تاثیر جراحی بینی بر افسردگی

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که در عمل بینی حس و روحیه فرد به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و این موضوع خود یکی از مهمترین دلایل انجام این جراحی می باشد. بسیاری از افراد که بعد از جراحی از نتیجه دریافت شده راضی هستند اعتماد به نفس بیشتری پیدا می کنند و نسبت به خود و ظاهرشان حس بهتری خواهند داشت ، اما افرادی که از نتیجه ناراضی هستند دچار چه چالش هایی می شوند ؟ افسردگی بعد و قبل از جراحی بینی و اثرات آن بعد از عمل بینی مواردی هستند که امروز مورد بررسی قرار خواهند گرفت و توضیحات مربوط به آن را از زبان یک جراح بینی متبحر در مشهد خواهیم شنید.

افسردگی یکی از دلایل جراحی بینی

همانطور که شاید بدانید و یا حتی درک کنید یکی از علت های خوب برای اقدام به انجام این عمل رو به رو شدن با افسردگی و مشکلات روانی و کمبود اعتماد به نفس در جامعه است. بینی بسیاری از افراد به صورت مادرزادی دچار مشکلات و ناهنجاری های مختلف می باشد که یکی از عمده ترین دلایل انجام این جراحی نیز همین موضوع است. افراد در جامعه همواره به دنبال برقراری ارتباط و زیاد کردن ارتباطات خود با افراد جامعه هستند. در برخی از موارد وجود نقص هایی در ظاهرشان باعث می شود تا شخص اعتماد به نفس کافی را نداشته باشد و در برقراری ارتباط دچار مشکل گردد. در اکثر این افراد ، خود فرد جسارت اقدام به برقراری ارتباط با دیگران را ندارد ، اما در برخی از مواقع نیز افراد به دلیل ظاهر شخصی فرد از برقراری ارتباط با او خودداری می کنند که این موضوع می تواند در احساسات و سلامت روانی هر فردی اثر بگذارد.

مورد دیگر نیز جدا از جامعه است و مربوط به خود شخص می شود. در برخی از موارد نیز افراد در جامعه و برای ارتباط برقرار نمودن با سایر افراد هیچ مشکلی ندارند ، اما خودشان از ظاهر خود راضی نیستند یا دوست دارند ظاهری متفاوت و بهتر داشته باشند. این موضوع کاملا به خواسته ها و سلیقه شخصی افراد باز می گردد که این مورد نیز یکی دیگر از دلایل رایج برای افسردگی می باشد. دلیل آن نیز این است که شما از خودتان راضی نیستید و از ظاهر خود لذت نمی برید که این موضوع یک مورد مهم در علم روانشناسی می باشد. هر فرد تا زمانی که خودش را دوست نداشته باشد ، نمی تواند دیگران را دوست بدارد و یا حتی به زندگی خود به درستی ادامه دهد و حتما دچار مشکلاتی در مراحل مختلف زندگی خواهد شد.

جراحی بینی چه تاثیری در افسردگی شما خواهد داشت ؟

حال موضوع اصلی این است که عمل بینی چه ارتباطی با این موضوع افسردگی دارد و اثر آن چه خواهد بود ؟ باید بگوییم که اکثر افرادی که اقدام به انجام جراحی بینی نموده اند ، از نتیجه راضی هستند و مشکل افسردگی خود را حل نموده اند. بله درست متوجه شدید یکی از راه های خوب برای از بین بردن افسردگی و مشکلات عاطفی انجام جراحی های زیبایی می باشد. به عنوان مثال یکی از راه های آن انجام عمل بینی در مشهد توسط یکی از بهترین جراح های بینی در شهر مشهد یا هر شهری که در آن ساکن هستید ، می باشد.

بنابراین می توان گفت اثر جراحی بینی بر افسردگی در اکثر موارد مثبت بوده و آن را درمان می نماید. دلیل آن نیز واضح است ، زیرا شما یک تغییر به سمت مثبت در ظاهر خود ایجاد نموده اید و این موضوع تغییر خود یکی از اصلی ترین روش ها برای درمان مشکلاتی مانند افسردگی می باشد. ضمنا تفاوتی ندارد که این جراحی در راه رضایت و به تصمیم خودتان باشد و یا برای داشتن شرایط بهتر اجتماعی انجام شود. لازم به ذکر است که در مواردی که با تصمیم و خواست خود فرد بوده است مقدار رضایت و موفقیت در خود جراحی و درمان افسردگی بیشتر بوده است.

جراحی بینی یکی از دلایل افسردگی !!!

حال یک موضوع جالب و عجیب این است که خود عمل بینی می تواند دلیل افسردگی و سایر مشکلات روحی روانی باشد. در واقع این موضوع مربوط به همان مواردی می شود که بعد از جراحی بینی به نتیجه دلخواه خود دست پیدا نکرده اند ، حتی برخی از آنها قبل از این عمل با مشکل عاطفی رو به رو نبوده اند و بعد از آن به دلیل نظرات زیاد مردم و غیره دچار این مشکل یعنی افسردگی می شوند.

بهترین جراح بینی مشهد در این باره می گوید : یکی از اصلی ترین دلایل رخ دادن افسردگی بعد از عمل بینی این است که افراد برای رضایت نداشتن از نتیجه جراحی بهانه ایجاد می نمایند و خود با وسواس زیاد و نگرانی بیش از حد به خود آسیب می رسانند و روان خود را به هم می ریزند. دلیل اصلی این موضوع نیز مد گرایی بیش از حد و اثر زیاد حرف مردن در جامعه بر تصمیمات ، نظرات و روان افراد در جامعه امروز می باشد. برای اینکه به خوبی این موضوع را تشخیص دهید ، یک سری از علائم رایج افسردگی را برای شما شرح می دهیم :

  • بیش از حد خوابیدن
  • داشتن احساس گناه و پشیمانی
  • از دست دادن اشتها
  • استرس و اضطراب
  • حساس شدن از نظر اخلاقی

کلام آخر

شناخت انتظارات و اهداف شما و سپس تصمیم گیری برای این جراحی و در گام آخر انتخاب بهترین جراح برای عمل زیبایی بینی می تواند در ایجاد حس خوب و رضایت از خویش و به دنبال آن افزایش اعتماد به نفس موثر باشد.

منبع : www.drzaringhalam.com

۵/۵ - (۱ امتیاز)
بیشتر بخوانید
روند بهبودی سوراخ کردن زبان یا پیرسینگ زبان
دیدگاهتان را بنویسید