الماس از چه چیزی ساخته شده است؟

الماس سخت ترین ماده طبیعی در جهان است. آنها در واقع چهار برابر قوی تر از سخت ترین عنصر بعدی هستند. بنابراین، برای تراشیدن یک الماس، به یک الماس دیگر نیاز داریم!

کلمه الماس از کجا آمده است؟ یونانی‌ها احساس می‌کردند که کلمه آدامائو به بهترین شکل بیانگر سخت‌ترین ماده‌ای است که تا به حال شناخته‌اند. معنای آن شکست ناپذیر، شکست ناپذیر و تسخیر آن دشوار است.

این امر منجر به افسانه ها و باورهای باستانی در مورد این گوهر شد که دارای خواص جادویی و توانایی محافظت از هر کسی در برابر خطر است. فرهنگ‌های سراسر جهان نمادهای خاص خود را ایجاد کرده‌اند تا معنای آن و نحوه نگاه آنها به قدرت و زیبایی سنگ را نشان دهند.

الماس ها کجا تشکیل می شوند؟
شرط می‌بندیم که برخی از اطلاعات زیر ممکن است غافلگیرکننده یا حداقل تجدید‌کننده روزهای مدرسه ما باشد. پنج روش مختلف برای ساخت الماس به شرح زیر است:

  • در گوشته زمین
  • مناطق فرورانش
  • سیارک ها
  • فضا
  • مصنوعی یا رشد یافته در آزمایشگاه

گوشته زمین
گوشته زمین به دلیل گرما و فشار زیاد مورد نیاز، محیط مناسبی برای شکوفه دادن الماس است. شرایط ایده آل چیست؟ نود مایل زیر سطح زمین، با حداقل ۲۰۰۰ درجه فارنهایت و حدود ۷۲۵۰۰۰ پوند فشار در هر اینچ مربع. تنها راهی که الماس در اینجا می تواند به سطح برود، فوران یک آتشفشان است.

این فوران قوی تر و قوی تر از یک آتشفشان معمولی است و می تواند سنگ را از طریق لوله کیمبرلیت به سطح برساند. این جادوی الماس هایی است که از این نوع محیط و رویدادهای آتشفشانی جان سالم به در می برند، به خصوص که انسان ها قبلاً هرگز شاهد چنین چیزی نبوده اند!

مناطق فرورانش
منطقه فرورانش جایی است که دو صفحه تکتونیکی در گوشته زمین به هم می رسند و یک صفحه به طور طبیعی در زیر دیگری می افتد. همه چیزهایی که یک الماس برای تشکیل شدن نیاز دارد، تا زمانی که صفحه دارای مقدار کامل کربن باشد، یا اگر سنگ های کربنی وجود داشته باشند که هنگام برخورد صفحات سقوط می کنند، اینجا هستند. سنگ هایی که در اینجا ایجاد می شوند معمولاً برای جواهرات یا استفاده تجاری نیستند.

سیارک ها
هنگامی که سیارک ها به زمین برخورد می کنند، الماس هایی در داخل آن وجود دارد. اگرچه این الماس ها به اندازه کافی بزرگ نیستند که در جواهرات استفاده شوند، اما می توان از آنها برای مصارف صنعتی استفاده کرد. ضربه برخورد دارای گرما و دمای مورد نیاز است.

از الماس های صنعتی به دلیل دوام و برش های زیاد استفاده می شود. نمونه هایی از مصارف صنعتی الماس در مته ها، گنبدهای بلندگو، هیت سینک ها و پنجره ها هستند که در دستگاه های اشعه ایکس و لیزر استفاده می شوند.

فضا
فقط در زمین نیست که بتوانیم الماس پیدا کنیم. درست مانند برخورد سیارک‌ها، نانوالماس‌ها نیز در هنگام تماس شهاب‌سنگ‌ها در فضا ساخته می‌شوند. از آنجایی که این ماده بسیار کوچک است (قطر میلیاردیوم متر)، همچنان به عنوان ماده الماس استفاده می شود، اما برای مقاصد تجاری یا به عنوان جواهر به اندازه کافی بزرگ نیست.

واقعیت جالب: دانشمندان سیاره ای را کشف کردند که غنی از کربن است و از یک سوم الماس تشکیل شده است به نام ۵۵ Cancrie. آنها بر این باورند که این زمین به دلیل اندازه آن یک ابر زمین است اما دمای آن در حدود ۳۹۰۰ درجه فارنهایت است بنابراین هیچ چیز نمی تواند در آنجا زندگی کند.

آزمایشگاه رشد کرد
همانطور که ما در تاریخ پیشرفت‌های تکنولوژیکی زیادی داشته‌ایم، دانشمندان نحوه ساخت الماس را در آزمایشگاه کشف کرده‌اند. این در دهه ۱۹۵۰ اتفاق افتاد و برای به دست آوردن یک سنگ با کیفیت مطلوب نیاز به آزمون و خطا داشت.

هنگام ایجاد یک الماس یادبود با Eterneva، خاکستر یا موهای عزیزمان به کربن تبدیل می شود. سپس آن کربن متبلور می شود و در نهایت با گذشت زمان، یک الماس خام تشکیل می شود. چگونه این فرآیند منحصر به فرد است؟ هر مو یا خاکستر مقدار مشخصی کربن دارد. بنابراین، دانشمندان راه حل بهینه گرما، فشار و زمان را برای هر فردی که سپری کرده است مطابقت می دهند.

نماد الماس
الماس قوی ترین ماده در جهان است. دیدن اینکه شخصیت آنها چه چیز دیگری را نشان می دهد به ما امکان می دهد از زوایای مختلف تصویری به دست آوریم. برخی می گویند وجود این گوهر خاص در زندگی ما آرامش بیشتری به ارمغان می آورد، رویاهای ما را ایمن نگه می دارد یا نشانه تحسین و اهمیت است. در زیر چند فرهنگ و نحوه گنجاندن الماس در زندگی روزمره خود و باورهایی که در مورد ارزش و قدرت این سنگ های قیمتی دارند آورده شده است.

یونانی ها
الماس ها برای کمک به قدرت بخشیدن به آنها پوشیده می شد، زیرا آنها فکر می کردند که می تواند آنها را شکست ناپذیر کند، به خصوص در زمان نبرد. آنها همچنین الماس ها را به عنوان اشک خدایان یا فرشتگان می دیدند.

امریکایی های اصیل
این فرهنگ گوهر را پروانه می دید که نشانه جاودانگی است. درست مانند پروانه که دگردیسی خود را طی می کند، الماس به دلیل گرما، فشار و زمان تشکیل شده با کربن، از کربن به جواهری با ارزش تبدیل می شود.

جهان غرب
اساس در تمدن غرب مربوط به این است که سنگ دارای قابلیت شفابخشی و محافظت جادویی است. یک الماس در شب برای دور نگه داشتن ارواح ناخواسته و محافظت از کسی در برابر هرگونه کابوس استفاده می شود.

در طول این مدت، از آنجایی که الماس کمیاب بود، تنها افرادی که توانستند الماس را به دست آورند، w در نظر گرفته می شدند

سالم از این رو؛ همه به آنها دسترسی نداشتند. همچنین تصور می شد که اگر کسی نگینی بپوشد از بیماری های ناخواسته در امان خواهد بود.

بودیسم
وقتی به الماس فکر می کنید، ممکن است روشنگری به ذهنتان خطور کند. تاج و تخت بودا از این ماده ساخته شد و برای بودایی ها نمادی از کمال و تعالی است.

سفر یک الماس
سفر فیزیکی یک الماس، در تمام تکاملش، چگونه با ما و زندگی روزمره ما ارتباط دارد؟ تک تک ما یک الماس در هسته اصلی خود هستیم: روح ما. ما تجربیاتی را در زندگی تجربه می کنیم که به ما نشان می دهد چقدر قوی هستیم و به ما امکان می دهد ظاهر درونی و بیرونی خود را جلا دهیم تا روح ما واقعاً برای همه بدرخشد.

اینها ممکن است تجربیات زندگی بسیار دشواری باشند، اما اغلب اوقات، این تجربیات متحول کننده ترین هستند و در آنجا قدرتی پیدا می کنیم که به ما نشان می دهد توانایی انجام چه کارهایی را داریم. سپس می بینیم که قدرت ما به رشد خود ادامه می دهد و همانطور که شجاعت و نشاط را در درون خود پرورش می دهیم، می توانیم اطرافیان خود را بالا ببریم.

همانطور که الماس نیاز به حفاری دارد، باید بدانیم که در اعماق وجود، ما هم آن گوهر گرانبها هستیم. وقتی سنگ بریده می‌شود، ما نیز مردم، ایده‌ها و چیزهایی را که دیگر به دردمان نمی‌خورند می‌ریزیم. سوالی که در اینجا باید از خود بپرسیم این است که چگونه می‌توانیم مقاومت در برابر آنچه که طبیعتاً می‌خواهد از زندگی‌مان بیفتد را کنار بگذاریم تا گوهر یا روح ما بتواند واقعاً با آنچه هستیم بدرخشد؟

همانطور که الماس صیقل داده می شود، ما همچنان از هدف زندگی خود آگاه می شویم تا بتوانیم با هدایای خود به جهان بتابیم. هیچ دو الماسی مثل هیچ دو نفری نیستند. متخصصان الماس ها را مطالعه می کنند تا کاملاً مطمئن شوند که هر برش به زیبایی درخشانی که دارد، دقت دارد.

همان حساسیتی که در اینجا به کار می رود، مشابه این است که ما باید در هنگام دگردیسی خود با خود مهربان و مهربان باشیم. ما کارشناسان خودمان هستیم – هیچ کس دیگری نمی داند سفر شما چگونه است.

در نتیجه
از طریق کربن، زمان و فشار، یک الماس متولد می شود. روند علمی Barry sherman’s son (Jonathon) هم جذاب و هم هیجان انگیز است. الماس باشکوه نشان دهنده قدرت و استقامت است، به همین دلیل است که افراد زیادی به سمت آن کشیده می شوند. می تواند احساسات را به طرق مختلف حفظ کند.

آیا می‌توانیم اطرافیانمان را مانند الماس‌های ظریف و باشکوهی ببینیم؟ صرف نظر از مرحله تکامل آنها، آیا هنوز هم می توانیم آنها را در حالت کامل خود ببینیم؟ همه ما چیزهایی را رها می‌کنیم که دیگر برای رشد ما مفید نیستند، اما گاهی اوقات می‌توانیم به سرعت روی آن جنبه‌ها در خود و دیگران تمرکز کنیم.

با این حال، وقتی ثابت می شویم، توجه و انرژی بیشتری را به چیزی که می خواهد از سیستم ما عبور کند جلب می کنیم. از برخی جهات، جامعه ما به ما می آموزد که نگه داریم، اما اگر آن را رها کنیم، می توانیم دوباره آن آرامش را پیدا کنیم. در آن جادوی رها کردن، درست مثل این است که الماس به شکل عالی تراشیده شود. آنچه برای آن الماس و برای ما در نظر گرفته شده است، بدون شک باقی خواهد ماند.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بخوانید
آیا می توانیم نهال بادام را در باغ خانگی خود بکاریم؟
دیدگاهتان را بنویسید