برادی کاردی – تشخیص و درمان

تشخیص

برای تشخیص برادی کاردی، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی معمولا یک معاینه فیزیکی انجام می دهد و با گوشی پزشکی به صدای قلب شما گوش می دهد. او ممکن است از شما سوالاتی در مورد علائم و سابقه پزشکی شما بپرسد.

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما ممکن است آزمایش هایی را برای بررسی ضربان قلب و بررسی اینکه آیا مشکل قلبی دارید که می تواند باعث برادی کاردی شود، توصیه کند. آزمایش خون ممکن است برای بررسی سایر شرایطی که می توانند باعث کندی ضربان قلب شوند، مانند عفونت، کم کاری تیروئید (کم کاری تیروئید) یا عدم تعادل الکترولیت انجام شود.

تست ها

الکتروکاردیوگرام (ECG یا EKG) آزمایش اصلی است که برای تشخیص برادی کاردی استفاده می شود. یک نوار قلب فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند. تکه های چسبنده (الکترود) روی قفسه سینه و گاهی اوقات بازوها و پاها قرار می گیرند. سیم ها الکترودها را به یک کامپیوتر متصل می کنند که نتایج را نمایش می دهد. یک نوار قلب می تواند نشان دهد که قلب خیلی آهسته، خیلی سریع یا اصلاً نمی تپد.

زیرا یک نوار قلب نمی تواند برادی کاردی را تشخیص دهد، مگر اینکه ضربان قلب آهسته در طول آزمایش رخ دهد، ممکن است ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما یک دستگاه قابل حمل را توصیه کند. نوار قلب دستگاه قابل حمل نوار قلب دستگاه ها عبارتند از:

 • مانیتور هولتر این دستگاه که در جیب حمل می شود یا روی کمربند یا بند شانه بسته می شود، فعالیت قلب را به طور مداوم به مدت ۲۴ ساعت یا بیشتر ثبت می کند.
 • ضبط کننده رویداد. این دستگاه شبیه مانیتور هولتر است، اما تنها در زمان‌های مشخصی و هر بار چند دقیقه ضبط می‌کند. این دستگاه بیشتر از مانیتور هولتر پوشیده می شود، معمولاً ۳۰ روز. معمولاً وقتی علائم را احساس می کنید دکمه ای را فشار می دهید. برخی از دستگاه ها هنگامی که ضربان قلب نامنظم تشخیص داده شود، به طور خودکار ضبط می کنند.
بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث کلسترول بالا می شود؟

یک نوار قلب ممکن است با آزمایش های دیگری برای درک اینکه چگونه برادی کاردی روی شما تأثیر می گذارد انجام شود. این تست ها عبارتند از:

 • تست میز شیب. این آزمایش ممکن است به ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما کمک کند تا بفهمد چگونه برادی کاردی شما باعث غش می شود. همانطور که روی یک میز خاص دراز کشیده اید، میز به گونه ای کج می شود که انگار ایستاده اید. آزمایش شیب انجام می شود تا مشخص شود آیا تغییر موقعیت باعث غش می شود یا خیر.
 • تست ورزش استرس. یک نوار قلب ممکن است برای نظارت بر فعالیت قلب شما در حین دوچرخه‌سواری ثابت یا راه رفتن روی تردمیل انجام شود. اگر در ورزش کردن مشکل دارید، ممکن است دارویی برای تحریک قلب به روشی مشابه ورزش تجویز شود.
بیشتر بخوانید
چه نکات تغذیه ای بایستی در فشار خون بالا رعایت کرد؟

اگر پزشک فکر می کند که مکث های مکرر در تنفس در طول خواب (آپنه انسدادی خواب) باعث برادی کاردی می شود، ممکن است یک مطالعه خواب توصیه شود.

رفتار

درمان برادی کاردی به شدت علائم و علت کندی ضربان قلب بستگی دارد. اگر علائمی ندارید، ممکن است نیازی به درمان نباشد.

درمان برادی کاردی ممکن است شامل تغییر سبک زندگی، تغییر دارو یا یک دستگاه کاشته شده به نام ضربان ساز باشد. اگر یک مشکل اساسی سلامتی، مانند بیماری تیروئید یا آپنه خواب، باعث کندی ضربان قلب شود، درمان آن وضعیت ممکن است برادی کاردی را اصلاح کند.

داروها

بسیاری از داروها، از جمله داروهایی که برای درمان سایر بیماری های قلبی استفاده می شوند، می توانند باعث برادی کاردی شوند. همیشه به پزشک خود در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید، از جمله داروهایی که بدون نسخه خریداری می شوند، اطلاع دهید.

اگر دارویی که مصرف می کنید باعث برادی کاردی می شود، پزشک ممکن است دوز کمتر یا داروی دیگری را توصیه کند.

جراحی یا سایر روش ها

هنگامی که درمان های دیگر ممکن نیست و علائم برادی کاردی شدید است، دستگاهی به نام ضربان ساز برای کنترل ریتم قلب ضروری است. ضربان سازها فقط در صورت نیاز کار می کنند. وقتی قلب خیلی آهسته می‌زند، ضربان‌ساز سیگنال‌های الکتریکی را به قلب می‌فرستد تا ضربان را تسریع کند.

کاشت ضربان ساز نیاز به یک روش جراحی دارد. یک یا چند سیم در ورید اصلی زیر یا نزدیک استخوان ترقوه وارد شده و با استفاده از اشعه ایکس به عنوان راهنما به قلب هدایت می شوند. یک سر هر سیم در ناحیه مناسب قلب محکم می شود، در حالی که سر دیگر به دستگاهی (مولد پالس) که در زیر پوست در زیر استخوان ترقوه کاشته شده است، متصل می شود.

بیشتر بخوانید
میگو و کلسترول: تغذیه و سلامت قلب

ضربان ساز بدون سرب کوچکتر است و معمولاً برای کاشت دستگاه نیاز به جراحی کمتر تهاجمی دارد.

آماده شدن برای قرار ملاقات شما

چه با مراجعه به ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود شروع کنید و چه مراقبت های اورژانسی دریافت کنید، احتمالاً برای تشخیص و درمان به یک پزشک آموزش دیده در زمینه بیماری های قلبی (متخصص قلب) ارجاع خواهید شد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

در صورت امکان، اطلاعات زیر را یادداشت کرده و با خود در قرار ملاقات ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود ببرید:

 • علائم شما، از جمله مواردی که به نظر می رسد به قلب شما بی ربط هستند، و زمانی که شروع شده اند
 • اطلاعات شخصی مهم، از جمله استرس های عمده یا تغییرات اخیر زندگی و سابقه پزشکی شما
 • داروها، از جمله ویتامین ها و سایر مکمل هایی که مصرف می کنید، از جمله دوز
 • سوالاتی که باید پرسید ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما

در صورت امکان، یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را همراه داشته باشید تا به شما کمک کند اطلاعات دریافتی را به خاطر بسپارید.

بیشتر بخوانید
اتواسکلروز چیست؟ علل و درمان

برای برادی کاردی، سوالات اساسی که باید از ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود بپرسید عبارتند از:

 • چه چیزی باعث کندی ضربان قلب من می شود؟
 • به چه آزمایشاتی نیاز دارم؟
 • مناسب ترین درمان چیست؟
 • عوارض احتمالی چیست؟
 • چگونه قلب من نظارت خواهد شد؟
 • چند وقت یکبار به قرارهای بعدی نیاز خواهم داشت؟
 • سایر شرایطی که دارم یا داروهایی که مصرف می کنم چگونه بر مشکل قلبی من تأثیر می گذارد؟
 • آیا باید فعالیت هایم را محدود کنم؟
 • آیا بروشور یا مواد چاپی دیگری وجود دارد که بتوانم داشته باشم؟ چه وب سایت هایی را پیشنهاد می کنید؟

از پرسیدن سوالات دیگر دریغ نکنید.

از پزشک خود چه انتظاری دارید

ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما احتمالاً از شما سؤالاتی می پرسد، مانند:

 • آیا غش کرده اید؟
 • آیا چیزی مانند ورزش علائم شما را بدتر می کند؟
 • آیا سیگار می کشی؟
 • آیا برای بیماری قلبی، فشار خون بالا، کلسترول بالا یا سایر شرایطی که می تواند بر قلب شما تأثیر بگذارد تحت درمان هستید؟

Source link

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه