بعد از سقط چه زمانی پریود دوباره شروع می شود؟

سقط جنین یک روش پزشکی کم خطر است که به بارداری پایان می دهد. اولین قاعدگی فرد معمولاً ۴-۸ هفته پس از سقط جنین رخ می دهد.

این مقاله به این می پردازد که افراد می توانند انتظار داشته باشند که بعد از سقط چه اتفاقی برای پریودهایشان بیفتد. در ادامه بخوانید تا بدانید سقط جنین های پزشکی و جراحی چگونه بر چرخه قاعدگی تاثیر می گذارد.

در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲، دادگاه عالی ایالات متحده Roe v. Wade را لغو کرد.

این به این معنی است که هر ایالت اکنون قادر به تصمیم گیری درباره قوانین سقط جنین هستند. در نتیجه، بسیاری از ایالت ها دسترسی به سقط جنین را ممنوع یا به شدت محدود خواهند کرد.

بعد از سقط چه زمانی پریود دوباره شروع می شود؟

سقط جنین چه تاثیری بر چرخه قاعدگی دارد؟

معمولاً فرد عادت ماهانه بعدی خود را خواهد داشت ۴-۸ هفته بعد از سقط جنین سقط جنین باعث خالی شدن رحم می شود و چرخه قاعدگی دوباره شروع می شود.

تاریخ شروع قاعدگی بعدی یک فرد به این بستگی دارد که آیا آنها از روش های پیشگیری از بارداری استفاده می کنند و اگر چنین است، کدام نوع.

اگر دوره های قاعدگی ۸ هفته در فرد شروع نشود در مورد سقط جنین باید با پزشک خود صحبت کنند.

خونریزی پس از سقط جنین چیست؟

بسیاری از افراد پس از سقط جنین دچار خونریزی می شوند. پزشکان به این خونریزی پس از سقط می گویند. استفاده از پدها پس از سقط جنین ممکن است ایده خوبی باشد تا میزان خون از دست رفته را ردیابی کنید.

دو نوع اصلی سقط جنین پزشکی و جراحی است. در اینجا، ما این نوع سقط جنین را مورد بحث قرار می دهیم و ممکن است افراد خونریزی پس از آن تجربه کنند.

بیشتر بخوانید
پریودهای نامنظم چیست: درمان، بارداری و ...

خونریزی بعد از سقط پزشکی

سقط طبی زمانی است که پزشک برای پایان دادن به بارداری به فرد قرص سقط می دهد. این نوع سقط جنین در ۱۱ هفته از بارداری است

در طول سقط جنین پزشکی، پزشک دو قرص تجویز می کند: میفپریستون، برای جلوگیری از رشد بیشتر بارداری، و میزوپروستول، برای تحریک رحم برای بیرون راندن بافت حاملگی.

میزوپروستول باعث انقباض رحم می شود و بافت حاملگی را مجبور به عبور از واژن می کند. این درمان منجر به خونریزی می شود که می تواند شبیه به قاعدگی سنگین باشد. برخی از افراد خونریزی شدیدتری را نسبت به دیگران تجربه می کنند و ممکن است حاوی لخته های خونی بزرگ باشد.

سپس ممکن است فرد دچار لکه بینی یا خونریزی خفیف ۲ هفته پس از عبور بافت حاملگی شود.

خونریزی بعد از سقط جنین

سقط های جراحی معمولاً بعد از هفته دهم بارداری، در سه ماهه دوم بارداری انجام می شود. وجود دارد دو نوع از سقط جنین جراحی اولین مورد آسپیراسیون خلاء است که شامل برداشتن حاملگی با استفاده از ساکشن است. دوم اتساع و تخلیه است که شامل گشاد شدن دهانه رحم با فورسپس و از بین بردن بارداری با ساکشن است.

پزشکان معمولاً از آسپیراسیون خلاء تا اطراف استفاده می کنند ۱۴-۱۶ هفته طبق گفته گروه حمایتی Planned Parenthood، پس از آخرین قاعدگی فرد. پس از مدت زمان طولانی تر، آنها به طور کلی اتساع و تخلیه را توصیه می کنند.

بیشتر بخوانید
چه چیزی باعث ترشح قهوه ای مایل به صورتی واژن می شود؟

سقط های جراحی نیز می توانند باعث خونریزی پس از سقط شوند که ممکن است شبیه به یک دوره معمولی باشد. خونریزی بعد از سقط جنین جراحی معمولاً طول می کشد ۱-۲ هفته و برخی از افراد ممکن است تا پریود بعدی خود لکه بینی را تجربه کنند.

آیا باعث پریودهای نامنظم می شود؟

برخی از روش های پیشگیری از بارداری ممکن است بر منظم بودن دوره های بعد از سقط تأثیر بگذارد. اگر فردی معمولاً پریودهای نامنظم داشته باشد، ممکن است پس از سقط جنین به این عادت ادامه دهد.

سقط جنین می تواند منجر به استرس عاطفی شود که ممکن است بر چرخه قاعدگی افراد نیز تأثیر بگذارد. تجربه استرس می تواند منظم بودن پریودها را تغییر دهد.

اگر فردی بعد از سقط قاعدگی نامنظم دارد و قبلاً این کار را نکرده است، باید با پزشک خود صحبت کند.

برای دوره اول چه انتظاری باید داشت

پس از سقط جنین جراحی، اولین دوره قاعدگی فرد ممکن است کوتاهتر از حد معمول باشد. عمل سقط جنین به طور کامل رحم را خالی می کند، بنابراین بافت کمتری برای دفع وجود دارد که می تواند منجر به پریود سبک تر شود.

اولین قاعدگی فرد ممکن است پس از سقط پزشکی طولانی تر از حد معمول باشد زیرا در این درمان از هورمون هایی استفاده می شود که ممکن است بر طول چرخه تأثیر بگذارد. این دوره همچنین می‌تواند سنگین‌تر باشد، زیرا بدن ممکن است بافت اضافی برای خارج کردن پس از عمل داشته باشد.

استفاده از پدها در اولین دوره بعد از سقط جنین به فرد این امکان را می دهد که میزان خونی که از دست می دهد را کنترل کند.

بیشتر بخوانید
درمان زایمان زودرس: سولفات منیزیم

برای دوره دوم چه انتظاری داریم

دوره دوم بعد از سقط جنین احتمالاً به حالت قبل برمی گردد.

با این حال، برخی از افراد ممکن است متوجه شوند که تنظیم قاعدگی دو یا سه چرخه طول می کشد. اگر این اتفاق نیفتد، باید با پزشک خود صحبت کنند.

چه زمانی می توان کنترل بارداری را شروع کرد؟

افراد می توانند بلافاصله پس از سقط جنین از روش های ضد بارداری استفاده کنند. اگر می‌خواهند از یک دستگاه داخل رحمی (IUD) استفاده کنند، می‌توانند از یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی بخواهند که در همان ملاقاتی که سقط جنین انجام می‌شود، یک دستگاه داخل رحمی را نصب کند.

آی یو دی یک روش موثر برای پیشگیری از بارداری است. هم آی یو دی های مسی بدون هورمون و هم آی یو دی های پلاستیکی-هورمونی موجود است.

مزیت آی یو دی های مسی این است که بر خلق و خو تاثیر نمی گذارند اما ممکن است باعث پریودهای سنگین تر شوند.

آی یو دی های هورمونی ممکن است قاعدگی را کم کند، اما مانند سایر روش های پیشگیری از بارداری هورمونی، ممکن است بر خلق و خوی تأثیر بگذارد.

کاندوم یک روش قابل اعتماد پیشگیری از بارداری بدون هورمون است که نیازی به جراحی ندارد.

اینکه کدام روش پیشگیری از بارداری استفاده شود یک انتخاب شخصی است و گزینه های مختلف برای افراد مختلف کار می کند.

چه زمانی باید با پزشک مشورت کرد

اگر فردی پس از سقط جنین دچار خونریزی بسیار شدید شد یا دردی که با داروهای مسکن بدون نسخه قابل کنترل نیست، باید با پزشک خود صحبت کند.

بیشتر بخوانید
چگونه با 8 درمان خانگی از شر گرفتگی عضلات خلاص شویم؟

لخته شدن خون تا اندازه یک لیمو در طول خونریزی پس از سقط جنین معمولی است. اگر فردی لخته خون بزرگتر از این را تجربه کرد، باید با پزشک صحبت کند.

علائمی که ممکن است شامل سرگیجه، تعریق و حالت تهوع در حین یا بعد از سقط جنین باشد، معمولی هستند. با این حال، افرادی که بسیار احساس ضعف می کنند یا دمای بالایی دارند باید با پزشک خود مشورت کنند.

اگر فردی علائم نگران کننده ای را تجربه کرد، می تواند برای مشاوره و اطمینان با پزشک صحبت کند.

خلاصه

سقط جنین منجر به شروع مجدد چرخه قاعدگی می شود. اکثر مردم ۴ تا ۸ هفته بعد از سقط پریود می شوند.

اولین دوره‌های بعد از سقط پزشکی ممکن است سنگین‌تر و طولانی‌تر از قبل باشد، در حالی که اولین دوره بعد از سقط جراحی ممکن است کوتاه‌تر و سبک‌تر باشد.

اگر قاعدگی های فردی ۸ هفته پس از سقط شروع نشد یا بعد از ۳ ماه به حالت عادی بازگشت، باید با پزشک خود صحبت کند.

خونریزی پس از سقط معمولی است. اگر این بسیار سنگین است، بیش از ۲ هفته ادامه پیدا می کند، یا حاوی لخته های خونی بزرگتر از یک لیمو است، فرد باید با پزشک خود صحبت کند.

Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه