ملحفه هستند، معمولاً از طریق یک دوشاخه دیواری به زمین متصل می شوند، به این معنی که می توانید از تمام مزایای ارتینگ در داخل خانه بهره مند شوید.

هارمن توضیح می‌دهد که تشک‌های زمین را می‌توان به قسمت «ارت» یک پریز برق وصل کرد. “این به زمین متصل است، بنابراین شما خود را برق ندهید. سپس این تشک های مستطیلی را می توان روی زمین روی میز شما قرار داد – شما به سادگی پاهای برهنه خود را روی آنها قرار می دهید و هنگام کار شما را زمین می کنند.

بیشتر بخوانید
علامت کرنیگ چیست؟

ملحفه های زمینی، پتوها و روبالشی ها تقریباً مانند تشک ها عمل می کنند. آنها راه های مناسبی برای زمین زدن از داخل خانه شما در هنگام خواب هستند. علاوه بر این، بسته به آنچه شما به دنبال آن هستید، محصولات بیشتری نیز وجود دارد، از جمله تشک یوگا، مچ بند و جوراب.


آیا اتصال به زمین واقعا کار می کند؟

گرین لاو می‌گوید: «زمینه‌سازی در حال حاضر موضوعی است که کمتر مورد تحقیق قرار گرفته است و مطالعات علمی بسیار کمی در مورد فواید آن وجود دارد. با این حال، جدیدترین تحقیقات علمی زمینه‌سازی التهاب، درد طولانی‌مدت، ترمیم عضلات، بیماری‌های قلبی عروقی و سلامت عاطفی را بررسی کرده‌اند. نظریه مرکزی از یک مطالعه مروریتوسط Oschman J، Chevalier G و Brown R منتشر شد مجله التهاب تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۵، نشان داد که زمین بر رابط مرکزی بین سلول های زنده، معروف به ماتریکس زنده، تأثیر می گذارد. التهاب مزمن، ترمیم زخم و بیماری‌های خودایمنی با تماس رسانای الکتریکی بدن انسان با سطح زمین بسیار بهبود یافت.

و هارمن موافق است که اگرچه تحقیقات بیشتری در این زمینه باید انجام شود، برخی مطالعات در مقیاس کوچک فوایدی را نشان می دهد.

تئوری این است که زمین با الکترون های آزاد بارگذاری شده است. وقتی به آن وصل می شویم، اینها اثرات آنتی اکسیدانی دارند.

او می‌گوید: «تئوری این است که زمین مملو از الکترون‌های آزاد است. وقتی به آن متصل می شویم، این الکترون های آزاد در تمام بدن پخش می شوند و اثرات آنتی اکسیدانی دارند. آنها حتی ممکن است یک ریزمحیط آنتی اکسیدانی در اطراف یک میدان ترمیم آسیب ایجاد کنند که به زخم ها اجازه می دهد سریع تر بهبود یابند. این به ویژه در زخم های باز که از التیام خودداری می کنند دیده شده است.

با این حال، ذکر این نکته ضروری است که در مطالعه فوق، دو نفر از سه پیمانکار مستقلی که آن را انجام داده اند، درصد کمی از سهام یک شرکت ارتینگ را دارند.

مزایای اتصال زمین، شواهد

پاشیدن

مزایای زمین

هارمن می‌گوید: «تعدادی از مزایای ادعایی زمین‌گیری وجود دارد». او می گوید این موارد عبارتند از:

کاهش التهاب

کاهش وزن

بهبودی سریع تر از صدمات/زخم ها

بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث بی حسی بازو می شود؟

• بهبود خلق و خو و رفاه عمومی

• بهبود کیفیت خواب

• کاهش درد

• سطوح استرس پایین تر

کاهش DOMS (درد عضلانی با شروع تاخیری) پس از تمرین بدنی

البته، در حالی که مطالعاتی برای حمایت از این مزایا وجود دارد، بسیاری از آنها در مقیاس کوچک هستند.

هارمن می‌گوید: «در مجموع، من فکر می‌کنم که زمینه‌سازی مستلزم تحقیقات بیشتر است. اما اگر مزایای سلامتی واقعاً دقیق باشد، می‌تواند بهبودهای قابل توجهی در سلامت و تندرستی شما ایجاد کند.خطرات زمین شدن

در حالی که زمین کردن یک فرآیند ساده و طبیعی است، اما چند احتیاط وجود دارد که باید انجام دهید.

خطر بالقوه گرفتن جریان از منابع دیگر وجود دارد [if using indoor grounding products]هارمن هشدار می دهد، پس فقط حواستان به دیگران باشد [ungrounded] دستگاه های الکتریکی در مجاورت.

و البته، اگر بیرون پا برهنه راه می روید، مراقب قدم هایتان باشید!

“مکاسین ها و تسمه های زمین به شما کمک می کند تا از بریدگی پاها و انگشتان پا جلوگیری کنید.” هارمن را پیشنهاد می کند.

مزایای اتصال زمین، شواهد

پاشیدن

فواید عملی راه رفتن با پای برهنه

حتی اگر در مورد مزایای اتصال زمین از نظر بارهای الکتریکی شک دارید، قطعاً یک مزیت عملی و ملموس دیگر نیز وجود دارد که کفش های خود را کنار بگذارید و به طور منظم پابرهنه راه بروید.

متخصص پا توضیح می‌دهد: «از دیدگاه فیزیولوژیکی، یکی از فواید راه رفتن با پای برهنه این است که می‌تواند به بازیابی الگوی طبیعی راه رفتن، به عنوان مثال، راه رفتن ما کمک کند.» تریسی برن، بنیانگذار سلامت کامل. این می تواند منجر به بهبود تعادل و حس عمقی (آگاهی از موقعیت و حرکت بدن) شود که می تواند به تسکین درد کمک کند. وقتی کفش‌هایمان را از یک رفت‌وآمد طولانی در می‌آوریم، همه ما می‌توانیم با آن احساس آرامش ارتباط برقرار کنیم – و استراحت از کفش‌های نامناسب و ناراحت‌کننده می‌تواند به جلوگیری از درد پا، بونیون، انگشت چکشی یا سایر بدشکلی‌های پا کمک کند.

برن نکات زیر را برای بهره مندی از مزایای پابرهنه بودن پیشنهاد می کند:

فقط راه نروید: پاهایتان را حرکت دهید!

بیرن می گوید: «آنهایی که سالم ترین و انعطاف پذیرترین پاها را دارند کسانی هستند که به طور معمول پا برهنه می روند – و همچنین آنها را ورزش می کنند – و نه فقط به عنوان یک فکر بعدی. «مطالعات نشان می‌دهد کسانی که به طور منظم پاهای خود را کش می‌دهند و حرکت می‌کنند نسبت به کسانی که این کار را انجام نمی‌دهند، انعطاف‌پذیری و تحرک بهتر، پاهای قوی‌تر، بدشکلی‌های کمتر و شکایت کمتری دارند. مزایای اضافی شامل استحکام بیشتر خم کننده، توانایی بهتر برای باز کردن انگشتان پا و تغییر شکل کمتر انگشتان پا است. تمرینات کششی خاص و پا به رشد عضلات و رباط‌های اندام تحتانی کمک می‌کند و به طور طبیعی قوس‌های پا را تقویت می‌کند، و همچنین آگاهی از جایی که در ارتباط با فضای اطراف خود قرار داریم، یا به اصطلاح «حس عمقی» را بهبود می‌بخشد.

بیشتر بخوانید
فانتوسمی

اول ایمنی

برن پیشنهاد می‌کند: «برای جلوگیری از آسیب، ممکن است بخواهید با پابرهنه راه رفتن در داخل خانه یا روی سطوح بیرونی امن‌تر، مانند مسیر باغ یا عرشه‌تان شروع کنید». با جلسات کوتاه ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ای راه رفتن با پای برهنه شروع کنید تا به پاها و مچ پاها فرصت دهید تا با محیط جدید سازگار شوند. همچنین می توانید فعالیتی را امتحان کنید که قبلاً با پای برهنه انجام می شود، مانند یوگا، پیلاتس یا هنرهای رزمی. تا زمانی که پاهای شما قدرت و مقاومت در برابر سطوح بیرونی را ایجاد نکرده اند، نباید فعالیت های شدیدتر، مانند دویدن با پای برهنه را انجام داد.

بهداشت بعد از پیاده روی

می‌گوید: «اگر به طور منظم با پای برهنه راه می‌روید یا به زمین می‌روید، این احتمال وجود دارد که پاهایتان حداقل کثیف شوند و در بدترین حالت ممکن است در معرض آسیب جزئی از زمین یا اجسام تیز باشید.» برن بنابراین، شما باید از مراقبت از پاهای خود، از جمله سلامت ناخن ها و همچنین مراقبت از پوست مطمئن شوید. پس از پیاده روی، مطمئن شوید که پاهای خود را با استفاده از صابون ملایم تمیز و خشک کنید. این به جلوگیری از عفونت پای ورزشکاران و هرگونه عفونت قارچی ناخن کمک می کند. اطمینان حاصل کنید که ناخن‌های پا را زمانی که نرم هستند یک‌بار در هفته کوتاه کنید – هرگز گوشه‌های آن را گرد نکنید، زیرا این امر می‌تواند باعث رشد ناخن‌های پا شود. اگر دچار بریدگی یا چریدگی شدید، مطمئن شوید که آن را با یک کرم ضد عفونی کننده درمان کرده و با گچ بپوشانید تا از عفونت جلوگیری شود.Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید