آیا قفسه سینه شما کج، ناهموار یا نامتقارن است؟ قفسه سینه ناصاف بیشتر از آن چیزی است که فکر می کنید. این می تواند نتیجه دلایل نسبتاً بدون عارضه باشد که رسیدگی به آنها ساده است یا ممکن است نتیجه یک وضعیت پزشکی باشد که نیاز به جراحی یا درمان دارد.

علل ناهمواری عضلات سینه

گاهی اوقات، عضلات ناهموار قفسه سینه نتیجه تسلط یا طرفداری در یک طرف بدن شماست. اگر شما راست دست هستید و بیشتر وظایف خود را با سمت راست خود انجام می دهید، به احتمال زیاد عضلات قوی تر یا بزرگ تری در سمت راست قفسه سینه خود خواهید داشت.

اگر قفسه سینه شما به دلیل تسلط یا طرفداری ناهموار است، خبر خوب این است که ممکن است با ورزش بهبود یابد. در بسیاری از موارد، می‌توانید با تمرین عضلات سینه‌ای – سینه‌ای ماژور و مینور – عدم تعادل قفسه سینه خود را برطرف کنید.

بهترین راه برای رفع ناهمواری قفسه سینه و Pecshealthline.comhttps://www.healthline.com › سلامتی

قفسه سینه ناصاف همچنین می تواند نتیجه شرایطی باشد که نیاز به مراقبت پزشکی یا جراحی دارد.

شرایط پزشکی که ممکن است باعث ناهمواری قفسه سینه شود

شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث ناهمواری قفسه سینه یا قفسه سینه شود. اینها معمولاً در بدو تولد وجود دارند یا در طول زمان ایجاد می شوند و اغلب با روش های جراحی درمان می شوند.

بیشتر بخوانید
استخوان سازی جنین شناسی

قفسه سینه کنده شده

Pectus excavatum یا قفسه سینه قیفی، وضعیتی است که در آن استخوان سینه شما در قفسه سینه فرو رفته است. این شایع ترین بیماری رشدی است که بر روی جناغ سینه تاثیر می گذارد و در نتیجه حدود کشتی سینهاعتقاد بر این است که به عنوان قفسه سینه کبوتر نیز شناخته می شود، به دلیل رشد غیر طبیعی غضروف بین دنده ها و استخوان سینه ایجاد می شود. این باعث می شود قفسه سینه به سمت بیرون خم شود. این عارضه معمولاً در بدو تولد وجود دارد، اما با رشد کودک ظاهر واضح‌تری پیدا می‌کند. تقریباً در آن رخ می دهد ۱ در ۱۰۰۰ تولد.

قفسه سینه

Pectus arcuatum یا قفسه سینه موجی، یک بیماری نادر است که شامل یک جناغ فوقانی بیرون زده با یک جناغ تحتانی مقعر است.

سندرم لهستان

اگر با عضلات از دست رفته در یک طرف بدن خود به دنیا آمدید، ممکن است به سندرم لهستان مبتلا باشید. سندرم لهستان می تواند باعث ناهمواری قفسه سینه، همراه با بازوها، دست ها یا انگشتان در سمت آسیب دیده شود.

بیشتر بخوانید
کراتوآکانتوما

اسکولیوز

اسکولیوز انحنای غیر طبیعی ستون فقرات است. این می تواند باعث چرخش و جبران سایر قسمت های بدن شما شود و سینه و شانه های شما را ناهموار کند. درمان بستگی به شدت مورد دارد. فیزیوتراپی و بریس های پشتی اغلب به عنوان اولین درمان توصیه می شود. موارد شدیدتر ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد.

۵ راه برای رفع ناهمواری عضلات سینه

انسان ها کاملاً متقارن نیستند. اگر عدم تعادل قفسه سینه شما به دلیل روش های تمرینی نادرست یا ترجیح یک بازو بر دست دیگر باشد، روش هایی برای رفع یا بهبود آن ممکن است شامل موارد زیر باشد:

ورزش کردن سمت ضعیف خود

اگر به طور مداوم از یک طرف بدن خود برای بلند کردن اجسام یا انجام کارهای روزانه استفاده می کنید، این می تواند باعث ناهموار شدن سینه شما شود.

سعی کنید از سمت کمتر توسعه یافته خود برای بلند کردن چیزها استفاده کنید تا قدرت و ترکیب عضلانی آن طرف را متعادل کنید. همچنین بازوها و شانه‌های خود را در سمتی که کمتر غالب است در فعالیت‌های روزانه بیشتر قرار دهید.

بیشتر بخوانید
شیر و پوکی استخوان - آیا محصولات لبنی واقعا برای استخوان های شما مفید هستند؟

استفاده از دمبل

ورزش با دمبل ممکن است به بازتوانی قسمت ضعیف قفسه سینه شما کمک کند. دمبل

  • پرس سینه دمبل
  • مگس سینه دراز کشیده
  • مگس سینه ایستاده
  • پرس سینه شیب دار

تمرین یوگا

مطالعات نشان داده اند که یک روال روزانه هاتا یوگا می تواند ظرفیت تنفس ریه های شما را بهبود بخشد، انعطاف پذیری قفسه سینه شما را بهبود بخشد و قدرت عضلانی را افزایش دهد. تمرین منظم یوگا امکان انجام تمرینات کل بدن و تمرینات متمرکز بر روی گروه های عضلانی خاص را فراهم می کند. همچنین نشان داده شده است که وضعیت بدن را بهبود می بخشد.

ایجاد یک برنامه تمرینی متعادل برای سینه

اگر عادت به باشگاه رفتن دارید، یک قدم جلوتر هستید. ترکیب کردن روتین تمرینات قفسه سینه نه تنها به شما کمک می کند که علاقه مند بمانید، بلکه باعث ایجاد یکنواختی عضلانی در عضلات سینه و سینه نیز می شود.

اگر اهل باشگاه نیستید، می‌توانید با انجام تمرینات قفسه سینه با حداقل تجهیزات در خانه، مانند:

  • pushups
  • کاهش فشار
  • پرس استند
  • pullups
بیشتر بخوانید
گردن نظامی (کیفوز گردنی): علل، درمان و ...

کار با مربی شخصی

اگر در باشگاه یا خانه مشکل دارید، ممکن است لازم باشد یک مربی شخصی بگیرید یا از کسی با تجربه کمک بخواهید. فرم تمرین ضعیف ممکن است به ناهمواری سینه شما کمک کند و یک مربی یا متخصص تناسب اندام می تواند به شما در اصلاح تکنیک کمک کند.

 خلاصه

قفسه سینه ناهموار احتمالاً به این دلیل است که یک طرف سینه شما بیشتر از طرف دیگر استفاده می شود. با یک روال تمرینی اصلاح شده و کار سخت، قفسه سینه شما معمولا بهبود می یابد.

اگر مشکل شما پزشکی است – مانند پکتوس اکواتوم یا اسکولیوز – باید با پزشک خود در مورد درمان صحبت کنید که ممکن است شامل جراحی نیز باشد.

اگر ناهمواری قفسه سینه شما باعث استرس شدید شما می شود، برنامه ریزی کنید که در نوبت بعدی از پزشک خود در مورد آن سوال کنید.
Source link