بستنی و یبوست

اگر به دنبال خلاص شدن از شر یبوست خود هستید، رژیم غذایی شما نقطه شروع شماست. بستنی خامه ای طعم خوبی دارد، اما اگر یبوست دارید ممکن است ایده بدی باشد. یبوست می‌تواند دلایل زمینه‌ای متعددی داشته باشد، از جمله رژیم‌های غذایی سرشار از قند و فیبر کم به عنوان عامل اصلی.

علل یبوست

یبوست می تواند یک وضعیت دردناک، زور آور و نفخ کننده باشد که به صورت کمتر از سه بار دفع در هفته تعریف می شود. دانشگاه کالیفرنیا، سانفرانسیسکو، خاطرنشان می کند که یبوست می تواند نشانه ای از علل مختلف باشد، از جمله کمبود فیبر در رژیم غذایی، برخی داروها، کم تحرکی، کم آبی بدن، بارداری، پیری، مشکلات سلامت روده و شیر.

بیشتر بخوانید
حالت تهوع چیست؟ علائم، علل، تشخیص، درمان و پیشگیری

علل درد شکم چپ و یبوست

از آنجایی که بستنی از شیر تهیه می شود، دلیل بر این است که شیر نیز می تواند باعث یبوست شود. با این حال، همه منابع موافق نیستند که شیر یا سایر محصولات لبنی باعث یبوست می شوند. وب‌سایت Dairy Nutrition از کشاورزان لبنیات کانادا اشاره می‌کند که یبوست ناشی از یک غذا نیست، بلکه ترکیبی از انتخاب‌های سبک زندگی، از جمله رژیم غذایی نامناسب و ورزش نکردن است.

قند زیاد و فیبر کم

اگرچه ممکن است ارتباط مستقیمی بین بستنی و یبوست وجود نداشته باشد، بستنی دارای ویژگی های خاصی است که می تواند منجر به یبوست شود. اینها شامل محتوای قند بالا و محتوای فیبر کم است. به همین دلیل، چندین منبع، از جمله UCSF، مرکز پزشکی دانشگاه روچستر، بنیاد پزشکی پالو آلتو و مرکز ملی اطلاعات بیماری‌های گوارشی، همگی بستنی را به‌عنوان یکی از غذاهایی که برای کاهش یبوست باید اجتناب کرد، فهرست می‌کنند.

بیشتر بخوانید
علت استفراغ صفرای سبز یا زرد

رژیم غذایی ضد کاندیدا و یبوست

به گفته دکتر لارنس ویلسون از مرکز توسعه، در تلاش برای مبارزه با یبوست، باید قندهای فرآوری شده مانند قندهای موجود در بستنی را به حداقل برسانید. غذاهای شیرین می توانند رشد مخمر روده را افزایش دهند و بر سلامت روده بزرگ تأثیر منفی بگذارند که می تواند منجر به یبوست شود. موسسه ملی پیری خاطرنشان می کند که می توانید با خوردن غذاهای غنی از فیبر بیشتر، مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و میوه های خشک، یبوست را درمان کنید. دریافت مایعات کافی؛ و فعال بودن بدنی اگر این تغییرات در شیوه زندگی بی اثر است، با پزشک خود در مورد ملین ها صحبت کنید.

  • به گفته دکتر لارنس ویلسون از مرکز توسعه، در تلاش برای مبارزه با یبوست، باید قندهای فرآوری شده مانند قندهای موجود در بستنی را به حداقل برسانید.
  • موسسه ملی پیری خاطرنشان می کند که می توانید با خوردن غذاهای غنی از فیبر بیشتر، مانند میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و میوه های خشک، یبوست را درمان کنید. دریافت مایعات کافی؛ و فعال بودن بدنی
بیشتر بخوانید
بهترین انواع فیبر برای افراد مبتلا به IBD

Source link

۳/۵ - (۲ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه