این بسیار بیشتر از بازاریابی بسیار ساده است که چهره “طولانی و لاغر” را ترویج می کند، و بیشتر از این تصور غلط است که در درجه اول برای زنان است.

پیلاتس برای همه افراد، صرف نظر از جنسیت، سن، نژاد، اندازه، توانایی یا سطح آمادگی جسمانی فعلی مناسب است.

مجموعه پیلاتس، که شامل تمرینات تشک و تجهیزات تخصصی است، از بیش از ۶۰۰ تمرین و تنوع تشکیل شده است.

These 19 Benefits of Pilates Will Inspire You to Fire Up Your Core

برای همه چیزهایی وجود دارد، چه سبک زندگی بی تحرک داشته باشید، چه یک جنگجوی آخر هفته باشید، چه باردار باشید، چه تحت توانبخشی هستید، چه اضطراب دارید، یا اگر یک ورزشکار حرفه ای هستید.

مطالعات نشان داده اند که پیلاتس با تأثیر مثبت بر افسردگی و درد، به ویژه کاهش کمردرد، کیفیت زندگی را بهبود می بخشد ( ۱ ).

معمولاً به عنوان تمرین متقابل استفاده می شود و توسط پزشکان برای سلامت کلی، پیشگیری از آسیب و اهداف توانبخشی توصیه می شود ( ۲ ، ۳ ).

پیلاتس چیست؟

پیلاتس که در اصل “کنترولوژی” نامیده می شود، روشی برای ورزش کل بدن است که برای بهبود فعالیت های روزانه و معیشت طراحی شده است.

اگرچه بر کار اصلی تاکید می شود، اما قدرت اصلی به تنهایی هدف نهایی نیست. در عوض، استفاده از آن قدرت اصلی برای ایجاد الگوهای حرکتی عملکردی و پایدار در سراسر بدن هدف است.

این تمرینات که در اوایل قرن بیستم توسط جوزف پیلاتس ایجاد شد، حرکت و تنفس را با هم هماهنگ می‌کند تا عضلات تثبیت‌کننده کوچکتر و عمیق‌تر بدن را به همان اندازه که محرک‌های اصلی شما انجام می‌دهند، کار کند.

پیلاتس ساختار کلی بدن شما را همسو می کند و از مفاصل آن حمایت می کند. چیزی که ساده به نظر می رسد می تواند به طرز فریبنده ای چالش برانگیز و فوق العاده موثر باشد وقتی که به درستی با فرم خوب انجام شود.

پیلاتس یک ورزش کم تاثیر است که از طریق تعادل عضلانی و تنظیم دقیق الگوهای عصبی عضلانی قدرت بهینه ایجاد می کند.

قدرت بهینه به دست آمده از یک تمرین پیلاتس ثابت، غیر سفت و سخت است که قدرت را با تحرک و انعطاف پذیری متعادل می کند. این به شما کمک می کند تا در فعالیت های روزانه خود با آزادی و قدرت بیشتر و درد کمتر حرکت کنید و نفس بکشید.

خلاصه

پیلاتس یک روش تمرین کم تاثیر چالش برانگیز است که قدرت را با تحرک متعادل می کند، بدن را هم تراز می کند، الگوهای حرکتی را به خوبی تنظیم می کند و عضلات عمیق تر هسته را تقویت می کند.

۱۹ مزیت پیلاتس

۱. استحکام هسته را افزایش می دهد

پیلاتس به دلیل تاکید بر هسته مرکزی بدن معروف است که تمام حرکات از آن سرچشمه می گیرد. هسته تمام عضلات اطراف تنه است که در صورت تقویت و انعطاف پذیری، بدن را پشتیبانی و تثبیت می کند.

پیلاتس قدرت و عملکرد هسته را بهبود می بخشد ( ۵ ). قدرت مرکزی یک عامل کلیدی در کاهش درد کمر و لگن، کاهش اختلال عملکرد کف لگن است و ناحیه‌ای است که حرکت انفجاری از آن نشأت می‌گیرد، از این رو به آن «نیروگاه» می‌گویند.

۲. وضعیت بدن را بهبود می بخشد

وقتی پدر و مادرتان به شما گفتند دست از خمیدن بردارید و صاف بنشینید فکر درستی داشتند.

وضعیت بهتر، تفاوت بین عضلات ضعیف و نامتعادل، سردرد، درد شانه یا کمر و نشستن یا ایستادن راحت است.

پیلاتس بر روی هم ترازی کامل بدن، دامنه حرکتی ایده آل در مفاصل و تعادل تمام عضلات مخالف تمرکز دارد. با ایجاد آگاهی در راستای هم ترازی شما و تقویت عضلات نادیده گرفته شده وضعیتی، وضعیت بدن را بهبود می بخشد ( ۶ ، ۷ ).

۳. کمردرد را کاهش می دهد

پیلاتس عضلات عمیق‌تر شکم و کف لگن را هدف قرار می‌دهد تا هم منقبض و هم رها شوند – نشانه واقعی قدرت. این ماهیچه ها مانند یک بریس برای بلند کردن و حمایت از اندام ها و محافظت و تثبیت کمر عمل می کنند ( ۱ ، ۷ ، ۸ ).

۴. از صدمات جلوگیری می کند

پیلاتس ماهیچه های بدن را متعادل می کند به طوری که نه شل و ضعیف هستند و نه سفت و سفت. ماهیچه های خیلی شل و ضعیف یا خیلی سفت و سفت می توانند بدن را مستعد آسیب دیدگی کنند.

پیلاتس بر توسعه قدرت پویا تمرکز دارد، به این معنی که شما بهتر می توانید مفاصل خود را در حین حرکت حمایت و تثبیت کنید. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس یک روش موثر برای کاهش خطر آسیب در ورزش است ( ۹ ، ۱۰ ).

۵. انرژی را افزایش می دهد

با تمرکز بر تنفس، پیلاتس ظرفیت قلبی تنفسی را بهبود می بخشد ( ۱۱ ، ۱۲ ). این باعث تحریک هورمون های احساس خوب، جریان اکسیژن و گردش خون می شود.

پیلاتس همه اینها را به دست می آورد و به دلیل ماهیت کم تاثیرش، به ندرت احساس خستگی در شما ایجاد می کند. در عوض، به شما انرژی می دهد.

۶. آگاهی بدن را افزایش می دهد

پیلاتس یک تمرین ذهن و بدن است که حس عمقی یا آگاهی بدن را تقویت می کند ( ۱۳ ، ۱۴ ). توجه به درون و توانایی تمرکز بر احساسات بدن، آگاهی شما را از راحتی یا درد، احساسات و محیط اطرافتان افزایش می دهد.

با تقویت حس عمقی، بدن بهتر می تواند به محرک پاسخ دهد، که می تواند از صدمات و سقوط جلوگیری کند. آگاهی بهتر از بدن حتی ممکن است به شما در جلوگیری از پرخوری کمک کند، زیرا با سیگنال های گرسنگی بدن خود هماهنگ تر خواهید بود ( ۱۵ ).

۷. استرس را کاهش می دهد

با تداوم بهره مندی از آگاهی بدن، تمرکز درونی و استفاده از تنفس پیلاتس می تواند سیستم عصبی را کاهش دهد. این به نوبه خود می تواند شما را از حالت جنگ یا گریز خارج کند، کورتیزول را کاهش دهد و استرس را در طول زمان کاهش دهد ( ۱۶ ، ۱۷ ).

۸. درد قاعدگی را کاهش می دهد

دیسمنوره وضعیت دوره های قاعدگی دردناک است و اگر فردی هستید که آن را تجربه کرده اید، می دانید که چقدر می تواند ناتوان کننده باشد. تحقیقات نشان داده است که پیلاتس می تواند به کاهش درد قاعدگی کمک کند ( ۱۷ ، ۱۸ ، ۱۹ ).

۹. انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد

ابتدا بیایید تفاوت بین انعطاف پذیری و تحرک را تعریف کنیم.

انعطاف پذیری مقدار کشش غیرفعال در یک عضله است. تحرک دامنه حرکت در یک مفصل است. تحرک خوب به انعطاف پذیری و همچنین قدرت نیاز دارد.

تحرک چیزی است که باید برای آن تلاش کنید، در حالی که انعطاف پذیری به خودی خود کاربردی نیست. برای بهینه سازی تحرک به تعادل قدرت و انعطاف نیاز دارید.

تمرین پیلاتس با انتقال نرم بین حرکات دقیق و آهسته و کنترل شده به حرکت ادامه می دهد. به جای کشش بعد از تمرینات تقویتی، بیشتر تمرینات پیلاتس ترکیبی از این دو هستند که قدرت، انعطاف پذیری و تحرک را بهبود می بخشد ( ۲۰ ، ۲۱ ، ۲۲ ، ۲۳ ).

۱۰. تعادل را بهبود می بخشد

تعادل در هر سنی مهم است و برای فعالیت های روزمره شامل هماهنگی، مانند راه رفتن، یا هر یک از حرکات غیرخطی زندگی، مانند بالا بردن و پیچیدن، ضروری است.

پیلاتس تعادل و راه رفتن را نه تنها از طریق تقویت هسته، بلکه به دلیل تمرکز بر روی هم ترازی و تمرینات کل بدن بهبود می بخشد ( ۲۱ ، ۲۲ ، ۲۳ ).

۱۱. ایمنی شما را تقویت می کند

تحقیقات نشان می دهد که پیلاتس به تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن به ویژه در افراد مسن کمک می کند ( ۲۴ ، ۲۵ ، ۲۶ ).

اما در حالی که تحقیقات زیادی بر روی افراد مسن انجام شده است، این یافته‌ها نشان می‌دهد که تمام سنین می‌توانند از طریق پیلاتس تقویت ایمنی را تجربه کنند، عمدتاً به دلیل بهبود گردش خون.

همراه با بهبود گردش خون، عملکرد سیستم ایمنی بهبود یافته است. یک سیستم ایمنی خوب تابعی از جریان مناسب خون و لنف است – که هر دو توسط پیلاتس تقویت می شوند ( ۲۷ ، ۲۸ ).

۱۲. عملکرد شناختی را بهبود می بخشد

مطالعات نشان داده است که عملکرد شناختی بعد از تمرین پیلاتس بهبود یافته است.

چندین نشانگر مانند رشد نورون جدید، جریان خون به مغز، افزایش انتقال دهنده های عصبی و طول عمر نورون های مسئول یادگیری، حافظه و تفکر اجرایی مورد ارزیابی قرار گرفت (۲۹ ، ۳۰ ، ۳۱ ) .

۱۳. می تواند انگیزه را بهبود بخشد

همراه با بهبود شناخت، یک مطالعه نشان داد که پیلاتس برای بهبود انگیزه در جمعیت دانش آموز موثر است ( ۲۹ ).

مطالعه دیگری نوع انگیزه‌ای را که باعث می‌شود کسانی که پیلاتس تمرین می‌کنند را مورد بررسی قرار دهد و دریافت که تمرین‌کنندگان پیلاتس بیشتر توسط انگیزه‌های درونی به جای اعتبارسنجی خارجی هدایت می‌شوند ( ۳۲ ).

۱۴. زندگی جنسی شما را بهبود می بخشد

پیلاتس به بیش از یک دلیل می تواند غوغایی در گونی را لذت بخش تر کند ( ۳۳ ). اول، استقامت، قدرت، تحرک و انعطاف‌پذیری ایجاد می‌کند که می‌تواند ماجراجویی‌های اتاق خواب شما را با اجازه دادن به شما برای قرار گرفتن در موقعیت‌های طولانی‌تر و حفظ آن‌ها افزایش دهد.

اما همچنین، پیلاتس یک ابزار موثر برای بهبود قدرت و عملکرد کف لگن است و یک کف لگن قوی با افزایش لذت جنسی ارتباط دارد ( ۳۴ ، ۳۵ ).

۱۵. عملکرد ورزشی را افزایش می دهد

چه یک ورزشکار حرفه ای یا یک جنگجوی آخر هفته باشید، پیلاتس می تواند ورزش یا فعالیت شما را ارتقا دهد.

پیلاتس با تقویت ماهیچه ها، به حرکت درآوردن چیزهای سفت و بلند کردن مناطق سفت، بدن را متعادل می کند. این به نوبه خود شما را قادر می سازد سریعتر واکنش نشان دهید و از آسیب جلوگیری کنید.

تحقیقات انجام شده بر روی ورزشکاران در ورزش های متعدد نشان دهنده سرعت بهبود یافته، افزایش توده عضلانی و قدرت تنه، هسته با ثبات تر، پرش عمودی بهبود یافته و انعطاف پذیری بهتر هنگام لگد زدن است (۳۶ ، ۳۷ ، ۳۸ ، ۳۹ ، ۴۰ ، ۴۱ ، ۴۲ ) .

۱۶. استخوان های شما را تقویت می کند

شیوه زندگی فعلی که بیشتر نشستن و حرکت کمتری دارد، برای سلامتی و تراکم استخوان ما مضر است. تراکم استخوان قوی از پوکی استخوان و آرتروز جلوگیری می کند و می تواند افراد را در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد.

مطالعات نشان داده است که پیلاتس در افزایش کیفیت زندگی، تسکین درد و افزایش تراکم استخوان موثر است. ( ۴۳ , ۴۴ )

۱۷. خلق و خوی شما را تقویت می کند

ورزش از هر نوع آن اکسیر جادویی اندورفین را ارائه می دهد.

اما مطالعاتی که به طور خاص فواید افزایش خلق و خوی پیلاتس را مورد بررسی قرار دادند، دریافتند که آزمودنی‌ها کاهش اضطراب، خستگی و علائم افسردگی و رهایی از الگوهای فکری منفی را تجربه کردند ( ۴۵ ، ۲۹ ).

۱۸. خواب را بهبود می بخشد

مطالعات نشان می دهد که پیلاتس می تواند منجر به خواب بهتر، به ویژه در افراد زیر ۴۰ سال شود ( ۴۶ ، ۴۷ ، ۲۹ ). یک مطالعه نشان داد که زنان پس از زایمان با اضافه کردن پیلاتس به برنامه هفتگی خود از خواب بهتر بهره مند می شوند ( ۴۸ ).

۱۹. بازیگوشی را تشویق می کند

آخرین اما نه کم اهمیت، بسیاری از مردم فکر می کنند پیلاتس یک تغییر سرگرم کننده در سرعت نسبت به سایر تمرینات است.

کجا دیگر می‌توانید «مثل یک توپ غلت بزنید»، مانند یک «میمون» آویزان شوید، یا فقط با امتحان کردن موقعیت‌های جدید بازی کنید؟ یافتن حس بازی می تواند سلامت جسمانی شما را از طرق مختلف افزایش دهد ( ۴۹ ).

ناگفته نماند، سودمندترین رژیم های ورزشی آنهایی هستند که از انجام آنها لذت می برید – زیرا در این صورت به ورزش کردن ادامه خواهید داد.

خلاصه

پیلاتس یک ورزش کل بدن است که فواید متعددی دارد، از پیشگیری از آسیب تا بهبود انعطاف پذیری تا زندگی جنسی بهتر.

مزایا همپوشانی دارند و نتیجه تأثیر و اتصال کل بدن است.

مزایای اصلاح کننده پیلاتس

ریفورمر پیلاتس پس از تمرینات حصیر، محبوب ترین و مورد استفاده ترین وسیله پیلاتس است. این یک سیستم قرقره براق است که از یک کالسکه کشویی و فنرها با درجات کشش متفاوت تشکیل شده است.

Reformer یک دستگاه سازگار و پر از تنوع است که برای مبتدیان عالی است، برای علاقه مندان به تناسب اندام چالش برانگیز است، و برای کسانی که پس از یک آسیب بهبود می یابند مناسب است.

ریفورمر می تواند استقامت عضلانی را به شیوه ای بدون تحمل وزن به طور موثر ایجاد کند و آن را برای مفاصل راحت تر کند. یک مطالعه در سال ۲۰۱۶ به این نتیجه رسید که تجهیزات پیلاتس نسبت به تمرینات تشک از نظر توانبخشی آسیب برتری دارد ( ۸ ).

خلاصه

پیلاتس بیشتر به خاطر تمرینات تشک و ماشین ریفورمر معروف است. انواع مختلفی از تمرین‌های اصلاح‌کننده مناسب برای افراد حرفه‌ای تناسب اندام مبتدی تا پیشرفته وجود دارد و کار اصلاح‌کننده ممکن است برای توانبخشی و پیشگیری از آسیب‌ها بهتر باشد.

فواید پیلاتس در بارداری

پیلاتس اصلاح شده از بدن در حال تغییر در طول بارداری پشتیبانی می کند. فشار وارده بر روی ماهیچه های باسن، هسته مرکزی و کف لگن را از یک کودک در حال رشد کاهش می دهد.

تمرینات خاص پیلاتس قبل از تولد می تواند به مدیریت دیاستاز رکتی (جداسازی شکم، که در بارداری رایج است) و بهبودی آن پس از زایمان کمک کند.

پیلاتس قبل از تولد با تمرکز بر تنفس، آگاهی بدن و فواید تقویتی، می تواند شما را از نظر ذهنی و جسمی برای زایمان و زایمان آماده کند.

خلاصه

پیلاتس پره ناتال در تمام دوران بارداری برای آمادگی برای زایمان و زایمان و به عنوان یک روش توانبخشی برای دیاستاز رکتی پس از زایمان مفید است.

فواید پیلاتس برای کاهش وزن

پیلاتس می تواند شکل شما را از طریق تونینگ و تاکید آن بر هم ترازی و بهبود وضعیت بدن تغییر دهد. این به دلیل کار از درون به بیرون معروف است و می تواند ظاهری بلندتر و لاغرتر به شما بدهد.

در حالی که می توانید از پیلاتس عرق کنید، اما به تنهایی موثرترین راه برای کاهش وزن نیست. کاهش وزن شامل خواب با کیفیت، کاهش استرس و از همه مهمتر ایجاد کمبود کالری است.

پیلاتس از طریق ارتباط ذهن و بدن از اهداف کاهش وزن پشتیبانی می کند. با کمک به تنظیم سیستم عصبی برای کاهش سطح استرس، افزایش آگاهی بدن و افزایش انگیزه، شما برای سایر فعالیت های قلبی آماده خواهید شد.

خلاصه

پیلاتس می تواند از هر هدف کاهش وزن پشتیبانی کند، اما به اندازه یک ورزش مستقل موثر نیست.

خلاصه

پیلاتس مزایای فوق العاده ای دارد و برای همه بدون در نظر گرفتن سطح تناسب اندام، سن، سایز یا هر عامل دیگری مناسب است.

گنجاندن تمرین پیلاتس در برنامه تمرینی شما می تواند تا حد زیادی از هر تلاشی که انجام می دهید حمایت کرده و آن را تقویت کند.

چه بخواهید احساس بهتری داشته باشید، چه بدنتان را تقویت کنید، چه توده عضلانی و تراکم استخوان بسازید، چه به دنبال تمرین متقابل باشید، پیلاتس می تواند بر کیفیت زندگی شما تأثیر مثبت بگذارد.