اکستوباسیون توضیح داده شد

اکستوباسیون زمانی است که پزشک لوله ای را بیرون می آورد که به شما کمک می کند نفس بکشید.

گاهی اوقات، به دلیل بیماری، جراحت یا جراحی، برای تنفس نیاز به کمک دارید. پزشک یا متخصص بیهوشی شما (پزشکی که شما را برای جراحی به خواب می‌برد) یک لوله (لوله داخل تراشه یا ETT) را در گلو و داخل نای شما قرار می‌دهد. این به ورود و خروج هوا به ریه های شما کمک می کند. این فرآیند لوله گذاری نامیده می شود. لوله کشی در حال بیرون آوردن آن لوله است.

داروهایی که شما را در حین جراحی بخوابانند (بیهوشی عمومی) نیز ممکن است تنفس شما را متوقف کنند. به همین دلیل است که گاهی اوقات در وهله اول به ETT نیاز دارید. اما لوله ناخوشایند است و اگر بتوانید به تنهایی نفس بکشید به آن نیاز ندارید. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما شروع به بیدار شدن می کنید. اگر هشیار هستید، می توانید به شدت سرفه کنید و مخاط زیادی در ریه هایتان وجود ندارد، پزشک برای خروج لوله برنامه ریزی می کند.

بیشتر بخوانید
11 غذای برتر برای افزایش متابولیسم

در صورت نیاز، آنها به شما دارویی می‌دهند تا اثرات داروهایی را که برای فلج کردن عضلات شما استفاده کرده‌اند، معکوس کند. آنها ممکن است از آنها برای سهولت در قرار دادن لوله استفاده کرده باشند.

آنها آزمایش می کنند تا مطمئن شوند که می توانید با هر نفس هوای کافی وارد کنید. آنها همچنین مطمئن خواهند شد که رفلکس های شما به اندازه کافی قوی هستند تا از راه هوایی شما در برابر غذا یا سایر مواد زائد محافظت کنند. این امر مخصوصاً اگر جراحی اورژانسی داشته باشید، صادق است، زیرا ممکن است غذا در معده شما باشد.

بیشتر بخوانید
کوکائین

اگر به دلیل بیماری یا آسیب دیدگی ETT دارید، ممکن است تا چند هفته ادامه داشته باشد. ممکن است هنگام استفاده از آن بیدار باشید. در این موارد، کارکنان بیمارستان اغلب آزمایش‌ها و آزمایش‌های مرتبط‌تری را قبل از اینکه تصمیم بگیرند که می‌توانند با خیال راحت آن را برای همیشه حذف کنند، انجام می‌دهند. این به این دلیل است که اگر نتوانید به تنهایی نفس بکشید، می تواند نتایج جدی داشته باشد، از جمله آسیب مغزی و مرگ.

بیشتر بخوانید
آنافیلاکسی : علائم، علل، درمان
هنگامی که پزشک از بی خطر بودن برداشتن ETT مطمئن شد، خارج کردن آن بسیار ساده است.

پزشک هر نواری را که آن را در جای خود نگه می دارد برمی دارد و مطمئن می شود راه هوایی شما خالی است. یک ابزار مکنده کوچک، هر گونه زباله را در منطقه پاک می کند. آنها به سرعت “کاف” کوچک تعبیه شده در ETT را که به نگه داشتن آن در جای خود کمک می کرد، خالی می کنند. سپس پزشک معمولاً به شما می گوید که نفس عمیق بکشید و سپس بازدم یا سرفه کنید و آنها به آرامی لوله را بیرون می کشند. این به شما کمک می‌کند تا به جای استنشاق آن به ریه‌ها، هر گونه زباله را با خیال راحت وارد دهان خود کنید.

بیشتر بخوانید
خطرات سلامتی ناشی از غذا خوردن بی فکر و راه های اجتناب از آن

Source link

۴/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه