تاثیر جراحی زیبایی در اعتماد بنفس

باید به شما بگوییم که تمایل به زیبایی در فطرت تمامی انسان ها بوده که بسیار زیباست ، اما مشکل از جایی آغاز می شود که با افراط در این فطرت بی انتهای انسان ها مواجه می شویم. تماشای فیلم های هالیوودی ، بررسی ریز به ریز تمامی عکس های بازیگران و خوانندگان معروف جهان ، قطعا بر روی اعتماد بنفس شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. فکر می کنید چه فاکتور هایی برای زیبایی وجود دارد؟ کمری باریک ، فرم بدن تراشیده ، سینه هایی برجسته ، بینی خوش فرم ؟ آیا تا به حال توجه کرده اید که واقعا نیاز است ، تا برای رسیدن به این شکل از اندام و ظاهر عمل بینی ، سینه ، شکم و غیره کنید؟ اگر این موضوع در روان شما سبب بروز اختلال نمی شود ، می توانید با انجام تکنیک های مختلف و متنوع  جراحی زیبایی سبب بهتر شدن ظاهر خود شوید و به آرامش روانی دست یابید.

دکتر رجب پور

اعتماد بنفس ، از طریق جراحی به دست می آید؟

جالب است بدانید که جراحی زیبایی در ۵۰ سال گذشته بسیار پر کاربرد و محبوب شده است. طی یک مطالعه مشخص شده است که ۵۶ درصد بانوان از زیبایی ظاهری خود رضایت ندارند و ۸۹ درصد دیگر از اندام و وزن خود. این آمار ها شما را هم شوکه می کند؟ باید بدانید که انواع مختلفی از زیبایی وجود دارد ، اگر تمامی ما با معیار های غیر ممکن خود را مقایسه کنیم ، فکر می کنید چند درصد می توانیم به خواسته خود برسیم؟

بانوانی که احساس زیبایی نمی کنند ، در مواقع تماشای تصویر خود دچار مقابله هیجانی می شوند. در واقع این دسته از افراد به جای آن که تحت تاثیر شاخص توده بدنی خود باشند ، تحت تاثیر عکس های خود هستند. به این منظور که بانوان با رفتار هایی هیجانی بر خلاف آن که اندامی زیبا دارند احساس می کنند اندام شان زیبا نیست ، در صورتی که برخی دیگر با وجود نداشتن اندامی ایده آل ، خود را بسیار فوق العاده می دانند.

با توجه به سوال پیش آمده ، باید بگوییم که بله جراحی می تواند بر اعتماد بنفس افراد تاثیرات عالی بگذارد. این پروسه زیبایی شامل عمل هایی همچون بزرگ کردن سینه با پروتز ، ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک بوده ، که افراد برای دست یافتن به احساس بهتر برای انجام آن ها اقدام می کنند. در واقع افراد می خواهند تا هر گونه نواقص و عواقب آسیب دیدگی و مشکلات مادر زادی موجود بر اندام شان را با یک پروسه به صورت دائمی به شکلی زیبا تغییر دهند. بنابراین پس از اتمام این پروسه ها احساس بهتری به اندام خود خواهند داشت ، که در نتیجه اعتماد بنفس شان نیز افزایش می یابد.

یک راه حل برای هر مشکلی!

باید بدانید که برای همه چیز یک راه حل وجود دارد. همه افرادی که در طول روز با آن ها مواجه می شوید یا در شبکه های اجتماعی آن ها را دنبال می کنید دارای نواقصی هستند که از دید شما پنهان است.  بنابراین هیچ کس بی عیب نیست. اگر چربی های بیش از حد در اطراف شکم ، ران و بازو ، پهلو و دیگر قسمت های بدن تان شما را آزار می دهد ، یا حجم سینه شما بسیار کم است و وجود عارضه مادر زادی و تغییر شکل نامناسب پستان اعتماد بنفس شما را کاهش داده است ، می توانید به خوبی فکر کنید و در کمال آرامش و در صورت عدم بهبودی با روش های کم تهاجم ، برای جراحی زیبایی همانند ابدومینوپلاستی ، جراحی سینه ، لیپوماتیک و جراحی بینی اقدام کنید. پس از جراحی نه تنها زیبا خواهید بود بلکه اعتماد بنفس شما نیز باز خواهد گشت.

چشم و هم چشمی در رسیدن به برتری در زیبایی ؟

اجتماعی که در آن هستید عامل بزرگ چشم و هم چشمی است. اگر از افراد با حساسیت های بالا در زیبایی ظاهر دوری کنید ، از شبکه های اجتماعی با دنبال کردن افراد با تناسب اندام ایده آل خودداری کنید ، از این اختلال روانی در امان خواهید بود.

اما اگر این کارو نکنید قطعا مدام در حال ایراد گرفتن و مقایسه خود خواهید بود ، که اعتماد بنفس شما را کاهش داده و به آرامش شما لطمه می زند. جامعه زنان و دختران را به گونه ای تربیت کرده است ، که همه همواره به دنبال زیبایی بی نهایت و بی نقصی می باشند ، اما توجه کرده اید که این مسئله در آقایان بسیار کمتر است؟

از فشار اجتماعی خود را دور نگه دارید و گرایش به هر گونه اقدامی که برای تان مناسب نمی باشد را فراموش کنید. اما اگر می دانید که با جراحی زیبایی کاهش چربی با استفاده از جراحی شکم به منظور خارج کردن چربی اضافی و لیفت شکم ، لیپوماتیک ، تخلیه چربی از قسمت های مختلف اندام های بدن و ایمپلنت سینه سبب ایجاد لیفت و افزایش حجم پستان ها این فشار های اجتماعی از شما دور می شود و در واقع به شکلی دیگر ظاهر نمی شود ، یا با جراحی به نمونه اید آل خود می رسید ، پروسه جراحی اقدامی بی نظیر است.

نتیجه

زیبایی اصلی تمامی افراد در درون آن ها است ، این دسته از افراد خود و دنیای اطراف خود را همان گونه که هست دوست دارند. اعتماد بنفس از درون انسان ها ناشی می شود و نه از تاثیرات خارجی و در نهایت باید بگوییم که آن است زیبایی واقعی. اما این را هم می دانیم که نداشتن اندام ایده آل ، وجود آسیب های مادر زادی و غیره نیازمند پروسه جراحی بوده تا به بهترین شکل خود برسد. بنابراین این شما هستید که در انتها بهترین انتخاب را برای خود در نظر می گیرید. البته نگران نباشید زیرا انجام پروسه جراحی به دستان جادویی و ماهر جراح به شما کمک می کند ، تا با رسیدن به اندام مورد علاقه خود ، اعتماد بنفسی را که مدت ها در تصاویر و آینه به دنبال آن بوده اید به دست آورید. با پروتز سینه دیگر قطعا لباس ها بر تن شما جلوه زیبا تری خواهند داشت ، با انجام دو تکنیک ابدومینوپلاستی یا لیپوماتیک ، بانوان می توانند با کاهش وزن خود زندگی جدید با اندامی زیبا و جدید را آغاز کنند و لذت پوشیدن برخی لباس ها و انجام برخی فعالیت ها را از دست ندهند.

منبع سایت دکتر رجب پور

۴.۱/۵ - (۳۵ امتیاز)
بیشتر بخوانید
مراقبت های بعد از تاتو: آنچه باید بدانید
دیدگاهتان را بنویسید