با جراحی بینی یک نفس راحت بکش

یک نگاه کوچک به اطراف خود بیاندازید. حتما افراد زیادی را پیدا می کنید که تحت جراحی بینی قرار گرفته باشند درست است؟ اما به نظر شما همه این افراد فقط به خاطر زیبایی زیر تیغ جراحی رفته اند؟ اگر چنین تفکری دارید ، باید بگوییم که اشتباه می کنید. این موضوع حقیقت دارد که در عمل بینی یا رینوپلاستی ، ایرادات ظاهری آن برطرف می شوند و در پایان کار می توانیم یک چهره زیبا داشته باشیم و با اعتماد به نفس و سر بالا گرفته در جمع دوستانمان ظاهر شویم. اما در این عمل مشکلات دیگری هم برطرف می شوند. می خواهید بدانید چه مشکلی؟ با ما همراه باشید تا مفصل به توضیح آن بپردازیم.

عمل بینی

اگر عیوب بینی فقط ظاهری نیستند ، پس چه چیزهای دیگری شامل آن می شود؟

همه ما می دانیم که برای زنده ماندن ، به اکسیژن نیاز داریم. حالا این اکسیژن از چه طریقی به بدن ما می رسد ؟ طبیعتا دهان و بینی! اما تصور کنید دهان همیشه بسته باشد. آیا هوایی از طریق آن وارد ریه ها می شود؟ خیر. در مورد بینی نیز همین طور است ؛ اگر مسیر ورود هوا بسته باشد نمی توانیم به سادگی دم و باز دم را انجام دهیم. درست است که این موضوع عوارض جدی را به دنبال خود نمی آورد ، اما باعث کلافگی شده و همین مسئله روی روتین زندگیمان نیز تاثیر می گذارد. فرض کنید همیشه درگیر بالا کشیدن بینی خود باشید تا راه تنفسی باز شود ، اما به نتیجه نرسید.

اینکه بینی گرفته می شود و نمی توانیم یک نفس راحت بکشیم چه دلیلی دارد؟

خب تا اینجای کار در مورد اینکه چرا مردم به سراغ عمل بینی می روند صحبت کردیم که یکی از دلایل آن ، رفع عیب و ایرادهایی بود که در عملکرد این عضو تاثیر می گذارند. اما حالا می خواهیم توضیح دهیم که چرا اصلا چنین اتفاقی رخ می دهد! کوتاه ترین توضیحی که می توانیم در این مورد بدیم ، این است که بینی در خط مقدم حفاظت از بدن ما در مقابل عوامل خارجی قرار دارد. مثلا این عضو هوایی را به داخل می کشد که حاوی مقدار زیادی از خاک ، آلودگی ها و میکروب است. حتما می دانید که در داخل بینی موهای کوچکی وجود دارد که این ذرات را به خود جذب می کند و اجازه نمی دهد وارد سیستم بدن شوند. زمانی که عطسه می کنیم یا داخل دماغ را تمیز می کنیم ، این عامل های خارجی را بیرون می آوریم.

گاهی اوقات این موها وظیفه خود را درست انجام نمی دهند و مواد خارجی وارد بینی شده و عفونت را با خود به دنبال می آورند. همین عفونی شدن باعث می شود داخل دیواره های بینی ملتهب شده و راه را ببندند. البته موضوع بحث ما در این مطلب این نوع از گرفتگی نیست. ما میخواهیم در مورد نوعی از آن حرف بزنیم که تنها با جراحی بینی برطرف می شود. با خواندن ادامه مطلب اطلاعات مفیدی را می توانید به دست آورید.

شکستگی یا انحراف بینی ، دلیل اصلی مشکل در نفس کشیدن

ورزش هایی مثل فوتبال و والیبال طرفداران زیادی دارند و بسیار جذاب به نظر می رسند. اما شاید این فعالیت ها تنها از دور جذابیت داشته باشند و درون آن ها سختی هایی زیادی نهفته باشد. یکی از این سختی ها ، احتمال ضربه خوردن است. بهرحال در بازی های گروهی احتمال اینکه حواستان پرت شود و به دیگر دوستان خود یا بازیکنان تیم مقابل برخورد کنید خیلی زیاد است! هر چقدر هم که حواس خودتان را جمع کنید ، باز هم ممکن است یک نفر دیگر حواس پرتی کند و به شما بخورد. گاهی اوقات این برخورد شدید نیست و منجر به مشکل خاصی نمی شود ، اما بعضی وقت ها ضربه مستقیم به بینی می خورد. فکر می کنید نتیجه آن چیست؟ درست حدس زدید! منحرف شدن تیغه وسط آن و بسته شدن یکی از سوراخ ها. البته عشق و علاقه برخی آنقدر به این ورزش ها زیاد است که با این وجود باز هم به سراغ آن می رود. این نکته را هم گوشه ذهن خود داشته باشید که فقط ورزش و بازی دماغ را منحرف نمی کند ، ممکن است هر کدام از ما در حال انجام فعالیت های روزانه مثل جارو کردن باشیم ، اما پایمان پیچ بخورد و به زمین برخورد کنیم.

اما فقط آسیب و صدمه بینی را منحرف می کند؟

البته که یکی از تاثیر گذارترین فاکتورها این اتفاق می باشد ؛ اما تنها عامل نیست. بسیاری از ما با این عارضه متولد می شویم و حتی احتمال دارد در طول زندگی متوجه آن نشویم! در چنین موقعیتی فقط باید به مطب یک جراح بینی مراجعه کرد تا ایشان تشخیص دهند که راه نفس ما بسته شده یا خیر. برای مثال دکتر علیرضا محبی این کار را با یک آینه طبی کوچک انجام می دهند. از این روش جایی که تیغه بینی قرار گرفته بررسی می شود تا مطمئن شویم راه هوایی بسته نشده است. اما اگر چنین اتفاقی افتاده بود ، جراح بینی به شما پیشنهاد می کند تا زیر تیغ جراحی بروید و یکبار برای همیشه این مشکل را رفع کنید. پس از اینکه این کار را انجام دادید و پس از مدت ها یک نفس راحت کشیدید ، خودتان هم متوجه تغییر شگفت انگیز آن می شوید!

آیا می شود همزمان با درمان ، جراحی زیبایی بینی انجام داد؟

همانطور که در ابتدای این مطلب برای شما عزیزان توضیح دادیم ، جراحی بینی یک عمل تک بعدی نیست. شما می توانید زمانی که برای اصلاح تیغه بینی خود به مطب رفتید ، با بهترین جراح بینی تهران در این مورد صحبت کنید. ایشان قادر هستند تا در عین رفع ایراداتی که زندگی را برای شما سخت کرده اند ، بینی را در یک زاویه مناسب قرار دهند و اگر قوز یا بزرگی آن روی اعتماد به نفس شما تاثیر گذاشته ، آن ها را نیز برطرف کنند. پس در پایان عمل بینی ، با یک تیر دو نشان زده اید و حالا می توانید دو برابر از زندگی خود لذت ببرید.

منبع : www.dr-mohebbi.com

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
بیشتر بخوانید
10 دلیل برای شنیدن نبض در گوش
دیدگاهتان را بنویسید