با ایزی دویچ خیلی‌ راحت از خونه آلمانی‌ یاد بگیر

آموزش زبان آلمانی برای افرادی که مشتاق یادگیری زبان آلمانی یا مهاجرت به این کشور هستند، بسیار کاربردی است. برای بسیاری از افراد شروع آموزش زبانی آلمانی دشوار است؛ اما دشوار بودن اقدام و شروع راه، ماهیت آغاز هر کاری است. همین‌که شما موانع پیش رویتان را بردارید، تصمیم به یادگیری بگیرید و کلاس‌های مجازی را انتخاب کنید، در خانه می‌توانید به آلمانی صحبت کنید.

در حال حاضر، آموزشگاه‌ها و مراکز آنلاین متعددی با کمک استادان مجرب و حرفه‌ای به تدریس زبان آلمانی می‌پردازند. ایزی دویچ یکی از بهترین آموزشگاه‌ها برای یادگیری آنلاین و آفلاین زبان آلمانی است که می‌توانید در این زمینه از خدمات پیشرفته آنان استفاده کنید. اگر قصد یادگیری زبان آلمانی را دارید و می‌خواهید از روند آموزش آن در آموزشگاه زبان آلمانی آگاه شوید، ادامه مقاله را حتماً مطالعه کنید.

چرا باید زبان آلمانی بیاموزیم؟

زبان آلمانی جزو زبان‌های زنده دنیا است و به‌عنوان دومین زبان پرکاربرد دنیا شناخته می‌شود. ۱۸درصد از کتاب‌های جهان با موضوع تاریخ، هنر، الهیات، روانشناسی، شیمی و فلسفه به این زبان نگارش شده‌است. همچنین بیش از ۱۰۰ میلیون نفر در سرتاسر جهان به این زبان سخن می‌گویند. با یادگیری و آموزش زبان آلمانی می‌توانید در سطح عالی بدرخشید و از بهترین کتاب‌های جهان برای کسب اطلاعات تحصیلی و شغلی استفاده کنید. علاوه‌بر آن، شما می‌توانید برای برقراری ارتباطات دوستانه با افراد آلمانی و کسب موقعیت‌های شغلی بی‌نظیر از این زبان بهره‌مند شوید.

یکی از ملزومات مهاجرت قانونی به کشور آلمان، یادگیری زبان آلمانی است که بسیار اهمیت دارد. حتی اگر به‌طور مبتدی زبان آلمانی را یاد گرفتید، باز هم به آموزش حرفه‌ای این زبان نیاز دارید. درواقع، برای رسیدن به ممکن‌ها باید غیرممکن‌ها را شکست دهید و با چند قدم کوتاه، اما اثرگذار، زبان آلمانی را یاد بگیرید.

یادگیری و آموزش زبان آلمانی چه‌قدر طول می‌کشد؟

مهم‌ترین عامل آموزش زبان آلمانی ثبات است. اگر در روز تنها چند کلمه از این زبان را یاد بگیرید، در یک ماه تعداد زیادی از واژه‌های آلمانی را آموخته‌اید. استمرار در این کار سبب می‌شود در مدت‌زمان کوتاهی بر این زبان مسلط شوید. به‌طور میانگین برای آموزش آنلاین زبان آلمانی ۷۵۰ ساعت نیاز است. اگر در این مسیر ثابت‌قدم باشید و تلاش را چاشنی رسیدن به موفقیت کنید، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن بر زبان آلمانی مسلط شوید، البته به شرطی که بهترین آموزشگاه‌های زبان آلمانی را انتخاب کرده باشید!

سطوح دوره‌های زبان آلمانی

دوره‌های یادگیری زبان آلمانی به سه دسته دوره‌های مبتدی، حرفه‌ای و پیشرفته تقسیم می‌شوند. این دوره‌ها دارای طبقه‌بندی سطوح به‌شکل زیر هستند:

دوره زبان آلمانی A1

ابتدایی‌ترین سطح آموزش آفلاین و آنلاین زبان آلمانی، سطح A1 است. در این سطح، زبان‌آموزان به یادگیری درک واژه و معانی، استفاده از جملات ساده آلمانی و مکالمات روزمره می‌پردازند. درواقع، این قسمت از آموزش زبان آلمانی، زمینه ارتباطات اولیه و مؤثر را با دیگران فراهم می‌سازد.

دوره زبان آلمانی A2

اگر بر یادگیری زبان آلمانی پایبند هستید، پس از سطح A1 وارد سطح A2 خواهید شد. اکنون بهترین زمان برای یادگیری واژه‌های کاربردی و متداول‌ زبان آلمانی است. پس از یادگیری این سطح می‌توانید به زبان آلمانی صحبت کنید و منظور خود را به دیگران برسانید.

دوره زبان آلمانی B1

دوره B1 پیشرفته‌‌تر از دوره قبلی است و زبان آلمانی شما را تقویت می‌کند. طبق اصول و مبانی این دوره به یادگیری مکالمه زبان آلمانی می‌پردازید و می‌توانید با گذراندن این سطح از دوره آموزش، به‌راحتی با دیگران به زبان آلمانی صحبت کنید.

دوره زبان آلمانی B2

این دوره مخصوص افرادی است که با متون و مکالمات پیچیده آلمانی مواجه می‌شوند. اگر می‌خواهید سریع مطالب علمی و انتزاعی زبان آلمانی را بخوانید و مفهوم آن‌ها را دریافت کنید، باید به یادگیری سطح B2 زبان آلمانی بپردازید. گذراندن این دوره برای مهاجرت تحصیلی به کشور آلمان ضروری است.

دوره زبان آلمانی C1

دانشجویان پس از اتمام این دوره قادر به خواندن متون علمی هستند و می‌توانند مفهوم این متون را درک کنند. آن‌ها به‌سرعت به زبان آلمانی با دیگران گفتگو می‌کنند و لغات و معانی را در خاطر دارند.

دوره زبان آلمانی C2

آخرین سطح از دوره‌های آموزش زبان آلمانی سطح C2 است. با گذراندن این دوره شما می‌توانید کتاب‌ها، فیلم‌ها، متون و مکالمات آلمانی را به‌خوبی ترجمه کنید و به زبان آلمانی صحبت کنید. توجه داشته باشید، تدریس زبان آلمانی در ایزی دویچ توسط استادان ماهر انجام می‌شود که در مسیر یادگیری همراه شما خواهند بود.

آنچه‌که در زمینه آموزش و یادگیری زبان آلمانی اهمیت دارد، کیفیت آموزش این زبان است. شما باید از فرصت‌های پیش روی خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و آموزشگاهی مناسب را انتخاب کنید. با گذراندن این آموزش‌ها زیرنظر ممتحن‌ها و مدرس‌های آموزشگاه گوته با کادر نیتیو و دارای مدرک تحصیلی از کشور آلمان در آزمون زبان آلمانی بسیار موفق خواهید بود. شما می‌توانید با انتخاب ایزی دویچ، بهترین آموزشگاه زبان تهران، از باکیفیت‌ترین دوره‌های آموزشی این زبان شگفت‌انگیز بهره‌مند شوید و این زبان را زیرنظر مدرس‌های گوته یاد بگیرید.

بهترین روش یادگیری زبان آلمانی برای علاقه‌مندان آموزش زبان آلمانی

افرادی که به زبان آلمانی مسلط هستند، دوره آموزش زبان آلمانی را در آموزشگاه‌های معتبر گذرانده‌اند. شما می‌توانید یکی از افرادی باشید که در کلاس آنلاین با استاد زبان آلمانی شرکت کرده و درنهایت، این زبان را به‌خوبی یاد گرفته‌‌است. کافی است مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:

 1. در گام اول اهداف خود را تعیین کنید. به یاد داشته باشید یادگیری اگر بدون هدف باشد، مانند رانندگی بدون جهت است. در ابتدا سرگرم هستید، اما پس از مدتی خسته خواهید شد و از یادگیری دست خواهید کشید.

 2. گام بعدی انتخاب بهترین دوره‌های آموزش آنلاین و شرکت در این دوره‌ها است. در این گام، لازم است یک آموزشگاه زبان آلمانی عالی را برای شروع و ادامه یادگیری انتخاب کنید. فرقی هم ندارد در کجا هستید، دوره‌های آنلاین همیشه و هرجا در دسترس شما است.

 3. مرحله بعد برنامه‌ریزی برای مطالعه زبان آلمانی، قواعد و لغات آن است. حتی اگر زمان کوتاهی در روز را به این زبان اختصاص می‌دهید، مطالعات شما باید مستمر باشد. این کار نتایج شگفت‌انگیزی را به دنبال دارد.

 4. بهتر است جملات معنی‌دار و لغات جدید را بخوانید و آن‌ها را حفظ کنید. ممکن است این لغات در عرصه تحصیل یا شغل، مورد استفاده قرار بگیرند.

 5. گام آخر خلاقیت است. شما باید از منابع در دسترس برای یادگیری زبان آلمانی به بهترین شکل ممکن استفاده کنید. اگر خلاق باشید، یادگیری هیچ‌وقت برایتان خسته‌کننده نخواهد بود.

افزایش سرعت یادگیری زبان آلمانی

بسیاری از افراد به دلیل علاقه شدید خود به زبان آلمانی یا شرایط خاص دوست دارند سریع‌تر آن را یاد بگیرند. کلید آموزش زبان آلمانی صبر، دقت، تلاش و پشتکار است. اگر شما بهترین کلاس زبان آنلاین را انتخاب کنید و پس‌ازآن، تمرکز خود را معطوف یادگیری کنید، سریع‌تر از زمان مورد انتظار به زبان آلمانی مسلط می‌شوید. در ادامه، برخی از راهکارهای مؤثر در افزایش سرعت یادگیری زبان آلمانی را شرح می‌دهیم:

 • شما می‌توانید از یوتیوب و محتواهای ارزشمند آن برای یادگیری لغات و گرامر زبان آلمانی استفاده کنید.

 • یافتن دوستان جدید که هر یک بر زبان آلمانی و قواعد آن مسلط هستند، شما را در مسیر آموزش بهتر و سریع‌تر هدایت خواهد کرد.

 • اگر از همان ابتدا باعلاقه آموزش‌ها را دنبال کنید و یادگیری را همچون یک تفریح ارزشمند و لذت‌بخش بدانید، سریع این زبان را یاد خواهید گرفت.

 • برای بهبود مهارت مکالمه خود لازم است عبارات کاربردی مورد استفاده در روزمره را یادداشت کنید و آن‌ها را با تکرار و تمرین ملکه ذهن خود کنید.

اشتباهات رایج زبان آلمانی

مدرسان زبان آلمانی در هر مؤسسه‌ای به یک نکته تأکید دارند، آن هم این است که اشتباه کنید! دلیلی وجود ندارد وقتی اشتباهات رایج رخ می‌دهند، ناامید شوید و انگیزه خود را از دست دهید. زیرا هرگونه احساسات ناخوشایند موجب توقف شما در مسیر می‌شود. یکی از اشتباهات رایج در زبان آلمانی حروف اضافه است. عدم وجود قوانین مشخص برای به‌کارگیری این حروف، زبان‌آموزان را با مشکل مواجه می‌کند.

اشتباه دیگری که در عرصه آموزش زبان آلمانی با آن مواجه می‌شوید، ترجمه کلمه‌به‌کلمه جملات است. زبان آلمانی تفاوت‌های بسیاری با زبان فارسی دارد. بنابراین، شما باید به صداها عادت کنید تا جملات را درست ترجمه کنید. درواقع، باید از همان ابتدا به‌خوبی زبان آلمانی و ساختار آن را بشناسید تا در ادامه مسیر با مشکل مواجه نشوید.

آزمون‌های زبان آلمانی

جهت پذیرش در شغل مدنظر، تحصیل و سفر به کشور آلمان، لازم است مدارکی مبنی‌بر آموزش زبان ارائه کنید. یکی از این مدارک، مرتبط به آزمون‌های زبان آلمانی است. بلافاصله پس از اتمام دوره آموزش زبان آلمانی می‌بایست یکی از آزمون‌های زبان آلمانی را انتخاب کنید و مدارک آن را دریافت کنید. یکی از آزمون‌های معتبر بین‌المللی زبان آلمانی آزمون dsh است. مدارک این آزمون نه ‌تنها برای پذیرش دانشگاه و پذیرش شغلی، بلکه به‌عنوان مدرک دائمی مبنی‌بر یادگیری زبان آلمانی معتبر است. آزمون TestDaf یکی دیگر از آزمون‌های معتبر زبان آلمانی است. اغلب اوقات برای مهاجرت و پذیرش قانونی در آلمان، این آزمون زبان انجام می‌شود.

آزمون گوته یکی دیگر از آزمون‌های معتبر زبان آلمانی برای سنجش مهارت‌های روخوانی، نوشتاری، شنیداری و مکالمه است. لازم است برای قبولی در این آزمون‌ها، نمراتی بین ۶۰ تا ۱۰۰ کسب کنید. خبر خوش این است که آموزش‌های راحت و سریع ایزی دویچ به شما کمک می‌کنند در هر آزمونی نمره قبولی را بگیرید و مدارک خود را اخذ کنید.

دستورالعمل‌های مفید برای تسلط کامل بر زبان آلمانی

حال که دانستید بهترین کلاس زبان آنلاین کدام است و چه مزایایی برایتان به ارمغان می‌آورد، لازم است نکات مهم و دستورالعمل‌های تسلط بر زبان آلمانی را نیز بدانید. برخی از آن‌ها عبارت‌اند از:

 1. یادگیری را زیرنظر بهترین اساتید آغاز کنید و ابتدا به سراغ یادگیری حروف صدادار و صامت بروید. با یادگیری این صداها دیگر تلفظ صحیح کلمات مختلف آلمانی سخت نخواهد بود.

 2. لازم است در آغاز مسیر آموزش زبان آلمانی، ابتدایی‌ترین کلمات را بیاموزید. شما همچون کودکی هستید که به‌تازگی لب به سخن‌ گشوده و می‌خواهد با قرار دادن کلمات در کنار یکدیگر جمله بسازد.

 3. نحوه ساخت جملات و قواعد را در کنار حفظ لغات یاد بگیرید. این ایده به‌ظاهر سخت و دشوار است، اما در آینده به یادگیری شما کمک می‌کند.

 4. اگر قرار است پس از یادگیری زبان آلمانی به این کشور سفر کنید، جهت بهبود مهارت مکالمه تلاش کنید.

آموزش زبان آلمانی از طریق دوره‌های آنلاین ایزی دویچ

آموزشگاه آنلاین زبان آلمانی ایزی دویچ (easydeutsch) آموزشگاهی معتبر در زمینه ارائه آموزش‌های کامل و جامع زبان آلمانی است. این آموزشگاه با انتخاب جدیدترین شیوه‌های تدریس به روش تعاملی، ارائه تمرینات دقیق و رفع ایرادات علاقه‌مندان، به افزایش سرعت یادگیری در آموزش آلمانی کمک می‌کند.

ازآنجایی‌که، دوره‌های ایزی دویچ توسط کادر نیتیو تدریس می‌شوند و اساتید حرفه‌ای دارای مدارک تحصیلی مرتبط به شما آموزش می‌دهد، پس کیفیت آموزش تضمینی است. این آموزشگاه محلی برای تحقق رؤیاهای دست‌نیافتنی شما در زمینه یادگیری زبان آلمانی است. جهت آغاز روند یادگیری به شکلی اصولی می‌توانید همین حالا با ایزی دویچ در ارتباط باشید.

مزایای آموزش آنلاین زبان آلمانی با ایزی دویچ

آموزش زبان آلمانی زیرنظر مدرسین و ممتحن‌هایی که در آلمان زندگی کرده‌اند و فرهنگ مردمان این کشور را می‌شناسند، آموزشی لذت‌بخش و اثربخش خواهد بود. همچنین آموزش‌های ایزی دویچ توسط اساتید حرفه‌ای با مدارک آموزشی معتبر عرضه می‌شوند. دوره‌های آموزش زبان آلمانی آنلاین از مزایای زیادی برخوردار هستند. برخی از این مزایا به شرح زیر می‌باشند:

 • انعطاف‌پذیری بالا در آموزش‌ها

 • سرعت بالا به همراه برنامه‌ریزی برای آموزش

 • مناسب افراد مبتدی برای حرفه‌ای شدن

 • دسترسی به منبع و مطالب گسترده و‌ کاربردی

 • به‌کارگیری محتواهای چندرسانه‌ای برای بهبود تأثیرات آموزش

 • بهره‌‌وری بیشتر دوره‌ها در ارتباط بهتر با دیگران

 • پیشرفت سریع و چشمگیر

 • هزینه مناسب

 • هماهنگی آموزش با زمان حضور در محل کار، مدرسه و… به دلیل انعطاف‌پذیری زمان

 • تقویت ذهن و ‌حافظه جهت حفظ لغات و جملات

سخن پایانی

در این مطلب، درباره‌ی آموزش زبان آلمانی زیرنظر موسسه‌ای معتبر صحبت کردیم. یادگیری زبان آلمانی با تلاش مستمر و مداوم، ثمربخش خواهد بود. حال اگر شما یک موسسه معتبر را برای یادگیری زبان آلمانی انتخاب کنید، آن را سریع‌تر خواهید حتی از خانه زبان خواهید آموخت. دوره‌های یادگیری زبان آلمانی دارای سطوح مختلفی هستند. این دوره‌ها مزایای زیادی را برای زبان‌آموزان به ارمغان می‌آورند. با آموزش‌های آنلاین و تخصصی ایزی دویچ شما چندین گام جلوتر از دیگر افراد علاقه‌مند به زبان آلمانی خواهید بود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بخوانید
کمیسیون و اسپرد در بروکر فارکس چیست؟
دیدگاهتان را بنویسید