اینفاکول برای تسکین قولنج

Infacol برای چه مواردی استفاده می شود؟

▪️ تسکین درد شکم که به عنوان گریپ، قولنج یا باد نیز شناخته می شود، هم در نوزادانی که از شیر مادر تغذیه می کنند و هم با شیشه شیر. درد یا ناراحتی زمانی اتفاق می‌افتد که کودک هنگام شیر خوردن هوا را می‌بلعد و سپس در معده گیر می‌کند. اینفاکول برای نوزادان از بدو تولد به بعد مناسب است.اینفاکول چگونه کار می کند؟

سوسپانسیون خوراکی اینفاکول حاوی ماده فعال سیمتیکون است که نوعی دارو به نام ضد نفخ است.

این کار با جمع کردن تمام حباب های کوچک گازی که می توانند در میان محتویات معده به دام بیفتند، عمل می کند. این حباب‌های بزرگی را تشکیل می‌دهد که با آروغ زدن یا عبور باد راحت‌تر دفع می‌شوند. این دارو به صورت موضعی در روده عمل می کند و در جریان خون نوزاد جذب نمی شود.

اینفاکول برای تسکین قولنج


چگونه از اینفاکول استفاده کنم؟

▪️ قبل از هر بار شیر خوردن، یک قطره پر (۰.۵ میلی لیتر) از دارو به نوزاد داده شود.

بیشتر بخوانید
هر آنچه باید در مورد مونونوکلئوز عفونی بدانید

▪️قبل از دادن دوز، بطری را تکان دهید و طبق بروشور ارائه شده همراه دارو عمل کنید.

▪️ اگر بعد از سه یا چهار روز به نظر می رسد که کودک شما همچنان از باد گیر افتاده رنج می برد، می توانید دوز را تا دو قطره چکان پر (۱ میلی لیتر) دو برابر کنید، به خصوص در شب قبل از خوردن عصر.

بیشتر بخوانید
چرا کودک من به کاردرمانی نیاز دارد؟

▪️ می توانید چند هفته به استفاده از اینفاکول ادامه دهید. با این حال، اگر با وجود افزایش دوز به دو قطره پر، علائم کودک شما همچنان ادامه دارد یا به نظر می رسد بدتر می شود، از پزشک، متخصص بهداشت یا داروساز خود مشاوره پزشکی بگیرید.

▪️اگر کودک شما به هر یک از ترکیبات آن حساسیت یا عدم تحمل دارد از اینفاکول استفاده نکنید. اگر می‌دانید که فرزندتان از حساسیت یا عدم تحمل خاصی رنج می‌برد، مواد موجود در بروشور ارائه شده همراه دارو را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید
چه زمانی نوزادان می توانند کره بادام زمینی بخورند؟


آیا اینفاکول عوارض جانبی دارد؟

▪️ خیر، اینفاکول هیچ گونه عوارض جانبی ندارد.

آیا اینفاکول با داروهای دیگر قابل استفاده است؟

این احتمال وجود دارد که اینفاکول بتواند جذب لووتیروکسین از روده را کاهش دهد، بنابراین اگر کودک شما این دارو را برای مشکلات تیروئید مصرف می کند، اینفاکول را در همان ساعت از روز به او ندهید.

بیشتر بخوانید
مخاط در مدفوع نوزاد علل و چه باید کرد

اینفاکول بر هیچ داروی دیگری تأثیر نمی گذارد و می توانید آن را در کنار سایر داروهای تجویز شده از جمله با پاراستامول یا ایبوپروفن برای کودکان استفاده کنید.Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید