ایبرانس چیست؟ Ibrance یک داروی تجویزی با نام تجاری است. این برای درمان یک نوع سرطان پیشرفته سینه در بزرگسالان استفاده می شود. به طور خاص، Ibrance سرطان سینه را درمان می کند که:
 • پیشرفته (شدید) یا متاستاتیک (به سایر نقاط بدن سرایت کرده است)
 • گیرنده هورمونی مثبت (رشد سرطان توسط هورمون های استروژن، پروژسترون یا هر دو تحریک می شود)
 • HER2 منفی (سلول های سرطانی سطوح غیر طبیعی پروتئینی به نام HER2 ندارند)
برای این استفاده، Ibrance در ترکیب با برخی از درمان های هورمونی تجویز می شود. (درمان‌های هورمونی استروژن، هورمونی که بدن شما تولید می‌کند، از رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی جلوگیری می‌کند.) در موارد خاص، Ibrance می تواند توسط مردان یا زنان استفاده شود.* برای اطلاعات بیشتر در مورد زمان تجویز Ibrance، به بخش “Ibrance برای سرطان پستان” در زیر مراجعه کنید. * استفاده از عبارات “مونث” و “مرد” در این ماده به جنسیت شخص در هنگام تولد اشاره دارد.

جزئیات دارو

ایبرانس حاوی داروی فعال پالبوسیکلیب است. این دارو هم به صورت کپسول و هم به صورت قرص است که از راه دهان مصرف می شود. و در سه قوت موجود است: ۷۵ میلی گرم (میلی گرم)، ۱۰۰ میلی گرم و ۱۲۵ میلی گرم. ایبرانس یک درمان هدفمند برای این نوع سرطان سینه است. این فرآیندهای کلیدی در سلول های سرطان سینه را هدف قرار داده و به کند کردن آن کمک می کند. این فرآیندها باعث رشد و تکثیر غیرقابل کنترل سلول ها می شود.

اثربخشی

برای اطلاعات در مورد اثربخشی Ibrance، بخش “Ibrance برای سرطان پستان” را در زیر ببینید.
ایبرانس ژنریک
ایبرانس حاوی داروی فعال پالبوسیکلیب است. این فقط به عنوان یک داروی با نام تجاری در دسترس است. در حال حاضر به شکل عمومی در دسترس نیست. (یک داروی ژنریک یک کپی دقیق از داروی فعال در یک داروی با نام تجاری است.)
عوارض جانبی ایبرانس
ایبرانس می تواند عوارض جانبی خفیف یا جدی ایجاد کند. لیست های زیر حاوی برخی از عوارض جانبی کلیدی است که ممکن است در حین مصرف ایبرانس رخ دهد. این لیست ها همه عوارض جانبی احتمالی را شامل نمی شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد عوارض جانبی احتمالی Ibrance یا کمک به مدیریت برخی عوارض جانبی، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما نکاتی را در مورد نحوه مقابله با هر گونه عوارض جانبی که ممکن است آزاردهنده باشد به شما ارائه دهند. توجه: سازمان غذا و دارو (FDA) عوارض جانبی داروهایی را که تایید کرده است، ردیابی می کند. اگر مایلید FDA را در مورد عارضه ای که با Ibrance داشته اید مطلع کنید، می توانید این کار را از طریق MedWatch انجام دهید .

عوارض جانبی رایج تر

عوارض جانبی رایج Ibrance می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • کم خونی (سطح پایین گلبول های قرمز خون)
 • ترومبوسیتوپنی (سطح پایین پلاکت ها)
 • عفونت ها
 • خستگی (سطح انرژی پایین)
 • تهوع و استفراغ
 • اسهال
 • نازک شدن مو یا ریزش مو
 • زخم یا درد دهان
 • سردرد
 • کاهش اشتها
 • کهیر
 • تغییرات در نتایج آزمایشات عملکرد کبد (ممکن است نشانه آسیب کبدی باشد)
 • آستنیا * (احساس ضعف عمومی)
 • تب *
بیشتر این عوارض جانبی ممکن است در عرض چند روز یا چند هفته از بین بروند. اگر آنها شدیدتر هستند یا از بین نمی روند، با پزشک یا داروساز خود صحبت کنید. * این عارضه جانبی در افرادی که قرص Ibrance مصرف می کردند در طول کارآزمایی های بالینی شایع گزارش شد . در افرادی که از کپسول Ibrance در طول کارآزمایی‌های بالینی استفاده می‌کردند، به‌طور معمول گزارش نشد .

عوارض جانبی جدی

عوارض جانبی جدی می تواند با Ibrance رخ دهد. اگر عوارض جانبی جدی داشتید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر علائم شما تهدید کننده زندگی است یا اگر فکر می کنید در حال اورژانس پزشکی هستید با ۹۱۱ تماس بگیرید. عوارض جانبی جدی و علائم آنها می تواند شامل موارد زیر باشد.
 • التهاب یا جای زخم در ریه‌ها.* علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • مشکل در تنفس
  • سرفه
 • آمبولی ریه (لخته خونی که جریان خون را در ریه های شما مسدود می کند) علائم ممکن است شامل موارد زیر باشد:
  • مشکل در تنفس
  • درد قفسه سینه
 • نوتروپنی (سطوح پایین برخی از گلبول های سفید خون).‡
 • واکنش آلرژیک.‡
* این عارضه جانبی در آزمایشات بالینی قرص ایبرانس گزارش شده است. در کارآزمایی های بالینی کپسول Ibrance گزارش نشده است. † این عارضه جانبی در آزمایشات بالینی کپسول Ibrance گزارش شده است. در کارآزمایی های بالینی قرص Ibrance گزارش نشده است. ‡ برای اطلاعات بیشتر در مورد این عارضه جانبی، بخش «جزئیات عوارض جانبی» را در زیر ببینید.

جزئیات عوارض جانبی

ممکن است تعجب کنید که هر چند وقت یکبار عوارض جانبی خاصی با این دارو رخ می دهد یا اینکه آیا عوارض جانبی خاصی به آن مربوط می شود. در اینجا برخی از جزئیات در مورد چندین مورد از عوارض جانبی که این دارو ممکن است ایجاد کند یا ممکن است نداشته باشد، آورده شده است.

نوتروپنی

نوتروپنی یک عارضه جانبی بسیار شایع Ibrance است. با این وضعیت، شما سطوح پایینی از گلبول های سفید خاص دارید. ابتلا به نوتروپنی می تواند خطر ابتلا به عفونت های جدی یا تهدید کننده زندگی را افزایش دهد. در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر فوراً با پزشک خود تماس بگیرید:
 • تب
 • لرز
 • هر گونه علائم عفونت، مانند گلودرد یا سرفه
در مطالعات بالینی، نوتروپنی در موارد زیر رخ داد: برای کمک به محافظت از خود در برابر عفونت، دست های خود را اغلب بشویید. در صورت امکان، سعی کنید از افرادی که عفونت دارند دوری کنید. * این محدوده درصد بسته به شرایط تحت درمان و سایر داروهای مورد استفاده با ایبرانس یا دارونما متفاوت بود. † دارونما درمانی بدون داروی فعال است.

ریزش مو

ایبرانس ممکن است باعث ریزش مو شود. با این حال، در بیشتر موارد، اثر به جای ریزش مو، نازک شدن مو بود. ایبرانس اغلب همراه با درمان های هورمونی لتروزول یا فولوسترانت استفاده می شود که هر دو ممکن است باعث ریزش مو شوند. در مطالعات بالینی، ریزش مو در موارد زیر رخ داد: اکثر این افراد ریزش یا نازک شدن مو را گزارش کردند که از دور مشخص نبود. اگر نگران ریزش مو هستید، با پزشک خود صحبت کنید. * این محدوده درصد بسته به شرایط تحت درمان و سایر داروهای مورد استفاده با ایبرانس یا دارونما متفاوت بود. † دارونما درمانی بدون داروی فعال است.

کهیر

بثورات انواع مختلف، از جمله بثورات خارش دار، بثورات ناهموار و درماتیت، می توانند با Ibrance ایجاد شوند. ایبرانس اغلب با درمان های هورمونی لتروزول یا فولوسترانت استفاده می شود. لتروزول و فولوسترانت هم ممکن است باعث ایجاد بثورات شوند. در مطالعات بالینی، راش در موارد زیر رخ داد: اگر دچار جوش شدید، از داروساز خود بپرسید که آیا می‌تواند کرم‌هایی را توصیه کند که می‌تواند کمک کند. * این محدوده درصد بسته به شرایط تحت درمان و سایر داروهای مورد استفاده با ایبرانس یا دارونما متفاوت بود. † دارونما درمانی بدون داروی فعال است.

خستگی

هنگام مصرف ایبرانس، خستگی (سطح انرژی پایین) بسیار رایج است. چرت زدن کوتاه ممکن است کمک کند، و به همین ترتیب می تواند زمانی را برای استراحت پس از فعالیت بدنی اختصاص دهید. ایبرانس اغلب با درمان های هورمونی لتروزول یا فولوسترانت استفاده می شود. لتروزول و فولوسترانت نیز ممکن است باعث خستگی شوند. در مطالعات بالینی، خستگی در موارد زیر رخ داد: انجمن سرطان آمریکا اشاره می کند که فعال ماندن در مدیریت خستگی مهم است. با پزشک خود در مورد میزان فعالیت مناسب صحبت کنید. آنها می توانند در مورد بهترین راه ها برای مدیریت خستگی توصیه کنند. * این محدوده درصد بسته به شرایط تحت درمان و سایر داروهای مورد استفاده با ایبرانس یا دارونما متفاوت بود. † دارونما درمانی بدون داروی فعال است.

حالت تهوع

تهوع و استفراغ در مطالعات بالینی با Ibrance رایج بود . ایبرانس اغلب با درمان های هورمونی لتروزول یا فولوسترانت استفاده می شود. لتروزول و فولوسترانت نیز ممکن است باعث ناراحتی معده شوند. در مطالعات بالینی، حالت تهوع در موارد زیر رخ داد: در مطالعات بالینی، استفراغ در موارد زیر رخ داد: اگر در طول روز به جای سه وعده غذایی اصلی، مقدار کمی غذا بخورید، اغلب می توانید تهوع را تسکین دهید. این همچنین به کاهش اشتها کمک می کند و همچنین می تواند به حفظ سطح انرژی شما کمک کند. راه های دیگری برای مدیریت حالت تهوع وجود دارد. اگر مشکلات تهوع زیادی دارید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها ممکن است بتوانند داروهای ضد تهوع تجویز کنند. * این محدوده درصد بسته به شرایط تحت درمان و سایر داروهای مورد استفاده با ایبرانس یا دارونما متفاوت بود. † دارونما درمانی بدون داروی فعال است.

اسهال

اسهال با ایبرانس رایج است. ایبرانس اغلب با درمان های هورمونی لتروزول یا فولوسترانت استفاده می شود. لتروزول و فولوسترانت نیز می توانند باعث اسهال شوند. در مطالعات بالینی، اسهال در موارد زیر رخ داد: اگر دچار اسهال می شوید، مایعات زیادی بنوشید تا دچار کم آبی نشوید (زمانی که بدن شما مایعات زیادی از دست داده است). اگر اسهال بعد از چند روز از بین نرفت، با پزشک خود صحبت کنید. * این محدوده درصد بسته به شرایط تحت درمان و سایر داروهای مورد استفاده با ایبرانس یا دارونما متفاوت بود. † دارونما درمانی بدون داروی فعال است.

سردرد

ممکن است در حین درمان سرطان سینه دچار سردرد شوید. سردرد یک عارضه جانبی است که ممکن است با مصرف هورمون درمانی برای سرطان سینه مرتبط باشد. درمان های هورمونی شامل مهارکننده های فولوسترانت و آروماتاز ​​مانند لتروزول است. Ibrance را همراه با یکی از این درمان ها مصرف خواهید کرد. در یک مطالعه بالینی، سردرد در بیش از ۲۰ درصد از افرادی که کپسول Ibrance را همراه با فولوسترانت مصرف می کردند، گزارش شد . سردرد به عنوان یک عارضه جانبی در کارآزمایی های بالینی افرادی که از قرص Ibrance استفاده می کردند گزارش نشده است . اگر هنگام مصرف ایبرانس دچار سردرد شدید، از داروساز خود بپرسید که چه مسکن هایی می توانید مصرف کنید.

واکنش آلرژیک

در مطالعات بالینی افرادی که از قرص یا کپسول Ibrance استفاده می کردند، واکنش های آلرژیک گزارش نشد . با این حال، اگر فکر می کنید که واکنش آلرژیک شدید به ایبرانس دارید، باید فوراً با پزشک خود تماس بگیرید. اگر علائم شما تهدید کننده زندگی است یا اگر فکر می کنید در حال اورژانس پزشکی هستید با ۹۱۱ تماس بگیرید. علائم یک واکنش آلرژیک شدید می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • تورم زیر پوست، به طور معمول در پلک ها، لب ها، دست ها یا پاها
 • تورم زبان، دهان یا گلو
 • مشکل در تنفس
کمردرد (عارضه جانبی نیست) کمردرد در مطالعات بالینی Ibrance گزارش نشده است. با این حال، برخی از افرادی که فولوسترانت مصرف می کنند، کمردرد دارند. Fulvestrant یک هورمون درمانی است که ممکن است همراه با Ibrance تجویز شود. اگر در حین درمان سرطان سینه دچار کمردرد شدید، با پزشک خود صحبت کنید. افزایش وزن (عوارض جانبی نیست) افزایش وزن در مطالعات بالینی Ibrance گزارش نشده است. با این حال، برخی افراد با مصرف لتروزول وزن اضافه می کنند. لتروزول یک هورمون درمانی است که برای برخی افراد تجویز می شود که همراه با ایبرانس مصرف کنند. اگر نگران افزایش وزن هستید با پزشک خود صحبت کنید.
هزینه ایبرانس
مانند تمام داروها، هزینه Ibrance می تواند متفاوت باشد. قیمت واقعی که می پردازید به طرح بیمه، موقعیت مکانی و داروخانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.

کمک مالی و بیمه ای

اگر برای پرداخت هزینه Ibrance به حمایت مالی نیاز دارید، یا اگر برای درک پوشش بیمه خود به کمک نیاز دارید، کمک در دسترس است. شرکت Pfizer، سازنده Ibrance، برنامه ای به نام Pfizer Oncology Together ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر و اطلاع از واجد شرایط بودن پشتیبانی، با شماره ۸۴۴-۹-IBRANCE (844-942-7262) تماس بگیرید یا از وب سایت برنامه بازدید کنید .
دوز Ibrance
دوز Ibrance که پزشک شما تجویز می کند به عوامل مختلفی بستگی دارد. این شامل:
 • داروهای دیگری که مصرف می کنید
 • عملکرد کبد شما
 • اگر عوارض جانبی خاصی داشتید
اطلاعات زیر دوزهایی را که معمولاً استفاده می شود یا توصیه می شود توصیف می کند. با این حال، مطمئن شوید که دوز تجویز شده توسط پزشک را برای شما مصرف کنید. پزشک شما بهترین دوز را متناسب با نیاز شما تعیین خواهد کرد.

اشکال و قوت های دارویی

ایبرانس به صورت کپسول و قرص عرضه می شود. این در سه قوت موجود است: ۷۵ میلی گرم (میلی گرم)، ۱۰۰ میلی گرم و ۱۲۵ میلی گرم.

دوز برای سرطان پستان پیشرفته یا متاستاتیک

دوز معمولی Ibrance 125 میلی گرم است که یک بار در روز به مدت ۲۱ روز مصرف می شود. پس از آن ۷ روز بدون درمان دارویی انجام می شود. این چرخه ۲۸ روزه تا زمانی که پزشک توصیه کرده است تکرار می شود. اگر مشکلی در عملکرد کبد خود دارید یا اگر داروهای خاصی مصرف می کنید، پزشک ممکن است دوز کمتری را تجویز کند. همچنین در صورت بروز عوارض جانبی خاص، از جمله تعداد کم سلول های خون، پزشک ممکن است دوز مصرفی شما را کاهش دهد یا از درمان استراحت بخواهید. همیشه ایبرانس را دقیقاً طبق دستور پزشک مصرف کنید.

اگر یک دوز را فراموش کنم چه؟

اگر مصرف یک نوبت را فراموش کردید، آن دوز را رها کنید و نوبت بعدی را در زمان معمول خود مصرف کنید. برای جبران دوز فراموش شده، دوز اضافی مصرف نکنید. برای اطمینان از اینکه یک نوبت را فراموش نمی کنید، یک یادآوری را در تلفن خود تنظیم کنید. تایمر دارو نیز ممکن است مفید باشد.

آیا نیاز به استفاده طولانی مدت از این دارو دارم؟

Ibrance به عنوان یک درمان طولانی مدت استفاده می شود. اگر شما و پزشکتان تشخیص دهید که ایبرانس برای شما ایمن و مؤثر است، احتمالاً آن را درازمدت مصرف خواهید کرد.
جایگزین های ایبرانس
داروهای دیگری نیز در دسترس هستند که می توانند وضعیت شما را درمان کنند. برخی ممکن است برای شما مناسب تر از دیگران باشند. اگر علاقه مند به یافتن جایگزینی برای Ibrance هستید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند در مورد داروهای دیگری که ممکن است برای شما خوب عمل کنند به شما بگویند. نمونه هایی از داروهای دیگری که ممکن است برای درمان گیرنده هورمونی مثبت (HR+)، HER2 منفی و سرطان متاستاتیک سینه* استفاده شوند عبارتند از:
 • درمان های هورمونی مانند:
  • تاموکسیفن
  • لتروزول (Femara)
  • آناسترازول (آریمیدکس)
  • exemestane
  • fulvestrant (Faslodex)
  • تورمیفن (فارستون)
 • درمان های هدفمند مانند:
  • ریبوسیکلیب (کیسکالی)
  • abemaciclib (Verzenio)
  • اورولیموس (Afinitor)
* برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این نوع سرطان پستان، بخش «Ibrance for سرطان سینه» را در زیر ببینید.
ایبرانس در مقابل نسخه
ممکن است تعجب کنید که Ibrance چگونه با سایر داروهایی که برای مصارف مشابه تجویز می شوند مقایسه می کند. در اینجا نگاه می کنیم که ایبرانس و ورزنیو چقدر شبیه و متفاوت هستند.

عناصر

ایبرانس حاوی palbociclib و Verzenio حاوی abemaciclib است. این داروها از یک گروه دارویی هستند، بنابراین در بدن به یک شکل عمل می کنند.

استفاده می کند

Ibrance و Verzenio هر دو مورد تایید FDA برای درمان سرطان پستان پیشرفته یا متاستاتیک هستند که گیرنده هورمونی مثبت (HR+) و HER2 منفی است . Verzenio برای موارد زیر استفاده می شود:
 • زنان یائسه* که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، Verzenio همراه با هورمون درمانی به نام مهارکننده آروماتاز ​​استفاده می شود)
 • زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، Verzenio همراه با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
 • مردان و زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی و شیمی درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد از Verzenio به تنهایی استفاده می شود)
قرص Ibrance برای موارد زیر استفاده می شود:
 • مردان و زنان یائسه که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام مهارکننده آروماتاز ​​استفاده می شود)
 • مردان و زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، Ibrance با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
کپسول Ibrance برای موارد زیر استفاده می شود:
 • زنان یائسه که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام لتروزول استفاده می شود)†
 • زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، ایبرانس با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
* استفاده از عبارات “مونث” و “مرد” در این ماده به جنسیت شخص در هنگام تولد اشاره دارد. † برای این استفاده، Ibrance تأییدیه سریع از سازمان غذا و دارو (FDA) دریافت کرد . تایید تسریع شده بر اساس اطلاعات حاصل از آزمایشات بالینی اولیه است. تصمیم FDA برای تایید کامل پس از تکمیل آزمایشات بالینی اضافی اتخاذ خواهد شد.

اشکال و تجویز دارو

ایبرانس به صورت کپسول و قرصی است که از طریق دهان مصرف می شود. معمولاً یک دوز را یک بار در روز به مدت ۲۱ روز مصرف می‌کنید و پس از آن هفت روز از درمان استراحت می‌کنید. این چرخه ۲۸ روزه تا زمانی که پزشک توصیه کرده است تکرار می شود. Verzenio به صورت قرص هایی عرضه می شود که از طریق دهان مصرف می کنید. شما معمولا یک دوز را دو بار در روز، هر روز، تا زمانی که پزشکتان توصیه کرده است، مصرف می کنید.

عوارض و خطرات

Ibrance و Verzenio هر دو حاوی داروهایی از یک کلاس هستند. بنابراین، این داروها می توانند عوارض جانبی بسیار مشابهی ایجاد کنند. در زیر نمونه هایی از این عوارض جانبی آورده شده است.

عوارض جانبی رایج تر

این لیست ها شامل نمونه هایی از عوارض جانبی رایج تر است که می تواند با Verzenio یا هر دو Ibrance و Verzenio (در صورت مصرف جداگانه به عنوان بخشی از برنامه درمان سرطان پستان) رخ دهد.
 • می تواند با Ibrance رخ دهد:
  • تب*
 • ممکن است با Verzenio رخ دهد:
  • درد شکم
 • می تواند با Ibrance و Verzenio رخ دهد:
  • کم خونی (سطح پایین گلبول های قرمز خون)
  • تغییرات در نتایج آزمایشات عملکرد کبد
  • ترومبوسیتوپنی (سطح پایین پلاکت ها)
  • اسهال
  • سردرد
  • عفونت ها
  • زخم یا درد دهان
  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • کهیر
  • کاهش اشتها
  • نازک شدن مو یا ریزش مو
  • خستگی (سطح انرژی پایین) و آستنی* (احساس ضعف عمومی)
* این عارضه جانبی در افرادی که قرص Ibrance مصرف می کردند در طول کارآزمایی های بالینی شایع گزارش شد . در افرادی که از کپسول Ibrance در طول کارآزمایی‌های بالینی استفاده می‌کردند، به‌طور معمول گزارش نشد .

عوارض جانبی جدی

این لیست ها حاوی نمونه هایی از عوارض جانبی جدی است که می تواند با Verzenio یا هر دو Ibrance و Verzenio (در صورت مصرف جداگانه به عنوان بخشی از برنامه درمان سرطان پستان) رخ دهد.
 • می تواند با Ibrance رخ دهد:
  • بدون عوارض جانبی جدی منحصر به فرد
 • ممکن است با Verzenio رخ دهد:
  • مشکلات جدی در عملکرد کبد شما
  • لخته شدن خون در رگ ها یا ریه های شما
 • می تواند با Ibrance و Verzenio رخ دهد:
  • اسهال شدید
  • نوتروپنی (سطوح پایین برخی از گلبول های سفید خون) که می تواند خطر ابتلا به عفونت های جدی یا تهدید کننده زندگی را افزایش دهد.
  • التهاب و زخم در ریه های شما *
* این عارضه جانبی در آزمایشات بالینی قرص ایبرانس گزارش شده است. در کارآزمایی های بالینی کپسول Ibrance گزارش نشده است. † این عارضه جانبی در آزمایشات بالینی کپسول Ibrance گزارش شده است. در کارآزمایی های بالینی قرص Ibrance گزارش نشده است.

اثربخشی

تنها شرایطی که هم Ibrance و هم Verzenio برای درمان تایید شده اند، سرطان پیشرفته یا متاستاتیک پستان است که گیرنده هورمونی مثبت (HR+) و HER2 منفی است . این داروها مستقیماً در مطالعات بالینی مقایسه نشده‌اند، اما مطالعات نشان داده‌اند که Ibrance و Verzenio برای درمان سرطان سینه HER2 منفی یا HR پیشرفته یا متاستاتیک مؤثر هستند . یک بررسی از مطالعات روی این داروها نشان داد که Ibrance و Verzenio برای درمان این نوع سرطان پیشرفته پستان به یک اندازه موثر بودند. محققان همچنین دریافتند که ایبرانس کمتر از Verzenio اسهال ایجاد می کند.

هزینه ها

Ibrance و Verzenio هر دو داروهای مارک دار هستند. در حال حاضر هیچ گونه ژنریک از هر دو دارو وجود ندارد. داروهای با نام تجاری معمولاً بیشتر از داروهای ژنریک هزینه دارند. Ibrance و Verzenio معمولاً تقریباً یکسان هستند. قیمت واقعی که برای هر یک از داروها می پردازید به طرح بیمه، مکان شما و داروخانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.
ایبرانس مقابل کیسقلی
ایبرانس و کیسقلی برای مصارف مشابه تجویز می شوند. در زیر جزئیات مشابه و متفاوت بودن این داروها آورده شده است.

عناصر

ایبرانس حاوی پالبوسیکلیب و کیسقالی حاوی ریبوسیکلیب است. این داروها از یک گروه دارویی هستند، بنابراین در بدن به یک شکل عمل می کنند.

استفاده می کند

Ibrance و Kisqali هر دو مورد تایید FDA برای درمان سرطان پستان پیشرفته یا متاستاتیک هستند که گیرنده هورمونی مثبت (HR+) و HER2 منفی است . کیسقالی برای موارد زیر استفاده می شود:
 • زنانی* که یائسگی را شروع نکرده اند (یا در حال یائسگی هستند) که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، کیسقلی همراه با یک هورمون درمانی به نام مهارکننده آروماتاز ​​استفاده می شود)
 • زنان یائسه ای که هنوز هورمون درمانی برای سرطان سینه خود انجام نداده اند (در این مورد، کیسقالی یا با مهارکننده آروماتاز ​​یا با درمان هورمونی دیگری به نام فولوسترانت استفاده می شود)
 • زنان یائسه که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد کیسقلی همراه با فولوسترانت استفاده می شود)
قرص Ibrance برای موارد زیر استفاده می شود:
 • مردان و زنان یائسه که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام مهارکننده آروماتاز ​​استفاده می شود)
 • مردان و زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، Ibrance با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
کپسول Ibrance برای موارد زیر استفاده می شود:
 • زنان یائسه که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام لتروزول استفاده می شود)†
 • زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، ایبرانس با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
* استفاده از عبارات “مونث” و “مرد” در این ماده به جنسیت شخص در هنگام تولد اشاره دارد. † برای این استفاده، Ibrance تأییدیه سریع از سازمان غذا و دارو (FDA) دریافت کرد . تایید تسریع شده بر اساس اطلاعات حاصل از آزمایشات بالینی اولیه است. تصمیم FDA برای تایید کامل پس از تکمیل آزمایشات بالینی اضافی اتخاذ خواهد شد.

اشکال و تجویز دارو

ایبرانس به صورت کپسول و قرصی است که از طریق دهان مصرف می شود. کیسقلی به صورت قرص هایی می آید که از طریق دهان مصرف می کنید. با هر دو دارو، معمولاً یک دوز را یک بار در روز به مدت ۲۱ روز مصرف می کنید. پس از این درمان هفت روز تعطیل است. این چرخه ۲۸ روزه تا زمانی که پزشک توصیه کرده است تکرار می شود.

عوارض و خطرات

ایبرانس و کیسقلی هر دو حاوی داروهایی از یک طبقه هستند. بنابراین، هر دو دارو می توانند عوارض جانبی بسیار مشابهی ایجاد کنند. در زیر نمونه هایی از این عوارض جانبی آورده شده است.

عوارض جانبی رایج تر

این لیست ها شامل نمونه هایی از عوارض جانبی رایج تر است که می تواند با کیسقالی یا هر دو ایبرانس و کیسقالی (در صورت مصرف جداگانه به عنوان بخشی از برنامه درمان سرطان سینه) رخ دهد.
 • ممکن است با کیسقلی رخ دهد:
  • سرفه
  • تب*
  • آستنیا * (احساس ضعف عمومی)
 • می تواند هم با ایبرانس و هم با کیسقلی رخ دهد:
  • کم خونی (سطح پایین گلبول های قرمز خون)
  • کاهش اشتها
  • زخم یا درد دهان
  • تغییرات در نتایج آزمایشات عملکرد کبد
  • یبوست
  • سردرد
  • عفونت ها
  • حالت تهوع
  • استفراغ
  • اسهال
  • کهیر
  • نازک شدن مو یا ریزش مو
* این عارضه جانبی در افرادی که قرص Ibrance مصرف می کردند در طول کارآزمایی های بالینی شایع گزارش شد . در افرادی که از کپسول Ibrance در طول کارآزمایی‌های بالینی استفاده می‌کردند، به‌طور معمول گزارش نشد .

عوارض جانبی جدی

این لیست ها حاوی نمونه هایی از عوارض جانبی جدی است که می تواند با کیسقالی یا هر دو ایبرانس و کیسقالی (در صورت مصرف جداگانه به عنوان بخشی از برنامه درمان سرطان سینه) رخ دهد.
 • می تواند با Ibrance رخ دهد:
  • آمبولی ریه*
 • ممکن است با کیسقلی رخ دهد:
  • مشکلات ریتم قلب شما
  • مشکلات جدی در عملکرد کبد شما
  • واکنش های شدید پوستی
 • می تواند هم با ایبرانس و هم با کیسقلی رخ دهد:
  • نوتروپنی (سطوح پایین برخی از گلبول های سفید خون) که می تواند خطر ابتلا به عفونت های جدی یا تهدید کننده زندگی را افزایش دهد.
  • التهاب و جای زخم در ریه ها†
* این عارضه جانبی در آزمایشات بالینی کپسول Ibrance گزارش شده است. در کارآزمایی های بالینی قرص Ibrance گزارش نشده است. † این عارضه جانبی در آزمایشات بالینی قرص Ibrance گزارش شده است. در کارآزمایی های بالینی کپسول Ibrance گزارش نشده است.

اثربخشی

تنها شرایطی که هم ایبرانس و هم کیسقلی برای درمان تایید شده اند، سرطان پیشرفته یا متاستاتیک پستان است که گیرنده هورمونی مثبت (HR+) و HER2 منفی است . این داروها مستقیماً در مطالعات بالینی مقایسه نشده اند، اما مطالعات نشان داده اند که ایبرانس و کیسقالی هر دو برای درمان سرطان سینه HER2-منفی HR پیشرفته یا متاستاتیک موثر هستند. یک بررسی از مطالعات با این داروها نشان داد که ایبرانس و کیسقالی به یک اندازه برای درمان این نوع سرطان پیشرفته سینه موثر بودند. محققان همچنین دریافتند که Ibrance باعث طولانی شدن QTc کمتری نسبت به Kisqali می شود (نوعی ریتم غیر طبیعی قلب).

هزینه ها

ایبرانس و کیسقلی هر دو داروهای مارک دار هستند. در حال حاضر هیچ گونه ژنریک از هر دو دارو وجود ندارد. داروهای با نام تجاری معمولاً بیشتر از داروهای ژنریک هزینه دارند. ایبرانس بسیار گرانتر از کیسقالی است. قیمت واقعی که برای هر یک از داروها می پردازید به طرح بیمه، مکان شما و داروخانه ای که استفاده می کنید بستگی دارد.
ایبرانس و الکل
الکل بر نحوه عملکرد Ibrance تأثیری ندارد و هیچ هشداری در مورد پرهیز از الکل در حین مصرف آن وجود ندارد. با این حال، اگر متوجه شدید که ایبرانس باعث ایجاد حالت تهوع یا خستگی در شما می شود، یا اگر باعث اسهال می شود، نوشیدن الکل می تواند این عوارض جانبی را بدتر کند. زخم های دهان یا درد در دهان نیز از عوارض جانبی ایبرانس هستند. نوشیدن الکل می تواند این زخم ها را تحریک کرده و درد را بدتر کند. نکته دیگری که باید در نظر گرفت این است که الکل خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش می دهد. اما معلوم نیست که آیا نوشیدن الکل پس از تشخیص سرطان شما را بدتر می کند یا خیر. اگر الکل مصرف می کنید و نگران تأثیر آن بر سرطان سینه یا درمان آن هستید، با پزشک خود صحبت کنید. آنها می توانند به شما بگویند که چقدر نوشیدنی در طول درمان برای شما بی خطر است.
تعاملات ایبرانس
Ibrance می تواند با چندین داروی دیگر تداخل داشته باشد. همچنین می تواند با برخی مکمل ها و غذاها تداخل داشته باشد. فعل و انفعالات مختلف می تواند اثرات متفاوتی ایجاد کند. به عنوان مثال، برخی از تداخلات می تواند در نحوه عملکرد دارو اختلال ایجاد کند. سایر تداخلات می توانند عوارض جانبی را افزایش دهند یا آنها را شدیدتر کنند.

ایبرانس و سایر داروها

در زیر لیستی از داروهایی که می توانند با Ibrance تداخل داشته باشند آورده شده است. این فهرست شامل تمام داروهایی که ممکن است با ایبرانس تداخل داشته باشند، نیست. قبل از مصرف ایبرانس، با پزشک و داروساز خود صحبت کنید. در مورد تمام داروهای تجویزی، بدون نسخه و سایر داروهایی که مصرف می کنید به آنها بگویید. همچنین در مورد ویتامین ها، گیاهان و مکمل هایی که استفاده می کنید به آنها بگویید. به اشتراک گذاری این اطلاعات می تواند به شما کمک کند از تعاملات احتمالی جلوگیری کنید. اگر سؤالی در مورد تداخلات دارویی دارید که ممکن است روی شما تأثیر بگذارد، از پزشک یا داروساز خود بپرسید.

ایبرانس و داروهای ضد قارچی خاص

ضد قارچ ها داروهایی هستند که عفونت های قارچی را درمان می کنند. مصرف برخی از داروهای ضد قارچ با ایبرانس می تواند سطح ایبرانس را در بدن شما افزایش دهد. این می تواند خطر عوارض جانبی Ibrance را افزایش دهد. نمونه هایی از ضد قارچ ها که سطح Ibrance را افزایش می دهند عبارتند از:
 • ایتراکونازول (اسپورانوکس، اونمل، تولسورا)
 • کتوکونازول
 • پوزاکونازول (نوکسافیل)
 • وریکونازول (Vfend)
در صورت امکان، باید از مصرف این ضد قارچ ها در حین مصرف ایبرانس خودداری کنید. با این حال، اگر نیاز به مصرف یکی از این داروها داشته باشید، پزشک احتمالاً دوز Ibrance را برای مدتی کاهش می دهد.

ایبرانس و آنتی بیوتیک های خاص

آنتی بیوتیک ها داروهایی هستند که عفونت های باکتریایی را درمان می کنند. مصرف برخی از آنتی بیوتیک ها با ایبرانس می تواند سطح ایبرانس را در بدن شما افزایش دهد. این می تواند خطر ابتلا به عوارض جانبی Ibrance را افزایش دهد. نمونه هایی از آنتی بیوتیک هایی که می توانند سطح Ibrance را افزایش دهند عبارتند از:
 • کلاریترومایسین
 • تلیترومایسین (زیر بغل)
در صورت امکان، باید از مصرف این آنتی بیوتیک ها در حین مصرف Ibrance خودداری کنید. با این حال، اگر مجبور به مصرف یکی از این آنتی بیوتیک ها هستید، پزشک به طور موقت دوز Ibrance را کاهش می دهد.

Ibrance و داروهای HIV

اگر ایبرانس را همراه با برخی از داروهای HIV مصرف کنید ، بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی ایبرانس هستید. این به این دلیل است که برخی از داروهای HIV می توانند سطح Ibrance را در بدن شما افزایش دهند. نمونه هایی از داروهای HIV که سطح Ibrance را افزایش می دهند عبارتند از:
 • آتازاناویر (ریاتاز)
 • cobicistat (Tybost)
 • داروناویر (Prezista)
 • فوزامپرناویر (Lexiva)
 • ایندیناویر (Crixivan)
 • لوپیناویر/ریتوناویر (Kaletra)
 • نلفیناویر (ویراسپت)
 • ریتونویر (Norvir)
 • ساکویناویر (Invirase)
در صورت امکان، در صورت مصرف یکی از این داروهای HIV، باید از مصرف Ibrance خودداری کنید. با این حال، اگر مجبور به مصرف آنها باشید، پزشک شما دوز پایین ایبرانس را برای شما تجویز می کند.

ایبرانس و داروهای خاص برای سل

مصرف ایبرانس با درمان های خاصی برای سل می تواند سطح ایبرانس را در بدن شما کاهش دهد. این می تواند اثربخشی Ibrance را کاهش دهد. شما باید از مصرف Ibrance با هر یک از این داروها خودداری کنید. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:
 • ریفابوتین (مایکوبوتین)
 • ریفامپین (ریفادین)
 • ریفاپنتین (کشیش)

ایبرانس و داروهای خاص برای تشنج

مصرف ایبرانس با داروهای خاص تشنج می تواند سطح ایبرانس را در بدن شما کاهش دهد. این می تواند اثربخشی Ibrance را کاهش دهد. شما باید از مصرف Ibrance با هر یک از این داروها خودداری کنید. نمونه هایی از این داروها عبارتند از:
 • کاربامازپین (Carbatrol، Equetro، Tegretol)
 • فسفنی توئین (سربیکس)
 • اکسکاربازپین (Trileptal)
 • فنوباربیتال
 • فنی توئین (Dilantin، Phenytek)
 • پریمیدون (میزولین)

ایبرانس و داروهای خاص قلب

مصرف ایبرانس با داروهای خاص قلبی ممکن است سطح داروی قلب را در بدن شما افزایش دهد. این می تواند خطر عوارض جانبی ناشی از داروهای قلبی را افزایش دهد. برای جلوگیری از این تداخل، پزشک ممکن است نیاز به کاهش دوز داروی قلب داشته باشد. نمونه هایی از داروهای قلبی که می توانند تحت تأثیر Ibrance قرار گیرند عبارتند از:
 • پیموزاید (Orap)
 • کینیدین (Cin-Quin، Cardioquin، Quinact، Duraquin)

Ibrance و برخی از داروهای سرکوب کننده ایمنی

داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی فعالیت سیستم ایمنی شما را کاهش می دهند. مصرف برخی از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی همراه با Ibrance ممکن است سطح آن داروها را در بدن شما افزایش دهد. این می تواند خطر عوارض جانبی ناشی از سرکوب کننده سیستم ایمنی را افزایش دهد. برای جلوگیری از این تداخل، پزشک ممکن است نیاز به کاهش دوز سرکوب کننده سیستم ایمنی داشته باشد. نمونه‌هایی از سرکوب‌کننده‌های ایمنی که می‌توانند تحت تأثیر Ibrance قرار گیرند عبارتند از:
 • سیکلوسپورین (Neoral، Gengraf، Sandimmune، Restasis)
 • اورولیموس (Afinitor، Zortress)
 • سیرولیموس (راپامونه)
 • تاکرولیموس (Prograf، Astagraf XL)

ایبرانس و داروهای خاص برای میگرن

مصرف ایبرانس با داروهای خاص میگرن ممکن است سطح داروی میگرن را در بدن شما افزایش دهد. این می تواند خطر عوارض جانبی داروی میگرن را افزایش دهد. برای جلوگیری از این تداخل، پزشک ممکن است نیاز به کاهش دوز داروی میگرن داشته باشد. نمونه هایی از داروهای میگرن که می توانند تحت تأثیر Ibrance قرار گیرند عبارتند از:
 • دی هیدروارگوتامین (DHE-45، Migranal)
 • ارگوتامین (ارگومار)
 • ارگوتامین و کافئین (Cafergot، Migergot، Wigraine)

ایبرانس و برخی مسکن های قوی

مصرف ایبرانس با فنتانیل (دوراژیک، سابسیس، لازندا، آبسترال، سایرین) یا آلفنتانیل (آلفنتا که به عنوان بیهوشی در حین جراحی استفاده می شود) ممکن است سطح این مسکن های قوی درد را در بدن شما افزایش دهد. این می تواند خطر عوارض جانبی مسکن ها را افزایش دهد. برای جلوگیری از این تداخل، پزشک دوز فنتانیل یا آلفنتانیل را کاهش می دهد.

ایبرانس و گیاهان دارویی و مکمل ها

همیشه قبل از استفاده از هر گونه گیاه یا مکمل با Ibrance با پزشک یا داروساز خود مشورت کنید.

ایبرانس و زردچوبه

با اطمینان مشخص نیست که زردچوبه با ایبرانس تداخل دارد یا خیر. با این حال، برخی تحقیقات نشان می دهد که زردچوبه ممکن است نحوه تجزیه ایبرانس را در بدن شما تغییر دهد. این ممکن است به سطوح بالاتر ایبرانس در بدن شما منجر شود و خطر عوارض جانبی را افزایش دهد. اگر می خواهید در حین مصرف ایبرانس زردچوبه مصرف کنید، ابتدا با پزشک خود صحبت کنید.

ایبرانس و مخمر سنت جان

هنگامی که ایبرانس را مصرف می کنید، خار مریم سنت جان (که Hypericum perforatum نیز نامیده می شود) مصرف نکنید . این داروی گیاهی می تواند سطح ایبرانس را در بدن شما کاهش داده و اثربخشی آن را کاهش دهد.

ایبرانس و غذاها

کپسول ایبرانس را باید با غذا مصرف کرد، در حالی که قرص ایبرانس را می توان با غذا یا بدون غذا مصرف کرد. اما با هر دو نوع دارو، باید از نوشیدن آب گریپ فروت یا خوردن گریپ فروت خودداری کنید. این به این دلیل است که گریپ فروت با تجمع دارو در بدن می تواند خطر عوارض جانبی Ibrance را افزایش دهد.
ایبرانس برای سرطان سینه
سازمان غذا و دارو (FDA) داروهای تجویزی مانند Ibrance را برای درمان برخی شرایط تایید می کند. Ibrance همچنین ممکن است خارج از برچسب برای شرایط دیگر استفاده شود. استفاده خارج از برچسب زمانی است که دارویی که برای درمان یک بیماری تایید شده است برای درمان یک بیماری دیگر استفاده می شود. Ibrance برای درمان سرطان سینه مورد تایید FDA است که عبارتند از:
 • پیشرفته یا متاستاتیک. در سرطان پیشرفته یا متاستاتیک ، سرطان شدید است یا به سایر قسمت های بدن مانند استخوان ها، کبد، ریه ها یا مغز گسترش یافته است.
 • گیرنده هورمونی مثبت (HR+). این بدان معناست که سلول‌های سرطانی گیرنده‌هایی برای هورمون‌های استروژن، پروژسترون یا هر دو روی خود دارند. گیرنده های هورمونی نواحی خاصی روی سلول ها هستند که هورمون ها به آن ها متصل می شوند. هورمون ها به سلول ها می گویند که چه کاری انجام دهند. هورمون‌های استروژن و پروژسترون به سلول‌های سرطان سینه HR+ می‌گویند که رشد کرده و تقسیم شوند.
 • HER2 منفی است. با سرطان HER2 منفی ، سلول های سرطانی سطوح غیر طبیعی پروتئینی به نام HER2 ندارند. سطوح بالای HER2 باعث رشد و تکثیر سریع سلول های سرطان سینه می شود.
قرص Ibrance برای استفاده در موارد زیر تایید شده است:
 • مردان* و زنان یائسه* که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام مهارکننده آروماتاز ​​استفاده می شود)
 • مردان و زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، Ibrance با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
کپسول Ibrance برای استفاده در موارد زیر تایید شده است:
 • زنان یائسه که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام لتروزول استفاده می شود)†
 • زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، ایبرانس با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
* استفاده از عبارات “مونث” و “مرد” در این ماده به جنسیت شخص در هنگام تولد اشاره دارد. † برای این استفاده، Ibrance تأییدیه سریع از سازمان غذا و دارو (FDA) دریافت کرد . تایید تسریع شده بر اساس اطلاعات حاصل از آزمایشات بالینی اولیه است. تصمیم FDA برای تایید کامل پس از تکمیل آزمایشات بالینی اضافی اتخاذ خواهد شد.

اثربخشی برای سرطان سینه

Ibrance به عنوان یک درمان سرطان سینه در ترکیب با دو هورمون درمانی مختلف مورد مطالعه قرار گرفته است: fulvestrant (یک تنظیم کننده پایین گیرنده استروژن) و لتروزول (یک مهارکننده آروماتاز). در زیر، نتایج این مطالعات را شرح می دهیم.

اثربخشی ایبرانس با لتروزول

یک مطالعه بالینی زنان یائسه را که دارای سرطان پستان HR+، HER2 منفی و پیشرفته بودند، بررسی کرد. این زنان هنوز درمان سیستمیک سرطان پیشرفته را انجام نداده بودند. (درمان سیستمی کل بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد.) به برخی از زنان Ibrance به علاوه لتروزول داده شد، در حالی که به زنان دیگر لتروزول به تنهایی داده شد. زنان در این مطالعه همچنان تحت پیگیری هستند، اما تاکنون نتایج زیر مشاهده شده است:
 • ۵۰ درصد از زنانی که ایبرانس به همراه لتروزول مصرف می کردند، حداقل به مدت ۲۴.۸ ماه سرطانشان بدتر نشد.
 • ۵۰ درصد زنانی که به تنهایی لتروزول مصرف می‌کردند، حداقل به مدت ۱۴.۵ ماه سرطانشان بدتر نشد.
مطالعه بالینی دیگری بر روی زنان یائسه که دارای سرطان پستان HR+، HER2 منفی و پیشرفته بودند، پرداخت. این زنان هنوز درمان سیستمیک سرطان پیشرفته را انجام نداده بودند. (درمان سیستمی کل بدن شما را تحت تاثیر قرار می دهد.) به برخی از زنان Ibrance به علاوه لتروزول داده شد، در حالی که به زنان دیگر لتروزول به تنهایی داده شد. در طی حدود ۴۰ ماه درمان، نتایج زیر مشاهده شد:
 • ۵۰ درصد از زنانی که ایبرانس به همراه لتروزول مصرف می کردند، حداقل به مدت ۲۰ ماه سرطانشان بدتر نشد.
 • ۵۰ درصد از زنانی که به تنهایی لتروزول مصرف می‌کردند، حداقل به مدت ۱۰ ماه سرطانشان بدتر نشد.

اثربخشی Ibrance با fulvestrant

یک مطالعه بالینی روی ۵۲۱ زن که سرطان آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته بود، مورد بررسی قرار گرفت. آنها به دو گروه تقسیم شدند. یک گروه ایبرانس را با فولوسترانت گرفتند. گروه دیگر فولوسترانت را با دارونما مصرف کردند. زنانی که ایبرانس را با فولوسترانت مصرف کردند، در مقایسه با زنانی که فولوسترانت به همراه دارونما مصرف کردند، ۵۴ درصد کمتر در معرض خطر پیشرفت سرطان بودند. در این مطالعه، ایبرانس دو برابر دارونما در به تاخیر انداختن پیشرفت سرطان موثر بود. مطالعه بالینی دیگری روی زنان مبتلا به سرطان پستان HR+، HER2 منفی و پیشرفته انجام شد. سرطان این زنان در گذشته با درمان های هورمونی بدتر شده بود. به برخی از زنان ایبرانس به علاوه فولوسترانت داده شد، در حالی که به زنان دیگر به تنهایی فولوسترانت داده شد. در طی حدود ۱۴ ماه درمان، نتایج زیر مشاهده شد:
 • ۵۰ درصد از زنانی که ایبرانس پلاس فولوسترانت مصرف می کردند حداقل ۹.۵ ماه بدون تشدید سرطان سپری کردند.
 • ۵۰ درصد از زنانی که به تنهایی فولوسترانت مصرف می کردند، حداقل ۴.۶ ماه بدون تشدید سرطان سپری کردند.
کاربردهای دیگر ایبرانس
Ibrance توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) برای درمان برخی از انواع سرطان سینه تایید شده است. ممکن است تعجب کنید که آیا این دارو برای شرایط دیگر استفاده می شود.

استفاده خارج از برچسب برای Ibrance

علاوه بر نوع سرطان پستان ذکر شده در بالا، Ibrance ممکن است خارج از برچسب برای سایر موارد استفاده شود. استفاده از داروی خارج از برچسب زمانی است که دارویی که برای یک بار مصرف تایید شده است برای داروی دیگری که تایید نشده استفاده می شود. ایبرانس برای لیپوسارکوم Ibrance بدون برچسب برای درمان نوع نادری از سرطان به نام لیپوسارکوم استفاده می شود. لیپوسارکوم نوعی سارکوم بافت نرم است. سارکوم سرطانی است که در استخوان‌ها یا بافت‌های نرم مانند تاندون‌ها، ماهیچه‌ها، چربی یا اعصاب ایجاد می‌شود. لیپوسارکوم بر سلول های چربی، اغلب در اندام ها یا شکم تأثیر می گذارد. Ibrance در دستورالعمل های فعلی برای درمان این نوع سرطان گنجانده شده است. ایبرانس برای سرطان ریه Ibrance به عنوان درمانی برای چندین نوع سرطان دیگر، از جمله سرطان ریه و مولتیپل میلوما، در حال بررسی است. مولتیپل میلوما نوعی سرطان است که بر سلول های پلاسما (گلبول های سفید خون ساخته شده در مغز استخوان) تأثیر می گذارد.
استفاده از ایبرانس با سایر داروها
Ibrance همیشه با هورمون درمانی خاصی استفاده می شود. این درمان ها به روش های مختلف عمل می کنند. هورمون درمانی مانع از تکثیر هورمون استروژن در سلول های سرطان سینه می شود. از سوی دیگر، Ibrance، فرآیندهای دیگری را در داخل سلول‌های سرطانی هدف قرار می‌دهد که باعث تکثیر آن‌ها می‌شوند. درمان های ترکیبی رشد و گسترش سرطان را کند می کند. Ibrance با هورمون درمانی که در زیر توضیح داده شده است استفاده می شود.

Ibrance با Faslodex

Faslodex نام تجاری دارویی به نام fulvestrant است. Faslodex با مسدود کردن گیرنده های استروژن و کاهش تعداد گیرنده های استروژن در سلول های سرطانی عمل می کند. گیرنده های استروژن نواحی خاصی هستند که در داخل سلول های خاصی در بدن یافت می شوند. هورمون استروژن به این گیرنده ها متصل می شود. هنگامی که استروژن به گیرنده های استروژن در سلول های سرطان سینه می چسبد، باعث تکثیر این سلول ها می شود. با مسدود کردن گیرنده های استروژن، Faslodex از اتصال استروژن به آنها جلوگیری می کند. Faslodex همچنین تعداد گیرنده های استروژن را در سلول های سرطانی کاهش می دهد. هر دوی این اقدامات باعث کاهش رشد سرطان می شود. اگر سرطان سینه شما پس از انجام یک نوع هورمون درمانی متفاوت عود کرده یا گسترش یافته است، ایبرانس را با فاسلودکس مصرف خواهید کرد. با قرص ایبرانس این ترکیب برای آقایان* و خانم ها* مناسب است. و با کپسول ایبرانس این ترکیب برای خانم ها مناسب است. * استفاده از اصطلاحات “مرد” و “مونث” در این ماده به جنسیت تعیین شده در هنگام تولد اشاره دارد.

ایبرانس با لتروزول

لتروزول (Femara) نوعی هورمون درمانی به نام مهارکننده آروماتاز ​​است. با مسدود کردن فعالیت آنزیم آروماتاز ​​عمل می کند. در زنان،* این آنزیم پس از یائسگی استروژن می سازد. همچنین مسئول تولید اکثر استروژن در مردان است.* (در مردان، مقادیر کمی استروژن نیز توسط بیضه ها تولید می شود.) لتروزول با مسدود کردن آنزیم آروماتاز، تولید استروژن را در زنان یائسه متوقف می کند. باعث کاهش تولید استروژن در مردان می شود. همچنین ممکن است به مردان داروی دیگری به نام آگونیست LHRH داده شود (به زیر مراجعه کنید) تا از تولید استروژن در بیضه ها جلوگیری کند. اگر هنوز هورمون درمانی برای سرطان سینه خود را امتحان نکرده اید، ایبرانس را با لتروزول مصرف خواهید کرد. با کپسول ایبرانس این ترکیب برای خانم ها مناسب است. با قرص ایبرانس، این ترکیب برای زنان یائسه و برای مردان مناسب است. * استفاده از اصطلاحات “مرد” و “مونث” در این ماده به جنسیت تعیین شده در هنگام تولد اشاره دارد.

ایبرانس با سایر مهارکننده های آروماتاز

در حالی که کپسول Ibrance برای استفاده با لتروزول به طور خاص تایید شده است، قرص Ibrance را می توان با سایر مهارکننده های آروماتاز ​​علاوه بر لتروزول استفاده کرد. سایر مهارکننده های آروماتاز ​​عبارتند از:
 • آناسترازول (آریمیدکس)
 • اگزمستان (آروماسین)
اگر هنوز هورمون درمانی برای سرطان سینه خود را امتحان نکرده اید، قرص Ibrance را با یک مهارکننده آروماتاز ​​مصرف خواهید کرد. با قرص ایبرانس، این ترکیب برای زنان یائسه* و برای مردان مناسب است.* * استفاده از اصطلاحات “مرد” و “مونث” در این ماده به جنسیت تعیین شده در هنگام تولد اشاره دارد.

ایبرانس با آگونیست های LHRH

آگونیست های هورمون آزاد کننده هورمون لوتئینیزه کننده (LHRH) هورمون درمانی هایی هستند که گاهی با Ibrance استفاده می شوند. آنها شامل گوسرلین ( Zoladex ) و لوپرولید (Eligard، Lupron، Viadur، Lupron Depot) هستند. (لئوپرولید بدون برچسب برای درمان سرطان سینه استفاده می شود.) در زنان، آگونیست های LHRH از تولید استروژن در تخمدان ها جلوگیری می کنند. در مردان، آگونیست های LHRH از تولید تستوسترون و استروژن در بیضه ها جلوگیری می کنند. اگر شما زنی هستید که ایبرانس را با فولوسترانت (فاسلودکس) مصرف می‌کنید، یک آگونیست LHRH نیز برای شما تجویز می‌شود، مگر اینکه یائسگی را پشت سر گذاشته باشید. اگر شما مردی هستید که ایبرانس را با یک مهارکننده آروماتاز ​​مانند لتروزول (فمارا) مصرف می کنید، ممکن است آگونیست LHRH نیز برای شما تجویز شود. * استفاده از اصطلاحات “مرد” و “مونث” در این ماده به جنسیت تعیین شده در هنگام تولد اشاره دارد.
مصرف بیش از حد ایبرانس
مصرف بیش از دوز توصیه شده ایبرانس می تواند منجر به عوارض جانبی جدی شود.

علائم مصرف بیش از حد

علائم مصرف بیش از حد ممکن است شامل افزایش هر یک از عوارض جانبی احتمالی Ibrance باشد. این افزایش عوارض جانبی می تواند شامل موارد زیر باشد:
 • کم خونی (تعداد کم گلبول های قرمز)
 • ترومبوسیتوپنی (تعداد کم سلول های خونی به نام پلاکت)
 • عفونت ها
 • خستگی (کم انرژی)
 • حالت تهوع
 • استفراغ
 • اسهال
 • نازک شدن مو یا ریزش مو
 • کهیر
 • تغییرات در نتایج آزمایشات عملکرد کبد (ممکن است نشانه آسیب کبدی باشد)

در صورت مصرف بیش از حد مصرف چه باید کرد

اگر فکر می کنید بیش از حد از این دارو مصرف کرده اید، با پزشک خود تماس بگیرید. همچنین می توانید با انجمن مراکز کنترل سم آمریکا به شماره ۸۰۰-۲۲۲-۱۲۲۲ تماس بگیرید یا از ابزار آنلاین آنها استفاده کنید . اما اگر علائم شما شدید است، با ۹۱۱ تماس بگیرید یا فورا به نزدیکترین اورژانس بروید.
نحوه مصرف ایبرانس
شما باید Ibrance را طبق دستور پزشک یا ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود مصرف کنید.

چه زمانی مصرف شود

شما معمولاً یک بار در روز به مدت ۲۱ روز و پس از آن هفت روز بدون مصرف دارو مصرف خواهید کرد. می توانید دوز خود را در هر زمانی از روز مصرف کنید، اما سعی کنید همیشه آن را در همان زمان مصرف کنید. برای اطمینان از اینکه یک نوبت را فراموش نمی کنید، یک یادآوری را در تلفن خود تنظیم کنید. تایمر دارو نیز ممکن است مفید باشد.

مصرف ایبرانس با غذا

کپسول ایبرانس باید همراه با غذا مصرف شود، زیرا این به جذب دارو در بدن کمک می کند. بهتر است ایبرانس را با غذا مصرف کنید. با این حال، اگر تمایلی به خوردن غذا ندارید، خوب است آن را با یک میان وعده مصرف کنید. از طرف دیگر، قرص ایبرانس را می توان با غذا یا بدون غذا مصرف کرد. هنگام مصرف ایبرانس باید از خوردن گریپ فروت یا نوشیدن آب گریپ فروت خودداری کنید. گریپ فروت می تواند باعث ایجاد ایبرانس در بدن شما شود که می تواند خطر عوارض جانبی را افزایش دهد.

آیا ایبرانس را می توان له کرد، شکافت یا جوید؟

خیر، باید کپسول و قرص ایبرانس را به طور کامل قورت دهید. قرص ها را نجوید، له نکنید یا باز نکنید. و قرص های ایبرانس را که ترک خورده، شکسته یا به هیچ وجه آسیب دیده اند مصرف نکنید.
ایبرانس چگونه کار می کند
سرطان سینه زمانی اتفاق می افتد که سلول های سینه شروع به رشد و تقسیم غیرقابل کنترل می کنند. اگر مشخص شود که سرطان سینه شما گیرنده هورمونی مثبت (HR+) است، این بدان معناست که هورمون‌های بدن شما در رشد و تکثیر سلول‌های سرطانی نقش دارند. استروژن هورمونی است که بر فرآیندهای خاصی در داخل سلول های سرطانی تأثیر می گذارد. باعث می شود دو آنزیم (پروتئین هایی که به انجام واکنش های شیمیایی کمک می کنند) بیش از حد فعال شوند. این آنزیم ها کینازهای وابسته به سیکلین ۴ و ۶ (CDK 4 و ۶) نامیده می شوند. CDK 4 و ۶ در تنظیم چگونگی رشد و تکثیر همه سلول ها نقش دارند. هنگامی که آنها در سلول های سرطانی بیش از حد فعال می شوند، سلول های سرطانی را با سرعت بیشتری رشد و تقسیم می کنند.

کاری که ایبرانس انجام می دهد

Ibrance یک درمان هدفمند برای سرطان سینه است. درمان‌های هدفمند برای سرطان روی ویژگی‌های خاصی در داخل سلول‌های سرطانی کار می‌کنند که باعث رشد و تکثیر غیرقابل کنترل آن‌ها می‌شود. Ibrance آنزیم های CDK 4 و ۶ را هدف قرار می دهد که در سرطان پستان HR مثبت بیش فعال هستند. ایبرانس از عملکرد CDK 4 و ۶ جلوگیری می کند. این کار از رشد و تقسیم سلول های سرطانی سینه جلوگیری می کند که رشد و گسترش سرطان را کند می کند.

چقدر طول می کشد تا کار کند؟

Ibrance بلافاصله پس از مصرف اولین دوز شروع به کار می کند. این اثر خود را در هفته اول درمان ادامه می دهد. اگر ایبرانس کار می کند، متوجه نخواهید شد. پزشک آزمایش‌های مختلفی را در طول درمان انجام می‌دهد تا میزان تأثیر آن برای شما را بررسی کند.
ایبرانس و بارداری
اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، نباید از ایبرانس استفاده کنید. مصرف ایبرانس در دوران بارداری می تواند به جنین آسیب برساند. اگر از ایبرانس استفاده می کنید و فکر می کنید ممکن است باردار باشید، فورا به پزشک خود اطلاع دهید.
Ibrance و کنترل تولد
در حین مصرف ایبرانس، هم زنان و هم مردان باید از کنترل بارداری استفاده کنند.
 • برای خانم ها:* اگر می توانید باردار شوید، در حین مصرف ایبرانس از یک روش موثر پیشگیری از بارداری استفاده کنید. شما باید به مدت ۳ هفته پس از مصرف آخرین دوز ایبرانس به استفاده از کنترل بارداری ادامه دهید.
 • برای مردان:* اگر شریک جنسی شما می تواند باردار شود، در حین مصرف داروی ایبرانس، از کنترل بارداری موثر استفاده کنید. شما باید به مدت ۳ ماه پس از مصرف آخرین دوز ایبرانس به استفاده از کنترل بارداری ادامه دهید.
* استفاده از اصطلاحات “مرد” و “مونث” در این ماده به جنسیت تعیین شده در هنگام تولد اشاره دارد.
ایبرانس و شیردهی
مشخص نیست که آیا ایبرانس به شیر مادر منتقل می شود یا خیر. بنابراین، در حین مصرف ایبرانس نباید از شیر مادر تغذیه کنید. شما باید به مدت ۳ هفته پس از مصرف آخرین دوز ایبرانس از شیردهی خودداری کنید. اگر شیر می دهید، با پزشک خود صحبت کنید. شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید ایبرانس را مصرف کنید یا به شیردهی ادامه دهید.
سوالات متداول در مورد ایبرانس
در اینجا به برخی از سوالات متداول درباره Ibrance پاسخ داده شده است.

آیا درمان ایبرانس منجر به بهبودی سرطان خواهد شد؟

نه، مصرف ایبرانس منجر به بهبودی سرطان نمی شود. با بهبودی سرطان، هیچ نشانه ای از سرطان در بدن شما وجود ندارد. کارآزمایی‌های بالینی Ibrance بررسی نکرده‌اند که آیا این دارو باعث بهبودی می‌شود یا خیر. در عوض، آنها بررسی کردند که آیا این دارو به افراد کمک می‌کند بدون بدتر شدن سرطان زندگی طولانی‌تری داشته باشند یا خیر. برای اطلاعات بیشتر و نتایج حاصل از این کارآزمایی‌ها، به بخش «Ibrance برای سرطان سینه» در بالا مراجعه کنید. اگر در مورد گزینه های درمان سرطان و نتایج احتمالی آنها سؤالات بیشتری دارید، با پزشک خود صحبت کنید.

آیا ایبرانس نوعی شیمی درمانی است؟

ایبرانس یک درمان سنتی شیمی درمانی نیست . شیمی درمانی به تمام سلول های بدن که به سرعت تقسیم می شوند، از جمله سلول های سالم و همچنین سلول های سرطانی حمله می کند. به همین دلیل است که می تواند چنین عوارض جانبی جدی داشته باشد. از سوی دیگر، ایبرانس یک درمان هدفمند برای سرطان است. درمان‌های هدفمند روی ویژگی‌های خاصی در داخل سلول‌های سرطانی کار می‌کنند که باعث رشد، تقسیم و گسترش این سلول‌های خاص می‌شوند. از آنجایی که درمان‌های هدفمند فقط بر سلول‌های سرطانی تأثیر می‌گذارند، معمولاً عوارض جانبی کمتری ایجاد می‌کنند. Ibrance دو آنزیم (پروتئین هایی که به انجام واکنش های شیمیایی کمک می کنند) به نام کینازهای وابسته به سیکلین ۴ و ۶ (CDK 4 و ۶) را هدف قرار می دهد. این آنزیم ها در سلول های سرطان پستان گیرنده هورمونی مثبت (HR+) بیش فعال هستند. آنها سلول های سرطانی را به سرعت تکثیر می کنند. Ibrance با مسدود کردن CDK 4 و ۶، رشد و گسترش سلول های سرطانی را کند می کند. CDK 4 و ۶ نیز در رشد سلول های سالم نقش دارند. این بدان معناست که Ibrance می تواند بر برخی سلول های سالم تأثیر بگذارد و می تواند عوارض جانبی ایجاد کند که برخی از آنها جدی هستند. با این حال، عوارض جانبی با Ibrance بسیار کمتر از شیمی درمانی سنتی “غیر هدفمند” است.

اگر بعد از مصرف ایبرانس استفراغ کردم، آیا باید قرص دیگری بخورم؟

خیر. اگر بعد از مصرف یک دوز از ایبرانس استفراغ کردید، آن روز دوز دیگر مصرف نکنید. فقط نوبت بعدی خود را وقتی که وقتش رسید مصرف کنید. اگر در حین مصرف ایبرانس اغلب دچار استفراغ شدید، به پزشک خود اطلاع دهید. آنها می توانند در مورد مدیریت حالت تهوع به شما توصیه کنند یا ممکن است یک داروی ضد تهوع تجویز کنند.

آیا ایبرانس می تواند سرطان سینه من را درمان کند؟

سرطان سینه متاستاتیک قابل درمان نیست. با این حال، مصرف ایبرانس همراه با هورمون درمانی (فولوسترانت یا مهارکننده آروماتاز) می تواند رشد و گسترش سرطان شما را برای مدت زمان قابل توجهی کند کند.

آیا در حین شرکت در Ibrance به آزمایشی نیاز خواهم داشت؟

بله، در حین مصرف Ibrance باید آزمایش خون منظم برای نظارت بر سلول های خونی و عملکرد کبد خود انجام دهید. Ibrance می تواند باعث کاهش تعداد گلبول های سفید خون شود که می تواند خطر ابتلا به عفونت را افزایش دهد. تعداد بسیار کم گلبول های سفید می تواند شما را در معرض خطر عفونت های جدی و بالقوه تهدید کننده زندگی قرار دهد. پزشک از شما می‌خواهد که آزمایش‌های خونی منظمی برای بررسی تعداد گلبول‌های سفید انجام دهید، بنابراین هر مشکلی می‌تواند در مراحل اولیه تشخیص داده شود. اگر تعداد گلبول های سفید شما شروع به کاهش کند، پزشک ممکن است دوز Ibrance را کاهش دهد. همچنین ممکن است از شما بخواهند تا زمانی که سلول های خونی شما بهبود یابند، از درمان استراحت کنید. Ibrance همچنین می تواند باعث کاهش تعداد گلبول های قرمز شما شود. به این کم خونی می گویند . این می تواند شما را رنگ پریده و احساس خستگی، سردی یا سبکی سر نشان دهد. تعداد پلاکت شما نیز ممکن است کاهش یابد، که می تواند باعث کبودی یا خونریزی شما شود. (پلاکت ها سلول های خونی هستند که به لخته شدن خون شما کمک می کنند.) آزمایش خون شما همچنین تعداد گلبول های قرمز و پلاکت ها را بررسی می کند. Ibrance گاهی اوقات می تواند به کبد شما آسیب برساند و باعث آزاد شدن آنزیم های کبدی خاص در خون شما شود. پزشک شما می خواهد به طور منظم خون شما را برای این مورد آزمایش کند. این آزمایشات را تست های عملکرد کبد می نامند. اگر آزمایشات عملکرد کبد شما آسیب به کبد را نشان دهد، پزشک ممکن است دوز Ibrance را کاهش دهد. اگر شما یک زن* هستید که می‌توانید باردار شوید، پزشک قبل از شروع Ibrance به شما آزمایش بارداری می‌دهد. اگر باردار هستید یا قصد بارداری دارید، نباید از ایبرانس استفاده کنید. * استفاده از اصطلاحات “مرد” و “مونث” در این ماده به جنسیت تعیین شده در هنگام تولد اشاره دارد.

آیا با مصرف ایبرانس موهایم می ریزد؟

ممکن است در حین مصرف ایبرانس مقداری مو ریزش کنید. مقداری ریزش مو در حدود یک سوم افرادی که در مطالعات بالینی Ibrance مصرف می کردند، رخ داد. با این حال، احتمال نازک شدن موهای شما بیشتر از ریزش کامل است.
اقدامات احتیاطی Ibrance
قبل از مصرف Ibrance، با پزشک خود در مورد سابقه سلامتی خود صحبت کنید. اگر شرایط پزشکی خاصی دارید یا شرایط دیگری دارید ممکن است Ibrance برای شما مناسب نباشد. این شامل:
 • بیماری کبد. اگر مشکلات شدیدی در عملکرد کبد دارید، دوز کمتری از Ibrance برای شما تجویز می شود. Ibrance همچنین می تواند مشکلاتی را در نحوه عملکرد کبد شما ایجاد کند. در حین مصرف Ibrance، برای نظارت بر عملکرد کبد خود به طور منظم آزمایش خون خواهید داشت.
 • مشکلات ریوی ایبرانس ممکن است باعث بیماری ریوی جدید یا بدتر شود. اگر در حین استفاده از ایبرانس دچار مشکلات تنفسی جدید یا بدتر شد به پزشک خود اطلاع دهید. در برخی موارد، پزشک ممکن است از شما بخواهد که مصرف این دارو را متوقف کنید.
 • بارداری. ایبرانس در دوران بارداری نباید مصرف شود. برای اطلاعات بیشتر، لطفاً به بخش “Ibrance و بارداری” در بالا مراجعه کنید.
توجه: برای اطلاعات بیشتر در مورد اثرات منفی بالقوه Ibrance، به بخش “عوارض جانبی Ibrance” در بالا مراجعه کنید.
Ibrance انقضا، ذخیره سازی، و دفع
وقتی Ibrance را از داروخانه دریافت می کنید، داروساز تاریخ انقضا را به برچسب بطری اضافه می کند. این تاریخ معمولاً یک سال از تاریخ مصرف دارو است. تاریخ انقضا تضمین می کند که دارو در این مدت موثر خواهد بود. موضع فعلی سازمان غذا و دارو این است که از مصرف داروهای تاریخ مصرف گذشته خودداری شود. اگر داروی استفاده نشده ای دارید که تاریخ انقضا آن گذشته است، با داروساز خود در مورد اینکه آیا ممکن است همچنان بتوانید از آن استفاده کنید یا خیر صحبت کنید.

ذخیره سازی

مدت زمانی که یک دارو خوب بماند می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد، از جمله نحوه و مکان نگهداری دارو. قرص Ibrance باید در دمای اتاق ۶۸ درجه فارنهایت تا ۷۷ درجه فارنهایت (۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد) نگهداری شود. دارو باید در ظرف در بسته و دور از نور نگهداری شود. از نگهداری این دارو در مناطقی که ممکن است مرطوب یا خیس شود، مانند حمام خودداری کنید.

دسترس

اگر دیگر نیازی به مصرف ایبرانس ندارید و داروی باقی مانده دارید، مهم است که آن را با خیال راحت دور بیندازید. این به جلوگیری از مصرف تصادفی دارو توسط دیگران از جمله کودکان و حیوانات خانگی کمک می کند. همچنین به جلوگیری از آسیب رساندن به محیط زیست کمک می کند. وب سایت FDA چندین نکته مفید در مورد دفع دارو ارائه می دهد. همچنین می توانید از داروساز خود اطلاعاتی در مورد نحوه دور انداختن داروی خود بخواهید.
اطلاعات حرفه ای برای Ibrance
اطلاعات زیر برای پزشکان و سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه شده است.

نشانه ها

Ibrance برای درمان سرطان پستان پیشرفته یا متاستاتیک که گیرنده هورمونی مثبت و گیرنده فاکتور رشد اپیدرمی انسانی ۲ منفی است، مورد تایید سازمان غذا و دارو (FDA) است. قرص Ibrance برای استفاده در موارد زیر تایید شده است:
 • مردان و زنان یائسه که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام مهارکننده آروماتاز ​​استفاده می شود)
 • مردان و زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، Ibrance با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
کپسول Ibrance برای استفاده در موارد زیر تایید شده است:
 • زنان یائسه ای که هنوز برای سرطان سینه خود هورمون درمانی نکرده اند (در این مورد، ایبرانس همراه با هورمون درمانی به نام لتروزول استفاده می شود)*
 • زنانی که سرطان سینه آنها پس از هورمون درمانی عود کرده یا گسترش یافته است (در این مورد، ایبرانس با هورمون درمانی به نام fulvestrant استفاده می شود)
* برای این استفاده، Ibrance تاییدیه شتابی از FDA دریافت کرد .

مکانیسم عمل

Ibrance حاوی palbociclib، یک مهارکننده CDK 4 و ۶ است. این کینازهای وابسته به سیکلین در تنظیم رشد و تقسیم سلولی نقش دارند. Ibrance بخش وابسته به CDK4 و CDK6 چرخه سلولی را در سلول های سرطان پستان گیرنده مثبت استروژن (ER+) مسدود می کند. ایبرانس با آنتی استروژن ها به صورت هم افزایی عمل می کند. این ترکیب رشد و تقسیم سلول های سرطان سینه ER+ را بیش از استفاده از هر دارو به تنهایی کاهش می دهد.

فارماکوکینتیک و متابولیسم

فراهمی زیستی پالبوسیکلیب پس از مصرف خوراکی ۴۶ درصد است. در یک زیرمجموعه کوچک (۱۳%) از بیماران، اگر دارو در حالت ناشتا مصرف شود، فراهمی زیستی به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. مصرف ایبرانس با غذا تنوع بین بیماران را به حداقل می رساند. Tmax پالبوسیکلیب ۶ تا ۱۲ ساعت پس از مصرف خوراکی به دست می آید. حالت پایدار پس از هشت روز مصرف یک بار در روز حاصل می شود. جنسیت، سن و وزن بدن هیچ تاثیری بر قرار گرفتن در معرض پالبوسیکلیب ندارند. Palbociclib تقریباً ۸۵٪ به پروتئین های پلاسما متصل می شود. نارسایی متوسط ​​تا شدید کبدی، قرار گرفتن در معرض پالبوسیکلیب را افزایش می دهد. نارسایی کلیه بر اتصال پروتئین تأثیر نمی گذارد. Palbociclib عمدتاً از طریق کبد توسط CYP3A و SULT2A1 متابولیزه می شود و اکثر متابولیت ها از طریق مدفوع و برخی از آنها از طریق ادرار دفع می شوند. نیمه عمر Palbociclib به طور متوسط ​​۲۹ ساعت است. Palbociclib یک مهارکننده ضعیف و وابسته به زمان CYP3A است.

موارد منع مصرف

هیچ گونه منع مصرفی برای استفاده از Ibrance وجود ندارد. مسمومیت های مرتبط با درمان مانند نوتروپنی ممکن است نیاز به قطع درمان داشته باشد.

ذخیره سازی

Ibrance باید در دمای اتاق ۶۸ درجه فارنهایت تا ۷۷ درجه فارنهایت (۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد) نگهداری شود. سلب مسئولیت: مدیکال نیوز تودی تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا مطمئن شود که همه اطلاعات از نظر واقعی درست، جامع و به روز هستند. با این حال، این مقاله نباید به عنوان جایگزینی برای دانش و تخصص یک متخصص مراقبت های بهداشتی دارای مجوز استفاده شود. همیشه باید قبل از مصرف هر دارویی با پزشک یا سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مشورت کنید. اطلاعات دارویی موجود در اینجا ممکن است تغییر کند و در نظر گرفته نشده است که تمام موارد استفاده، دستورالعمل‌ها، اقدامات احتیاطی، هشدارها، تداخلات دارویی، واکنش‌های آلرژیک یا عوارض جانبی را پوشش دهد. عدم وجود هشدارها یا سایر اطلاعات برای یک داروی معین نشان نمی دهد که دارو یا ترکیب دارو برای همه بیماران یا تمام موارد مصرف خاص بی خطر، مؤثر یا مناسب است.

عوارض قرص فت فیس برای بارداری
عوارض قرص بلک اسلیم
عوارض قرص رزبری کتون تمشک
عوارض قرص جی سی
عوارض قرص گلوریا
عوارض قرص فلوردو
عوارض قرص فت فست یا fat fast
عوارض قرص super fat face چیست
عوارض قرص لاغری پلاتین
عوارض قرص لاغری اسلیم پلاس
لیست قرص های چاقی مورد تایید وزارت بهداشت
عوارض قرص الفا اسلیم
پیوند منبع

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.