تحریک دهانه رحم چیست و آیا بی خطر است؟

نقش واژن و کلیتوریس در لذت جنسی شناخته شده است. با این حال، “نقطه” سومی وجود دارد که برخی افراد می گویند می تواند ارگاسم های شدید و تمام بدن ایجاد کند. این شکل از تحریک به عنوان نفوذ دهانه رحم شناخته می شود، اگرچه این اصطلاح گمراه کننده است، زیرا دهانه رحم عملاً نفوذ نمی کند.

دهانه رحم یک کانال کوچک است که در بالای واژن قرار دارد. یک سوراخ کوچک وجود دارد که از مرکز می گذرد و واژن را به رحم متصل می کند. این سیستم عامل خارجی نامیده می شود.

به جز هنگام زایمان، دهانه رحم باز نیست و آنقدر کوچک است که نمی‌توان به آن نفوذ کرد. با این حال، تحریکی که هنگام مالش یا فشار دادن آلت تناسلی آلت تناسلی یا جسم دیگر به دهانه رحم رخ می دهد، چیزی است که برای برخی افراد احساس لذت بخشی ایجاد می کند.

در هنگام تحریک جنسی، واژن کشیده می شود که دهانه رحم را به سمت بالا و خارج می کند. در نتیجه تحریک دهانه رحم معمولاً فقط با انگشتان انجام نمی شود و نیاز به نفوذ آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی دارد.

برای پاسخ به برخی از سوالات متداول در مورد تحریک دهانه رحم در ادامه مطلب بخوانید.

سوالات متداول

آیا تحریک دهانه رحم بی خطر است؟

بیشتر بخوانید
از دست دادن باکرگی یعنی چه؟
زنی که بالش را در رختخواب هنگام دخول دهانه رحم می گیرد
برخی از افراد ممکن است تحریک دهانه رحم را ناراحت کننده بدانند.

تحریک دهانه رحم یک فعالیت کاملاً بی خطر است. با این حال، فقط به این دلیل که ایمن است به این معنا نیست که همه باید با چنین نفوذ عمیقی موافق باشند.

برای یک زن ضروری است که با شریک زندگی خود در مورد اینکه چه چیزی احساس خوبی دارد و اینکه آیا این نوع دخول را راحت می بیند، ارتباط برقرار کند.

درد داره؟

اگر کسی برانگیخته نشود، ممکن است تحریک دهانه رحم دردناک یا ناراحت کننده باشد و باعث گرفتگی یا فشار شود. عقب نشینی شریک یا اجتناب از نفوذ عمیق می تواند به کاهش ناراحتی کمک کند.

لازم است مطمئن شوید که یک زن بسیار برانگیخته است و کانال های ارتباطی بین شرکا را باز کنید تا تحریک دهانه رحم به تجربه ای راحت و لذت بخش تبدیل شود.

درد هنگام مقاربت جنسی به نام دیسپارونی نیز شناخته می شود. به گفته دانشگاه کلمبیا، نیویورک، حدود ۶۰ درصد زنان در یک زمان این را تجربه خواهند کرد.

با وجود اینکه درد در حین رابطه جنسی نسبتاً شایع است، اما باید به پزشک اشاره کرد، به خصوص اگر به طور مکرر رخ دهد.

چندین بیماری می تواند باعث درد در حین رابطه جنسی شود، از جمله:

 • اندومتریوز
 • فیبروم ها
 • سندرم روده تحریک‌پذیر
 • یبوست
 • یک عفونت
 • یائسگی یا تغییرات هورمونی
 • واژینیسموس
بیشتر بخوانید
آیا مایع منی حاوی کالری یا سایر مواد مغذی است؟

آیا خونریزی طبیعی است؟

خونریزی حین رابطه جنسی طبیعی نیست، اما شایع است. اصطکاک می تواند باعث تحریک و پارگی بافت های ظریف شود که ممکن است باعث خونریزی شود.

دهانه رحم نیز از بافت بسیار حساسی تشکیل شده است و می تواند به راحتی در هنگام فعالیت جنسی شدید یا نفوذ عمیق کبود شود.

آیا می تواند به دهانه رحم آسیب برساند؟

بعید است، اما مهم است که هر زمانی که چیزی باعث درد یا خونریزی زیاد شد، متوقف شود.

ناراحتی خفیفی که شدید نیست معمولاً جای نگرانی نیست.

ارگاسم دهانه رحم چیست؟

در حالی که به اندازه نقطه G یا ارگاسم کلیتورال شناخته شده نیست، دهانه رحم یا نقطه C نیز می تواند بسیار حساس باشد.

برخی از زنان گزارش می دهند که ارگاسم بسیار شدید و تمام بدنی دارند که از دهانه رحم شروع می شود و در کل شکم یا حتی کل بدن پخش می شود.

همانطور که هر کس علایق یا ترجیحات جنسی متفاوتی دارد، مهم است که بدانیم هر زنی از احساس تحریک دهانه رحم لذت نخواهد برد. برخی از زنان فقط آن را دوست ندارند، و این نیز اشکالی ندارد.

قبل از تلاش برای تحریک دهانه رحم

مهم این است که چه چیزی احساس خوبی دارد و چه چیزی نیست.

چند نکته مهم وجود دارد که افراد باید قبل از آزمایش تحریک دهانه رحم در نظر بگیرند:

 • به آرامی شروع کنید: برای افراد مهم است که قبل از اقدام به تحریک دهانه رحم به آرامی شروع کنند و منتظر برانگیختگی کامل باشند. به آرامی حرکت کنید و به بدن فرصت دهید تا با احساسات عمیق تر سازگار شود. شدت یا فشار را به تدریج ایجاد کنید و در صورت نیاز متوقف یا کاهش دهید.
 • باز و مکرر ارتباط برقرار کنید: در صورت تلاش برای تحریک دهانه رحم با شریک زندگی، مطمئن شوید که چه چیزی احساس خوبی دارد و مهمتر از همه، چه چیزی را ندارد.
 • جلوی بدن را نشانه بگیرید: در هنگام تحریک جنسی، دهانه رحم به سمت بالا و به سمت جلوی بدن حرکت می کند. از آنجایی که کانال واژن در هنگام تحریک طولانی تر می شود، تنها آلت تناسلی یا اسباب بازی جنسی معمولاً به اندازه کافی طولانی است که به دهانه رحم برسد.
 • خوش بگذره: با موقعیت های مختلف بازی کنید یا در صورت نیاز از روان کننده استفاده کنید. مثل همیشه، بسیار مهم است که در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست، ارتباط برقرار کنید.
بیشتر بخوانید
چرا آلت تناسلی من بی حس شده است؟

ایمن ماندن

اگرچه افراد در هنگام آزمایش تحریک دهانه رحم به احتمال زیاد آسیبی را متحمل نمی شوند، اما همچنان ضروری است که در صورت درد متوقف شود و از حرکات دردناک اجتناب شود. عبور از نقطه ای که راحت یا لذت بخش است می تواند باعث کبودی یا پارگی دهانه رحم شود.

بیشتر بخوانید
فواید سکس و حقایق شگفت انگیز در مورد رابطه جنسی

علاوه بر ایمن و راحت ماندن در طول تحریک دهانه رحم، مهم است که به یاد داشته باشید که بارداری ممکن است رخ دهد. همچنین هنوز هم ممکن است با این نوع فعالیت جنسی به عفونت های مقاربتی مبتلا شوید.

برای جلوگیری از گسترش عفونت ها باید از کاندوم یا سایر روش های جلوگیری از بارداری استفاده شود. در صورتی که زوجین نمی خواهند باردار شوند، محافظت در برابر بارداری نیز لازم است.

خلاصه

نفوذ دهانه رحم در واقع امکان پذیر نیست. این اصطلاح به تحریک و دستکاری دهانه رحم حساس اشاره دارد.

اگرچه بسیاری از زنان گزارش می دهند که در نتیجه این نوع تحریک، ارگاسم های بسیار شدید و لذت بخشی دارند، اما هر زنی از آن لذت نمی برد.

مانند هر رفتار جنسی جدید، بهتر است یک زوج آشکارا با هم ارتباط برقرار کنند و به آرامی پیش روند.
Source link

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دیدگاهتان را بنویسید

متخصص تغذیه و رژیم درمانی (PhD). ارائه دهنده رژیم های تخصصی آنلاین با خدمات ویژه