برنامه غذایی ۷ روزه جنرال موتورز برای کاهش وزن

طرح اصلی رژیم غذایی جنرال موتورز توسط جنرال موتورز با کمک سازمان غذا و دارو و وزارت کشاورزی ایالات متحده در سال ۱۹۸۵ برای کارمندانش ایجاد شد. ایده این بود که کارمندان خود را سالم تر کنند و در این فرآیند، بهره وری نیروی کار را بهبود بخشند.

نتایج اولیه چشمگیر بود و کارگران تنها در یک هفته تحت کاهش وزن قابل توجهی قرار گرفتند که نشان دهنده بهبود کارایی، انرژی و اعتماد به نفس بود.

در حالی که برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز برای کاهش وزن موفقیت‌آمیز تلقی می‌شود و پیروی از آن آسان است، اکثر متخصصان تغذیه توصیه نمی‌کنند که از آن پیروی کنید. اگرچه این رژیم باعث کاهش وزن فوری می شود، اما این رژیم عوارض جانبی متعددی نیز دارد که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

فرد باید دنبال یک رژیم غذایی متعادل باشد که از کاهش وزن و کاهش چربی اطمینان حاصل کند و در عین حال به بدن کمک کند مواد مغذی مورد نیاز خود را جذب کند. اگر به دنبال نمودار رژیم غذایی هستید که به کاهش وزن و حفظ شما کمک کند. سالم، پیشنهاد می کنیم نگاهی به بهترین برنامه غذایی هندی برای کاهش وزن بیندازید.

7 Day GM Diet Plan For Weight Loss

نمودار برنامه غذایی ۷ روزه جنرال موتورز برای کاهش وزن

برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز بر اطمینان از مصرف کربوهیدرات های پیچیده به همراه غذاهای کم کالری متمرکز است. این همراه با افزایش مصرف آب می تواند منجر به کاهش وزن قابل توجهی در طول یک هفته شود.

ایده این است که رژیم هفتگی خود را فقط به میوه ها، سبزیجات، برنج قهوه ای و مرغ محدود کنید. طرحی که در ابتدا برای کارمندان جنرال موتورز طراحی شده است، مطابق شکل زیر است.

روز وعده غذایی
روز ۱
 • همه میوه ها – به جز موز
 • میوه های توصیه شده هندوانه و خربزه هستند
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب
روز ۲
 • سیب زمینی آب پز بزرگ
 • سبزیجات پخته یا نپخته به انتخاب شما بدون روغن
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب
روز ۳
 • همه میوه ها – به جز موز
 • سبزیجات پخته یا نپخته (به جز سیب زمینی) به انتخاب شما بدون روغن
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب
روز ۴
 • ۸ تا ۱۰ عدد موز
 • ۳ تا ۴ لیوان شیر
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب
روز ۵
 • ۶ عدد گوجه فرنگی
 • یک فنجان برنج قهوه ای
 • ۱۲ تا ۱۵ لیوان آب
روز ۶
 • یک فنجان برنج قهوه ای
 • سبزیجات پخته یا نپخته (به جز سیب زمینی) به انتخاب شما بدون روغن
 • ۸ تا ۱۲ لیوان آب
روز ۷
 • یک فنجان برنج قهوه ای
 • هر گونه سبزیجات
 • تمام آب میوه ها

نمودار برنامه کاهش وزن رژیم غذایی ۷ روزه جنرال موتورز نسخه هندی

نسخه هندی برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز تغییر چندانی نسبت به نسخه اصلی ندارد. اما، در حالی که رژیم غذایی GM اصلی مصرف گوشت را به شکل گوشت گاو مجاز می‌داند، این رژیم در هند با جایگزین‌های گیاهی جایگزین می‌شود، زیرا بخش قابل توجهی از جمعیت گوشت گاو مصرف نمی‌کنند.

در حالی که افراد غیر گیاهخوار همچنان می توانند پروتئین را به شکل مرغ در روزهای پنجم و ششم مصرف کنند، گیاهخواران می توانند گوشت را با یک فنجان برنج قهوه ای جایگزین کنند.

نمودار برنامه غذایی جنرال موتورز – روز ۱

رژیم را با مصرف هر تعداد میوه که می خواهید در روز اول شروع کنید زیرا دستورالعمل خاصی در مورد مقدار آن وجود ندارد. با این حال، هندوانه و خربزه بسیار توصیه می شود زیرا حاوی مقادیر زیادی فیبر هستند، همچنین می توانید سیب، پرتقال و پاپایا را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

یکی دیگر از بخش های مهم رژیم غذایی، مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب در روز است و باید از گرسنگی در هر نقطه از روز اجتناب کرد. اگر در هر زمانی گرسنه شدید، با خیال راحت مقداری میوه بخورید و گرسنگی خود را برطرف کنید.

این غذاهای غنی از فیبر و کم چرب، فرد را برای مدت طولانی‌تری سیر نگه می‌دارند و در نتیجه کالری دریافتی فرد را کاهش می‌دهند. 

در روز اول از مصرف انواع سبزیجات پرهیز کنید و به مصرف میوه ها بپرهیزید. در میان میوه ها، دوری از موز ایده آل است. روز اول باید کمی راحت‌تر باشد، زیرا یکنواختی غذا هنوز شروع نشده است. بنابراین، به برنامه پایبند باشید و در بقیه روز احساس تحرک و پر انرژی کنید.

زمان وعده غذایی
۰۸:۰۰ ۱ عدد سیب متوسط چند عدد آلو یا یک پرتقال
۱۰:۳۰ قبل از ظهر ½ کاسه خربزه خرد شده
۱۲:۳۰ بعد از ظهر ۱ کاسه هندوانه
۱۶:۰۰ ۱ عدد پرتقال بزرگ یا موسمبی
۶:۳۰ بعد از ظهر ۱ فنجان سالاد خربزه و انار
۸:۳۰ بعد از ظهر ½ فنجان هندوانه

نمودار برنامه غذایی جنرال موتورز – روز ۲

برخلاف روز اول، روز دوم رژیم GM فقط شامل خوردن سبزیجات است. این سبزیجات را می توان به صورت خام مصرف کرد یا می توان آن ها را پخته کرد تا خوش طعم شوند. همچنین مطمئن شوید که هیچ روغنی در تهیه آنها دخیل نیست.

اگر سیب‌زمینی می‌خورید، از انتخاب گزینه‌های ناسالم مانند سرخ‌کرده یا حتی یک بسته چیپس برند مورد علاقه‌تان خودداری کنید، اگرچه اگر گرسنه هستید، می‌توانید در هر زمانی از روز سبزیجات بخورید. در صورت لزوم، می توان از روغن زیتون یا کره برای طعم دادن به مقدار کم استفاده کرد.

سبزیجات حاوی تمام مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ بدن هستند. کربوهیدرات‌های لازم را از سیب‌زمینی، پروتئین از نخود، و هویج و لوبیا مملو از فیبر و تمام ویتامین‌های ضروری هستند. پس از یک روز نسبتاً کم کربوهیدرات، این به بازیابی محتوای کربوهیدرات در بدن شما کمک می کند و انرژی کافی برای ادامه رژیم غذایی را در اختیار شما قرار می دهد. طبق برنامه، در روز دوم باید به طور کامل از میوه ها دوری کنید.

زمان وعده غذایی
۰۸:۰۰ ۱ فنجان سیب زمینی آب پز
۱۰:۳۰ قبل از ظهر ½ کاسه خیار
۱۲:۳۰ بعد از ظهر ۱ فنجان کاهو، اسفناج، خیار و فلفل دلمه ای
۱۶:۰۰ ½ فنجان هویج ورقه شده و یک لیوان آب لیمو با کمی نمک
۶:۳۰ بعد از ظهر ۱ فنجان بروکلی آب پز و نخود سبز
۸:۳۰ بعد از ظهر ۱ عدد خیار

نمودار برنامه غذایی جنرال موتورز – روز ۳

در روز سوم رژیم، فرد باید به خوردن ترکیبی از میوه ها و سبزیجات پایبند باشد. این غذاها می توانند مانند غذاهای مصرف شده در دو روز اول باشند. با این حال، تنها غذاهایی که باید از آنها اجتناب شود سیب زمینی و موز است.

در نیمه های هفته، بدن شما شروع به تطبیق با رژیم غذایی جدید می کرد. بعد از یک روز خوردن فقط سبزیجات، میوه‌ها می‌توانند یک افزودنی خوشایند باشند زیرا به کام شما تنوع می‌دهند.

همچنین باید ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید تا تمام سموم بدن را دفع کنید. علاوه بر اینکه بدن خود را دوباره پر می کنید و تمام مواد مغذی مورد نیاز بدن را تامین می کنید، می توانید سوپ رژیم غذایی GM را نیز در روز سوم به رژیم غذایی خود اضافه کنید. این تغییر همچنین به ارضای جوانه های چشایی شما و شکستن یکنواختی دو روز اول کمک می کند.

زمان وعده غذایی
۰۸:۰۰ ½ کاسه خربزه
۱۰:۳۰ قبل از ظهر ۱ فنجان آناناس یا گلابی
۱۲:۳۰ بعد از ظهر ۱ فنجان کاهو، اسفناج، خیار و فلفل دلمه ای
۱۶:۰۰ ½ فنجان هویج ورقه شده و یک لیوان آب لیمو با کمی نمک
۶:۳۰ بعد از ظهر ۱ فنجان بروکلی آب پز و نخود سبز
۸:۳۰ بعد از ظهر ۱ عدد خیار

نمودار برنامه غذایی جنرال موتورز – روز ۴

موزهایی که در سه روز اول از آنها پرهیز شد، در نهایت در روز چهارم قابل مصرف است و می توان تا ۸ عدد موز کوچک در طول روز مصرف کرد. مصرف را می توان در طول وعده های غذایی و زمان میان وعده تقسیم کرد. علاوه بر آن، باید هر کدام یک لیوان بزرگ شیر در وعده صبحانه، ناهار و شام مصرف کرد. در صورت یکنواخت شدن آن، یک کاسه سوپ نیز می تواند در رژیم غذایی گنجانده شود.

موز سرشار از پکتین است و از این رو به هضم غذا کمک می کند. آنها همچنین انرژی فوری مورد نیاز خود را برای ادامه کار به بدن شخص ارائه می دهند. در کنار سایر مواد مغذی، پتاسیم بالایی دارند و سدیم کمی دارند. علاوه بر این، شیر منبع عالی پتاسیم و کلسیم است. اگر شیری که مصرف می کنید با ویتامین D غنی شده باشد، به تقویت استخوان ها کمک می کند.

در روز چهارم، باید به طور کامل از خوردن میوه های دیگر به جز موز خودداری کنید. همچنین می توانید موز و شیر را با شیر انجیر و سویا جایگزین کنید. از سیب زمینی و سیب زمینی شیرین نیز باید اجتناب کرد

زمان وعده غذایی
۰۸:۰۰ ۲ عدد موز
۱۰:۳۰ قبل از ظهر ۱ عدد موز
۱۲:۳۰ بعد از ظهر میلک شیک (۲ موز + ۱ لیوان شیر + یک قطره پودر کاکائو)
۱۶:۰۰ ۲ عدد موز
۶:۳۰ بعد از ظهر ۱ عدد موز ۱ لیوان شیر
۸:۳۰ بعد از ظهر ۱ لیوان شیر

نمودار برنامه غذایی جنرال موتورز – روز پنجم

در روز پنجم، گیاه‌خواران می‌توانند یک کاسه برنج قهوه‌ای بخورند، در حالی که افراد غیر گیاه‌خوار می‌توانند از یک منبع پروتئین بدون چربی مانند ماهی یا سینه مرغ استفاده کنند. علاوه بر آن باید ۶ عدد گوجه فرنگی درشت نیز خورد.

درحالی‌که گیاه‌خواران می‌توانند یک کاسه برنج قهوه‌ای را برای ناهار بخورند، باید مراقب باشید که از حداقل روغن برای پخت و پز استفاده شود، افراد غیر گیاه‌خوار می‌توانند حدود ۵۰۰ گرم مرغ بدون پوست پخته یا کبابی را به همراه ۶ گوجه‌فرنگی بخورند. شما می توانید با نوشیدن حداکثر ۱۵ لیوان آب در روز با مقادیر بالای اسید اوریکی که بدنتان تولید می کند مبارزه کنید. 

برنج قهوه ای سرشار از فیبر است و به هضم غذا کمک می کند. در عین حال، مرغ و ماهی منابع عالی پروتئین بدون چربی هستند. علاوه بر این، ماهی همچنین دارای اسیدهای چرب امگا ۳ است و فیبر بالای گوجه فرنگی به این معنی است که به هضم غذا نیز کمک می کند.

باید به این نکته توجه داشته باشید، مهم است که از سیب زمینی و سیب زمینی شیرین در میان سبزیجات و موز در میان میوه هایی که در اوایل هفته توصیه می شد خودداری کنید. همچنین می توانید یک کاسه سوپ رژیمی GM را به عنوان بخشی از میان وعده صبح یا عصر میل کنید.

زمان وعده غذایی
۰۹:۰۰ ۳ عدد گوجه فرنگی
۱۲:۳۰ بعد از ظهر ½ فنجان برنج قهوه ای  سبزیجات تفت داده شده
۱۶:۰۰ ۲ عدد گوجه فرنگی
۶:۳۰ بعد از ظهر ۱ کاسه برنج قهوه ای گوجه فرنگی ۱ عدد 

½ فنجان سبزیجات سرخ شده 

نمودار برنامه غذایی جنرال موتورز – روز ششم

روز ششم رژیم غذایی جنرال موتورز به فرد نیاز دارد که سبزیجات پخته یا نپخته داشته باشد. همانطور که قبلاً گفته شد، گیاهخواران می توانند یک فنجان برنج قهوه ای را انتخاب کنند، در حالی که افراد غیر گیاهخوار می توانند یک منبع پروتئین بدون چربی مانند ماهی یا سینه مرغ را در رژیم غذایی خود بگنجانند.

یکی دیگر از روزهای مصرف نسبتاً زیاد غذا، روز ششم نیز از الگوی مشابه روز قبل با افزودن سبزیجات پخته یا نپخته پیروی می کند. باید مطمئن شوید که سبزیجات آب پز یا بخارپز شوند و سالادها نباید سس سنگینی داشته باشند.

افراد غیر گیاهخوار می توانند تا ۵۰۰ گرم مرغ بدون پوست را همراه با سبزیجات جدا از سیب زمینی مصرف کنند. علاوه بر غذاهای روز قبل، ترکیب سبزیجات در روز ششم نیز فیبر مورد نیاز بدن را تامین می کند. در حالت ایده آل، باید از مصرف همه میوه ها به همراه سیب زمینی و سیب زمینی شیرین اجتناب کنید. 

دیدن نتایج پس از چنین رژیم سختی بسیار عالی است، زیرا در روز ششم، پیشرفت کاهش وزن اکنون نشان داده خواهد شد.

زمان وعده غذایی
۰۹:۰۰ ۱ لیوان آب هویج
۱۲:۳۰ بعد از ظهر ½ فنجان برنج قهوه ای + ½ فنجان سبزیجات
۱۶:۰۰ ۱ فنجان برش های خیار
۶:۳۰ بعد از ظهر ½ کاسه برنج قهوه ای ½ فنجان سبزیجات، مرغ / پنیر

نمودار برنامه غذایی جنرال موتورز – روز هفتم

در آخرین روز از برنامه ۷ روزه، فرد باید یک فنجان برنج قهوه ای، مجموعه ای از سبزیجات و آب میوه بخورد. برای ناهار می توانید یک فنجان برنج قهوه ای را به همراه یک کاسه سبزیجات آب پز میل کنید. در مورد هیدراتاسیون، بعد از هر وعده غذایی یا میان وعده یک لیوان آب میوه بدون قند بنوشید تا مکمل سبزیجات غنی از مواد مغذی باشد.

برنج و سبزیجات مقداری انرژی مورد نیاز بدن را برای حفظ عملکرد موثر بدن تامین می کنند و آب میوه ها به دفع سموم از سیستم کمک می کنند.

مانند ۶ روز قبل، در روز هفتم نیز باید از مصرف برخی غذاها پرهیز کرد. توصیه می شود از سبزیجاتی مانند سیب زمینی و سیب زمینی شیرین دوری کنید.

زمان وعده غذایی
۰۹:۰۰ ۱ لیوان آب پرتقال/سیب
۱۲:۳۰ بعد از ظهر ½ فنجان برنج قهوه ای ½ فنجان سبزیجات سرخ شده
۱۶:۰۰ ۱ فنجان هندوانه / چند نوع توت
۶:۳۰ بعد از ظهر ۱ کاسه سوپ GM

خلاصه

این یک برنامه غذایی سخت ۷ روزه است که عمدتاً برای جمعیت گیاهخوار هند طراحی شده است. رژیم غذایی جنرال موتورز همچنین بر هیدراتاسیون تمرکز دارد، بنابراین مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب در روز را فراموش نکنید. ورزش در رژیم غذایی جنرال موتورز اختیاری است، اما در صورت تمایل، می توانید هنگام پیروی از این رژیم، ورزش های سبک مانند یوگا یا دویدن سبک انجام دهید.

دستور العمل سوپ رژیم غذایی جنرال موتورز برای کاهش وزن

رژیم غذایی جنرال موتورز سوپ بخش مهمی از رژیم غذایی است. می توان آن را در مقادیر نسبتاً بالاتر در هر روز مصرف کرد تا از گرسنه نماندن مطمئن شوید.

عناصر

 • ۱ قاشق چایخوری روغن زیتون
 • یک عدد کلم
 • سه عدد گوجه فرنگی متوسط
 • شش عدد پیاز بزرگ
 • دو عدد فلفل سبز
 • یک دسته کرفس
 • نیم لیتر آب

آماده سازی

 1. ابتدا پیاز و فلفل را خرد کنید. آنها را در قابلمه بریزید و در روغن زیتون تفت دهید تا قهوه ای ملایم شوند.
 2. سپس گوجه فرنگی، کرفس، کلم را خرد کرده و همراه با آب به قابلمه اضافه کنید.
 3. حدود ۶۰ دقیقه طول می کشد تا سوپ پخته شود. سبزیجات باید آب پز شوند و بگذارید بجوشد. سپس سوپ را با مقداری نمک و فلفل مزه دار کنید و از یک کاسه سوپ خوشمزه لذت ببرید.

عوارض جانبی برنامه رژیم غذایی GM

رژیم غذایی جنرال موتورز در سراسر جهان محبوب است. با این حال، آنها عوارض جانبی متعددی دارند که باید قبل از انتخاب رژیم غذایی در نظر گرفته شوند.

اگرچه این رژیم ممکن است به کاهش وزن سریع و موقت کمک کند، اما فیبر بالایی دارد اما پروتئین، کربوهیدرات و چربی کمی دارد. به همین دلیل، بدن شما ممکن است تمام مواد مغذی ضروری را دریافت نکند.

رژیم غذایی GM می تواند منجر به کاهش سرعت متابولیسم در بدن شما شود. در حالی که ممکن است روند کاهش وزن شما در ابتدا تحت تاثیر قرار نگیرد، این امر در نهایت حفظ وزن بدن شما را دشوار می کند. رژیم غذایی GM توسط هیچ تحقیقی پشتیبانی نمی شود و پایدار و بسیار محدود کننده نیست.

سایر عوارض جانبی احتمالی رژیم GM نیز شامل ضعف، سردرد و گرسنگی است.

خلاصه

این رژیم را می توان یک شکل شدید از رژیم نامید و فقط به معنای کاهش وزن فوری است. رژیم غذایی GM روی اصول تعادل انرژی کار می کند. این رژیم غذایی با ایجاد کمبود کالری به کاهش وزن کمک می کند، زیرا اکثر غذاها کم کالری هستند، از آنجایی که یک رژیم غذایی محدود است، این رژیم می تواند عوارض جانبی متعددی نیز داشته باشد و پیروی از این رژیم بیش از یک بار در ماه توصیه نمی شود. همچنین، کاهش وزن تنها موقتی است و پس از از سرگیری رژیم غذایی منظم، افزایش وزن مشاهده می شود.

بررسی تخصصی

رژیم غذایی جنرال موتورز یک رژیم غذایی تصادفی است که برخلاف اصول یک رژیم غذایی متعادل است. اگرچه کاهش وزن یا نتایج بسیار سریع و مشهود هستند، اما بسیار موقتی هستند.

از آنجایی که شما در برنامه غذایی منظم خود دچار تغییر شدیدی می شوید، وزن بدن کاهش می یابد و زمانی که رژیم غذایی عادی خود را از سر می گیرید، به همان اندازه یا بیشتر از وزنی که از دست داده وزن اضافه می شود.

همچنین اعتقاد بر این است که هر رژیمی که شما را ملزم به توقف خوردن غذای اصلی روزانه خود کند، پایدار نیست زیرا مدیریت وزن مستلزم عادات غذایی مداوم و یک رژیم غذایی متعادل با تمام مواد مغذی است.

از پیروی از یک رژیم غذایی غیرواقعی که نیاز به تلاش اضافی برای تغییر کامل سبک زندگی شما دارد، خودداری کنید و همین تلاش را برای متعادل کردن وعده های غذایی روزانه خود انجام دهید. این به حفظ یک تغییر سبک زندگی خوب و تضمین مدیریت وزن پایدار کمک می کند.

نتیجه

با تمرکز بر مصرف کربوهیدرات‌های پیچیده و غذاهای کم کالری، برنامه رژیم غذایی GM کاهش وزن را تضمین می‌کند. با این حال، پیروی از رژیم غذایی GM می‌تواند منجر به عدم دریافت مواد مغذی مورد نیاز فرد شود و یکی از رژیم‌های مد روز است که سریع را ترویج می‌کند. کاهش وزن.

سلب مسئولیت: هدف این مقاله فقط به اشتراک گذاری دانش و گسترش آگاهی است. قصد جایگزینی توصیه های پزشکی توسط متخصصان را ندارد.

سوالات متداول

س. آیا رژیم غذایی GM مضر است؟

A. اگرچه برای کاهش وزن کوتاه مدت بسیار موثر است، اما رژیم GM برای مدت طولانی توصیه نمی شود. برنامه غذایی دارای پشتوانه علمی نیست و همچنین ممکن است باعث کمبودهای تغذیه ای در افراد شود.

س. چگونه رژیم GM را کامل کنم؟

الف- رژیم غذایی جنرال موتورز یک رژیم غذایی محدودکننده است که باید به مدت ۷ روز رعایت شود. برای مشاهده نتایج در پایان ۷ روز باید برنامه غذایی را بطور اختصاصی دنبال کنید.

س. آیا کشک در رژیم غذایی GM مجاز است؟

A. بله، می‌توانید به جای شیر بدون چربی در روزهای توصیه شده، کشک یا دوغ شیرین نشده بخورید..

س. آیا پنیر در رژیم غذایی GM مجاز است؟

A. بله، می‌توانید به جای گوشت بدون چربی در رژیم غذایی پنیر بخورید در روزهایی که به عنوان منبع پروتئین توصیه می‌شود.

س. در روز هفتم رژیم GM چه بخورم؟

A. رژیم GM یک رژیم غذایی کم کالری و پروتئین بالا است. بنابراین، شما در انتخاب انواع میوه ها و سبزیجات، پروتئین مانند پنیر یا برنج قهوه ای یا گوشت بدون چربی و نوشیدنی هایی مانند اسموتی کشک/ شیر بدون چربی آزاد هستید.

س. چقدر می توانم با روزه گرفتن به مدت ۷ روز وزن کم کنم؟

الف. تخلیه ذخایر گلیکوژن بدن با روزه داری باعث از دست دادن آب می شود و در نتیجه در یک هفته ۳ تا ۵ کیلوگرم یا بیشتر وزن کاهش می یابد. با این حال، این می تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد.

س. در روز ۵ رژیم GM چه می توانید بخورید؟

A. در روز پنجم، گیاهخواران می توانند یک کاسه برنج قهوه ای بخورند، در حالی که غیر گیاهخواران می توانند از یک منبع پروتئین بدون چربی مانند ماهی یا سینه مرغ استفاده کنند. علاوه بر این، باید ۶ عدد گوجه فرنگی بزرگ و نصف فنجان سبزی سرخ شده بخورید.

س. آیا می توانیم شیر را در رژیم غذایی GM جایگزین کنیم؟

A. بله، قطعا. می توانید شیر بدون چربی را با ماست یا دوغ شیرین نشده جایگزین کنید.

س. آیا می‌توانیم جوانه‌ها را در رژیم غذایی GM بخوریم؟

A. بله، می توانید جوانه ها را در برنامه رژیم غذایی GM بخورید.

س. آیا می توانیم مرغ را در رژیم غذایی GM بخوریم؟

پاسخ. بله، می توانید در روز پنجم و ششم شروع برنامه رژیم غذایی جنرال موتورز جوجه بخورید.

پیوند منبع

۵/۵ - (۱ امتیاز)

بیشتر بخوانید
بهترین منابع پروتئین برای وگان ها در رژیم های غذایی گیاهی
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه