بیماری مورژلون: مدیریت یک بیماری پوستی غیر قابل توضیح

بیماری مورژلون وضعیتی است که با این باور که انگل ها یا فیبرها از پوست بیرون می آیند مشخص می شود. افراد مبتلا به این عارضه اغلب احساس می کنند که چیزی روی پوست آنها می خزد یا به آن ها می زند. خارش شدید و زخم های مرتبط با بیماری مورژلون می تواند به شدت با کیفیت زندگی فرد تداخل کند.

برخی از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی این بیماری را به عنوان یک هجوم هذیانی می شناسند و آن را با داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد روان پریشی، درمان شناختی رفتاری و مشاوره درمان می کنند. برخی دیگر فکر می کنند این علائم مربوط به یک فرآیند عفونی در سلول های پوست است. مطالعه بیشتر مورد نیاز است.

علائم و نشانه ها

افرادی که بیماری مورژلونز دارند علائم و نشانه های زیر را گزارش می کنند:

  • بثورات پوستی یا زخم هایی که می توانند باعث خارش شدید شوند
  • احساس خزیدن روی و زیر پوست، که اغلب با حشرات در حال حرکت، نیش زدن یا گاز گرفتن مقایسه می شود
  • اعتقاد به این که الیاف، نخ یا مواد رشته ای سیاه در داخل و روی پوست وجود دارد
  • مشکل در تمرکز
  • حالت افسردگی

محققان در مورد بیماری مورگلونز چه می دانند؟

تحقیقات در مورد Morgellons توسط چندین گروه در طول چندین دهه نتایج متناقضی را به همراه داشته است. یکی از بزرگترین مطالعات که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) در سال ۲۰۱۲ انجام شد، نشان داد که این بیماری توسط عفونت یا انگل ایجاد نمی شود.

CDC مطالعه ای بر روی ۱۱۵ فرد مبتلا به Morgellons انجام داد که CDC از آن به عنوان درماتوپاتی غیرقابل توضیح یاد می کند. این مطالعه نشان داد که بیشتر الیاف موجود در زخم های پوستی را می توان با خارش مکرر و آلودگی توسط الیاف پارچه به جای الیاف بیرون آمده از پوست توضیح داد. مطالعه CDC اشاره کرد که این بیماری اغلب در زنان میانسال سفیدپوست دیده می‌شود و علائم آن بسیار شبیه به علائم یک بیماری روانی است که شامل باورهای نادرست در مورد هجوم انگل‌ها (هجوم هذیانی) است.

مطالعات تحقیقاتی کوچک سعی در تعیین علت و درمان موثر بیماری مورگلون داشته است. اما هنوز هیچ راهنمایی ثابت شده در مورد تشخیص و درمان وجود ندارد. مطالعه بیشتر مورد نیاز است.

مقابله با بیماری مورگلونز

علائم و نشانه های مرتبط با بیماری مورژلون می تواند ناراحت کننده باشد. افراد مبتلا به بیماری مورژلون سزاوار درمان دلسوزانه هستند، حتی اگر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است در مورد ماهیت این وضعیت اختلاف نظر داشته باشند. برای مدیریت علائم و نشانه های این بیماری:

  • با یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی دلسوز رابطه برقرار کنید.  ارائه دهنده ای را پیدا کنید که نگرانی های شما را تایید کند، معاینه کامل انجام دهد، درباره گزینه های درمانی با شما صحبت کند و با یک تیم مراقبت چند رشته ای کار کند.
  • صبور باش.  ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما به احتمال زیاد به دنبال شرایط شناخته شده ای است که به درمان های مبتنی بر شواهد اشاره می کند قبل از اینکه تشخیص بیماری مورگلونز را در نظر بگیرد.
  • ذهن خود را باز نگه دارید.  علل مختلف علائم و نشانه های خود را در نظر بگیرید و توصیه های ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود را برای درمان – که ممکن است شامل درمان طولانی مدت سلامت روان باشد – صحبت کنید.
  • برای سایر شرایط به دنبال درمان باشید.  برای اضطراب، افسردگی یا هر وضعیت دیگری که بر تفکر، خلق و خو یا رفتار شما تأثیر می گذارد، درمان شوید.

لینک منبع

لطفاً به این مطلب امتیاز دهید. این‌کار به بهبود ارائه مطالب کمک خواهد کرد.
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه